Sony seria X4500

SwFranciszek

New member
To ciekawe z tym cloudingiem...
Mam x4500 od dwóch tygodni. Wcześniej przeszedłem przez 3 egzemplarze w4500 więc jestem wyczulony. W x4500 też występuje jeżeli ustawisz wyżej jasność >50 to przy zmianie kanału plamy są. Nie tak ekstremalne i irytujące jak w W4500 ale są. Przy podświetleniu <50 i pod duzym kątem są bardzo widoczne. Ale przy oglądaniu pod małym kątem - niezauważalne.
Poza tym różnica w jakości obrazu pomiędzy serią X i W to różnica klas. Nie ma nawet co porównywać. Zaczynam lubić mój TV
Pozdrawiam
 

toms83qwe19

New member
G-L1975 napisał:
Przy lampie błyskowej z aparatu tak wychodzi . Podświetlanie 5 , a jasność 45

Zrób bez lampy ( najlepiej na statywie, a jak nie masz to ułóż stertę pudełek czy czegokolwiek, bo z ręki będzie spore poruszenie i brak ostrości ) na czarnej planszy, dokładnie ze środka ( żadne kąty, idealniena środku ).
 

km1963

New member
Bez reklam
Witam

Plisss do użytkowników tego TV

Po dłuższym oczekiwaniu na fajny model i spadku cen zakupiłem 46"
Ale pomimo początkowych prób jak na razie ustawienia mnie nie satysfakcjonują
- obraz na kanałach SD nie ma ostrości
- pasek informacyjny nie jest ostry

mam sygnał z cyfry a próbowałem zarówno 720p jak i 1080i
może to kwestia przyzwyczajenia i przestawienia się z 32" Panasa lx700 bo na nim to "żyleta" a ja lubię taki "teatralny"

Proszę o podpowiedź jakie ustawienia lub którymi parametrami mogę próbować więcej z niego wycisnąć

Może przy tylu calach to byłaby normalka ale jak pamiętam swojego Sharpika XD ( jedne z pierwszych fuli na rynku ) to on wyświetlał ostro SD a w HD to był trzeci wymiar i jak dla mnie to XL nie był (jest) lepszy
Może powinienem do niego wrócić bo w tym momencie jestem rozczarowany i nie wiem czy go nie oddać i szukać innego chociaż ten jest b.ładny i czerń super

Takie się ma dylematy jak człowiek widzi róznicę i nie tylko dlatego że czyta fora i jest fanem HD

Dzięki za sugestie
pozdrawiam
 

Ares78

New member
robertogg napisał:
Chciałbym kupić telewizor SONY mam dwa upatrzone 46x4500 i 46z5500 waszym zdaniem który jest lepszy?

Było już parę razy, bodajże nawet na poprzedniej stronie, także najprościej mówiąc zależy do czego będzie podłączony telewizor, jaki dostanie sygnał, czy oglądasz w dzień czy wieczorami... Bo tak to nie wiem czy ktoś zaryzykuje stwierdzenie "tak ten jest lepszy"...
 

maliniaq

New member
plama na panelu

Jakiś czas temu zauważyłem plamę na środku ekranu wygląda to tak jakby była to plama z kurzu ale od wewnątrz jest wielkości dłoni dziecka.Czy ktoś z Was miał taki problem?
 

Ares78

New member
"plama" pojawiła się po pewnym czasie użytkowania telewizora? Kiedy jest widoczna czy tylko podczas ciemnych scen, czy też cały czas? Jeśli druga opcja to nie ma co gdybać tylko zgłosić usterkę i poczekać na serwis, bo i tam sam z tym nic nie jesteś wstanie zrobić, a z drugiej strony nie ma sensu się męczyć i niepotrzebnie denerwować.
 

maliniaq

New member
"plama" pojawiła się po pewnym czasie użytkowania telewizora? Kiedy jest widoczna czy tylko podczas ciemnych scen, czy też cały czas? Jeśli druga opcja to nie ma co gdybać tylko zgłosić usterkę i poczekać na serwis, bo i tam sam z tym nic nie jesteś wstanie zrobić, a z drugiej strony nie ma sensu się męczyć i niepotrzebnie denerwować.
Plamy najbardziej są widoczne w czasie przesuwania się obrazu z jednolitym tłem np.mecz piłki nożnej, zimowe zawody sportowe. Dla orientacji zamieszczam foto na białym tle, zaznaczyłem tylko dwie plamy ,a jest ich znacznie więcej.Foto nie uwidacznia ich w takim stopniu jak ogląda się je w rzeczywistości, a jest to baaaaardzo dyskomfortowe i zabierające całą przyjemność z oglądania TV.
 

Attachments

  • 003a.jpg
    003a.jpg
    419,7 KB · Wyś: 130

Ares78

New member
Na zdjęciu faktycznie niewiele widać, jak rozumiem jeżeli używałeś środków czyszczących to tylko takich przeznaczonych do telewizorów LCD? Jeśli tak to pozostaje wezwać serwis bo po co się męczyć i potem denerwować, dobrze jakbyś przygotował film lub cokolwiek na czym te plamy doskonale widać (żeby pokazać na czym dokładnie problem polega). Daj znać jak sprawa dalej się potoczy.
 

Ares78

New member
No to niema co z tym zwlekać, przeszkadza w oglądaniu, powoduje dyskomfort, a samo raczej nie zniknie. Zresztą jak masz gwarancje to nie ma czym się specjalnie martwić tylko wysłać zgłoszenie i umówić się na termin. Serwis Sony ma raczej dobre opinie, a przynajmniej ja się z takimi spotkałem.
 

k8o5n

New member
Plamy

miałem ten sam problem z plamami co ty serwis wymienił matryce na nową wiec nie ma na co czekac tylko go oddaj na gwarancje pozdro
 

maliniaq

New member
Jakiś czas temu zauważyłem plamę na środku ekranu wygląda to tak jakby była to plama z kurzu ale od wewnątrz jest wielkości dłoni dziecka.Czy ktoś z Was miał taki problem?
Telewizor trafił do serwisu Sony. Diagnoza serwisu - matryca do wymiany, czekam z niecierpliwością na odbiór.
Dziękuję wszystkim za rady w w/w temacie.
 
Do góry