Sony seria X4500

Hopkirk

New member
RS4 - Sony 46 lub 55X4500 to także mój faworyt w starciu z Kuro Pioneera. Asoz zalicza się do tych wyznawców Kuro którzy nie widzą jego wad (w tym słabszej płynności) a więc jego nie da się przekonać, nawet do najlepszego LCD.

Każdy lubi inny rodzaj obrazu. Jeden woli naturalny, inny bardziej kolorowy. Jeden ostry, drugi bardziej rozmyty. Ważne żeby w telewizorze można było to sobie ustawić tak jak lubisz. A Sony X4500 to dla mnie mistrzostwo świata, także i pod tym względem.
 

jaroslawp

New member
@meduza88
RS4 sprzedał po prostu swoje S6, kupił S4, a za to co mu pozostało dokupił tv.
@Hopkirk. Please... Asoz widzi, nie widzi... i zbój. Nawrócić Go chcesz? Jemu jest płynnie, Tobie nie. Nie może tak pozostać?
 

qazar

Member
Bez reklam
MAm pytanie czy któryś z posiadaczy 40x4500 podłączał go pod konsole PS3/xbox 360 ? Jest smearing lub problemy z imput lagiem ?
 

RS4

New member
meduza88 napisał:
RS4 a skad masz tyle kasy na telwizor?

Pracuje się kolego, pracuje i zarabia a wtedy można spełnić swoje marzenia,
ale chyba powinieneś to wiedzieć.

RS4

Hopkirk napisał:
RS4 - Sony 46 lub 55X4500 to także mój faworyt w starciu z Kuro Pioneera. Asoz zalicza się do tych wyznawców Kuro którzy nie widzą jego wad (w tym słabszej płynności) a więc jego nie da się przekonać, nawet do najlepszego LCD.

Każdy lubi inny rodzaj obrazu. Jeden woli naturalny, inny bardziej kolorowy. Jeden ostry, drugi bardziej rozmyty. Ważne żeby w telewizorze można było to sobie ustawić tak jak lubisz. A Sony X4500 to dla mnie mistrzostwo świata, także i pod tym względem.

No właśnie, nie chciałem rozpętywać wojny ale obraz na X4500 jest dla mnie lepszy i dlatego kupiłem ten tv chociaż miałem super ofertę na 6090,

@jtd moje ustawienia wyślę wieczorem,


RS4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ortax360

New member
Nazwac x4500 boblem - daleko sie zapędziłes oj daleko .

Nie ma sęsu z toba polemizowac na temat lcd .

Podstawowe pytanie czy miałes w domu x4500 ? jeseli tak to smiało mozesz wyrazic swoią opinie na temat tego lcd . A jezeli nie to po co pisac takie brednie .

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Miałem i juz nie mam za mały( oddany do sklepu) . 46 cali poza wygladem miałem wrazenie ,ze mam to samo co wczesniej - zbieram i biore 55 cali .

46cali to juz nie to co kiedys . Rozbestwiłem sie i tylko 55 cali .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
VideoTop 10 dni . 3 dni w domu .

Obraz hd prawie taki sam jak w w4500 ,ale w x4500 jest drc i mozna jeszcze bardziej wydobyc detale . Czern nie ma por. do w4500 . Czarny jest w x4500 oczywiscie jak mamy led .

Bardzo ładnie mozna ustawic kolor ( obraz konowy ) . Układ 100hz HM - Wprawne oko wyłapie mniej szarpie i rozmywa ,ale nie ma przepasci .
Wieksza jasnosc obrazu w x4500 .

Teraz dla mnie liczy sie wielkosc tak jak napisałem wczesniej minimum 55cali . Szczeze to jak go postawiłem i pobawiłem sie troche to przyszła mi mysl do głowy ,ze moze lepiej byłobu wziac 52w4500 :) . Jednak poziom czerni (LED) i dopracowane opcje plus wielkosc 55 cali pozostawiły tylko jeden wybor 55X4500 .

Tak dla swiętego spok. SD wyglada lepiej na x4500 .

Ciekawi mnie czy Sony planuje cos nowego na wiosne .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
RS4 napisał:
No właśnie, nie chciałem rozpętywać wojny ale obraz na X4500 jest dla mnie lepszy i dlatego kupiłem ten tv chociaż miałem super ofertę na 6090

To bardzo śmiesznie się składa, bo ja uważam odwrotnie i też siedziałem cicho ;) Przypomnę tylko, że na areadvd Pioneer dostał " arcydzieło "a Sony "tylko" Referenz ;) Dobra, ale nie zaczynamy tej dyskusji, bo jak zwykle zejdą ze 4 strony :D
 

asoz

New member
Zapewne masz rację. Kuro w dzień to tragedia... Tzn jak na to co prezentuje w nocy. Chyba polubię zimę, bo się szybko ciemno robi :D
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
Witam
Na gwiazdke kupilem Philipsa 42pfl9803. Po pierwszym zauroczeniu (przesiadlem sie z sony CRT 28") pojawily sie pierwsze watpliwosci.
Skalowanie w SD jest ok, ale ogladajac mam wrazenie, ze czasami pojawiaja sie dziwne nieostrosci, obrysy wokol postaci, ciezko to opisac, ale to jest jeszcze do przebolenia.
Najwiekszy problem mam z ustawieniem kolorow i kontrastu, zeby wszystko bylo w miare naturalne, co bym nie zrobil ludzka skora jest nie do zaakceptowania, jakby kolory z tla mocno oddzialywaly na postacie, skora wyglada trupio. Oczywiscie pomaga ocieplenie obrazu, ale wtedy znowu mocno wplywa to na biel :( Zapewne pomoglaby sprzetowa kalibracja, ale czy wyeliminuje wszystkie slabosci?
Podczas zmiany scen z bardzo jasnych na ciemne widac jak pracuje podswietlenie led, jakby efekt flasha byl wstawiany miedzy ujecia, nie dzieje sie to zawsze ale jednak.
Jesli chodzi o hd to sytuacja wyglada lepiej, ale problem z kolorami wciaz istnieje.
Rowniez na zagranicznym forum sporo ludzi narzeka na odtwarzanie z blueraya, skarza sie na klatkowanie, nie mialem okazji tego sprawdzic, ale nie chcialbym sie kiedys rozczarowac :)
Szczegoly w czerni tez mocno gina, swoja droga czern jest super, tu zaleta led bez dwoch zdan, ale gdzie sie podzialy szarosci? ok to lcd, no ale moze chociaz troszeczke :)
No i tak powoli zastanawiam sie nad zamiana (telewizor ponoc moge oddac w ciagu 30 dni, taka promocja, oby:))
Mysle o 46z4500 bo podobna cena, za swoj dalem 8tys, rozwazam jednak doplacenie do 46x4500 (ach ten led :)
A teraz pytanko :)
46z4500, czy 46x4500?
Warto doplacic?

p.s. Troche te moje spostrzezenia bez ladu i skladu, ale jestem juz mocno skolowany :) Wiekszosc rzeczy, ktore ogladam to sd i hd z kompa.
p.s.2 Mam cyfre + ale niestety analgowa bo skonczyly sie dekodery HD !@#!! i moze beda pod koniec stycznia, NIEWIARYGODNE! co za firma!
Jesli chodzi o HD to mam 1 program, tvp HD z dvbt.
 
Do góry