Sony seria X4500

pilifs

New member
Chyba właśnie wyleczyłem się z technologii LED lub 46" :confused: :

Cena ze strony sony.de 46X4500 - 4 499,- EUR

Nawet jeżeli cena rynkowa będzie o 20 % niższa.

Przynajmniej widać ile będzie kosztować za rok 46X5500 :p - 5 449 !?!

Na zimowym placu boju ;) pozostają 46EX1 i 42PFL9803H.
 

arkkul

New member
jtd napisał:
Zawsze mozesz jeszcze wziasc pod uwage samsungi LED ktore lada moment pojawia sie w Polsce

Tylko że na temat Samsunga nie ma do tej pory żadnej opinii. Nawet najlepiej poinformowani milczą w tym temacie. A LCD można zamawiać już za 8999 PLN. Cięzko wydać taką kasę w ciemno.
 

RS4

New member
Samsung LE55A956D - panel ten sam, ale co z resztą?? cena w DE 2890,- eurasów he he w danych technicznych kontrast dynamiczny 2 000 000:1 dwa razy lepiej od soniaczka :D

RS4
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
plus dodatkowy, odwieczny czynnik u sony, pazernosc i skapstwo ;).
Zgadza się. Zresztą u innych firm jest tak samo albo i gorzej.

pilifs napisał:
Chyba właśnie wyleczyłem się z technologii LED lub 46" :confused: :

Cena ze strony sony.de 46X4500 - 4 499,- EUR

Nawet jeżeli cena rynkowa będzie o 20 % niższa.
A dla mnie ta cena, jak na nowość oczywiście, nie jest szokiem. Szczerze mówiąc, po tym jak zobaczyłem 40X4500 za prawie 10.000 zł, za 46" na LED-ach spodziewałem się wyższej.
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
Zgadza się. Zresztą u innych firm jest tak samo albo i gorzej.
prym wiedzie sony :).


Hopkirk napisał:
A dla mnie ta cena, jak na nowość oczywiście, nie jest szokiem. Szczerze mówiąc, po tym jak zobaczyłem 40X4500 za prawie 10.000 zł, za 46" na LED-ach spodziewałem się wyższej.
nowosc? lcd juz dlugo sa na rynku, wprowadza sie owszem nowe modele, ale z kazdym rokiem sama technologia lcd jednak tanieje.
 

MarcinCC

Banned
Samsung jest tani ale skąd się bierze taka cena? Odbija się to na wielu elementach telewizora. Myślicie, że na niczym nie oszczędzają? Widać to po seriach niższych jak np. a5. Porażka totalna.
 

mumu

New member
MarcinCC napisał:
Samsung jest tani ale skąd się bierze taka cena? Odbija się to na wielu elementach telewizora. Myślicie, że na niczym nie oszczędzają? Widać to po seriach niższych jak np. a5. Porażka totalna.
zdziwilbys sie. to, ze dana seria ma np. kiepskie materialy to bardzo czesto nie wynik ciecia kosztow, ale zamierzone dzialanie ;). nie patrz na to tak, ze skoro dana seria jest bardzo droga to znaczy, ze jest to rezultat tylko wysokiej jakosci wykonania, po prostu marza moze byc wywindowana na maksa, a produkt dokladnie wypozycjonowany na rynku. moze byc tez jednak odwrotnie, produkt z najwyzszej polki, choc drogi to minimalna marza przez wysokie koszty produkcji, a produkt dla mas, choc cena umiarkowana ma marze niezwykle wysoka przez maksymalna oszczednosc na materialach. rozne strategie. kiedys tak nie bylo, ale coz, takie czasy :).
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
nowosc? lcd juz dlugo sa na rynku, wprowadza sie owszem nowe modele, ale z kazdym rokiem sama technologia lcd jednak tanieje.
Nie zrozumiałeś mnie.
Pisząc "nowość" miałem na myśli nowy model X4500 wprowadzany na rynek przez firmę Sony, a nie technologię LCD.
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
Nie zrozumiałeś mnie.
Pisząc "nowość" miałem na myśli nowy model X4500 wprowadzany na rynek przez firmę Sony, a nie technologię LCD.
zrozumialem :). prawda jest jednak taka, ze sony ciagle zaczyna od pulapow cenowych, na ktore mogli sobie pozwolic, ale np. 2 lata temu.
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
zrozumialem :). prawda jest jednak taka, ze sony ciagle zaczyna od pulapow cenowych, na ktore mogli sobie pozwolic, ale np. 2 lata temu.
Dobry TV musi więcej kosztować niż przeciętny. A nowość w każdej firmie kosztuje. Później cena spada. Tego nie zmienisz.
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
Dobry TV musi więcej kosztować niż przeciętny. A nowość w każdej firmie kosztuje. Później cena spada. Tego nie zmienisz.
daj spokoj. to w takim razie tylko sony produkuje miod slod, a cala reszta ma buble? dlaczego inni wprowadzajac nowosci maja jednak bardziej realne ceny. o zmiany to niech martwi sie soby, bo to im sukcesywnie od kilku lat spada udzial w rynku elektroniki :p.

Geezer napisał:
p.s.
ciekawe dlaczego SONY 55" waży 10 kg więcej od Samsunga 55" i żre 370 W podczas gdy Samsung LE55A956 zadowala się 250 W... ??
nie sugeruj sie fabrycznymi parametrami.
 

dazo

New member
Cena 46-ki!!!!!!!!!!!!!!

NO wlasnie widac cene juz na ceneo w topmarkecie czy jakimstam widnieje cena 14900 (aaaaaaaaaaa) cholernie drogo jak na poczatek no tuz nakupowałem :(
 

Artur'79

New member
Szkoda tylko że cena pewnie przez długie miesiące będzie jeszcze dla większości z nas nieprzystępna. I czy naprawdę dopiero w topowym modelu mogli wyeliminować clouding, smearing, itp? W przypadku W4500 niestety polecieli sobie w kulki... na tyle skutecznie że dałem sobie spokój z Sony i nastawiam się na Tosię ZF.

Co do LED'ów to ktoś pisał że diody mają to do siebie że lubią się nierównomiernie wypalać i może to po paru tysiącach godzin zaskutkować zróżnicowanym wyglądem tych samych kolorów/jasności w różnych partiach ekranu. :eek:

Poza tym nie rozumiem braku rozmiaru 52, 55 to już jest raz że krowa a dwa jego cena nigdy nie spadnie do poziomu podobnych modeli 52... a 46 z kolei ciut przymały. Dziwni ludzie rządzą w Sony :roll:
 

Artur'79

New member
Ale dlaczego DOPIERO w X4500, a W4500 rzucony jako nowość z MF w stosunku do 4000 tylko loteria przy kupnie, albo będzie clouding albo nie, dla mnie to brzmi jak komunikat "dobra łosie dla tych co stać tylko na 7-9 tysięcy zł macie model W4500, ale nie chciało się nam w nim przyłożyć do kontroli jakości przy produkcji więc liczcie się z tym że co drugi z was będzie miał efekty specjalne, i nie marudźcie bo jakby was było stać na X-a to nie mielibyście tych problemów".
 
Do góry