Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

meduza88

Banned
@ortax

moja ex tez nie byla najlepsza ale kolejne byly coraz dojrzalsze:p

a tak na serio to kupie sony jak spelni moje dwa warunki.Katy patrzenia, autoformat.AAA no i jeszcze gdyby tak zrobili 37 bo 40 to juz mi sie nie zmiesci i to tez jeden z powodow dla ktorego wzialem Panasonica bo 37V4500
nie podobal sie kobiecie.:twisted:
 

Sych

New member
meduza88 napisał:
@ortax

moja ex tez nie byla najlepsza ale kolejne byly coraz dojrzalsze:p

a tak na serio to kupie sony jak spelni moje dwa warunki.Katy patrzenia, autoformat.AAA no i jeszcze gdyby tak zrobili 37 bo 40 to juz mi sie nie zmiesci i to tez jeden z powodow dla ktorego wzialem Panasonica bo 37V4500
nie podobal sie kobiecie.:twisted:
Widzisz meduza, jak się przechodzi z "bravo girl" do "playboya" to tak jest. Długa droga, a k1olejne, to coraz dojrzalsze;) Pogadamy za parę lat, jak przejdziesz do wrażeń w realu :D Tak samo jest z tv. Zawsze kąty patrzenia są różne, a im dalej z wiekiem, tym te kąty zwężają się, a u niektórych znacznie rozszerzają się... I czasami autoformat nie pomaga:wink: Wziąłeś 37". bo inny się nie mieści, ok.. Tu już kwestia orientacji, ale zostawiam bez komentarza:wink:
 
Ostatnia edycja:

MrFlash

New member
Witam was.
Prześledziłem cała dyskusje od pierwszego posta i czytanie o chmurkach trochę mnie zaniepokoiło ale to było przejściowe bo obecnie to zjawisko jest bardzo małe choć zależy od egzemplarza. Ja dopiero będę kupował swojego pierwszego LCD wcześniej miałem monitor LCD ViewSonic 19'. Długo nie szukałem telewizora, na początku myślałem żeby kupić 32' ale jak zobaczyłem u kolegi że ma komputer podpięty pod toshibę 42' i włączył film moje zdanie od razu się zmieniło i 32 były by stanowczo za małe tak wiec padło na 40-42' Sony lub Samsung. Samsung u mnie odpadł z tego powodu że mi nie podoba sie w nich desing i został sony a moj fundusz na to jest około 4000zł. Musiałem wybrać odpowiedni model a do wyboru miałem E4000 (ale odrazu go skreśliłem bo nie podoba mi się) V4000, W4000 i W4500 (który był trochę droższy) i czytałem opinie na ceneo. Po tych opiniach wybór padł juz na W4500 ale potrzebowałem więcej i znalażłem to forum i po tym jestem już pewny tego że to jest dobry wybór. Teraz czas na złożenie zamówienia i zdecydowałem sie na sklep Video-Top który chwalicie a cena modelu 40 W4710 jest korzystna tylko jedno pytanie, czy warto dokupić gwarancję na 5 lat za 369zł czy to jest zbędny wydatek bo telewizor dłużej popracuje beż usterki i nie musiałbym go oddawaćdo serwisu choć z drugiej strony potem mógbym go lepiej sprzedać po 2 latach (co tylę czasu zmieniam swoją elektronikę) bo posiadałby gwarancję, co uważacie?
 

pszczola26

New member
MrFlash wydaje mi się , że w ostatnim zdaniu sam sobie udzieliłeś odpowiedzi, skoro co dwa lata wymieniasz sprzęt to nie warto płacić dodatkowych pieniędzy na gwarancję. Ja mojego lcd 46w4710 kupiłem w ubiegłym tygodniu w sklepie elektro.pl to już mój trzeci zakup w tym sklepie i myślę, że nie ostatni - polecam.
 

Ares78

New member
MrFlash napisał:
choć z drugiej strony potem mógbym go lepiej sprzedać po 2 latach (co tylę czasu zmieniam swoją elektronikę) bo posiadałby gwarancję, co uważacie?
Ja bym jednak odpuścił temat dodatkowej gwarancji jeśli zamierzasz go trzymać 2-3 lata, nie opłacalna zabawa za 400zł, a po tym okresie czasu TV i tak dość mocno straci na wartości. Jeśli jednak chcesz po korzystać powiedzmy 6-7 lat (taka jest średnia w naszym kraju) to czemu nie?
 

pik78

New member
No i po wielogodzinnym czytaniu opinii o różnych tv z bólem głowy kupiłem 40W4710. Czuję się zobowiązany też coś napisać. Narazie podłączony po analogu do zwykłej anteny, obraz ok, mniej więcej taki jak na starym crt (tylko trzeba zmniejszyć trochę podświetlenie matrycy oraz nasycenie barw). Współpraca z PS3 ok. Filmów na bd jeszcze nie oglądałem i czekam na "n"kę. Kupując liczyłem się z cloudingiem. I rzeczywiście w rogach widać troszkę mocniejsze podświetlenie przy zmianie źródła sygnału. Przy zwykłym oglądaniu niewidoczne i napewno nie powinno to być przyczyną odrzucenia tego tv.
 

adamwwa

New member
a ja muszę o jedną rzecz spytać, jak w W4500 wyglądają kąty, u mnie skrajnie będzie do około 45 stopni od środka i zastanawia mnie, czy to już jest wartość przy której będzie widać zmiany w jakości obrazu
 

IGBT

New member
Przy takim kącie w ciemnych scenach czerń, która na wprost jest dobra wpada w ciemną zieleń/fiolet - jest sporo zdjęć czerni w tym temacie.
 

robbie

New member
cyber78 napisał:
1) Czytnik kart USB to proste urządzenie które potrafi dostać się do danych zapisanych na karcie pamięci i udostępnić je jak PenDrive - tylko musisz kupić taki , który czyta twój rodzaj karty SD, CF, MS. Jam mam aparat Canona i po kabelku nie działa, ale przez taki czytnik działa - na Allegro kupiłem za 2zł więc nie jest to duży koszt.
2) Tu będziesz miał stratę jakoście, ale będziesz mógł odtworzyć nagrane filmiki, bo TV Sony TYLKO zdjęcia JPG obsługuje.
3) Najlepszy sposób, jeżeli twój aparat ma wyjście HDMI to podłączasz do TV, a on ma 3 wejścia HDMI1.3 więc będzie wszystko w najlepszej jakości.
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za pomoc, kupiłem już czytnik i jestem bardzo zadowolony. Obraz - bajka :) . Kupiłem też kabel AV do odtwarzania filmów, ale - jak napisałeś - jest istotne pogorszenie jakości. Natomiast co do HDMI to pomyliłem się - gniazdo na spodzie aparatu to nie HDMI tylko połączenie ze stacją dokującą.
Pozdrawiam!
 

merks

New member
Napisy na filmach-40W4500

Witam!
Zauważyłem w swoim TV nastepujące zjawisko. Podczas napisów końcowych obraz w TV ściemnia się(napisy z białych robią się lekko szare i tak jakby całe podswietlenie matrycy się zmniejszało). Dzieje się tak jeżeli na ekranie wyświetlany zostaje 1 lub 2 maks 3 wiersze. Jeżeli napisy lecą normalnie zajmując większy obszar ekranu to zjawisko to niewystępuje. Myślałem, iz może jest to wynikiem włączonej opcji zmniejszony probór energii, ale po ustawieniu na standardowy pobór zjawisko to występuje nadal. Co więcej po ściemnieniu jeżeli włącze menu to automatycznie obraz się rozjaśnia. Proszę o poradę, ponieważ nie wiem czy to jest usterka TV czy może dzieje się tak po włączeniu jakiejś opcji w tym TV.
Pozdrawiam.
 

tomeyk

New member
Przeczytałem cały wątek, sporo opinii, w końcu zamiast Sharpa kupiłem Sony 40W4710. Ponieważ minęło juz 6 tygodni od kupna, mam trochę spostrzeżeń:
Zalety:
- bardzo ładne kolory, nie mam zastrzeżeń
- matowy ekran pozwala na oglądanie ze światłem z tyłu (akurat tak u mnie jest)
- doskonałe kąty, wprawdzie czerń robi się bardziej szara, ale poza tym właściwie obraz nie zmienia się nawet przy 85 stopniach
- system 100 Hz, trochę daje, nie jest to ogromna różnica, ale trochę komfort oglądania zwiększa przy dużych, przesuwających się płaszczyznach
- dobry dźwięk, nie kupiłem jeszcze KD, więc polegam na głośniku telewizora, jest dobry jak na taki głośnik
- przy sygnale SD obraz jest całkiem niezły, zwłaszcza jeśli program jest nadawany z dobrą jakością (np. NatGeo w UPC)
- zgrabnie radzi sobie z rozszerzaniem obrazu do pełnego ekranu, ulubiony tryb to rozszerzanie boków (dzięki temu cały ekran jest w użyciu)
- menu przejrzyste (może to śmieszne, ale podobają mi się ikonki ;) )
- przy sygnale HD z laptopa to już tylko miodzio - przyznam się szczerze, że kupiłem ten telewizor głównie po to, żeby oglądać sceny batalistyczne w Battlestar Galactica na dużym ekranie - warto było :D . Resurrection Ship oglądałem kilkanaście razy :cool:

Wady:
- jest clouding, widoczny głównie przy zmianie kanałów, kiedy obraz znika, przy normalnym oglądaniu się go nie dostrzega, chyba że niemal cały ekran jest czarny
- trochę wolno odczytuje zdjęcia przy pokazie slajdów z portu USB

W sumie chciałem wymienić więcej wad, ale nie znalazłem ;)
Trochę to jednostronne, ale nie mam dużego porównania, tylko z Sharp 32 RD, a to jednak inna klasa. Może po roku będę miał więcej uwag, na razie tyle.
Telewizja cyfrowa z UPC, ponadto filmy z laptopa.
 
Ostatnia edycja:

karolmok

New member
w 4500

To pewnie automatyczne podświetlanie matrycy przy przewadze czarnego dynamiczie zmniejsza podświetanie żeby uzyskać głebszy czarny .
 

four40

New member
Spróbuj wyłączyć zaawansowane zwiększanie kontrastu
- obraz
- zaawansowane ustawienia
- zaaw. zwiększ. kontrastu
Może pomoże :)
 

merks

New member
four40 napisał:
Spróbuj wyłączyć zaawansowane zwiększanie kontrastu
- obraz
- zaawansowane ustawienia
- zaaw. zwiększ. kontrastu
Może pomoże :)

Dzięki za info.
To dokładnie ta opcja :)
Po wyłączeniu jest ok.
Pozdrawiam.
 

marekwar

New member
ivi napisał:
Witam
W sobotę stałem się szczęśliwym posiadaczem 40W4500 :) I teraz mam takie pytanie, bo jestem laikiem w tych sprawach. Kalibracja, o co kaman z nią, i jak ją prawidłowo przeprowadzić. Ustawienia prawidłowe tv, jakie powinny być? I ostatnie pytanie, jaki wieszak?? Oryginalny sony trochę kosztuję, tak więc odpada, a niestety z braku miejsca w pokoju jakiś muszę kupić... Zależy mi na ustawieniach w pionie i poziomie... Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuje...

Moje przykładowe - dla mnie doskonałe ale tylko dla połączenia dekodera HD Homecast przez HDMI. Każde inne urządzenie może dać inne rezultaty ale warto spróbować - obraz jest lepszy niż w ustawieniach fabrycznych.
Obraz - tryb standardowy: podświetlenie 8, kontrast 90, jasność 55, nasycenie 55, temperatura barw - zimne, ostrość 15, redukcja zakłóceń - mała, redukcja zakłóceń MPEG wył., zaawansowane zwiększenie kontrastu - małe, przestrzeń barw - standardowa (żywy kolor wtedy jest wyłączony). Do tego Motionflow - standardowy - czyli 100Hz włączone - i za to się dużo płaci a warto bo nie ma smużenia). Takie ustawienia dają dobre, naturalne odwzorowanie kolorów, co można sprawdzić w testach ściągniętych z Internetu.
 

leonidas18

New member
Problem z obrazem w grach na Xboxa.

Witam przed chwilą włączyłem sobie Resident Evil 5 i podczas początkowego filmiku (gdy poznajemy naszą partnerkę) zauważyłem, że przez ekran przechodzi od dołu do góry poziomy pasek zniekształcający wyświetlany obraz (pasek jest grubości 2-3 cm. i wygląda jak ten sam który możemy zauważyć w monitorach gdy ustawimy odświeżanie obrazu na 60HZ.

Czy można się go jakoś pozbyć ? Czy wina leży po stronie konsoli czy tv ?
 

chyl1

New member
Witam mam chrapke na ten telewizor w4500 ale juz chyba ich nie produkuja powstaly w4710 lub 4730 czy to sa te same telewizory czy jakas wersja podrobiona[wiem ze parametry maja takie same] bo cena jest taka sama prosze o odpowiedz
 

cyber78

Member
Bez reklam
chyl1 napisał:
Witam mam chrapke na ten telewizor w4500 ale juz chyba ich nie produkuja powstaly w4710 lub 4730 czy to sa te same telewizory czy jakas wersja podrobiona[wiem ze parametry maja takie same] bo cena jest taka sama prosze o odpowiedz

Dokładnie identyczne, różnią sie tylko kolorem obudowy i maskownicy głośników
 

Ares78

New member
Dokładnie tak jak napisał cyber78, czyli brać który się bardziej podoba albo który jest tańszy- w środku i tak jest to samo. Jeśli chcesz kupować to polecam zastanowić się w miarę szybko, parę osób już skarżyło się na problem z dostępnością, a w5500 przy aktualnym kursie kosztuje sporo więcej...
 

merks

New member
Witam!
Wiecie może co oznacza w menu serwisowym:
Working Time: @7:35
Czy jest to zakodowany w jakiś sposób czas pracy tego TV?
 
Do góry