Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

zukes

New member
sony W4500 przeciw samsung A786 lub A956

Spadły ceny Samsunga A786 (około 6200) oraz A956. Bardzo proszę o ocenę porównawczą tych modeli samsunga z podświetlaniem ledowym z soniaczem. Teoretycznie parametry przemawiają za samsungiem ale ja używam póki co głównie sygnału SD i obaiam się sztuczności i teatru telewizji przy samsungu. Może ktoś się wypowiedzieć?
 

ortax360

New member
Witam

Samsung ma lepszą czern od w4500 . Wiecej mozliwosci ustwien obrazu .
Natomiast kolor ,układ 100hz , cienie w ciemnych partiach obrazu są po stronie w4500 . Oba tv bardzo dobre . Ja wybrałbym tradycyjnie Sony :D . Chociaz przyznaje ,ze Samsung bardzo mi sie podoba :D .

W rzeczywistosci bez płyt test. i bezposredniego por. tych 2 modeli oba odbieraja bardzo OK . Samsung ma led co własnie poprawia znacznie czern ,ale zanikaja cienie w ciemnych partiach tak ok 5% szarosci lcd widzi juz jako czern .

Jezeli zalezy ci na czerni to Samsung jezeli nie to Sony lepiej działajacy układ 100hz i najlepsza czern z tradycyjnym podswietleniem ) .

ps: kupisz Samsunga bedziesz zadowolony , kupisz Sony tez bedziesz zadowolony . Osatnio w łapki wpadł mi magazyn AUDIO-VIDEO jest tescik w4500 i Samsunga A956. Opisane tv sa bardzo dokładnie plusy , minusy i własciwie z nimi sie zgadzam . Nalezy tylko dodac to co wczesniej pisałem w tescie w4500 a nie napisali w review ,ze w w4500 sa jakby 2 rodzaje matryc jedna wpada w zielen i taka własnie mieli do testu a 2 normalna .
A nadmiary zielenie niestety ,ale nie da sie zmniejszyc przez menu serwisowe co sugeruje testujacy w Audio-video (sprawdzałem ). Mieziecznik jest coraz ciekawszy i podchodzi rzetelnie do review lcd i nie tylko . Tak ,ze polecam zapoznac sie z opinia na temat Sony, Samsunga led , Panasonica - idealny test baty za czern i artefakty .( juz wczesniej to sam zauwazyłem ).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Zimp

New member
Witam,

Henryk55 napisał:
Nie wiem czy Ci to pomoże, ale napiszę jak jest u mnie w serii V. Zaleca się podłączenie kompa do HDMI3. Dodatkowo trzeba wybrać w menu "wejscie PC audio" opcję PC (wtedy na głośniki leci sygnał podawany do gniazda jack) zamiast HDMI3 ( syg. audio z kabla HDMI wpiętego do 3 portu)

Mógłbyś mi napisać, gdzie w MENU (dokładnie) znalazłeś te opcje? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam,
ZIMP
 

IGBT

New member
Ortax360, a który to numer AV?
Nie wiedziałem, że matryce mogą być tzw normalne i zielone.
Skąd taka informacja?
Myślałem, że wszystkie w4500 z boku są lekko zielonkawe.
 

ortax360

New member
Na styczen .

Nie chodzi o to ze matryca wpada pod katem w zielen . Tylko czy obraz jest z delikatnym przesyceniem zielenią . I taki własnie mialem 1 -46w4500 i o tym piszą w audio-video . Nie dało rady nic zmienic w menu serwisowym regulacja balansu bieli . Matryca miała taki odcien na wprost obraz delikatnie przesycona zielenią . Wprawne oko wyłapie . Całosciowo wpywa negatywnie na kolor ,ale nie kazdy to zauwazy . Normalnie nie bedzie przeszkadzac w ogladaniu ,ale bedzie niemozliwe uzyskanie koloru kinowego przy ustawieniu temperatury koloru na ciepły 2 .

Wiem z doswiadczenia miałem 2szt. 46w4500 .

4szt 40w4500 i jedną 52w4500 ustawiałem znajomym . W tym 1 szt. 40 cali tez była z nadmiarem zieleni ,ale znajomemu to nie przeszkadzało - nic nie widział :D .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
Nie zgadzam sie z tym pismem.W Panasonic nie robia sie zadne artefakty.Jedynie z czym sie zgodze to czern ale to jedynie w nocy.Artefakty powstawaly nawet w telewizorach rurowych jesli byl sygnal slabej jakosci.Moim zdaniem wlasnie Panasonic lepiej radzi sobie z takim sygnalem i bardziej zblizony do plazmy i to wlasnie w sony nawet na kanalach HD podczas meczy robily sie artefakty.To zauwazylem od razu zanim zamienilem Sony32W4000 na Panasonic
 

ortax360

New member
Tu jest mowa o w4500 a nie o w4000 . Artefakty sa od układu 100hz .

Co do pracy 100hz w w4500 działa bardzo ok i wyswietla obraz ruchomy czysty .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Wiec moze tak w Pansonicu przy szybkim poruszaniu np: piłkarze mozemy zaobserwowac otoczki na postacich to własnie generuje układ 100hz w panasoniku . Tak samo jest w grach z ps3/360. Miałem lx70/lx700 100hz i ten efekt tez w tym modelu wystepował . Odpowidzialny za to jest własnie układ 100hz . Jedni to widzą inni nie . W codziennym ogladaniu nie przeszkadza .

W Sony w4500 jest czysciutko .

Pozdrawiam .
 

meduza88

Banned
tutaj ktos testowal telewizor sony i powysylal zdjecia na ktorych widac to samo wokol pilkarzy takze w Sony.Teraz ogladam pilke reczna na TVP HD i tego nie ma po zredukowaniu ostrosci tak samo jak ty to robisz do 2 albo i nawet do 0.Znajde tu gdzies te zdjecia to dam znac.Ja wiem ze kazdy chwali i kocha swoja marke ale troche obiektywizmu.
 

qazar

Member
Bez reklam
Mhmm ja w w4500 też miałem artefakty(plus clouding i smearing). Sam układ jest jednak ciut lepszy niż w serii 7-9 samsunga. Co do kolorów i czerni ta zdecydowanie jest lepsza imho w samsungu. Co do 100hz w panasonicu serii 70/700 jest zdecydowanie lepiej w 85/800. I nie zapominajmy że kiedyś 70/700 była wyznacznikiem jeśli idzie o płynność...
 

merks

New member
Od zeszłego tygodnia jestem właścicielem 40W4500. Nie zaobserwowałem w moim modelu żadnego cloudingu, chociaż cały czas się wahałem przed kupnem tego modelu. Jedynie wieczorem w zupełnych ciemnościach przy wybraniu wejścia bez sygnału np. AV1 widoczne jest podświetlenie w każdym z rogów matrycy- tak jakby "reflektor" skierowany do środka matrycy. Nie wiem czy to normalne ale widoczne jest jedynie gdy nie ma sygnału na wejściu i gdy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno, zupełnie niewidoczne podczas normalnego oglądania. TV gra na razie na analogowym asterze i jakość jest dobra w zależności od kanału i edytowanego programu. Na DVD podłączonym po HDMI obraz jest normalnie miodzio, a kolorki są świetne (to samo przy DivXach). Mam jeszcze pytanie, czy funkcja MotionFlow to jest 100Hz? Przeszukiwałem różne ustawienia i nie jest pewny. MotionFlow posiada 2 ustawienia standardowe i chyba maksymalne- jaka jest różnica? Czy na sygnale analogowym można uzyskać jakieś info jaka jest częstotliwość?
Mieszkam w odległości ok. 20km od nadajnika DVB-T w Wichowie. Czy orientuje się ktoś może czy możliwy jest w takim przypadku odbiór TV cyfrowej na antenie pokojowej? Może ktoś z forumowiczów używa jakiejś dobrej antenki?
 

profitgw

Member
merks napisał:
Od zeszłego tygodnia jestem właścicielem 40W4500. Nie zaobserwowałem w moim modelu żadnego cloudingu, chociaż cały czas się wahałem przed kupnem tego modelu. Jedynie wieczorem w zupełnych ciemnościach przy wybraniu wejścia bez sygnału np. AV1 widoczne jest podświetlenie w każdym z rogów matrycy- tak jakby "reflektor" skierowany do środka matrycy. Nie wiem czy to normalne ale widoczne jest jedynie gdy nie ma sygnału na wejściu i gdy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno, zupełnie niewidoczne podczas normalnego oglądania. TV gra na razie na analogowym asterze i jakość jest dobra w zależności od kanału i edytowanego programu. Na DVD podłączonym po HDMI obraz jest normalnie miodzio, a kolorki są świetne (to samo przy DivXach). Mam jeszcze pytanie, czy funkcja MotionFlow to jest 100Hz? Przeszukiwałem różne ustawienia i nie jest pewny. MotionFlow posiada 2 ustawienia standardowe i chyba maksymalne- jaka jest różnica? Czy na sygnale analogowym można uzyskać jakieś info jaka jest częstotliwość?
Mieszkam w odległości ok. 20km od nadajnika DVB-T w Wichowie. Czy orientuje się ktoś może czy możliwy jest w takim przypadku odbiór TV cyfrowej na antenie pokojowej? Może ktoś z forumowiczów używa jakiejś dobrej antenki?
Też mieszkam w tej odległości od Wichowa.Na antenie pokojowej w moich warunkach terenowych-bezpośrednia bliskość lasu w kierunku nadajnika nie ma szans na odbiór.Może gdyby nie ten las.Natomiast
antenie na dachu odbiór poprawny aczkolwiek sygnał nie jest stabilny jeśli chodzi o moc.
 
J

Judash

Guest
Ja mam przed nosem os.blokow 4-ro pietrowych, i z 25km lasow i co?Nikt w moim miescie nie bedzie ogladal DVB-T?Nadajnik 30 km odemnie w Jemiolowie, to po co to wszystko, skoro byle las zakloci odbior?
 

nales99

New member
Witam

Chciałem zapytać czy ktoś obserwuje coś takiego jak "rozgrzewanie" się telewizora ?? Chodzi o to że gdy włączę tv na początku obraz wydaje się ciemniejszy, po pewnej chwili zaczyna świecić jakby jaśniej. Odpada tu przyzwyczajenie się wzroku ponieważ zaraz p włączeniu clouding jest niewidoczny, natomiast po około 15 minutach pojawia się wraz z mocno świecącym rogiem.

Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
U mnie, jak to nazwałeś "rozgrzewanie" występuje, ale trwa kilka sekund. Obraz jest wtedy ciemniejszy, mniej kontrastowy . I chyba nie jest to nic nienormalnego w LCD.
Potem matryca świeci równomiernie, nie obserwuję cloudingu ani świecenia w rogach.
 
Do góry