Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

dante52

New member
Witam! Właśnie zakupiłem niedawno ten telewizorek jest fantastyczny świetnie się zgrywa z odtwarzaczem blu-ray Sony BDP-S350! Polecam wszystkim!
 

roger22

New member
Problem z Cloudingiem

Witam. Jak wygląda ilościowo problem z Cloudingiem w serii W4500. Występuje na każdym egzemplarzu czy raczej sporadycznie? Ma ktoś TV bez tego problemu?
 

fungous

New member
stalo sie !
dzisiaj chcialem zamowic w digitalo.pl 52w4500 ale nie mieli i podobno maja byc dopiero za 2 tygodnie.

mila pani powiedziala natomiast ze maja OSTATNIA SZTUKE 52w4730 z odstawy przed swietami wyprodukowany 10/2008 jednak troche drozszy.

w4500 byl za 7140 a w4730 za 7599

wiec aby zdazyc i zalapac sie na gwarancje 5lat sony szybka decyzja i kupilem w4730.

za jakis czas zdam relacje co i jak.
mam tylko nadzieje ze bylo warto ale przekonam sie o tym za kilka dni....
 

nickersoner

New member
Witam
To moj pierwszy wpis w tym temacie, wiec witam wszystkich posiadaczy w4500.
Jestem szczesliwym posiadaczem 46w4500 od 5 dni. ( model 10.2008 )
Od bardzo dawna sledze ten temat i to było moim najwiekszym błędem, czytajac te wszystkie posty juz skłaniałem sie do zakupu kompletnie innego LCD , kupa postów narzekania na ten TV, głównie dotycząca clouding,u , u mnie tez jest lekko widoczny jak jest kompletnie czarny obraz ale nie podczas programu tylko podczas zmiany kanałów przez moment gdzies tam widać jakieś małe chmurki. Podczas oglądania filmów spędziłem kupe czasu ( prawie całą noc .... tak sie uparłem :) ) szukając tych chmur i jak do tej pory ich nie znalazłem. Po przeczytaniu tego wątku mozna popaść w jakąś paranoje co do tego clouding,u.
Jak bym mial komuś doradzać to z pewnoscią aby nie czytali tego tematu, tylko sugerowali się poważnymi opiniami. Nie wiem jak bedzie za jakiś czas ale teraz z pewnością bym kupił ten sam TV. A jak bym nie czytał tego wszystkiego o W4500 to juz bym miał go dawno temu.
Jestem z Lubelskiego a TV kupiłem w Radomiu w Centrum Sony ( naprawde solidna kadra pracownicza ) czego nie moge powiedzieć o Centrum Sony w Lublinie ( tragedia..... ja sie nie dogadałem ponieważ nie było z kim ...... ehh )
Reasumując :::::
TV jest naprawde extra, a jak ktoś się dalej zastanawia a nie wątpie że tacy sa co czekają na kolejny post w tym temacie, to niech idą i go w końcu kupią, i cieszą sie jakością W4500.
Pozdrawiam Serdecznie wszystkich zadowolonych z W4500 ..... i tych nie zadowolonych też :))
 

fungous

New member
nickersoner masz racje, ja zauwazylem to samo. trzeba poprostu sobie zdac sprawe ze takie forum jest po to aby porozmawiac o wadach. to tak jak bys wszedl na forum jakiegos klubu zalozmy fanow samochodow marki BMW. jak bys poczytal watki to okazaloby sie, ze te samochody caly czas sie psuje bo ludzie przeciez tam glownie pisza o problemach :)
 

marq

New member
poświąteczna wyprzedaż czy wałek?

Witam! Sony KDL-46W4500 za 4196.00 zł w (www).1rtv.pl a np ceneo lub skąpiec od 5359... a telefony w firmie milczą... ciekawe :confused: Pzdr!
 

mrn1810

Banned
1rtv

Ten sklep 1rtv.pl to musi być lipa na maxa, tv który posiadam 40w4500 za 2499zł?!?!?!?!? A 40X4500 z ok. 4200zł???!!! Ale wiadomo Fakt dał reklamę i wszystko jasne. pzdr.
 

awujotka

New member
Bez reklam
i na 46z4500:p, nie mówiąc o kosmicznych cenach na serię 9830 Philipsa, czyli tak naprawdę telewizory sprzed 3 lat i ceny... też
 
Ostatnia edycja:

nales99

New member
vict9r napisał:
Witam
W niskobudżetowej karcie ATI Low Profile (Radeon HD-3450 cen ok.120 PLN), która posiada wyjście HDMI, istnieje możliwość wysłania dźwięku przez HDMI. Karta ta posiada własny układ odpowiedzialny za dźwięk. Po instalacji sterowników serii 8.1 lub 8.2 dźwięk w standarcie 5.1 jest dostępny przez HDMI. W systemie operacyjnym istnieje dodatkowo możliwość wyboru wyjścia dźwięku (płyta ASROCK Conroe-1333), chociaż standardowo obsługiwane są wyjścia zarówno na płycie głównej jak i HDMI z karty graficznej. Ustawienia te dotyczą Visty x64 PL i telewizora Sony KDL-46W4500. Dźwięk jest czysty i bez zakłóceń.
Pozdrawiam


Witam

Zainteresowała mnie ta karta, ale z tego co widze ma jedynie wyjście dvi ??
Czy przez dvi istnieje możliwość przesyłu audio ??

Pozdrawiam
 

Zimp

New member
Dźwięk przez DVI na kartach ATI

Witam,
ponownie w tym temacie, ponieważ widzę, że wielu osobom sprawia to problem, a da się podobno to zrobić.

Jak pisałem wcześniej mam laptopa Acer i kartę ATI HD 2400 XT. Posiada ona wyjście DVI i daje możliwość przesyłu dźwięku po kablu DVI - HDMI. Dzwoniłem do ACERA i tam mi gościu powiedział, że nie powinno być z tym żadnego problemu. Mi póki co się nie udało tego zrobić. Problem jest z tego co wiem nie tylko w sterownikach karty graficznej, ale w sterownikach audio również. Mam jakiegoś REALTEKA standardowego w laptopie i nie mogę wskazać mu, aby wysyłał dźwięk po HDMI. Gdzieś czytałem, że konieczna jest do tego specjalna przejściówka DVI-HDMI dołączana do tego typu kart przez ATI. Nie bardzo wiem, czym może się ona różnić od normalnie dostępnych w sklepach czy na allegro, więc jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie, fajnie jakby napisał coś o tym.

vict9r napisał:
Tak. Kabel zakończony z dwóch stron złączem mini-jack
Próbowałem rówież drugiego sposobu przesyłu dźwięku po kablu jack - jack, a obrazu po DVI-HDMI z laptopa do TV KDL-40W4500 jednak nic to nie daje. Mam albo obraz (jak podłączone są oba kable), albo dźwięk (jeśli odłącze z telewizora HDMI, to dostępny jest dźwięk z laptopa).
Czy ktoś mógłby mi poradzić, czy trzeba coś ustawiać w TV, aby pobrał dźwięk. (Podłączam video do HDMI2, a audio do jacka obok tego wejścia).

Z góry dzięki za odpowiedź,
ZIMP
 

vict9r

New member
nales99 napisał:
Witam

Zainteresowała mnie ta karta, ale z tego co widze ma jedynie wyjście dvi ??
Czy przez dvi istnieje możliwość przesyłu audio ??

Pozdrawiam

Witam

Karta którą posiadam (SAPHIRE) ma dwa wyjścia "na śledziu": DVI i HDMI, oraz S-Video "ze środka" karty na dodatkowym złączu. Mogę sprawdzić w dokumentacji dokładny model produktu. Na złączu HDMI jest dźwięk w standardzie 5.1 (własny układ dźwiękowy karty). Sprawdzałem jej działanie na XP SP3 PL i Vista x86 PL i x64 PL. W każdym z tych testów wszystko działało OK (płyta ASROCK ConRoe-1333). Przy podłączeniu do TV Sony 46W4500 pojawia się dźwięk w głośnikach TV. Nie posiadam jeszcze Amplitunera z wejściami HDMI, więc trudno mi zapewnić o standardzie dźwięku na wyjściu HDMI. Jednakże wydaje mi się, że według specyfikacji dopiero od wersji 1.3 HDMI można uzyskać dźwięk na wyjściu HDMI.

Pozdrawiam
 

timix

New member
ee123 napisał:
czy może załatwiłeś ten wieszak bez montażu?


tak da radę załatwić tą sprawę bez montażu, jak wszystko na tym świecie, to również da się załatwić.
wystarczy kliknąć kilka stron wcześniej lub użyć funkcji szukaj.

tak na przyszłość:)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dzisiaj przyszedl do mnie pierwszy z dwoch zamowionych Sony ;) 40W4500. Pierwsze wrazenia pozytywne. Sygnal SD dobry nawet lepszy niz sie spodziewalem, sygnal HD bardzo dobry. Czekam na 46W4500 i wtedy porownam go dokladnie z Sharpem 46XL1E. Jesli ktos wybiera miedzy Sharpem a Sony to za kilka dni opisze moje subiektywne odczucia z uzytkowania.

40W4500 z 08/2008 made in Spain - cloudingu nie widac ;)

edit...
Jednak pojawil sie clouding - wieczorem dopiero widac - z dwoch gornych naroznikow schodzi w dol :(
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Co do wieszaka - temat mało elektroniczny ale może się przydać.
Jeśli ktoś będzie sam montował wieszak to dostarczone z wieszakiem kołki rozporowe mają średnicę fi12 i są strasznie ciasne. Jeśli będziecie wiercić w betonie to przyda się wiertarka SDS z dobrym udarem. I nie od razu wiertłem fi 12 bo otwór może wyjść lekko przesunięty i wtedy kicha - trzeba rozwiercać otwory wieszaka albo wiercić nowy otwór Ja wierciłem wiertłem 6, 8, 10, 12mm. Otwory wieszaka mają światło ok 11mm a śruba ma 10mm i trzeba będzie nadpiłować otwór wieszaka. Moim zdaniem fi12 do betonu to za dużo, wystarczy spokojnie kołek fi10 - mniej się narobicie a napewno wystarczy. Do gipsu albo cegły fi 12 jak najbardziej. Do wkręcenia śrub w kołki potrzebny jest naprawdę solidny klucz 17ka, najlepiej nasadowy z długą pokrętką - ja przykręcając 4 śruby zmordowałem się okrutnie. I ostatnia sprawa, pod górne śruby mocujące wieszak pomiędzy ścianę a wieszak warto dołożyć podkładkę wtedy będzie o wiele miej kłopotów z założeniem blokady zabezpieczającej przed przypadkowym zdjęciem telewizora z wieszaka. To tyle w kwestii w4500:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry