Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

profitgw

Member
Artur'79 napisał:
Hmmm ja mam od telewizora 3,5 metra i biorę 55X4500 bo uważam że 52 to trochę za mały telewizor przy tej odległości... także przy 3 metrach bierz co najmniej 46, choć oczywiście gusta są różne.
Przy sygnale HD zgodzę się z twoim pomysłem na 55 cali.Niestety przy SD musisz się odsunąć na conajmniej 4-4,5 metra.Mam 52 cale i trochę kilkunastodniowej praktyki.Doradzałbym 46 lub max 52 cale.
 

fungous

New member
do uzytkownikow kdl 52w4500.
czy przed zakupem tv braliscie rowniez pod uwage samsunga le52a856 ?
ja wciaz sie waham... przyznam jednak ze gwarancja sony na 5 lat kusi

co przemawia za sony ?
 

debeef

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Wszystki modele wymienione - to te same modele .

Sam przypuszczałem ze sa jakies różnice w wygladzie , ale to nie to .

Prawdopopdobnie model oznacz. W47XX to modele na zam ( tansze dla sieci chandlowych ) W moim 46w4500 w info o modelu było 46w4500/47xxx.

Pozdrawiam i Wesołych Swiat

Bardziej mi chodzi czym się różni W4710 od w4720, a w4720 od w4730.
 

niemen1956

New member
jeszcze o 47xx

ortax360 napisał:
Wszystki modele wymienione - to te same modele .

Sam przypuszczałem ze sa jakies różnice w wygladzie , ale to nie to .

Prawdopopdobnie model oznacz. W47XX to modele na zam ( tansze dla sieci chandlowych ) W moim 46w4500 w info o modelu było 46w4500/47xxx.

Pozdrawiam i Wesołych Swiat

Do Ortax 360

Ciekawe skąd czerpiecie te wiadomości o tych modelach?Sam posiadam model 4710 i jest to ten sam model co 4500 jak i pozostałe czyli 4720 i 4730 i niczym sie nie róznia a jedynie sa to wersje limitowane i całkowitą nieprawda jest aby to były modele dla sieci handlowych ponieważ mój telewizor 46w4710 został zakupiony w SONY CENTRUM jest to tv z listopada -hiszpania mam go trzy tygodnie i sprawuje się super programy z C+ HD super, oglądam go z 3 m i mysle że następny bedzie już 52 cale- to dla tych co maja wątpliwości co do odległości oglądania-dzieki temu forum nie kupiłem 40 cali bo byłby za mały.Oprócz tego 5 lat gwarancji no i wieszak wraz z maskownica który mi dostarczono bardzo szybko zgodnie z promocją cóż wiecej wymagać od sony- po prostu nie zawiodłem sie oby tak odbierał jak najdłużej a sławetny clouding? mysle ze jest go troche w kazdym egzemplarzu mój ma go niewiele i tak jak pisało juz wielu gdyby nie to forum to pewnie bym go nie widział jak go nie widzi przecietny klient.

pozdrawiam wszystkich
 

kidd32pl

New member
dobra wiadomość dla chętnych na nabycie 46W500. Od soboty w MM w Trójmieście ma być w sprzedaży już za 5499,- (info z gazetki). To cena konkurencyjna nawet dla sklepów internetowych. Zła wiadomość, że po świętach nie będzie można już kupować w ratach 0%. W związku z tym ja wciąż muszę się wstrzymać, ale może ktoś dysponujący gotówką się skusi...
 

marcho

New member
gogo23 napisał:
kupic mniejszy czy wiekszy :hmm:

prosze o porade... dzieka

Jeżeli planujesz oglądać programy/filmy HD to bierz większy - taki na jaki Cię stać. Z czasem nie pożałujesz. Po 1,5 miesiąca użytkowania mój 46" stał się jakiś taki mniejszy ;)

Pozdrawiam
 

michautoja

New member
four40 czy mógłbyś się pochwalić jak puściłeś dźwięk przez HDMi ze swojego lapka. otóż posiadam kartę GF 8600 GT i póki co nie udało mi się tego dokonać ;/. co do Twojego pytania to podaje moje ustawienia na których mam idealne odwzorowanie lapka z dobrą ostrością

tryb standarowy
oświetlenie 4
kontrast 40
jasność 55
nasycnie 35
temperatura barw Neutralne
ostrość 5

i co bardzo ważne opcja GRA/Tekst włączona !?

czekam na info odnośnie HDMI
 

IGBT

New member
marcho napisał:
Jeżeli planujesz oglądać programy/filmy HD to bierz większy - taki na jaki Cię stać. Z czasem nie pożałujesz. Po 1,5 miesiąca użytkowania mój 46" stał się jakiś taki mniejszy ;)

Pozdrawiam
Ja do swojego 52 cale przyzwyczaiłem się po tygodniu. Przesiadłem się z 29 cali. Do filmów DVD/BR i 55 też byłby nie za duży. Oglądam z 2 do 2,5m.
 

leoncio

New member
kidd32pl napisał:
dobra wiadomość dla chętnych na nabycie 46W500. Od soboty w MM w Trójmieście ma być w sprzedaży już za 5499,- (info z gazetki). To cena konkurencyjna nawet dla sklepów internetowych. Zła wiadomość, że po świętach nie będzie można już kupować w ratach 0%. W związku z tym ja wciąż muszę się wstrzymać, ale może ktoś dysponujący gotówką się skusi...
Czy ktoś to może potwierdzić? Orientujecie się, czy w Wawie też ma być podobna obniżka? Chcę kupić 46W4500 zaraz po nowym roku i chętnie bym zakupił go w MM szczególnie, że electro.pl cały czas czeka na dostawę i nie potrafią określić kiedy będzie ten model.
 

Piotr_the

New member
Czy niczym się nie różnią te modela a niech mi ktoś powie na w4000 jest na naklejce 10bit na w4500 nie wiem czy była na w4700 nie ma 10bit jest wejście sieciowe, co lepsze na Z4500 też nie ma 10bit:confused:
 

rumcajs

New member
Witam
Jestem młodym uzytkownikiem 4710 i w zwiazku z tym mam kilka pytań;
1.czy istnieje mozliwosc sprawdzenia poziomu sygnału DVB-T w procentach
2.1080/25HZ (na kanałach DVB-T) co oznacza te 25HZ, i czy jest mozliwosc włączenia lub wył 100hz
Pozdrawiam
 

leoncio

New member
Awujotka, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej promocji z powieszeniem telewizora na ścianie. Rozumiem, że całość jest gratisowa? Bo na stronie Sony piszą o dojeździe, montażu i hakach montażowych - te haki to jest wieszak?
Pozdrawiam
Michał
 

awujotka

New member
Bez reklam
Leoncio, po zakupie telewizora dzwonisz do Biura Obsługi Sony (tel. na www.sony.pl) i mówisz, że chcesz zamówić usługe montażu. Oni od ciebie biorą nr seryjny tv, datę i miejsce zakupu, nr telefonu i w ciągu 48 godz. kontaktuje się z Tobą najbliższy Twojego miejsca zamieszkania serwis i umawia na wykonanie montażu. Całośc jest oczywiście gratisowa. Jeśli chcesz np. tylko wieszak, bez montażu, również jest taka mozliwość, wystarczy to zgłosić podczas rozmowy tel.
pozdrawiam
 

krzyga

New member
Ktoś wie czy Sony zamierza dać 32" z serii W4500? A jeśli nie to co byście polecili z 32" LCD oferujących podobne funkcje i możliwości jak 40W4500?
 

tdrk14

New member
odp

Przy tak małej matrycy wiele funkcji stosowanych przy większych matrycach jest zbędne np. full HD tej technologii się nie stosuje do małych odbiorników bo zwyczajnie jej niemożna zauważyć. A więc jeśli chcesz mieć więcej bajerów to kup telewizor minimum 40''
 

krzyga

New member
tdrk14 napisał:
Przy tak małej matrycy wiele funkcji stosowanych przy większych matrycach jest zbędne np. full HD tej technologii się nie stosuje do małych odbiorników bo zwyczajnie jej niemożna zauważyć. A więc jeśli chcesz mieć więcej bajerów to kup telewizor minimum 40''

Zbędne, nie zbędne, jednakowoż producenci je dają. Tyle, że nie wszystkie na raz w 1 modelu, póki co... (chodzi o fullHD, 100Hz, 10bit i MPEG-4).
 
Do góry