Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

wiedzmus

New member
I ja dołączyłam do grona posiadaczy W4500. Produkcja Spain 11/2008.
Pierwsze włączenie i szok...po bokach chmura na chmurze;/zmieniłam trochę ustawienia i właściwie jest to tylko widoczne na tv bez sygnału. Podczas oglądania Morcznego Rycerza po ciemku w ogóle nie można było tego zaobserwować a mąż jest całkiem "uwrażliwiony" w tym temacie:)
"n" odbiera na większości kanałów cudnie a już discovery hd i mtv hd to po prostu miodzio.
Wielkim zaskoczeniem był odbiór kanałów analogowych...1, 2, polsat grają przyzwoicie.
Czujnik światła działa fajnie.
Muzyka przez USB idzie bardzo szybko. Zdjęcia całkiem przyzwoicie. No i obraz cudny - zdjęcia zyskują nową jakość!
Z PS3 chodzi jak bajka...
Brak bandingu/smearingu (nie zanotowałam teź żadnych opóźnień).

Jedyny problem to brak kanałów z DVB-T - nic nie znajduje. Czy kiepska antena dachowa może mieć na to wpływ?:hmm:
 

IGBT

New member
To zdjęcia są przyzwoite czy cudne?;)
Ja oglądając zdjęcia długo nie mogłem się od dalszego oglądania zdjęć, które przecież dobrze znam oderwać.
Zupełnie nowa jakość w porównaniu do monitora CRT.
Acha wgrywają się całkiem przyzwoicie - chodzio o prędkość. Załapałem.
 

wiedzmus

New member
IGBT napisał:
To zdjęcia są przyzwoite czy cudne?;)
Ja oglądając zdjęcia długo nie mogłem się od dalszego oglądania zdjęć, które przecież dobrze znam oderwać.
Zupełnie nowa jakość w porównaniu do monitora CRT.
Acha wgrywają się całkiem przyzwoicie - chodzio o prędkość. Załapałem.

Dokładnie wgrywają się całkiem całkiem ale jak już się pojawią hmmmmm warto czekać :eek:k:
Nie wiedziałam że mój aparat robi tak ładnie zdjęcia :grin:
 

mye81

New member
które sklepy , jakie daty produkcji ?

wiedzmus napisał:
I ja dołączyłam do grona posiadaczy W4500. Produkcja Spain 11/2008.

Witam. Czy można się dowiedzieć gdzie został zakupiony w/w telewizor?

A do użytkowników 46W4500 / 46W4730 :
Może wiecie w których sklepach sprzedają te telewizory z nowszymi datami produkcji (mam na myśli październik/listopad)?;)

Pozdrawiam.
 

rumcajs

New member
Witam
16 12 08 kupiłem Euro RTV......4710 z listopada
Mam kłopot z dvb-t jestem w jego zasięgu antena super i telewizor nic nie łapie na karcie dvb-t mam płynny obraz to wskazuje na bardzo słabą czułosc głowicy w Bravia wiecie cos o tym. jeszcze jedno wchodząc w info o systemie jest pasek z poziomem sygnału (Pre Verbit i Post Viterbi) o co chodzi bo nie kumam
Pozrawiam
 
J

Judash

Guest
rumcajs napisał:
Witam
16 12 08 kupiłem Euro RTV......4710 z listopada
Mam kłopot z dvb-t jestem w jego zasięgu antena super i telewizor nic nie łapie na karcie dvb-t mam płynny obraz to wskazuje na bardzo słabą czułosc głowicy w Bravia wiecie cos o tym. jeszcze jedno wchodząc w info o systemie jest pasek z poziomem sygnału (Pre Verbit i Post Viterbi) o co chodzi bo nie kumam
Pozrawiam

A skad lapiesz sygnal i jaka masz karte?
 

wiedzmus

New member
mye81 napisał:
Witam. Czy można się dowiedzieć gdzie został zakupiony w/w telewizor?

A do użytkowników 46W4500 / 46W4730 :
Może wiecie w których sklepach sprzedają te telewizory z nowszymi datami produkcji (mam na myśli październik/listopad)?;)

Pozdrawiam.

kupowałam w video-top. Bardzo polecam.
Tylko kurier mówił, że on to by nie przesłał takiego sprzęta kurierem;)

Ktoś może wyjaśnił sprawę z brakiem sygnału cyfrowego?
Ja mam antenę nastawioną na Pałac Kultury.

pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
wiedzmus napisał:
kupowałam w video-top. Bardzo polecam.
Tylko kurier mówił, że on to by nie przesłał takiego sprzęta kurierem;)

Ktoś może wyjaśnił sprawę z brakiem sygnału cyfrowego?
Ja mam antenę nastawioną na Pałac Kultury.

pozdrawiam

A niby kto mialby bardziej fachowo przewiezc taka przesylke?
 

wolfikx

New member
Witam

Jaki Connax nadaje się do tego modelu sonego abym mógł odbierać telewizję cyfrową kablową bezpośrednio na TV a nie poprzez osobny modem ??

Dodam, że sygnał nadawany jest w DVB C.
 
Ostatnia edycja:

four40

New member
Witam
I ja wreszcie stałem się posiadaczem 40w4500. Produkcja Hiszpania 8.2008 choć na pudełku 11.2008. Kupiłem w VideoTop. Clouding niewielki ale jest. Juz się do niego przyzwyczaiłem i pogodziłem. Widoczny tylko na pustym kanale. Odbieram analogową kablówkę i obraz jest naprawdę całkiem niezły. Spodziewałem się gorszego. Szwagier stwierdził że nawet lepszy niż on ma z C+. Co więcej? Mam jeden subpiksel :( Na czerwonym nie świeci. I jeszcze jedno - mieszkam 30 km od nadajnika (nadają cyfrowo) ale nie mogę nic znaleźć. Czy coś nie tak z tunerem? Czy wy też macie taki problem?
 

jj3

New member
rowniez mam problem z sygnalem DVB-T. Z tego co wiem jest nadawany 3km ode mnie (Kraków-Krzemionki). Z tego przekaznika sygnal analogowy lapie nawet na kawalku kabla, a cyfrowego brak ...
Wiem, ze w jednym z centr Sony widzialm TVP HD (rewleacja, discovery HD z n'ki sie krylo) - musze ich spytac jak to odbieraja.
 

awujotka

New member
Bez reklam
U mnie w linii prostej do PKiN jakieś 2 km, a Z4500 też nie łapie. Na poprzednim tv (philips 9803) trzeba było ustawic jako kraj instalacji Francję, bo inaczej nie widział: DVB-T. Może i tu też tak trzeba, sama nie moge teraz spróbować...
 

profitgw

Member
jj3 napisał:
rowniez mam problem z sygnalem DVB-T. Z tego co wiem jest nadawany 3km ode mnie (Kraków-Krzemionki). Z tego przekaznika sygnal analogowy lapie nawet na kawalku kabla, a cyfrowego brak ...
Wiem, ze w jednym z centr Sony widzialm TVP HD (rewleacja, discovery HD z n'ki sie krylo) - musze ich spytac jak to odbieraja.
Mieszkam 2o km od nadajnika cyfrowego w Wichowie(woj.Lubuskie).Nie miałem żadnych problemów z wyszukaniem programów.Trwało to 2 minuty.Paczka z Wichowa zawiera TVP1,TVP2,TVP Info,TVP Sport,TVP HD oraz trzy programy radiowe.Sygnał jest na mierniku zielony-wysoki.Przy słabszej pogodzie występuje chwilami pikseloza i sygnał się rwie.Z tego co wiem jakość przekazu testowego i moc nadajnika pzostawia jeszcze wiele do życzenia.Pomimo tego obraz jest świetnej jakości(znacznie lepszy-bardziej ostry obraz niż z N-ki czy Cyfry +)a przekaz TVP HD bez dosyłów satelitarnych jest fantastyczny.Antena to popularna "siatka"
 

cycu1969

New member
profitgw napisał:
Mieszkam 2o km od nadajnika cyfrowego w Wichowie(woj.Lubuskie).Nie miałem żadnych problemów z wyszukaniem programów.Trwało to 2 minuty.Paczka z Wichowa zawiera TVP1,TVP2,TVP Info,TVP Sport,TVP HD oraz trzy programy radiowe.Sygnał jest na mierniku zielony-wysoki.Przy słabszej pogodzie występuje chwilami pikseloza i sygnał się rwie.Z tego co wiem jakość przekazu testowego i moc nadajnika pzostawia jeszcze wiele do życzenia.Pomimo tego obraz jest świetnej jakości(znacznie lepszy-bardziej ostry obraz niż z N-ki czy Cyfry +)a przekaz TVP HD bez dosyłów satelitarnych jest fantastyczny.Antena to popularna "siatka"

Jutro sproboje z Wichowa złapac sygnał antena kierunkowa 19 elementowa wczoraj kupiona Do nadajnika jakies 20-30 km zobaczymy czy złapie jakis sygnał Jak nie sprobuje na Jemiołow dam znac jak poszło
 

cycu1969

New member
cycu1969 napisał:
Jutro sproboje z Wichowa złapac sygnał antena kierunkowa 19 elementowa wczoraj kupiona Do nadajnika jakies 20-30 km zobaczymy czy złapie jakis sygnał Jak nie sprobuje na Jemiołow dam znac jak poszło

no niestety nie złapałem sygnału ani z Wichowa ani z Jemiołowa pasek sygnało na zero jedynie co to pod paskiem pokazly sie takie wartosci

Pre Viterbi 8,29e-3 5s : 8,29e-3 UEC : 0
Post Vuterbi 1,42 e-5 5s : 1,42e-5 COFDM AGC : 2047

Nie wiem co one znacza jak kto wie prosilbym o wytlumaczenie co jest

Dodam ze sygnał analogowy z tych nadjnikow jest bardzo dobry

Tak ze nie wiem czy to wina anteny sygnału czy TV ze nie złapałem nic z DVB-T
 

rumcajs

New member
@CYCU 1969 ja tez mmam problem bo wygląda na to ze nasze soniaki mają słabo czułe głowice. Mimo ze mieszkam na północy Lubuskiego tro jestem w zasięgu Jemiołowa (100kw) im np Jakiś sharp z dolnej półki z Mpeg-2 wyszukuje bez problemów sygnał na poziomie 50% i radio smiga bez zaciec. Bravia dojdzie do 45k (666mhz)i mocno sie zastanawia i w końcu nici z tego. Mam porzadną antene Televes dat 75 analog super.
 

jj3

New member
Judash napisał:
Polecam forum ... to forum o DVB-T, sprzetach itp.A tu mapki, zasieg itp.
wiec potwierdza sie ze jestem w zasiegu, analog odbiera, cyfra zero sygnalu. Oczywiscie Panowie z centrum Sony nie mielieli pojecia co moze byc przyczyna wiec nie otrzymalem zadnej porady...
 

mahndi

New member
Czujnik światła: włączony

marcho napisał:
Czujnik światła: włączony- naprawdę działa idealnie.

Kiedy zmieniam ustawienie dostrzegam zmianę w jasności obrazu i tyle, pozostawiam czujnik w pozycji: włączony, w ciemnym pokoju przeprowadzam test świecąc na czujnik światła i nic żadnej zmiany nie dostrzegam:???:. Czy można działanie tej funkcji jakoś sprawdzić?

Kupiłem w video-top 46" produkcja Spain 11/2008, też polecam, chmurki lekkie po rogach, ale na wprost niezauważalne nawet bez sygnału.

pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom wesołych świąt :D
 
Do góry