Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

neo_plonsk

New member
Jak sie robi firmware update do tego tv? ma ktos linka gdzie znajde nowy firmware ? Strona jak wejsc do menu serwisowego nie dziala, moglby moze ktos to opisac krok po kroku?
 

Dawidowski1000

New member
Artur'79 napisał:
Ortax daj znać jak już zmienisz na X4500 czy jest tak duża różnica w stosunku do W4500 że warto dopłacić te parę tysięcy :)
Wierz mi różnica pomiędzy 46W4500 a 46X4500 jest bardzo duża, chociażby podświetlenie LED robi swoje i coś takiego jak clouding nie istnieje. O reszcie można poczytać na forum.

Pozdrawiam
 

Mroczek55

New member
neo_plonsk napisał:
Jak sie robi firmware update do tego tv? ma ktos linka gdzie znajde nowy firmware ? Strona jak wejsc do menu serwisowego nie dziala, moglby moze ktos to opisac krok po kroku?
1) Włączasz TV na sygnał analogowy.
2) Wyłączasz TV z pilota
3) wciskasz: "I+" "5" "+głośniej"
4) włączasz TV
powinno się zgłosić menu serwisowe w trzech punktach.
 

Alan83

New member
Mroczek55 napisał:
1) Włączasz TV na sygnał analogowy.
2) Wyłączasz TV z pilota
3) wciskasz: "I+" "5" "+głośniej"
4) włączasz TV
powinno się zgłosić menu serwisowe w trzech punktach.
Prawda, ale zdaje sie ze na sygnal analogowy bez podpietej anteny.

Zastanawiam sie czy jest cos takiego jak firmware do telewizorow i czy mozna go sobie samodzielnie zmienic?


BTW Czy moze ktos posiada telefon komorkowy SE k800i i probowal podlaczac go do telewizora Sony serii W i zczytywac zdjecia i muzyke przez USB?
Bo w moim przypadku telewizor (wczoraj) czytal dane tylko z wbudowanej pamieci. Nie bylo dostepu do karty M2 w telefonie a co gorsze dzisiaj rano nie chcial sie uruchomic (prawdopodobnie po wyladowaniu baterii) i jest martwy choc jeszcze wczoraj dzialal i nie wiem teraz czy to tylko zwykly zbieg okolicznosci :)
 
Ostatnia edycja:

nales99

New member
Witam

Po podesłaniu zdjęć do sony otrzymałem szybką i treściwą :p wiadomość:

"Witam Pana

Ten efekt który u Pana wystepuje to clouding, efekt rozjasnienia matrycy zanika po 100 godzinach pracy telewizora.

Z wyrazami szacunku
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dział Obsługi Klienta Sony Poland"

jako że ciekawość rzecz ludzka :D, zapytałem jeszcze czy gdy po tych przepracowanych godzinach efekt nie ustąpi będę miał prawo dowymiany tv ?
Zobaczymy co odpiszą.

Pozdrawiam
 

Alan83

New member
Moj sierpniowy 40w4500 wygrzal juz ponad 100h. Od poczatku gorne rogi sa rozjasnione i raczej poki co nie zauwazylem znaczacej poprawy. Moze tylko tyle ze ja nie narzekam na stricto clouding. Pogodzilem sie ze to zwykla przypadlosc lcd i daleko w tym egzemplarzu do czegos takiego jak na zalaczonych fotkach i filmach w sieci.
 

kam1lek

New member
Wczoraj przyszedł do mnie 40w4500 z electro ... Póki co cloudingu nie stwierdzam, jak będę miał czas to strzele parę fotek...

Produkcja Hiszpania 10/2008
 

jarry

New member
Do mnie dziś przyjechał 52W4500 - myślałem że sobie odnowię pokój filmowy ale jak to często bywa jedno ciągnie drugie i właśnie się zastanawiam czy zdążę przed świętami :(

W każdym razie TV dałem sąsiadowi żeby podłączył i się te parę dni pobawił i przy okazji sprawdził czy jakiegoś babola nie ma.

Ja do niego wpadłem tylko wstępnie programy mu zapodać.

Moje wrażenia z 15 minut obcowania:

- szkoda że nie ma funkcji przyciemnienia loga SONY, jak świeci to jest za jasne, jak się je wyłączy to w ogóle nie widać, a że się wyłącza stopniowo to widać że gdzieś tak na 30% mocy byłoby całkiem ładnie

- na szybko bez instrukcji nie znalazłem opcji zmiany proporcji czy też trybu wyświetlania obrazu, gdzie to jest? (1:1, 16:9, 4:3, zoom itp.)

- próbowałem go zmusić do reakcji na poziom oświetlenia, zasłaniałem czujnik światła, świeciłem na niego z bliska latarką i nie zauważyłem żadnej reakcji (oczywiście w menu włączyłem), czy zmiany są za subtelne? czy u was to działa jeśli tak to jak, czy reakcja jest szybka czy może on jakoś sobie aproksymuje z iluś tam minut? a może mam uwalony ten czujnik?

- tv gra bardzo ładnie na słabym sygnale, bardzo mało ustępuje plaźmie Panasonica którą miałem

pozdrawiam, j.
 
Ostatnia edycja:

Alan83

New member
Nie przeszkadza to mi ale faktycznie nie ma regulacji jasnosci logo :)

Pewnie to ten sam pilot co w 40W4500 wiec bezposrednio zmiana przez przycisk w lewym gornym rogu (dokladnie drugi od lewej). W opcjach przez klawisz home jest tez dostep do tej opcji.

Raczej subtelne zmiany wprowadza ten czujni jak napisales bo ja nie zauwazylem takze znaczacej roznicy.
 
Ostatnia edycja:

oakraven

New member
Moje przemyślenia...

Śledzę ten wątek od paru miesięcy i wreszcie, po długotrwałym :) remoncie mieszkania przyszedł czas, że kupiłem dziś 40w4500. Znając temat, prosiłem o przysłanie jak najniedawniej produkowanego. Faktycznie, na opakowaniu jest data 2008-12-11 ale tak naprawdę na tv jest 2008-09. Hiszpania. Pisząc wprost, clouding oczywiście jest ale nie będąc uczestnikiem tego forum wogóle bym go nie wypatrzył...Podłączyłem Bioshocka na x-360 i w scenie początkowej w absolutnych ciemnościach można dopatrzeć się lekkiej mgiełki w dwóch rogach. Żonka nie widzi nic...Tak więc albo ktoś ma naprawdę bardzo nasilone to zjawisko i faktycznie jest dramat albo, jak sądzę, temat jest lekko demonizowany (choć jak zaznaczam nie wiem, jak tak naprawdę poważnie wygląda to u innych...). Ustawień nie zmieniałem, ale mam czas jeszcze do poniedziałku co by sprawdzić czy przy innych trybach wyświetlania (jakie to były optymalne ustawienia do sprawdzenia?) ...Acha, jeszcze jedna ciekawostka. Kupiłem tv w Sony centre, bo ich oferta była tylko o 250 pln droższa od najtańszej ofert przez net w Łodzi...Zawsze co salon firmowy to firmowy. Na pudełku od tv dopatrzyłem się jednak że ten salon firmowy nabył sprzęt od tego najtańszego sklepu internetowego w Łodzi:). Chyba jednak jestem frajerem, że wierze jeszcze w różnicę między netem a salonem firmowym...Eeech....
 

michautoja

New member
wiem że temat był już poruszany ale jakoś nie mogę tego znaleźć na forum, prosiłbym was szczęśliwi posiadacze serii W4500 :) o podzielenie się opiniami jakie macie ustawienia swoich soniaków, do kablówki, na dvd, hdmi itd. :)

aga i czy używacie RGB czy tego drugiego formatu :)
 

jarry

New member
Dalsze obserwacje :)

Clouding jest, ale widoczny zaledwie w chwilach całoczarno ekranowych :)

Nie mogę nic złapać z DVB-T - podobnież w Łodzi nadają, czy macie pojęcie czy te testowe nadawania to są w jakichś godzinach? Przeczesaliśmy całe pasmo i nic, niedziela godz. 18:00. Jako antena służyła zwykła pokojowa antena na parapecie albo antena z dachu taka na polsat czy TVN (skierowana na budynek tv w Łodzi).

Obraz ze zwykłych płyt DVD upscalowany przez PS3 PRZEPIĘKNY, naprawdę niewiele ustępuje BluRay'owi. To samo z badziewnego odtwarzacza DVD już sporo gorsze (ale należało się tego spodziewać :) )

Podczas oglądania filmu DVD z PS3 co jakiś czas pojawiały mi się informacje że HDMI-1 1080p i po prawo takie 2 głośniczki że stereo, było to nieco wpieniające, czy jest jakaś opcja pokazauj co 5 minut te informacje czy może kabel HDMI świruje i w momencie odzyskania pełnej kontroli TV coś takiego pokazuje?

pozdrawiam, j.
 

marcho

New member
michautoja napisał:
wiem że temat był już poruszany ale jakoś nie mogę tego znaleźć na forum, prosiłbym was szczęśliwi posiadacze serii W4500 :) o podzielenie się opiniami jakie macie ustawienia swoich soniaków, do kablówki, na dvd, hdmi itd. :)

aga i czy używacie RGB czy tego drugiego formatu :)
Było wiele razy na ten temat, ale OK - wszystko zależy od własnych upodobań, więc opiszę pokrótce moje upodobania :)

Podświetlenie: 2 (bo tak mi odpowiada, kumpel ma 6 i uważa, że tak jest dobrze. Według mnie powinno być gdzieś między min. a 5)
Kontrast: 90 (im więcej tym lepiej, a ponieważ nie lubię skrajnych ustawień mam 90) :)
Jasność: tu wszystko zależy od źródła sygnału - dla PS3 mam 72, dla pozostałych 55. Generalnie uważam, że podświetlenie powinno być ustawione na maksymalną wartość dla której kolor czarny jest nadal czarny - u mnie wyszło 55 i 72.
Nasycenie: dla AV i HDMI 50, dla kablówki 60 (wszystko zależy od sygnału)

Czujnik światła: włączony - naprawdę działa idealnie.
Pobór prądu: standardowy (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa. Przy trybie oszczędnym mam wrażenie, że kolory tracą "soczystość" i stają się jakieś takie matowe.)
Dynamiczny kontrast: min. (tu się wahałem, ale ostatecznie pozostawiłem włączony)
Redukcja zakłóceń: wył. (włączenie może powodować smużenie !!!)
Redukcja zakłóceń MPEG: wył. (włączenie tej redukcji czasami usuwa śnieżenie przy sygnale HD, np. na MGM HD, ale generalnie tego nie włączam)

No i to chyba wszystko, jak coś mi się jeszcze przypomni to zrobię "edit" :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcho

New member
jarry napisał:
Podczas oglądania filmu DVD z PS3 co jakiś czas pojawiały mi się informacje że HDMI-1 1080p i po prawo takie 2 głośniczki że stereo, było to nieco wpieniające, czy jest jakaś opcja pokazauj co 5 minut te informacje czy może kabel HDMI świruje i w momencie odzyskania pełnej kontroli TV coś takiego pokazuje?

pozdrawiam, j.
A czy przy grach masz ten sam problem ? Wygląda na to, że traci Ci się sygnał. Spróbuj może inny kabel. U mnie takiego efektu nie ma, choć nie jestem do końca pewien czy odtwarzałem na PS3 zwykłe DVD. Dziś to sprawdzę.

Sprawdziłem, wszystko jest OK, zarówno przy 576p, jak i przy włączonym upscaling'u do 1080p.
Zobacz inny kabel.
 
Ostatnia edycja:

cycu1969

New member
marcho napisał:
Było wiele razy na ten temat, ale OK - wszystko zależy od własnych upodobań, więc opiszę pokrótce moje upodobania :)

Podświetlenie: 2 (bo tak mi odpowiada, kumpel ma 6 i uważa, że tak jest dobrze. Według mnie powinno być gdzieś między min. a 5)
Kontrast: 90 (im więcej tym lepiej, a ponieważ nie lubię skrajnych ustawień mam 90) :)
Jasność: tu wszystko zależy od źródła sygnału - dla PS3 mam 72, dla pozostałych 55. Generalnie uważam, że podświetlenie powinno być ustawione na maksymalną wartość dla której kolor czarny jest nadal czarny - u mnie wyszło 55 i 72.
Nasycenie: dla AV i HDMI 50, dla kablówki 60 (wszystko zależy od sygnału)

Czujnik światła: włączony - naprawdę działa idealnie.
Pobór prądu: standardowy (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa. Przy trybie oszczędnym mam wrażenie, że kolory tracą "soczystość" i stają się jakieś takie matowe.)
Dynamiczny kontrast: min. (tu się wahałem, ale ostatecznie pozostawiłem włączony)
Redukcja zakłóceń: wył. (włączenie może powodować smużenie !!!)
Redukcja zakłóceń MPEG: wył. (włączenie tej redukcji czasami usuwa śnieżenie przy sygnale HD, np. na MGM HD, ale generalnie tego nie włączam)

No i to chyba wszystko, jak coś mi się jeszcze przypomni to zrobię "edit" :)

Pozdrawiam

Witam
Mam pytanie gdzie mozna znalesc funkcje "Dynamiczny kontrast"
Daje na pilocie Optins->Tryb Obrazu->Standartowy->Zaawansowane ustawienia->Zaaw.zwieksz.kontrastu
Czy to Zaaw.zwieksz.kontrastu to jest ten "Dynamiczny Kontrast" ? Czy to jest gdzies w innym miejscu?
 

marcho

New member
cycu1969 napisał:
Witam
Mam pytanie gdzie mozna znalesc funkcje "Dynamiczny kontrast"
Daje na pilocie Optins->Tryb Obrazu->Standartowy->Zaawansowane ustawienia->Zaaw.zwieksz.kontrastu
Czy to Zaaw.zwieksz.kontrastu to jest ten "Dynamiczny Kontrast" ? Czy to jest gdzies w innym miejscu?

Tak, właśnie o to mi chodziło - Zaawansowane zwiększenie kontrastu. Kontrast zmienia się w zależności od wyświetlanej sceny, dlatego nazywamy to również kontrastem dynamicznym.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

michautoja

New member
mam takie pytanie do użytkowników 46w4500 otóż przy włączonym motionflow obraz na kablówce jest nienaturalny, postacie chodzą jakby na przewijaniu, czy inni użytkownicy mają tak samo, przy wyłączonym wszytsko jest normalnie
 

DZ_R

New member
Chodzi ci o efekt 'teatru telewizji'? U mnie czasami jak mam włączony MotionFlow na High, to tak się robi - wtedy go po prostu zmniejszam z High na Standard, albo wcale wyłączam. Ten efekt raz występuje a raz nie - w zależności od tego co leci na kanale.
 

marcho

New member
DZ_R napisał:
Chodzi ci o efekt 'teatru telewizji'? U mnie czasami jak mam włączony MotionFlow na High, to tak się robi - wtedy go po prostu zmniejszam z High na Standard, albo wcale wyłączam. Ten efekt raz występuje a raz nie - w zależności od tego co leci na kanale.

Za "Teatr Telewizji" :) odpowiada opcja "Tryb filmu" - pewnie macie włączony "Automat 1". Jeżeli Was to drażni to przełączcie na "Automat 2" albo na "Wył." i będzie OK, nawet przy Motionflow ustawionym na "Wysoki".

Pozdrawiam
 
Do góry