Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

IGBT

New member
Czekam z niecierpliwością na test "czarności".
Jaka produkcja i kiedy?
Dziś odbieram 52W4500 i cały czas na 100% nie jestem przekonany.
 

Locke818

New member
Po kilku tygodniach wertowania forow internetowych, opinii o tv i o sklepach internetowych zakupilem 40W4500 w SONY center Wrocław (zeszli sporo z ceną). Oto moje pierwsze wrazenia:
- bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Nie są przesycone ani mdłe w porównaniu z Samsungiemsa blizsze rzeczywistosci (mniej jaskrawe) w porownaniu z Philipsem 9gen. sa wyrazniejsze a Sharp troszke przegina w strone niebieskiego (zimne tonacje)
- 100 Hz jest naprawde dobre (to widac dopiero w spreparownych pikachz PC) jedno z nalepszych na rynku.
- czas reakcji czasem zauwazalny, bardz bardzo rzadko ale i tak dobrze jak na LCD
- dzwiek - widzialem (slyszalem :) lepsze tv ale czego wymagac od tv. Do dzwieku potrzeba kina domowego
- katy widzenia prawie jak w plazmie :) nie ma sie do czego przyczepic.
- jakosc wyswietlania sygnalu cyfrowego (VECTRA) przez SCART jest swietna, technologie poprawiania obrazu naprawde sie sprawdzaja.


ok narazie tyle, ide sie jeszcze pobawic i napisze wicej.
Acha nie mam cloudingu ani innych prypadłości opisywanych na forum. Dam znac jaki to miesiac produkcji.
 

rogul89

New member
Witam. Tydzień temu zakupiłem w Saturnie we Wrocławiu TV Sony KDL-40W4720. Data produkcji to 09.2008 Hiszpania. Claudingu już nie ma choć był lekko widoczny na początku. Teraz co wzbudza we mnie niepokój to kąty boczne. Przy wyświetlaniu kolorowego obrazu wszystko jest w normie leczy gdy odpalam (celowo) czarnego JPG. w ciemnym pomieszczeniu matryca wpada w odcień fioletu i zieleni. Jest to widoczne dopiero wtedy gdy patrzę na TV od góry około 30st i z boki około 45st. Czy to zjawisko jest czymś normalnym w technologii LCD? Gdy patrzę na TV z tego samego poziomu lecz z boku tego problemu nie ma, matryca wtedy staje sie tylko jaśniejsza. Czy ktoś może sprawdzić to zjawisko odpalając czarnego JPG. I jeśli ktoś jest wstanie odpowiedzieć na pytanie czym sie różni mój model od W4500, bo jeśli ktoś wspomni, że kolorem to sie z tym nie zgodzę. Dokładnie wiem jak wygląda W4500 i mam ciągły wgląd w model W4720 i uważam że są takie same. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

jj3

New member
46W4500 - po puszczeniu filmu z laptopa po hdmi3 obraz "zrywa" na szybkich scenach (zazwyczaj w miejscach gdzie jest ruch). wyglada to jak utrata synchronizacji poziomej - czesc obrazu jest jakby przesuwana w bok na moment. Widac to okropnie. Probowalem roznych opcji (redukcja zaklócen, mpga, motionflow, itp) - nic nie pomaga
Na laptopie nie ma tego problemu. Na tv dzieje sie tak nawet jesli film leci w okienku windowskoym

Co moze byc problemem?!
Kabel hdmi MSR 3m.
 

domin_g

New member
Smużenie w 46w4500

Witam, mam pytanko czy też Wam smuży obraz. Mam telewizję N i mam wrażenie, że na kanałach HD (TVP, TVN, MTV) podczas mało dynamicznych scenach (np normalnie ruszające się postacie) kontury (na ciemnym tle) osób wyraźnie zostawiają za sobą ślady niezależnie od ustawienie MotionFlow. Obraz na kanałach sportowych jest idealny (jasne tło).

Czy to wina telewizji N czy ten panel poprostu tak ma?

Pozdrawiam Domin
 

Locke818

New member
yard napisał:
Locke818: a ile teraz kosztuje ten TV w Centrum Sony we Wrocławiu?

4799 PLN (z dowozem i montazem)

4999 z sony PSP (z dowozem i montazem)

co do zejscia z ceny to mialem na mysli cene sprzed 2 tygodni (bylo powyzej 6000) wiec sami obnizyli widzac co sie dzieje w sklepach internetowych. Ja kupilem z PSP ktore poleci za 500 na Allegro i cena suma sumarum bedzie git. ok 4499. Nawet pan mi tak w sklepie dradzil kserujac rachunek pobijajac i podpisujac ksero abm mogl dac na Allegro.
 
Ostatnia edycja:

Locke818

New member
rogul89 napisał:
Witam. Tydzień temu zakupiłem w Saturnie we Wrocławiu TV Sony KDL-40W4720. Data produkcji to 09.2008 Hiszpania. Claudingu już nie ma choć był lekko widoczny na początku. Teraz co wzbudza we mnie niepokój to kąty boczne. Przy wyświetlaniu kolorowego obrazu wszystko jest w normie leczy gdy odpalam (celowo) czarnego JPG. w ciemnym pomieszczeniu matryca wpada w odcień fioletu i zieleni. Jest to widoczne dopiero wtedy gdy patrzę na TV od góry około 30st i z boki około 45st. Czy to zjawisko jest czymś normalnym w technologii LCD? Gdy patrzę na TV z tego samego poziomu lecz z boku tego problemu nie ma, matryca wtedy staje sie tylko jaśniejsza. Czy ktoś może sprawdzić to zjawisko odpalając czarnego JPG. I jeśli ktoś jest wstanie odpowiedzieć na pytanie czym sie różni mój model od W4500, bo jeśli ktoś wspomni, że kolorem to sie z tym nie zgodzę. Dokładnie wiem jak wygląda W4500 i mam ciągły wgląd w model W4720 i uważam że są takie same. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.


Zapytalem w SONY center i powiedzieli mi ze serie 47xx sa robione dla duzych odbiorcow spoza sieci dealerskiej SONY (Markety, Media Markety itp.) Czy jest inna jakosc? Nie wiem ale nie wierze , nie oplacalo by im sie z dwoch powowdow:
- musza miec te same czesci (dla 4500 i 47xx) zeby nie miec bajzlu na montazu, obnizyc koszt w magazynie i wyeliminowac mozliwosci pomylki (czesto stosowane w seryjnych produkcjach np samochodow)
- duzy klient (markety) ma duza moc jesli chodzi o kampanie reklamacyjne i SONY nie mogloby sobie pozwolic na gorsza jakosc bo moga wicej u nich nie kupowac

Wg mnie powodem powstania serii 47xx jest wymuszenie ze strony marketow gdyz:
- Markety moga same decydowac o obnizaniu lub podnoszeni cen (moga wymyslac rozne historie o tych modelach bo nie ma porownania z dealerami sony ktorzy maja tylko 4500) sony tez siedzi (oficjalnie) cicho o roznicach bo ma umowe z marketami
- latwiej wysledzic i policzyc liczbe reklamacji jesli telewizor ma inny numer modelu a markety czesto licza takie rzeczy. (cala rodzina 450 47xx ich nie interesuje - to sprawa SONY) ale chce wiedziec jak jest z ICH modelami
- latwiej zaplanowac produkcje i czas dostawy paru tysiecy TV jesli maja inny numer modelu i odorca jest jeden.
 

rogul89

New member
Dobrze w takim razie możesz jeszcze odpowiedzieć na pytanie odnośnie kątów bocznych?
Locke818 napisał:
Zapytalem w SONY center i powiedzieli mi ze serie 47xx sa robione dla duzych odbiorcow spoza sieci dealerskiej SONY (Markety, Media Markety itp.) Czy jest inna jakosc? Nie wiem ale nie wierze , nie oplacalo by im sie z dwoch powowdow:
- musza miec te same czesci (dla 4500 i 47xx) zeby nie miec bajzlu na montazu, obnizyc koszt w magazynie i wyeliminowac mozliwosci pomylki (czesto stosowane w seryjnych produkcjach np samochodow)
- duzy klient (markety) ma duza moc jesli chodzi o kampanie reklamacyjne i SONY nie mogloby sobie pozwolic na gorsza jakosc bo moga wicej u nich nie kupowac

Wg mnie powodem powstania serii 47xx jest wymuszenie ze strony marketow gdyz:
- Markety moga same decydowac o obnizaniu lub podnoszeni cen (moga wymyslac rozne historie o tych modelach bo nie ma porownania z dealerami sony ktorzy maja tylko 4500) sony tez siedzi (oficjalnie) cicho o roznicach bo ma umowe z marketami
- latwiej wysledzic i policzyc liczbe reklamacji jesli telewizor ma inny numer modelu a markety czesto licza takie rzeczy. (cala rodzina 450 47xx ich nie interesuje - to sprawa SONY) ale chce wiedziec jak jest z ICH modelami
- latwiej zaplanowac produkcje i czas dostawy paru tysiecy TV jesli maja inny numer modelu i odorca jest jeden.
 

michautoja

New member
no i stało się. w moim telewizorze Sony 46W4500 zakupiony w electromarket zaobserwowałem clouding. nie jest może jakoś straszliwie widoczny, raczej nie przeszkadza ale mimo wszystko sama świadomość że nie wszystko jest OK za taką kasę przytłacza.

co do kątów to ciężko stwierdzić próbowałem przy różnych ustawieniach, jedno jest pewne podczas oglądania tv nie ma tego problemu, raczej przy puszczaniu tego jpg czarnego z lapka, ale to kwestia subiektywnych odczuć dla jednych będzie to jaśniejsze świecenie dla innych kolor zielony. moim zdaniem poza jednym przypadkiem kolegi , kąty są podobne..


co do hdmi z lapkiem, ps3 i tym podobnych po prostu miazga :)

wracając do cloudingu wydaje mi się że trochę zanika, jednak że może to być tylko moje prywatne odczucie, znajomi mówią że chmurki wcale nie przeszkadzają, i są raczej nie widoczne reasumując będę się jednak starał wymienić, czy ktoś może wie jak jest z zwrotem produktu w sklepach internetowych takich jak electro, czy robią problemy itd. za wszelkie info pięknie dziękuję

drugie pytanie do posiadaczy może to jest moje prywatne odczucie nigdy nie miałem tej klasy tv, raczej stare graty, otóż podczas oglądania kablówki zdarzą się że obraz jest jakiś szybszy,tak jakby przyspieszał .. ? czy ktoś ma/miał podobne odczucia

a teraz pytanie do yarda, powiedz mi jakim cudem przy kontraście max i podświetleniu 6 masz taki obraz, ja w takiej sytuacji mam obraz dosłownie szary? czy na pewno dobrze podałeś wartości

pozdrawiam, jutro załącze jakieś fotki
 
Ostatnia edycja:

Mroczek55

New member
Chciałem dzisiaj kupić 40W4000 w sklepie internetowym z możliwością odbioru osobistego. Przy odbiorze okazało się że nie można go włączyć, a wyglądało to dokładnie tak że po wciśnięciu przycisku na obudowie tel. włączyło się podświetlenie i po włączeniu z pilota pojawił się obraz menu na pół sekundy po czym się wyłączył podświetlenie też. Następnie nie można go było już w ogóle włączyć. Dopiero jak się wyłączyło go z sieci wszystko się powtarzało. Czy przyczyną tego mógł być brak podpiętego sygnału bo może Sony mają takie zabezpieczenie czy był to wadliwy egzemplarz bo tel. oczywiście nie odebrałem? Nadmieniam iż po kilku próbach włączenia podłączyłem do niego pamięć USB ze zdjęciami.
 
Ostatnia edycja:

ppppp1

New member
Mroczek55 napisał:
Chciałem dzisiaj kupić 40W4000 w sklepie internetowym z możliwością odbioru osobistego. Przy odbiorze okazało się że nie można go włączyć, a wyglądało to dokładnie tak że po wciśnięciu przycisku na obudowie tel. włączyło się podświetlenie i po włączeniu z pilota pojawił się obraz menu na pół sekundy po czym się wyłączył podświetlenie też. Następnie nie można go było już w ogóle włączyć. Dopiero jak się wyłączyło go z sieci wszystko się powtarzało. Czy przyczyną tego mógł być brak podpiętego sygnału bo może Sony mają takie zabezpieczenie czy był to wadliwy egzemplarz bo tel. oczywiście nie odebrałem? Nadmieniam iż po kilku próbach włączenia podłączyłem do niego pamięć USB ze zdjęciami.

Uważam że trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Tv powinien Ci się uruchomić bez doprowadzonego sygnału.
 

kidd32pl

New member
witam!
topic śledzę już od miesiąca i w końcu podjąłem decyzję. Kupuję 46W4500. Teraz pozostaje pytanie gdzie kupić? Interesuje mnie zakup na raty (10x0% lub więcej rat jak się uda) i z odbiorem osobistym (mieszkam w Trójmieście). Czy ktoś wie może o aktualnych promocjach w mojej okolicy?

Z mojego rozeznania:
- w MediaMarkt i Saturnie 46W4500 mają za 5999 zł
- w Centrum Sony w Gdynii 6699 zł

Niby są sklepy internetowe, które mają nieco taniej, ale tu z kolei problem z ratami 0% może być. Ktoś ma jakieś lepsze wieści z okolic Trójmiasta?

Ciekawe, że w Centrum Sony jak ktoś pisał wyżej można kupić 40 za 4999 i dostaje się konsolę gratis, a 6 cali więcej kosztuje już 1700 zł więcej. aż się zacząłem zastanawiać, czy nie zejść przypadkiem do tej 40.
 

weja

New member
zakupy na raty 0%

kidd32pl napisał:
witam!
topic śledzę już od miesiąca i w końcu podjąłem decyzję. Kupuję 46W4500. Teraz pozostaje pytanie gdzie kupić? Interesuje mnie zakup na raty (10x0% lub więcej rat jak się uda) i z odbiorem osobistym (mieszkam w Trójmieście). Czy ktoś wie może o aktualnych promocjach w mojej okolicy?

Z mojego rozeznania:
- w MediaMarkt i Saturnie 46W4500 mają za 5999 zł
- w Centrum Sony w Gdynii 6699 zł

Niby są sklepy internetowe, które mają nieco taniej, ale tu z kolei problem z ratami 0% może być. Ktoś ma jakieś lepsze wieści z okolic Trójmiasta?

Ciekawe, że w Centrum Sony jak ktoś pisał wyżej można kupić 40 za 4999 i dostaje się konsolę gratis, a 6 cali więcej kosztuje już 1700 zł więcej. aż się zacząłem zastanawiać, czy nie zejść przypadkiem do tej 40.



Zawsze zostaje RTV Euro AGD. Tam TV kosztuje 6499 (46W4710)
 
Ostatnia edycja:

nales99

New member
coś w tym jest

Witam

Kilka dni temu zamieściłem zdjęcie na którym było widać mocno świecacy lewy górny róg tv, dziś po raz kolejny zrobiłem fotki i wychodzi na to że rzeczywiście coś takiego jak układanie/wygrzewanie się matrycy ma miejsce. Gołym okiem widać jeszcze rozjaśnienie ale aparat nic juz nie pokazuje. Szczerze mówiąc troszke dziwi a wrecz cieszy mnie ten fakt ponieważ, wczoraj wieczorem grając róg ten doprowadzał mnie do szału, a dziś taka miła niespodzianka :p, może po prostu się przyzwyczajam.
Zdjęcie robione na ustawieniach fabrycznych czyli podświetlenie na 8.
Kąty nadal wydają się być lekko zielonkawe, szczególnie pionowe. No ale cóż nie można widocznie mieć wszystkiego, może i to po czasie się zmieni :]


Edit: Przepraszam za wprowadzenie w błąd po wyłączeniu opcji zaawansowane zwiekszenie kontaktu problem powraca widać to w poście na nastepnej stronie
 

Attachments

  • kąt 45.jpg
    kąt 45.jpg
    187,8 KB · Wyś: 81
  • przód.jpg
    przód.jpg
    187,8 KB · Wyś: 82
Ostatnia edycja:

niemen1956

New member
46w4710

Po kilku tygodniach czytania tego forum i chodzenia po marketach postanowiłem kupic wreszcie sonego,po odwiedzeniu kilku sklepów postanowiłem dokonać zakupu w Sony Centrum w Poznaniu -któryś z kolegów tu wcześniej napisał że modele 47xx są robione dla marketów i mysle ze jest to nieprawda gdyz właśnie w sony centrum kupiłem 46w4710 zresztą w instrukcji wyrażnie jest napisane -Model 46W4500\ 46W47xx z czego dwie ostatnie litery mówią o kolorze ramki.

pozdrawiam
 

yard

New member
michautoja napisał:
a teraz pytanie do yarda, powiedz mi jakim cudem przy kontraście max i podświetleniu 6 masz taki obraz, ja w takiej sytuacji mam obraz dosłownie szary? czy na pewno dobrze podałeś wartości

pozdrawiam, jutro załącze jakieś fotki

nie pomyliłem się. Zobacz na ustawienia nales99 on ma podświetlenie na 8 i też niezły obraz, a nawet chyba lepszy .
 
Do góry