Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marcho

New member
jj3 napisał:
Jak to jest z ta czernia u was? Czy wyswietlajac czrnego jpga na calym ekranie czern jest czarna (rowniez pod katami)?

TV bede musial odeslac.

Każdy LCD (TV czy monitor) jest czarny jedynie gdy patrzysz na niego na wprost. Nigdy nie będziesz miał głębokiej czerni z żadnego kąta przy technologii LCD. Świecące rogi również widać tylko jeżeli patrzysz na matrycę z bliskiej odległości, z dalszej już ich nie widać. Cóż, taka specyfika LCD. Ciekaw jestem tylko czy przy podświetlaniu LED'owym wygląda to inaczej :confused: Ktoś widział LED'y w akcji ?
 

marcho

New member
s1600 napisał:
dziś w MM cena 46' 6699 zeta czyli narazie jak dlamnie to zadrogo, kurde z tego co widze to cięzko idzie sprawdzić czy jest clouding w takim sklepie gdyż oświetlenie daje ostro!!

MM i Saturn trzymają wysoko ceny Soniaków, taniej powinno być w Euro RTV. Nie masz niestety szans sprawdzić tam cloudingu. Uważam że najlepiej kupić w jakimś sklepie internetowym i odebrać osobiście, można zazwyczaj wtedy sobie najpierw sprzęt sprawdzić, a i cena spokojnie poniżej 6000 będzie. Ja miesiąc temu swój kupiłem równo 1000 taniej niż Twoja cena z MM.
 

IGBT

New member
Seba_Fan napisał:
ogladalem 46W4000 i 40W4000 prezentacji z blu ray i kurcze nie widzialem roznicy, no tyle ze to bylo w sklepie wiec ciezko, zastanawia mnie na co zwracacie uwage ze cos tam widzicie, chmurek tez nie widzialem, ale obraz byl super :)
Czemu miałbyś widzieć? Te TV różnią się calami.
 

ayrton_1

New member
jj3 napisał:
dotarl do mnie 46W4500. Hiszpania, model z 11.2008.
Niestety po wlaczeniu opadlem z sil - clouding (w dwoch rogach) i zero czeni, masakryczne katy, wrecz zielony kolor! I to przy lekkim kacie! (Podswietlenie na min)
.

hmm.. troche mnie to niepokoi, jutro kurier ma dostarczyć mój egzemplarz TV, tyle że 40w4500, obym nie miał takich problemów. Miałem nadzieję, że w partii pochodzącej z listopada nie uświadczymy problemów z cloudingiem.
 

Carno

New member
jj3 napisał:
dotarl do mnie 46W4500. Hiszpania, model z 11.2008.
Niestety po wlaczeniu opadlem z sil - clouding (w dwoch rogach) i zero czeni, masakryczne katy, wrecz zielony kolor! I to przy lekkim kacie! (Podswietlenie na min)
Ogladalem wiele sztuk tego TV przed zakupem w roznych sklepach - zawsze czern i katy wydawaly sie b.dobre...

od wczoraj również posiadam model z 11.2008 i to co opisujesz to chyba nie clouding tylko normalny efekt tej technologii podświetlenia, testowałem u mnie i na czarnym ekranie wszystkie 4 kąty są minimalnie jaśniejsze, u kumpla na modelu z 8.2008 narożniki również jaśniejsze i 2 chmurki występowaly prawie pośrodku matrycy.
Dla porównania mój monit Samsung 215TW na matrycy S-PVA również na czarnym ekranie przy naroznikach jest jasniejszy. Oczywiście dostrzegalne wieczorem przy zgaszonym światle i zapodany programik do testów z czarną planszą.
Nie ma bata ale wszytkie TV soniaka z podświetleniem WCG-CCFL mają nieco jaśniejsze narożniki. Jedyne wyjście to TV z podświetleniem diodowym, z funkcją lokalnego wygaszaniana (np seria X) lub TV plazmowy.
 

yard

New member
Witam,
jest to mój pierwszy post, ale czytam ten wątek już jakiś czas. Dzięki Wam utwierdziłem się w przekonaniu, że Sony będzie dobrym wyborem. Dzięki temu forum również ominąłem szerokim łukiem :) sławny (jak się okazało) sklep Oskar. Zamówiłem 40W4500 w electro.pl w niedzielę i w środę telewizor miałem już u siebie. Cloudingu na szczęście nie mam. Przy czym mam na myśli clouding, który można obejrzeć np. na youtube w tych modelach.
Czerń jest wg mnie zadowalająca (praktycznie obraz przy krawędziach zlewa się z ramką), a jakość obrazu 1080p HD z Playstation 3 (GTA4 - nie mam jeszcze żadnego filmu na BD, ani kanału HD) jest idealna :) Jakość sygnału analogowego z anteny naziemnej raczej nie nadaje się do oglądania. Może ma na to wpływ wielkość ekranu? Przerzuciłem się z "tradycyjnymi" kanałami na Cyfrowy Polsat, ponieważ jakość jest o wiele lepsza.
Ponadto cena tego telewizora w Electro to 4221 PLN, a w MM i Saturnie we Wrocławiu 6500 PLN (Centrum Sony we Wrocławiu 5500 PLN). Polecam ten telewizor i polecam Electro oczywiście.

Pozdrawiam
Jarek

a i jeszcze mój egzemplarz jest z 10.2008, made in Spain.
 
Ostatnia edycja:

gedzio

New member
40w4500 chmurki

Czy w modelach z listopada ,grudnia też występują chmurki ,czy też firma dała sobie radę z tym problemem.Proszę o odpowiedż.
 

jakrysz

New member
46w4710

Odpaliłem w końcu to cudo. Chmurek nie zauważyłem. Za to rogi ekranu dają lekką poświatę. Po 10 godzinnej pracy non stop poświata w dolnych rogach jakby się zmniejszyła. Obraz HD powala z nóg. Ale dźwięki z tego TV masakryczne jak na tę klasę sprzętu. No, chyba że coś tam jeszcze pogrzebię w ustawieniach. Generalnie maszynka pierwsza klasa. Produkcja 11.2008 Hiszpania
 

jj3

New member
Carno napisał:
od wczoraj również posiadam model z 11.2008 i to co opisujesz to chyba nie clouding tylko normalny efekt tej technologii podświetlenia, testowałem u mnie i na czarnym ekranie wszystkie 4 kąty są minimalnie jaśniejsze, u kumpla na modelu z 8.2008 narożniki również jaśniejsze i 2 chmurki występowaly prawie pośrodku matrycy.
Dla porównania mój monit Samsung 215TW na matrycy S-PVA również na czarnym ekranie przy naroznikach jest jasniejszy. Oczywiście dostrzegalne wieczorem przy zgaszonym światle i zapodany programik do testów z czarną planszą.
Nie ma bata ale wszytkie TV soniaka z podświetleniem WCG-CCFL mają nieco jaśniejsze narożniki. Jedyne wyjście to TV z podświetleniem diodowym, z funkcją lokalnego wygaszaniana (np seria X) lub TV plazmowy.
Ale tu nie chodzi o lekkie podwietlenie rogow.
Cala tafla TV swieci po prostu b.jasno wg mnie (nawet na min podsw, chmurki w rogach to rzecz drugorzedna i chyba rzeczywiscie znikaja po jakims czasie),a patrzac nawet pod lekkim katem robi sie szarozielono! Troche taki wfekt widzialem np na Toshibie Z3030 na matrycy IPS i innycg TV np za 2k. Tam katy mialy byc wada tej technologi. Na SPVA (np w w4500) nidzie w zadnym sklepie nie widzialem takiego probelmu - fak, ze w sklepach zawsze jest jasno, ale zwracalem b.mocno uwage glownei na czern, katy, ogladalem z kazdej strony nawet pod katem 170st - wygladalo b.dobrze
Po ciemku jest to po prostu tragedia, przy swietle troche lepiej. W takiej sytuacji nie da sie ogladac tego TV w kilka osob siedzacych w pokoju, bo kazdy "widzi inaczej".
Stad byla moja prosba o opinie czerni i katkow na bazie czarnego jpga. Dla mnie zielona poswiata i tak silne podswietlenie (na min) dajace szara czern juz pod katem np 20% jest nieakceptowalne i wole nie miec zadnego TV LCD niz miec taka jakosc ...
 

ortax360

New member
Witam

U moich byłych :D 46w4500 ( jak z kobietami :D ) katy nie wpadały w zielen . Obraz delikatnie tak w jednym w zielen 2 w niebieski . Matryca przy ustawieniu podswietlenia na min lub 4 . bardzo ładnie i nie nachalnie podswietlona w nocy oczywiscie widac jak swieci taka technologia lcd i nie bedziesz miał idealne czarnego obrazu na ekranie bez sygnału .

Jak mozesz to daj jakies zdiecie .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kondrus

New member
Witam,

Mam już 40W4500,

Co do Clouding'u to nie zauważyłem... A to w rogach to jest podświetlanie ekranu... Jak zmieniłem w opcjach na automatyczną regulacje podświetlenia, to oglądając 4:3 jest to nie zauważalne w górnych rogach. Chyba, że ktoś w nocy ogląda na maksymalnym podświetlaniu...

Idę dalej się bawić z podłączeniem... Bo jak narazi lepszy obraz mam w analogu, niż z TV sat.
 

slat

New member
witam jescze raz jestem na etapie kupowania lcd juz bylem zdecydowany na 40w4500 a tu tyle problemow i sam juz nie wiem, jak to jest mozliwe ze przy tylu problemach sony w4500 wygrywa w wielu rankingach??
a ta czern nie jest czarna porownywalem wielokrotnie w roznych sklepach
i sam786 wypada znacznie lepiej reszta na podobnym poziomie,a clouding totalna klapa nawel w sklepie widzialem model plywajacy w oblokach.

moze wy mnie przekonacie bo przeczytalem caly watek i dalej nie moge sie zdecydowac w4500 lub a786 na ledach a moze philips 7603??

mozecie mi powiedziec czemu tak malo sie mowi o philipsach na tym forum, moim zdaniem calkiem dobre lcd?
 

sec

New member
telewizorom przyglądałem się od 1\2 roku. pomysły miałem różne pierwszy wybór plazma nie lcd ?(z plazm pierwszy wybór panasonic 50 cali seria 8,pioneer 50 seria 8 ,9-uznałem ze lekka przesada wydać ponad dychę na tv ,ostatni jaki bylem zdecydowany to samsung 756 ale szary obraz zamiast białego zakończył jego byt na liście zakupowej ) no i... żona wybrała stojąc przed ścianą tv w MM sonego w4500.W sklepie tego dnia byli przedstawiciele kilku marek -sony,lg,samsung facet z sonego zaproponował porównanie w4500 i sam 786 no i niestety sam poległ na jakości obrazu-porostu widziałem mrowienie obrazu na przejściu ciemnego obrazu w jasny kiedy jasny obiekt przemieszczał się. Pokaz zdjęć na sonym powalił sama na dechy.Zamówiłem sonego w sklepie internetowym max24.pl w piątek w poniedziałek już był o 9 rano. Ustawiłem podłączyłem i powiem tak.
analog sd można przeżyć
sat sd przez euro ok
sat sd i hd przez hdmi super
realny pobór prądu 140 w
czarny jest czarny biały jest biały(nie mylić z czernią w kuro ale naprawdę na dobrym poziomie) dokładność szczegółów ok jakość wykonania bez zarzutu. Chmurek niema w rogach nie rozjaśnia nie ma odcieni zieleni itp gwarancja 5 lat i powiesza na ścianie na koszt sony poland. Suma summarum uważam że bardzo udany zakup.
 

vik7

New member
52w4500

profitgw napisał:
W sieci krąży teoria "ułożenia się matrycy".Nie wiem co o tym sądzić.Ja osobiście tego nie próbowałem.Byłem po prostu bardzo ciekawy czy wystąpi u mnie clouding po pierwszym włączeniu.Już raz o tym pisałem ale powtórzę się ponownie.Po kilkunastu godzinach pracy tego efektu po prostu nie ma.Ja go bynajmniej nie widzę w moim 52W4500.Mogę jedynie przekazać radę,która jest obowiązująca w przypadku zakupów wszystkich urządzeń elektronicznych.Warto aby przed pierwszym włączeniem postał kilka godzin w warunkach temperatury pokojowej.Po prostu nie włączaj go przed upływem powiedzmy 3-4 godzin.Szczególnie ta uwaga ma znaczenie o tej porze roku.
Witam,
możesz napisać jak się sprawuje twój TV? (clouding), gdzie kupiłeś i jaki jest miesiąc produkcji?
 

jj3

New member
ortax360 napisał:
Witam
U moich byłych :D 46w4500 ( jak z kobietami :D ) katy nie wpadały w zielen . Obraz delikatnie tak w jednym w zielen 2 w niebieski . Matryca przy ustawieniu podswietlenia na min lub 4 . bardzo ładnie i nie nachalnie podswietlona w nocy oczywiscie widac jak swieci taka technologia lcd i nie bedziesz miał idealne czarnego obrazu na ekranie bez sygnału .

Jak mozesz to daj jakies zdiecie .
Pozdrawiam
Zalaczam zdjecie pod katem ok 45%, tv w ciemnym pokoju. Wyswietlone jpgi, podswietlenie min.,kinowy, jasnosc 60, kontrast 80, nasycenie 70, temperatura cieple2.
Wydaje sie ze widac piekne chmurki i zielony odcien - czy moze to jest ok?
Przy swietle oczywiscei jest znacznei lepiej ale ciagle widac pod katem >20st jak czern przechodzi w zielen. wlasciwie b.dobrze jest jenynie z ok 3-4m na wprost. Stojac 1m przed lewym bokiem TV prawa strona ekranu jest juz zielona ...

Specjalnie bylem dzis zobaczyc inny model w MM. Niestety w swietle ale wydawalo sie znacznie lepiej (podobny zielony odcien byl tylko na srodku u dolu - clouding?)
 

Attachments

  • b.jpg
    b.jpg
    83,8 KB · Wyś: 457
  • a.jpg
    a.jpg
    67,3 KB · Wyś: 455
Ostatnia edycja:

weja

New member
2 pytania co do W4500

1. Czy można połączyć TV z kompem kablem sieciowym bezpośrednio (bez użycia haba) i czy w takim wypadku zastosować zwykły kabelek sieciowy, czy z crossem?

2. Czy istnieją sterowniki dla W4500, aby komp prawidłowo rozpoznał podlączony drugi monitor (nie jako plug and play)?
 

marcho

New member
U mnie tak jest pod kątem

DSCF0979.JPG

A tak wygląda to na wprost przy tych samych ustawieniach aparatu i telewizora

DSCF0980.JPG

Czyli praktycznie absolutna czerń

LCD trzeba oglądać "na wprost" i będzie OK :eek:k:
 

marcho

New member
weja napisał:
1. Czy można połączyć TV z kompem kablem sieciowym bezpośrednio (bez użycia haba) i czy w takim wypadku zastosować zwykły kabelek sieciowy, czy z crossem?

2. Czy istnieją sterowniki dla W4500, aby komp prawidłowo rozpoznał podlączony drugi monitor (nie jako plug and play)?

Ad. 1. Jeżeli łączysz dwa urządzenia bez pośrednictwa hub'a to zawsze musi być cross.

Ad. 2. A dlaczego "nie jako plug'n play" ?
 

gedzio

New member
40w4500 a 42xl2e

Mam dylemat który wybrać.Będzie podłączony do n-tv i ps3.40xl2e to starszy model ale sprawdzony. Ma dobre opinie. 40w4500 ma często chmurki i wolniejszą matrycę. Oglądam dużo sportu tenisa ,piłka nożna.Proszę o odpowiedz.
 
Do góry