Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

jakrysz

New member
46w4710

Dotarł już do mnie zamówiony 46W4710. Pierwsze wrażenie porównwcze z 4500 (wizualne) jest takie, że ten TV nie różni się wyglądem niczym (powtarzam niczym!!!!) od 4500. Opowieści o kolorze obudowy, kolorze szybki pod TV - między bajki włożyć. Wygląda dokładnie tak samo jak 4500. Generalnie jest ładny. Wobec tego czym się różni od 4500 - no właśnie, czym ????? Produkcja 11.2008 Hiszpania. Ze względu na remont w domu chwilowo jest jeszcze nie włączany.
 

ortax360

New member
Tez sie na tym zastanawiam . U mnie w info lcd jest 46w4500/47xxx.

Prawdopodobie 47xxx sa przeznaczone na inny rynek ,ale sprzedawane tez w Polsce .
 

ondyne

New member
40W4500, a telegazeta i podstrony

Czy ktoś wie, czy telewizor KDL-40W4500 posiada funkcję automatycznego wczytywania podstron w ramach wbudowanej pamięci 1000 stron telegazety. Jeżeli ta podstawowa funkcjonalność telegazety istnieje, to które przyciski na pilocie służą do nawigacji podstron. Nie jest to opisane w instrukcji obsługi (str. 17) dostępnej na sony.pl. Zaznaczam że nie chodzi mi o zmiany stron tylko podstron. Przykładowo TVP1 na stronie 305 zamieszcza opisy filmów będących danego dnia w programie i zazwyczaj na tejże stronie 305 znajduje się od 3 do 5 podstron z opisami poszczególnych filmów.
To jak jest z tymi podstronami? Kto mi pomoże, bo na infolinii Sony Polska 0-801-500-500 tego nie wiedzą? :(
 

ppaw

New member
Napisał Kondrus
Może, ktoś wie jakie wymiary ma karton od 40 calowego TV? Musze sprawdzić czy mi do samochodu wejdzie.


Dla 40W4500 wymiary pudła to około 80x120cm. TV też przewoziłem na leżąco i wszystko jest OK
 

Hopkirk

New member
jakrysz napisał:
Dotarł już do mnie zamówiony 46W4710. Pierwsze wrażenie porównwcze z 4500 (wizualne) jest takie, że ten TV nie różni się wyglądem niczym (powtarzam niczym!!!!) od 4500. Opowieści o kolorze obudowy, kolorze szybki pod TV - między bajki włożyć. Wygląda dokładnie tak samo jak 4500. Generalnie jest ładny. Wobec tego czym się różni od 4500 - no właśnie, czym ????? Produkcja 11.2008 Hiszpania. Ze względu na remont w domu chwilowo jest jeszcze nie włączany.
Mój kolega który przymierza się do kupna 46W4710 twierdzi, że ten model to dokadnie to samo co W4500 tylko bez cloudingu. Twierdzi, że Sony dała ciała z cloudingiem w W4500 i dlatego wypuścili niby nowy model, ale tak na prawdę różni się tylko numerem i... właśnie cloudingiem.
Fajnie jakbyś to dokładnie sprawdził i napisał, czy masz chmurki.
 

System

New member
Hopkirk napisał:
Mój kolega który przymierza się do kupna 46W4710 twierdzi, że ten model to dokadnie to samo co W4500 tylko bez cloudingu. Twierdzi, że Sony dała ciała z cloudingiem w W4500 i dlatego wypuścili niby nowy model, ale tak na prawdę różni się tylko numerem i... właśnie cloudingiem.
Fajnie jakbyś to dokładnie sprawdził i napisał, czy masz chmurki.


Hm... jakis nowy rodzaj cloudinga ??? :))

Mój Sony W4500 produkcja 10/2008 jest bez chmurek, ale przejrzyj dokładnie forum/ ktoś zamieścił info z serwisu Sony, iż jeżeli są chmurki to to pewnym czasie (wygrzaniu) mają/powinny zniknąc.

Pozdr.

S......
 

marekwar

New member
Brak cloudingu

Hopkirk napisał:
Mój kolega który przymierza się do kupna 46W4710 twierdzi, że ten model to dokadnie to samo co W4500 tylko bez cloudingu. Twierdzi, że Sony dała ciała z cloudingiem w W4500 i dlatego wypuścili niby nowy model, ale tak na prawdę różni się tylko numerem i... właśnie cloudingiem.
Fajnie jakbyś to dokładnie sprawdził i napisał, czy masz chmurki.

Od kilku dni mam upatrzony od 3 miesięcy kdl 40w4500 kupiony przez Internet w Video Top ( polecam) . Telewizor wyprodukowany w Hiszpanii , jak powiedział profesjonał z Video Top pochodzi z najnowszej dostawy pozbawionej cloudingu. Serce biło przed pierwszym włączeniem .... i NIE MA NIC - żadnych chmurek! i co mnie cieszy ani jednego martwego piksela.
A potem testy co potrafi. Wnioski łatwo zauważalne - analogowe kanały z kablówki - szkoda na to kupować Soniaka. Te same kanały w wersji cyfrowej SD nieporównanie lepsze z pewnymi wyjątkami. Za wynalezienie kompresji cyfrowej w SD powinni jakimś inżynierom obciąć .... (cenzura). Tam gdzie dziadowska stacja zaoszczędza i płaci za niski bitrate tam jest nędza i pikseloza. Doskonale wyglądają niemieckie stacje niemal wszystkie nadawane w wersji 16:9 co jest nadal wyjątkiem. Z pewnej odległości mozna je wziąć za sygnał HD.
Za to kanały HD są absolutnie perfekcyjne i tylko tu widać przewagę Sony nad innymi. Niestety wbudowany dekoder telewizji kablowej widzi tylko nazwy stacji cyfrowych bo moja kablówka nie wspiera takiego rozwiązania i nie można dostać modułu CAM na które jest miejsce w LCD . Musiałem wziąć cały dekoder HD z kartą dostępu.
 

ayrton_1

New member
Właśnie zamówiłem 40w4500 w video top. Mam nadzieje że dojdzie w piątek więc będę miał swoisty prezent na mikołaja :). Opiszę wrażenia( mam nadzieję, że chmurek nie uświadczę) zaraz jak tylko dostane TV. Tak nawiasem mówiąc- jaki kabel polecacie do podłączenia laptopa- czy za 80zł (2 metry) można się spodziewać wystarczającej jakości?? Mowa oczywiście o HDMI
 

gedzio

New member
40w4500 a smużenie

chcę kupić ten telewizor .ale chcę wiedzieć czy nie ma smużenia podczas meczy piłkarskich i tenisa.Mam n telewizje. Proszę o odpowiedz.
 

bennyhill

New member
40w4500

Nie ma żadnego smużenia podczas oglądania meczy, przynajmniej u mnie. Też mam eN-kę.
Jeśli chodzi o kabel HDMI, mam najtańszy z Reala za 20 zł i jest Super. Nie ma sensu przepłacać ten kabel. Kable za 200 zł czy 20 zł, żadna różnica w jakości.
 

IGBT

New member
Hopkirk napisał:
Mój kolega który przymierza się do kupna 46W4710 twierdzi, że ten model to dokadnie to samo co W4500 tylko bez cloudingu. Twierdzi, że Sony dała ciała z cloudingiem w W4500 i dlatego wypuścili niby nowy model, ale tak na prawdę różni się tylko numerem i... właśnie cloudingiem.
Fajnie jakbyś to dokładnie sprawdził i napisał, czy masz chmurki.
A co to takiego 40W4720?. Na stronie Sony o tym i 4710 modelu cisza.
 

michautoja

New member
a ja mam takie pytanie; jako że dzisiaj w godzinach wieczornych, najpóźniej jutro.. kurier przywiezie mi mojego Sony 46w4500.

teraz pytanie do Was, ponieważ jest to mój pierwszy LCD, napiszcie mi czy należy go jakoś specjalnie "przyjąć", zdaje się że gdzieś na forum przeczytałem że musi kilka godzin poleżeć ekranem do góry? czy to prawda, i co radzicie..
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ogladalem 46W4000 i 40W4000 prezentacji z blu ray i kurcze nie widzialem roznicy, no tyle ze to bylo w sklepie wiec ciezko, zastanawia mnie na co zwracacie uwage ze cos tam widzicie, chmurek tez nie widzialem, ale obraz byl super :)
 

marcho

New member
ondyne napisał:
Czy ktoś wie, czy telewizor KDL-40W4500 posiada funkcję automatycznego wczytywania podstron w ramach wbudowanej pamięci 1000 stron telegazety. Jeżeli ta podstawowa funkcjonalność telegazety istnieje, to które przyciski na pilocie służą do nawigacji podstron. Nie jest to opisane w instrukcji obsługi (str. 17) dostępnej na sony.pl. Zaznaczam że nie chodzi mi o zmiany stron tylko podstron. Przykładowo TVP1 na stronie 305 zamieszcza opisy filmów będących danego dnia w programie i zazwyczaj na tejże stronie 305 znajduje się od 3 do 5 podstron z opisami poszczególnych filmów.
To jak jest z tymi podstronami? Kto mi pomoże, bo na infolinii Sony Polska 0-801-500-500 tego nie wiedzą? :(

Właśnie sprawdziłem i o dziwo chyba jednak nie ma możliwości przeglądania podstron. Mówię "o dziwo" bo mój stary Sony Vega Trinitron taką możliwość miał - można było poruszać się po podstronach chyba strzałkami o ile dobrze pamiętam. Pobawię się tym jeszcze ale wydaje mi się, że nic to nie da :(
 

profitgw

Member
marcho napisał:
Właśnie sprawdziłem i o dziwo chyba jednak nie ma możliwości przeglądania podstron. Mówię "o dziwo" bo mój stary Sony Vega Trinitron taką możliwość miał - można było poruszać się po podstronach chyba strzałkami o ile dobrze pamiętam. Pobawię się tym jeszcze ale wydaje mi się, że nic to nie da :(
Potwierdzam.Ten model nie ma funkcji ręcznego wczytywanie podstron telegazety.Za to obraz w HD generuje wyśmienity.W końcu jednak nie dla telegazety kupujemy taką "zabawkę".
 

profitgw

Member
michautoja napisał:
a ja mam takie pytanie; jako że dzisiaj w godzinach wieczornych, najpóźniej jutro.. kurier przywiezie mi mojego Sony 46w4500.

teraz pytanie do Was, ponieważ jest to mój pierwszy LCD, napiszcie mi czy należy go jakoś specjalnie "przyjąć", zdaje się że gdzieś na forum przeczytałem że musi kilka godzin poleżeć ekranem do góry? czy to prawda, i co radzicie..
W sieci krąży teoria "ułożenia się matrycy".Nie wiem co o tym sądzić.Ja osobiście tego nie próbowałem.Byłem po prostu bardzo ciekawy czy wystąpi u mnie clouding po pierwszym włączeniu.Już raz o tym pisałem ale powtórzę się ponownie.Po kilkunastu godzinach pracy tego efektu po prostu nie ma.Ja go bynajmniej nie widzę w moim 52W4500.Mogę jedynie przekazać radę,która jest obowiązująca w przypadku zakupów wszystkich urządzeń elektronicznych.Warto aby przed pierwszym włączeniem postał kilka godzin w warunkach temperatury pokojowej.Po prostu nie włączaj go przed upływem powiedzmy 3-4 godzin.Szczególnie ta uwaga ma znaczenie o tej porze roku.
 

jj3

New member
dotarl do mnie 46W4500. Hiszpania, model z 11.2008.
Niestety po wlaczeniu opadlem z sil - clouding (w dwoch rogach) i zero czeni, masakryczne katy, wrecz zielony kolor! I to przy lekkim kacie! (Podswietlenie na min)
Ogladalem wiele sztuk tego TV przed zakupem w roznych sklepach - zawsze czern i katy wydawaly sie b.dobre.

Czy ktos ma jakas rade? Probowalem wielu ustawien - dla mnie niewiele zmieniaja. Podswietlenie min. a matryca swieci jak nie wiem co.

Jak to jest z ta czernia u was? Czy wyswietlajac czrnego jpga na calym ekranie czern jest czarna (rowniez pod katami)?

TV bede musial odeslac.
 

Newion

New member
Weź go troche wygrzej, powinno być lepiej. U mnie w Samsungu 856 clouding się znacząco zmniejszył po 2-3 dniach od pierwszego włączenia (tv. pracował moze 3-4 godziny dziennie)
 

s1600

New member
:)

dziś w MM cena 46' 6699 zeta czyli narazie jak dlamnie to zadrogo, kurde z tego co widze to cięzko idzie sprawdzić czy jest clouding w takim sklepie gdyż oświetlenie daje ostro!!
 
Do góry