Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

slawkor

Member
Bez reklam
balboLBN napisał:
kurde,ustawilem na full hd ale byly takie male litery ze az mnie oczy bolaly.teraz ustawilem na 1270x720 50hz..i filmy dobrze chodza..i chyba tak zostawie..kabel mam hdmi z przejscowka dvi->hdmi

Czcionki można powiększyć w ustawieniach pulpit-właściwości-ustawienia zaawansowane-tam gdzie jest dpi96
 

marcho

New member
trakerr napisał:
Jeszcze firma z Bytomia ma 40w4500 za 4100zl z gwarancja europejska a z polska za 4499zl o co chodzi??:roll:

Ten tańszy telewizor jest sprowadzany spoza Unii (o ile wiem to z Turcji), dlatego gwarancja nie jest honorowana w Polsce.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcho

New member
sierra napisał:
Witam

Mam pytanie odnośnie 40W4500.
Będę chciał podłączyć konsole XBOX360 kablem HDMI do TV ale chce też uzyskać dźwięk 5.1 na amplitunerze który nie jest wyposażony w łącze HDMI.
Konsola ma tylko 1 port HDMI i nic więcej.

Pytanie czy jeżeli połączę TV z amplitunerem kablem optycznym to czy TV prześle sygnał 5.1 z konsoli do amplitunera :) czy przerobi go na STEREO :(. ???

Pozdrawiam

Miałem ten sam pomysł :D , ale niestety mnie się taka sztuczka nie udała, co bym nie robił TV zawsze przekazywał tylko stereo. Próbowałem w ten sposób podłączyć swoje PS3 i się poddałem. Musiałem konsolkę podłączyć do amplitunera przez wyjście optyczne.
 

tomaj72

New member
magda1221 napisał:
Witam wszystkich chciałam napisac o sklepie AFG Computers. Chciałam napisac ze ludzie w tym sklepie sa bradzo nie mili w stosunku do klienta, sa to osoby nie kompetentne, nie licza sie z kientem sprzedawaja jak i obsłuuguja kazdego klienta jakby robili to z wielka łaska ze musza wogole sprzedawac cokolwiek. Nie polecam tego sklepu nikomu. Robia wielka łaske kupna danego sprzetu, poza tym nie ma gwarancji w jezyku polskim. Jednym słowem nie kupujcie tam zadnego sprzetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wprawdzie temat troszke off, ale mialem przyjemność kupowania w tym sklepie 52W4500 i jakoś nie odczulem żeby ktoś robił łaskę. Wręcz przeciwnie, nie była problemem dla obsługi prezentacja konkretnego odbiornika (musieli go specjalnie rozpakować) i dania możliwości pobawienia się ustawieniami, bez pewności że ja go będę chciał kupić. Co dalej, widząc że zależy mi na dobrym odbiorniku zupełnie z własnej inicjatywy właściciel zaproponował mi jeszcze porównanie go z Kuro 5090 (i znowu musieli go rozpakować). Rozumiem, że pewnie miałaś jakieś powody do wydania tak krytycznej opini ale z tytułu czystego obiektywizmu musialem podzielić się moimi pozytywnymi odczuciami.
pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
W4000 i W4500 czy az warto wydac ponad 1tys zeby miec 4500 model, bo ja jakos wielkiej roznicy nie widzialem miedzy nimi, ale niestety w sklepie to nie ogladanie no i w innych miejscach staly, ale powala mnie roznica ponad 1tys zl, a ceny W4000 strasznie spadly.
 

sierra

New member
Nie wiem gdzie ty taką różnice widziałeś - na ceneo w większość najtańszych ofert nie posiadają tego modelu :( w zeszłym tygodniu szukałem tego modelu i najtaniej mieli za około 3600 to jest 600 zł różnicy dlatego zamówiłem W4500.
Poza tym jak się pojawia w głupiej cenie to bez gwarancji (podobno z Turcji).

Pozdrawiam
 

askania

New member
Witam

Przejrzalem ten watek od deski do deski. Szukam opinii na temat modelu 4500 o rozmiarze 52" a widzialem tu tylko jedna osobe ktora posiada ta wielkosc tv. Czy wiecej osob moglo by sie ujawnic:) i opowiedziec swoje odczucia o 52"?? pytam bo slyszalem ze 46" jest ok a 52" to juz zupelnia inna bajka (duzo gorszy obraz ponoc)

pzdr
 

Hopkirk

New member
Seba_Fan napisał:
W4000 i W4500 czy az warto wydac ponad 1tys zeby miec 4500 model, bo ja jakos wielkiej roznicy nie widzialem miedzy nimi, ale niestety w sklepie to nie ogladanie no i w innych miejscach staly, ale powala mnie roznica ponad 1tys zl, a ceny W4000 strasznie spadly.
Warto dopłacić do W4500 nawet 1000zł.
Różnica która od razu jest widoczna (chociaż podobno nie dla wszystkich) to płynność obrazu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sierra napisał:
Nie wiem gdzie ty taką różnice widziałeś - na ceneo w większość najtańszych ofert nie posiadają tego modelu :( w zeszłym tygodniu szukałem tego modelu i najtaniej mieli za około 3600 to jest 600 zł różnicy dlatego zamówiłem W4500.
Poza tym jak się pojawia w głupiej cenie to bez gwarancji (podobno z Turcji).

Pozdrawiam
ja jak gdzies pisalem, pisze o cenach za jaka moge kupic w sklepie, nie interesuje mnie cena (cyfry) wypisane w Internecie
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Warto dopłacić do W4500 nawet 1000zł.
Różnica która od razu jest widoczna (chociaż podobno nie dla wszystkich) to płynność obrazu.

to tylko ta plynnosc jest warta 1tys, to droga jak za cos co powinno byc, pozatym ogladalem, tylko niestety nie jak staly obok siebie i plynnosc W4000 byla OK, jak czytalem tutaj opinie innych to mowia ze wcale nie widac tej roznicy 100Hz
 

sierra

New member
s1600 napisał:
sierra gdzie dokładnie zamówiłeś w4500 na polskiej gwarancji??


ww.ELECTRO.pl - TV LCD KDL-40W4500 ( 5 lat gwarancji SONY Polska)

telefonicznie potwierdzili że z polskiej dystrybucji ma jutro przyjechać - zobaczymy :)
 

Hopkirk

New member
Seba_Fan napisał:
to tylko ta plynnosc jest warta 1tys, to droga jak za cos co powinno byc, pozatym ogladalem, tylko niestety nie jak staly obok siebie i plynnosc W4000 byla OK, jak czytalem tutaj opinie innych to mowia ze wcale nie widac tej roznicy 100Hz
Oj widać i to bardzo. Ale nie na każdym sygnale. Najlepiej sprawdź na filmie z Blu-raya. Dla mnie różnica w płynności pomiędzy tymi modelami jest warta o wiele więcej. Po prostu na skaczący obraz nie mogę patrzeć.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no ja tez, ale chyba to powinno byc dawno, dawno temu, dla mnie plynnosc jest wazna jak mam ogladac cos co robi klatki itd, dlatego tez uwazam ze leca w kulki z TV LCD jak i z kamerami HD
 

komacom

New member
W4500 a tv naziemna MPEG4

Witam.
Czy ktoś z użytkowników tego modelu używa TV naziemnej z MPEG4 ?
Wiem że jest już dostępna w Warszawie i Poznaniu.
Np TVP HD i TVP Sport
poniżej link

www_pomar_pl/anteny/dvbt.php

Sam się przymierzam do zakupu tego modelu i jestem ciekaw z odbiorem. :)

Pozdrawiam

Kryniu
 

sirius98

New member
Miałem okazje w sklepie SONY w Łodzi porównać W4000 i W4500 stojące obok siebie. Widoczne różnice:
-W4000 miało czerń lekko zaszumioną
-W4000 klatkowało obraz
-W4500 nie klatkowało obrazu ale był on "zbyt" żywy.
Jak miałbym wybrać to wybrał bym W4500 mimo iż zdaje sobie sprawę że jak kupiłbym W4000 to nie zauważył bym klatkowania a szum z odległości powyżej 2m byłby niezauważalny.
 

kret020573

New member
komacom napisał:
Witam.
Czy ktoś z użytkowników tego modelu używa TV naziemnej z MPEG4 ?
Wiem że jest już dostępna w Warszawie i Poznaniu.
Np TVP HD i TVP Sport
poniżej link

www_pomar_pl/anteny/dvbt.php

Sam się przymierzam do zakupu tego modelu i jestem ciekaw z odbiorem. :)

Pozdrawiam

Kryniu

witam,
swego czasu podłączyłem ten TV do jakiejś antenki z lat 80-tych takiej jak to kiedyś stały na naszych starych TV i o dziwo pięknie złapało kilka programów w tym jeden TVPHD. Obraz superrrrr ale tylko TVPHD reszta kanałów to kiepska jakość nie nadający się do oglądania (jeśli oczywiście wcześniej spędziliśmy trochę czasu przy TVPHD). Cóż pozostaje poczekać aż zaczną nadawać więcej programów. Ale przy ściąganiu tych programów jest jedna zasada antena musi być na zewnątrz lub jak w moim przypadku wystarczył parapet wewnątrz mieszkania.
Piszę swego czasu bo oczywiście poprzednie dwa modele W4500 oddałem z powodu cloudingu. Tym razem jak to się mówi do trzech razy sztuka zamówiłem u innego sprzedawcy na ceneo tym razem TV będzie pochodził z Sony Polska a nie od sprzedawcy który sprowadza sprzęt na własną rękę. Oczywiście zaraz kilku mnie zakrzyczy że to prowokacja odosobniony przypadek ale co mam powiedzieć 2 na 2 TV były wadliwe.
Aaaa jeszcze informacja dla przyszłych kupujących ten model na ceneo jeśli sprzedawca mówi że TV pochodzi od polskiego dystrybutora to wcale nie znaczy że TV pochodzi z Sony Polska tylko np z hurtowni która sprowadziła ten sprzęt na własną rękę. Z informacji uzyskanych z serwisu Sony Polska wynika że na opakowaniu np TV powinna znajdować się informacja że produkt pochodzi z Sony Polska ul. taka i taka itd.

pozdrawiam ryzykantów
 
Do góry