Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

DZ_R

New member
Piszą o problemach z wykrywaniem kadencji 3:2 i 2:2 podczas usuwania przeplotu przez ten TV.

Bardzo dobry (i długi) opis o usuwaniu przeplotu i tych kadencjach jest tutaj:
http://www.hometheaterhifi.com/volume_7_4/dvd-benchmark-part-5-progressive-10-2000.html

W skrócie chodzi o to, że z przeplotem może być nadawany materiał typu 'video', który już od początku był nagrany z przeplotem, albo materiał typu 'film', który na początku był bez przeplotu. Poprawne wykrywanie kadencji 3:2 czy 2:2 polega na tym, że odbiornik rozpoznaje w danym sygnale z przeplotem, że jest on typu 'film' i na podstawie dwóch 'klatek' z przeplotem może odtworzyć oryginalną klatkę bez przeplotu. Wtedy na wyświetlanym obrazie widać mniej zakłóceń wynikających z przeplotu. Jak TV nie da rady tego poprawnie wykryć, to wtedy traktuje sygnał, jakby już od początku był nagrany z przeplotem - wtedy jakość obrazu jest trochę gorsza.

W praktyce to się może objawić jak masz do TV podłączony odtwarzacz DVD, który sam nie usuwa przeplotu i na wyjściu daje sygnał z przeplotem (w PAL-u 576i, w NTSC 480i). Ale teraz najnowsze odtwarzacze DVD z upscalingiem same usuwają przeplot (z różnym skutkiem - czasami żadnym) i dają na wyjściu sygnał progresywny (bez przeplotu) 1080p.

U mnie jeszcze dekoder TV cyfrowej daje sygnał z przeplotem 1080i, ale to co nadają w telewizji to i tak jest sygnał 'video' a nie 'film' więc ten problem z wykrywaniem kadencji 2:2 nie dotyczy tej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

robi74j

New member
Jest poniżej 4 tysiaków, ale poczytaj opinie o tym sklepie, ja bym chyba nie ryzykował. Poczekam jeszcze ze 2 tyg. i wale do sklepu :D
 

Pabloos

New member
Mam GO!

Kupilem Sony w4500(40) okolo 7dni temu.Z data 10.2008 I jestem bardzo zadowolony.Clouding nie wystepuje,sprawdzalem tv i w nocy i na roznych ustawieniach.Swieci zajefajnie a i tak do 1grudnia ogladam tylko freeview chanels i filmy dvd.Od 1 bede mial sky HD wiec bedzie jeszcze lepiej.Pisze to zeby przekonac nie zdecydowanych,bo tv daje rade a clouding w modelach z data od pazdziernika nie jest tak czesty.Tv kupilem w sklepie RicherSounds w przeliczeniu za okolo3900zl.Wybralem ten TV dzieki temu forum i jestem bardzo Wdzieczny.Pozdro!:eek:k:
 

ernet

Active member
Bez reklam
No, to dołaczam do Klubu. To bardzo udany model ! W porównaniu do mojego poprzedniego Tv KDL-40D3000 ( który jak wiecie też zasługiwał na same pochwały ) to potęzny krok do przodu; bardziej żywe i wyraziste kolory, bardziej szczegółowy obraz- po prostu rewelacja.A odbieram tylko cyfrowy SD z kablówki. Polecam wszystkim niezdecydowanym. ALE... niestety mam trochę chmurek i co ciekawe widać je tylko patrząc pod kątem. Mam 10 dni na obserwację i zobaczymy co dalej.
Data prod. 10.2008, Hiszpania.
Uprzedzając pytania, kupiłem tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32967

I jeszcze jedno, z autopsji: jesli myslicie o wielkości ekranu X, to kupcie o jedną jednostkę większy. To był jedyny powód zmiany mojego TV.

Tak przy okazji mały ranking jakości programów:
1) Canal+ ( za doskonała jakość i częste 16:9 )
2) Polsat w każdej opcji ( dobra jakość i też częste 16:9 -sport oraz Polsat 2 )
3) TVN ale juz gorzej
 

doniu79

New member
Witam wszystkich
Chcialem kupic Sony 46W4500 lecz zastanawiam sie rowniez nad modelem W4710 oraz Z4500.Moje pytanie jest nastepujace czy rzeczywiscie model W4710 jest jakby tu powiedziec ulepszona wersja W4500 chodzi mi o to czy w tym modelu nie wystepuje juz clouding czy roznica jest tylko i wylacznie w kolorze obudowy.Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kret020573

New member
witam,
na ceneo w opiniach pojawiła się wypowiedz jednego z uzytkowników 40 W4500. Mianowicie TV odmówił poszłuszeństwa. Z tego co przeczytałem serwis który przyjechał po TV nie był zdziwiony jakoś tym faktem i stwierdził że w tych modelach pada elektronika. Jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne bo nie spotkałem się wcześniej z takimi opiniami na tym czy innym forum. Czy ktoś z Was miał jakieś podobne problemy z modelem W4500? Oczywiście nie pytam o clouding.
 

ortax360

New member
Ernet - poczekaj ok 2 dni niech lcd działa nawet 20 godzin dziennie . Matryca powinna sie ułozyc . Ustaw podswietlenie na 0 i wyłacz dynamiczny kontrast .

Pozdarwiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Ernet - poczekaj ok 2 dni niech lcd działa nawet 20 godzin dziennie . Matryca powinna sie ułozyc . Ustaw podswietlenie na 0 i wyłacz dynamiczny kontrast .

Pozdarwiam

Ortax , bardzo dziekuję za radę - tak zrobię. Powiem szczerze, że nie sa one ( chmurki ) widziane na ciemnym tle w czasie ogladania TV ( co mnie cieszy ). Ale zawsze gdzieś w podswiadomości......;)
 

ortax360

New member
Ernet- czujnik swiatła tez wyłacz , kontrast ustaw na 50 % , polepszacze wyłacz , jasnosc 52, ostrosc dla sygnału sd 6 lub nawet 3 .

Po kilki dniach mozesz zabrac sie za powazne ustawinie np: do Filmów .
I uzywac przycisku na pilocie Theatre z ustawieniami do Filmu .

Zalezy od jakosc obrazu ,ale z ostroscia dla SD nie przesadzaj czym wieksz tym obraz bedzie zawierał wiecej smieci . ( co innego sygnał HD )

100hz - standart , film - automat 2 .

Przy ogladaniu w całkowitych ciemnosciach ( zadnego oswietlenie w pomieszczeniu ) włacz oszczedzanie energii na słabe ( znacznie polepszy sie czern . kontras podnies do 65-67 , jasnosc do 55-58 , podswietlenie 0 jezeli bedzie dla ciebie za ciemno to max 2-3 .

Wyłacz tez szybki start . Szkoda pradu:D .

Miłej zabawy z nowym lcd . Wybrałes bardzo OK .:eek:k: .

PS: Masz PS3 lub X360 ?
 
Ostatnia edycja:

xiexie

New member
ortax360 napisał:
Ernet- czujnik swiatła tez wyłacz , kontrast ustaw na 50 % , polepszacze wyłacz , jasnosc 52, ostrosc dla sygnału sd 6 lub nawet 3 .

Po kilki dniach mozesz zabrac sie za powazne ustawinie np: do Filmów .
I uzywac przycisku na pilocie Theatre z ustawieniami do Filmu .

Zalezy od jakosc obrazu ,ale z ostroscia dla SD nie przesadzaj czym wieksz tym obraz bedzie zawierał wiecej smieci . ( co innego sygnał HD )

100hz - standart , film - automat 2 .

Przy ogladaniu w całkowitych ciemnosciach ( zadnego oswietlenie w pomieszczeniu ) włacz oszczedzanie energii na słabe ( znacznie polepszy sie czern . kontras podnies do 65-67 , jasnosc do 55-58 , podswietlenie 0 jezeli bedzie dla ciebie za ciemno to max 2-3 .

Wyłacz tez szybki start . Szkoda pradu:D .

Miłej zabawy z nowym lcd . Wybrałes bardzo OK .:eek:k: .



PS: Masz PS3 lub X360 ?

Czy przy okazji mogłabym spytać, czy te powyższe porady powinnam zastosować przy podłączaniu dekodera do UPC cyfrowej SD? Chodzi mi o to, czy wyłączenie "polepszaczy" pokaże mi czy instalacja została wykonana prawidłowo?
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Ernet- czujnik swiatła tez wyłacz , kontrast ustaw na 50 % , polepszacze wyłacz , jasnosc 52, ostrosc dla sygnału sd 6 lub nawet 3 .

Po kilki dniach mozesz zabrac sie za powazne ustawinie np: do Filmów .
I uzywac przycisku na pilocie Theatre z ustawieniami do Filmu .

Zalezy od jakosc obrazu ,ale z ostroscia dla SD nie przesadzaj czym wieksz tym obraz bedzie zawierał wiecej smieci . ( co innego sygnał HD )

100hz - standart , film - automat 2 .

Przy ogladaniu w całkowitych ciemnosciach ( zadnego oswietlenie w pomieszczeniu ) włacz oszczedzanie energii na słabe ( znacznie polepszy sie czern . kontras podnies do 65-67 , jasnosc do 55-58 , podswietlenie 0 jezeli bedzie dla ciebie za ciemno to max 2-3 .

Wyłacz tez szybki start . Szkoda pradu:D .

Miłej zabawy z nowym lcd . Wybrałes bardzo OK .:eek:k: .

PS: Masz PS3 lub X360 ?

Dziękuję. stawiłem tak, jak napisałeś i rzeczywiście jest lepszy obraz !
PS3 ani X360nie mam ;-(, ale w Sobotę podejdzie kolega i przetestujemy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Oceny cd. ...

Do dopiero zaledwie kilka godzin grania i obserwacji, ale;
--- bardzo dobre 100HZ
--- jakość głosu oceniam , jako dobrą ( sprawdziłem ale głośników nie używam )
--- bardzo dobry cyfrowy sygnał SD
--- wydaje się mi, że ustawienie głosu w menu blokuję większą siłe głosu w reklamach ( czyżby sobie juz z tym poradzili ? )
--- zdjęcia z "usba" ( ok 6 MB ) wczytują sie- jak pisał Ortax - szybko. Dużo szybciej, niż taka sama czynność, ale poprzez moją nagrywarkę.
---- jak już pisałem, kolory, ostrość ... w ogóle jakość obrazu jest powalająca
---- no i podświetlane LOGO. Spodziewałem się jakiejś tandety, a tu niespodzianka- dyskretne, miłe światełko. Zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu,a miło i sympatycznie wygląda .
--- obracana obudowa też ułatwia życie, chociaż nie w moim przypadku

Ale;
----- przez szybkę na dole widać u mnie kaloryfer , niestety ( może coś wymyslę ), a nie miałem możliwości kupna modelu z jej ciemną wersją
----- obudowa kurzy się , jak diabli

Podsumowując; jeśli miałbym wybierać, to jeszcze raz ten sam model.

PS. Wiele z w/w porównań odnoiosłem do mojego byłego TV Sony KDL-40D3000. Znawcy wiedzą, co to za udany model, który został wypuszczony w nieproporcjonalnej do jego jakości ilości. Do tej pory twierdziłem, że zmieniam TV ze względu na wielkość ekranu ( byłem o tym przekonany ), teraz twierdzę, że zmieniłem TV z powodu jego jakości obrazu oraz wielkości ekranu. W tej kolejności zresztą.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
doniu79 napisał:
Witam wszystkich
Chcialem kupic Sony 46W4500 lecz zastanawiam sie rowniez nad modelem W4710 oraz Z4500.Moje pytanie jest nastepujace czy rzeczywiscie model W4710 jest jakby tu powiedziec ulepszona wersja W4500 chodzi mi o to czy w tym modelu nie wystepuje juz clouding czy roznica jest tylko i wylacznie w kolorze obudowy.Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
doniu79 napisał:
....czy rzeczywiscie model W4710 jest jakby tu powiedziec ulepszona wersja W4500......

Kolejna legenda.
Co do róznic, to pisano już o tym na Forum - poszukaj.Ogólnie, to kolor.
Co do chmurek ( poszukaj na Forum o róznych teoriach ) , to uważam,że to kwestia loterii - albo kupisz bez albo z chmurkami. Wg. mnie to problem kontrolą zjakości.
 

Alan83

New member
Z chmurkami to jest tak ze albo je widac golym okiem i naprawde przeszadzaja albo czlowiek sie ich czepia z racji tego ze nie ma sie do czego innego doczepic ;-) albo jak naczyta sie postow w tym watku na forum :)
Osobiscie moze wezwe serwisanta dla zasady zeby przyszedl i zobacze jak zareaguje z czystej ciekawosci jak mu powiem ze rzadam wymiany :>
W moim egzemplarzu 40W4500 w ciemnym pomieszczeniu na domyslnych ustawieniach (po zerowaniu) w lewym i prawnym gornym rogu widac smuge w postaci lini skierowana do srodka ekranu. Zeby ja zauwazyc trzeba dobrze sie wpatrywac. Po minimlanym zmniejszeniu wartosci parametrow domyslnych jestto juz niezauwazalne. W normalnym ogladaniu niczemu to nie przeszkadza i jak slysze malo jest lcdkow ktore nie maja z tym absolutnie zadnych problemow.
Reasumujac z telewizora jestem bardzo zadowolony i moge go zdecydowanie polecic.

O modelu W4710 zupelnie nic nie wiem. Czym sie niby ma on roznic od W4500? Pierwszy raz slysze ze wstawka przezroczysta moze byc czarna.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pytanie.

Pytanie; Przy ogladaniu programu TV i po naciśnięciu klawisza info " I+" w górnym , lewym rogu pilota otrzymuję wszelkie informacje ( źródło wejścia, format obrazu .. ), natomiast po naciśnięciu tego samego klawisza gdy oglądam film DVD ( odtwarzacz podłączony z TV po HDMI ) żadnych informacji TV nie pokazuje. Kontrolka na panelu telewizora mrugając potwierdza otrzymany sygnała z pilota ale nic się nie dzieje. W poprzednim Soniaczu ( 40d3000 ) na ekranie telewizora miałem informacje o " rozdzielczości " obrazu ( 1080p ) i rozmiarze ( Wide ). Dlaczego więc ten model nie pokazuje tych informacji na ekranie ? Mozecie sprawdzić u siebie ?
 

sierra

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie 40W4500.
Będę chciał podłączyć konsole XBOX360 kablem HDMI do TV ale chce też uzyskać dźwięk 5.1 na amplitunerze który nie jest wyposażony w łącze HDMI.
Konsola ma tylko 1 port HDMI i nic więcej.

Pytanie czy jeżeli połączę TV z amplitunerem kablem optycznym to czy TV prześle sygnał 5.1 z konsoli do amplitunera :) czy przerobi go na STEREO :(. ???

Pozdrawiam
 

trakerr

New member
Kupował ktos w firmie EUROEXPRES ? oddzial (Libiąż,Kraków) cena nawet niezla 4300zl za 40w4500 jaka maja gwarancje i z jaka data?
 
Do góry