Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

weja

New member
problemy z połączeniem - ciąg dalszy

Radość z uporania się kabelkami od Vectry była przedwczesna. Nagrywał się sygnał z AV-1 - czyli tuner telewizora.
AV-2 nie daje nic.
Po połączeniu dekodera z nagrywarką za pomocą euro nagrywał się tylko dźwięk. Podłączyłem Dekoder z TV za pomocą euro i efekt był taki sam. TV wyświetlał czarny ekran i transmitował dźwięk.
Podejrzewam, że cwaniaki w środku odłączyli jakiś kabelek, aby nie było tak możliwości wysyłania sygnału video przez euro.
Czy może ktoś mi powiedziec, czy przewody RGB spiszą się lepiej.
Myślę, że jutro wymienię dekoder na poprzedni, ponieważ nie bawi mnie brak możliwości nagrywania tego co chcę, albo tego czego nie mogę obejrzeć.


Tak w ogóle, to w końcu czas na trylogię Władcy Pierścieni (wersja rozszerzona) na porządnym TV :D
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Połaczenie

weja napisał:
Radość z uporania się kabelkami od Vectry była przedwczesna. Nagrywał się sygnał z AV-1 - czyli tuner telewizora.
AV-2 nie daje nic.
Uporządkujmy to, bo coś mi tu nie gra ( popraw mnie jesli sie myle )
Mój zestaw: TV, Nagrywarka, Dekoder cyfrowego sygnału z kablówki.
Moje podłaczenie ( w kolejności od gniazda kablówki w ścianie ).
1) Pierwszy przewód antenowy do wejścia antenowego nagrywarki
2) Drugi przewód antenowy z wyjścia antenowego nagrywarki do wejścia antenowego dekodera.
3) Trzeci przewód antenowy zwyjścia antenowego dekodera do wejścia antenowego TV
4) Pierwszy kabel EURO z nagrywarki ( gniazdo Dekoder ) do gniadda EURO
w Dekoderze ( z symbolem magnetowidu ) -- tym połaczeniem jest przekazywany sygnał z Dekodera do Nagrywarki aby mogła ona nagrać jakiś program.
5) Drugi kabel EURO - wyjście z Dekodera do wejścia EURO w TV
5) Przewód HDMI z nagrywarko do TV

Uwaga do pn. 4 - aby ustawić nagrywanie z timer'em wprowadzam dane do dekodera i wyłaczam go. Nagrywarkę wprowadzam w " stan uśpienia ". Coś, jak STANDBY, ale w gotowości do nagrywania. W momencie kiedy właczy się dekoder ( o zadanej godzinie ) przesyła on sygnał ( CZY JAK TO WYTŁUMACZYĆ- PEWNIE POJAWIA SIĘ JAKIEŚ NAPIĘCIE NA WYJŚCIU Z GNIAZDA euro ) po kablu EURO do nagrywarki i ta się uruchamia w trybie do nagrywania. Po wyłaczeniu się dekodera nagrywarka wyłacza się także.

PS 1. Tak to działa w zestawie, który mam ( Dekoder Technisat ) do sygnału SD. Przez pewien czas miałem dekoder HOMECAST i tak to nie działało,ponieważ napięcie w gnieździe EURO było cały czas ( nawet w trybie STANBY ) i moja nagrywarka cały czas to wykrywała i się właczała, gdy ustawiałem ją ( jak to opisałem powyżej ) w trybie do nagrywania.

PS 2. Wyżej opisane ustawienie pozwala mi nagrywać z dekodera i w tym czasie oglądać coś zupełnie innego z kablówki - jak zrozumiałem o to Ci chodzi.

PS 3. Brak gniazda HDMI nie ma w tym przypadku nic do rzeczy - po prostu do w/w ustawienia dochodzi kabel HDMI z nagrywarki do TV i z Dekodera do TV
PS 4. Jeśli z jakiś powodów chcę oglądać program z dekodera, a nagrywać z kablówki ( tej, hm, analogowej ) , to przełaczam wejście do nagrywarki na sygnał analogowy. Jak chcę oglądać analog z kablówki, a nagrywać z dekodera, to przełaczam wejście do nagrywarki na sygnał z dekodera.
PS 4. Przez dekoder sygnału cyfrowego z kablówki rozumiem Set-top box (STB). Dla ułatwienia używałem to niezbyt poprawnej nazwy " dekoder".
Oczywiście obydwa sygnały są SD, ale dla ułatwienia "podzieliłem " je na ten cyfrowy ( z dekodera ) i ten analogowy ( stary ) z gniazda kablówki.

Ufffffffff.... , mam nadzieję ,że pomogłem. Pytanie tylko, jak Twoja nagrywarka jest obsługiwana przez dekoder ( tryb nagrywania ). Czy , jak moja, że wykrywa sygnał z dekodera, czy też ( tylko nie to ) musisz osobno ustawić Timer w dekoderze ( aby się właczył ) i osobno w nagrywarce ( aby się właczyła/ wyłaczyła ) w tym samym czasie.

Daj znać , jak poszło
 

ortax360

New member
Witam

Lubię zmieniac czesto lcd .

Z4500 jak dla mnie nie ma sęsu . Własciwie to jest w4500 . 200hz działa ,ale nie jest to jakas rewelacja ( mała prawie niezauwazalna przwaga nad układem 100hz ). Juz się zdecydowałem 46x4500 :D .

Stylistycznie w4500 bardziej mi odpowiada . Wszystkie opcje w Z4500 są dokładnie takie same jak w W4500 .

Pozdrawiam
 

cezary777

Member
toska z3030 lub zf355 wciąga nosem na dzien dobry SONY ser. W 4000 i W4500 tu sie placi tylko za firme w tych seriach jest mało argumentow przekonywujacych.
 

weja

New member
Jest rozwiązanie

Uporałem się z kablami.

Prawidłowe połączenie TV Full HD, dekoder Vectra HD, nagrywarka HDD/DVD to:
-Przewód antenowy do dekodera lub nagrywarki, i pozostałe urządzenia pospinać ze sobą aż utworzy się obieg zamknięty.
-Dekoder z TV za pomocą HDMI.
- Nagrywarka z TV za pomocą RGB lub EURO-EURO /nagrywarka EURO-1) (można oba i w tedy wybierasz lepsze połączenie)
- Dekoder z nagrywarką -EURO-EURO (nagrywarka ERURO-2)

dodatkowo na dekoderze znajduje się przycisk "RES". Przełącza się go tak długo, aż pojawi się na wyświetlaczu CVBS (można to odczytać na ekranie TV, na wyświetlaczu przypomina to CU85)
I tym sposobem otrzymuje się obraz oprócz fonii na kanale AV2 w nagrywarce i można nagrywać.

Minusem dekodera HD w Vectrze jest brak możliwości ustawienia timera nagrywania. Czyli ustawiasz timer nagrywania na nagrywarce, i zostawiasz włączony dekoder na kanale, który chcesz nagrać.
TV w tym czasie może nadawać dowolny kanał analogowy lub wyłączamy.

Moje zestawianie KDL-46W4500, dekoder Vectra HD, nagrywarka HDD/DVD Panasonic DMR-EH67

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Rysiul62

New member
weja napisał:
Ok.
Nastąpiła ta chwila.
TV podlączony do TVK Vectra (terminal) HD i nagrywarki HDD/DVD Panasonic DMR-EH67.
Obraz:
- z kabla ok.
- z dekodera super OK
- kanały HD - zbieram jeszcze szczękę z podłogi :D

Najwazniejsze - clouding - nie występuje (przynajmniej nie zauważylem)
Ustawienia obrazu :
podświetlanie 4
kontrast 85
jasność 60
nacycenie 50
temperatura -ciepłe
ostrość - max
redukcja zakłóceń - duża
redukcja zakłóceń MPEG - duża

Jak na razie zostal tylko jeden problem do rozwiązania.
TV połączone z dekoderem i nagrywarką za pomocą kabli HDMI
Nagrywarka z dekoderem EURO-EURO
no i nagrywa się tylko dźwięk, a nie ma obrazu.
Dotyczy to zwykłych kanałów a nie HD. HD nie próbowałem z oczywistych względów.

Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem

KDL-46W4500 08.2008 Hiszpania (4306345) - OK

P.S. - montaż też już ustalony 13.11.2008. Także duże uznanie dla obsługi SONY.
P.S. P.S. - nie placą mi za reklamę :D

Ja też mieszkam w Olsztynie i także chcę zakupić SONY KDL40W4500, proszę o informację gdzie kupiłeś ten tv i w jakiej cenie. Dziękuję.
 

WojtekzGniezna

New member
To mój pierwszy post na forum :) .Długo szukałem nowego TV .Śledziłem różne wątki .Wybór padł na Sony W4500 .Telewizorek mam od tygodnia i jestem bardzo zadowolony :D .Chmurek u mnie nie widać ,podłączyłem bez leżakowania przecierania itp...Data produkcji 10.08 .Z kablówki nie ma na nim rewelacji wszystko zależy od sygnału .Na satce cyfrowej jest już naprawdę super :eek:k: .Podłączyłem komputer i mój monitor powinien iść w odstawkę obraz jest rewelacyjny :-D .Myślę już o jakimś sygnale HD z satki .Puszczałem filmy w HD z kompa i internetu i szczęka opadła .Nieświadomie załapałem się też na pięcioletnią gwarancję z czego bardzo się cieszę .Mam troszkę sprzętu tej firmy i jak narazie (odpukać w niemalowane...)wszystko bezawaryjnie pracuje :eek:k: .Ze swojej strony polecam niezdecydowanym ten TV .Ja kupiłem wersję 46" za 5399 .Pozdrawiam forumowiczów Wojtek :mrgreen:
 

kret020573

New member
WojtekzGniezna napisał:
To mój pierwszy post na forum :) .Długo szukałem nowego TV .Śledziłem różne wątki .Wybór padł na Sony W4500 .Telewizorek mam od tygodnia i jestem bardzo zadowolony :D .Chmurek u mnie nie widać ,podłączyłem bez leżakowania przecierania itp...Data produkcji 10.08 .Z kablówki nie ma na nim rewelacji wszystko zależy od sygnału .Na satce cyfrowej jest już naprawdę super :eek:k: .Podłączyłem komputer i mój monitor powinien iść w odstawkę obraz jest rewelacyjny :-D .Myślę już o jakimś sygnale HD z satki .Puszczałem filmy w HD z kompa i internetu i szczęka opadła .Nieświadomie załapałem się też na pięcioletnią gwarancję z czego bardzo się cieszę .Mam troszkę sprzętu tej firmy i jak narazie (odpukać w niemalowane...)wszystko bezawaryjnie pracuje :eek:k: .Ze swojej strony polecam niezdecydowanym ten TV .Ja kupiłem wersję 46" za 5399 .Pozdrawiam forumowiczów Wojtek :mrgreen:
witam,
czy ja dobrze widzę październik 2008?
Kiedyś ktoś wcześniej pisał że ta seria ma być już wolna od tych chmurek.
Gdzie go kupiłeś?
 
Ostatnia edycja:

WojtekzGniezna

New member
kret020573 napisał:
witam,
czy ja dobrze widzę październik 2008?
Kiedyś ktoś wcześniej pisał że ta seria ma być już wolna od tych chmurek.
Gdzie go kupiłeś?

Witam ponownie i odpowiadam .Tak telewizor wyprodukowany w październiku w Hiszpani .Cloudingu na nim nie zaobserwowałem (sprawdzałem TV w nocy na różnych ustawieniach ).Co do sklepu w którym dokonałem zakupu jest to Electro.pl .Właśnie odwiedziłem ich stronę i zjechali jeszcze z ceną o 20 zł :D .Pozdrawiam Wojtek
 

arkkul

New member
Od pięciu dni jestem posiadaczem Sony 46W4710 produkcja Spain 30.10.2008. Wałkowanego na tym forum cloudingu nie dostrzegam. Obraz z n-ki. Sygnał SD z odległości 3,3 m bardzo przyzwoity. Obraz HD przepiekny. Dzis oglądalem finał tenisa kobiet obraz fantastyczny płynność rewelacja , smużenia brak. Czułem się jak gdybym siedział na widowni. Obraz z DVD Denona przez HDMI po skalowaniu do 1080 koncert Nory Jones z Austin praktycznie jak HD. Telewizor pięknie się skonfigurował z laptopem Toshiby przez DLNA. I oglądam sobie zdjecia z laptopa bezprzewodowo przez sieć. Na razie tyle bo dopiero zaczałem wgłębiac sie w ustawienia tego LCD.
 

arekw99

New member
s1600 napisał:
Witam:)
model 46W4710 a jak jest różnica między 4500?

jest juz watek na ten temat

roznica w zas. zadna poza numerkami. sony po problemach z 4500 wprowadza na nowo to samo juz bez tych problemow z innymi cyferkami i drobna roznica w kolorystyce (4710-30)
 

arekw99

New member
arkkul napisał:
Od pięciu dni jestem posiadaczem Sony 46W4710 produkcja Spain 30.10.2008. Wałkowanego na tym forum cloudingu nie dostrzegam. Obraz z n-ki. Sygnał SD z odległości 3,3 m bardzo przyzwoity. Obraz HD przepiekny. Dzis oglądalem finał tenisa kobiet obraz fantastyczny płynność rewelacja , smużenia brak. Czułem się jak gdybym siedział na widowni. Obraz z DVD Denona przez HDMI po skalowaniu do 1080 koncert Nory Jones z Austin praktycznie jak HD. Telewizor pięknie się skonfigurował z laptopem Toshiby przez DLNA. I oglądam sobie zdjecia z laptopa bezprzewodowo przez sieć. Na razie tyle bo dopiero zaczałem wgłębiac sie w ustawienia tego LCD.

interesuje mnie to DLNA - jak to w praktyce dziala? trzeba miec specjalny modul w laptopie?
 

kret020573

New member
arkkul napisał:
Od pięciu dni jestem posiadaczem Sony 46W4710 produkcja Spain 30.10.2008. Wałkowanego na tym forum cloudingu nie dostrzegam. Obraz z n-ki. Sygnał SD z odległości 3,3 m bardzo przyzwoity. Obraz HD przepiekny. Dzis oglądalem finał tenisa kobiet obraz fantastyczny płynność rewelacja , smużenia brak. Czułem się jak gdybym siedział na widowni. Obraz z DVD Denona przez HDMI po skalowaniu do 1080 koncert Nory Jones z Austin praktycznie jak HD. Telewizor pięknie się skonfigurował z laptopem Toshiby przez DLNA. I oglądam sobie zdjecia z laptopa bezprzewodowo przez sieć. Na razie tyle bo dopiero zaczałem wgłębiac sie w ustawienia tego LCD.
witam,
czy TV był sprowadzany tj kupiony np. na ceneo z gwarancją europejską czy też produkt pochodzi z Sony Polska? Tak naprawdę sklepów które sprzedają W4710 jest niewiele. Ostatnie 2 TV W4500 jakie posiadałem i które miały clouding miały datę 08.2008 i były sprowadzane. Gdzie kolega kupił ten TV?
 

Alan83

New member
Wydaje mi sie mocno bezcelowe pisanie czy ktos ma czy nie ma "cloudingu" na ekranie bo zalezy to od warunkow w jakich sie testuje (dzien/noc) oraz od sprawnosci oka oraz indywidualnej tolerancji. W dodatku trzeba by miec do czego przyrownac - najlepiej do drugeigo potencjalnie sprawnego modelu. Przykladowo u mnie gdy zatrzymam obraz na czarnym tle (np. na koncu napisow) w rogach mam jasniej (cos w rodzaju smugi) no i nie ma 100% takiej czerni jak na dnie studni ale wiemy nie od dzis ze technologicznie matryce nie potrafia fizycznie wyswietlic czerni. W normalnym odbiorze telewizji gdzie obraz jest ruchomy przy ciemnych scenach telewizor razdzi sobie bardzo dobrze.
 

arkkul

New member
arekw99 napisał:
interesuje mnie to DLNA - jak to w praktyce dziala? trzeba miec specjalny modul w laptopie?

Laptop nie ma żadnego dodatkowego modułu. LCD podłączony jest do routera z wbudowanym bezprzewodowym punktem dostepowym (WiFi) za pomocą kabelka natomiast laptop łączy sie przez WiFi. Zero problemów;
 

arkkul

New member
kret020573 napisał:
witam,
czy TV był sprowadzany tj kupiony np. na ceneo z gwarancją europejską czy też produkt pochodzi z Sony Polska? Tak naprawdę sklepów które sprzedają W4710 jest niewiele. Ostatnie 2 TV W4500 jakie posiadałem i które miały clouding miały datę 08.2008 i były sprowadzane. Gdzie kolega kupił ten TV?

TV kupiony w EuroAgd. Na razie przeleciał przez tą sieć jak meteor. W moim rejonie była tylko 1 szt .Dziwne bo w sklepie internetowym Euro zniknął błyskawicznie. Gwarancja sony polska 5 lat plus darmowy montaż na scianie wraz z uchwytem.
 
Do góry