Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich potrzebach wybrałbym Samsunga
025_P1110065.JPG


026_P1110066.JPG


027_P1110071.JPG
 

Hopkirk

New member
Wiesz co mobor? Ze względu na Twoją wybujałą wyobrażnię i agresywny charakter postów pełnych insynuacji nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji - zresztą nie na temat. Nie sprowadzisz mnie do swojego poziomu.
Zalecam zimny prysznic na gorącą głowę.


System - a gdzie słyszałeś, że Samsung na ledach ma gorsze kąty?
 
Ostatnia edycja:

tomaj72

New member
Do System; Nie wiem na ile moja opinia bedzie pomocna ale kupujac W4500 mialem okazję obejrzeć grający obok interesujacy cie samsung. Jak dla mnie różnice raczej subtelne z korzyscia dla W4500 . Troszke lepsza czerń i kontrast. Muszę jednak przyznać że po ogolnym porownaniu dalszą moją uwagę skupilem juz tylko na zabawie ustawieniami W4500. Jednakże gość ktory mnie obslugiwał (a mozna powiedzieć że byl w temacie) raczej polecal mi w4500 stwierdzając że owszem ten samsung świeci OK ale dobry efekt uzyskuje się dopiero przy dość mocno wyżyłowanych ustawieniach (ale jednak można;) ). Na korzyść Soniacza przemawialo również to że oglądane TV miał odpowiednio sony 52cale a Samsung jakieś 40-42cale co raczej nie pomagało Sony przy oglądaniu z tej samej odległości. Jednakże muszę przyznać że na tym co gralo - sygnał SD z "n" i DVD nie zauwazyłem żadnych powazniejszych uchybien tego TV.
 

bryczes

New member
Dokładnie mam taki sam problem co "System". Ja jednak zacząłem się skłaniać do Sonego. Kiki muszę przyznać, że trochę mi namieszałeś:). Co w-g Ciebie przemawia za Samsungiem. Moje wnioski były następujące:
- jakość obrazu prawie identyczna. Samsung faktycznie ma lepszą czerń ale tylko przy bardzo ciemnych scenach tak jak na twoich zdjęciach.
- Sony ma trochę lepiej działające 100Hz ale jest to mało zauważalne
- Sony ma działający MPEG4 a w Samsungu do dzisiaj nie jestem pewien jak z tym jest. Samsung twierdzi że jest a jak nie działa to reklamować. Jakoś średnio mi się to uśmiecha.
- Sony jest matowy i nie ma takiego odblasku otoczenia.

Nie wiem który będzie sobie lepiej radził z PS3??? Kiki napisz coś więcej - dlaczego wybrałbyś Samsunga?
 

Hopkirk

New member
Jak do PS3 to tym bardziej odpowiedź jest jasna - idealna kompatybilność oprogramowania LCD - PS3.
Swoją drogą ciekawe jakie to potrzeby według Kikiego mogą spowodować wybór Samsunga zamiast Sonego.
 

System

New member
Jeszcze się dopytam, jak jest z gwarancją kiedy kupujemy "nie w sklepach" ?

Chyba zakupie ten tv w Sirius, dają za kilka zł predłużenie gwarancji.

Czy może czekac :) czekać na ledowe Sony 40 cali ??


Pozdr.
System
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum wyczytalem, ze w tym modelu (46W4500) wystepuje problem przy podlaczeniu N-ki po HDMI. Czy ktos to moze potwierdzic? Kurcze tak dlugo juz istnieje ten problem i nadal nie ma rozwiazania??
 

robi74j

New member
Ramzes765 napisał:
Na konkurencyjnym forum wyczytalem, ze w tym modelu (46W4500) wystepuje problem przy podlaczeniu N-ki po HDMI. Czy ktos to moze potwierdzic? Kurcze tak dlugo juz istnieje ten problem i nadal nie ma rozwiazania??

Przyłączam się do pytania, jestem zainteresowany tym soniaczkiem i n-ką. Czytałem na forum że jakiś problem z podłączeniem. Może ktoś ma Soniaka i n-ke i napisze jak to właściwie jest.
 

Alan83

New member
Panowie zeszliscie ostro z tematu. Bylo na poczatku merytorycznie a teraz w ogole ani skladu ani ladu :)
Pytalem o format nadawania i identyfikacje nazwy stacji w analogowej kablowce UPC ale temat nikogo nie zainteresowal.
W poniedzialek (najblizszy ich wolny termin) przyjdzie do mnie czlowiek z UPC zamontowac cyfrowa telewizje i wtedy napisze jak sie ona prezentuje z 40w4500. Nadmienie raz jeszcze pomimo wielu opini ze obraz na LCDkach szczegolnie tych powyzej 32 cali ze zrodla analogowego wyglada fatalnie na 40W4500 prezentuje sie calkiem przyzwoicie. Te kanaly ktore nadaja mocny czysty sygnal sa naprawde dobrej jakosci. Najwiekszy problem to format nadawania bo troszke tryb wide obcina po bokach a rzadko ktory kanal nadaje poprawnie 16:9...
 

bryczes

New member
System napisał:
Jeszcze się dopytam, jak jest z gwarancją kiedy kupujemy "nie w sklepach" ?

Chyba zakupie ten tv w Sirius, dają za kilka zł predłużenie gwarancji.

Czy może czekac :) czekać na ledowe Sony 40 cali ??


Pozdr.
System

Przemyśl to dobrze. Zobacz sobie na obecną cene i porównaj z innymi sklepami. Nawet Euro jest w tym momencie konkurencyjny biorąc pod uwagę że 30rat bez kosztów
 

tomaj72

New member
System; Twoja kasa twoj wybor gdzie kupisz ale Sirius ma w tym momencie raczej wysoka cenę. Jest dużo sprawdzonych sklepów z ceną co najmniej 500 stówek mniej.
 

ralfzs

New member
Re:

System napisał:
Witam,

Zastanawiam się co wybrać Sony W4500 czy ledowego Samsunga A 786 ?


System

Wczoraj oglądałem te dwa LCD obok siebie (40')i moje wrażenie (subiektywne) jest takie, że SONY ma o wiele lepszy procesor obrazu i FlowMotion. Skalowanie zwykłego obrazu SD jest o wiele lepsze. Obraz jest bardzie "gładki" i nawet stojąc bardzo blisko nie było specjalnie problemu. Jeżeli chodzi o jasność i kontrast to ciężko mi było zauważyć duże różnice np. na korzyść A786. Fakt Samsung ma efektowna obudowę i dotykowe sterowanie z podświetleniem ale to gadżet. Chyba jednak Sony w tym przypadku.
 

pythondancer

New member
Dzięki za linka ortax :)
Utwierdził mnie w trafności wyboru nowego TV.
Jutro mają go przywieźć, więc cała zabawa i radość przede mną :)

BTW w kilku wcześniejszych postach tego wątku proszono Cię o podanie ustawień dla 40W4500 Czy mógłbyś je podać?
Z góry dziękuję.
 

mobor

Banned
Hopkirk - ten twój "poziom" już pokazałeś - i po raz pierwszy masz rację pisząc że wystarczy.

SYSTEM- bez problemu gwarancję realizujesz w Polsce. Mozesz ją sobie nawet przedłużyć via SONY POLAND /i nie musisz w tym celu iść do salonu/.
 

ralfzs

New member
A kto produkuje LCD ?

Bardzo mnie interesuje, jak wygląda sprawa wytwarzania panel LCD ? Kto od kogo bierze ( w przypadku Sony i Samsunga) ? Rozmawiałem niedawno w Media Mark z jakimiś przedstawicielem SONY, który stwierdził, że Samsung i Sony kupowali sam panel od firmy trzeciej a tranzystory podświetlenie itd. to już robili sami, podobno w nowych seriach W4500 itd. SONY już tak nie robi.Czy ktoś dysponuje wiarygodną informacją jak to teraz wygląda ?

pzdr
ralf
 

System

New member
Witam,

W jakim sklepie mozna kupić 40w4500 najlepiej przy zadanych warunkach:
- odbiór osobisty w Wawie,
- raty bez kosztowe, ewentualnie płatność przy odbiorze,
- w cenie max 4350 zł.

Już nie chce tego Samsunga.

Pozdr.
System,
 

matysone

New member
Dzisiaj oglądałem ten TV w MM w Bydgoszczy i w pierwszym momencie myślałem że się pomyliłem, ale po dokładnym przeczytaniu okazało się że to 40W4500, a dlaczego to mówię bo cena tego tv w tym markecie to 6,5k. W sklepach interntowych można już je kupić za 4,3k. Skąd takie różnice(~2tyś.), czy aby na pewno to te same telewizory.Poza ceną to obraz na BD rewelacyjny.Demo z konsoli też wyglądało super, a pod tym kątem głownie będę kupował wiec mój wybór już padł to SONY 40W4500( myślałem jeszcze o Samsungu seri 7 na ledach ale odpadł w przedbiegach w walce z Soniaczem).:-D
 
Do góry