Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

mobor

Banned
WNiosek z tego taki że dla Ciebie jest MediaMarkt czy SonyCentre a dla wiekszosci oszczędne i wygodne zakupy przez sieć

PS moj krewny uzywa kamery SONY zakupionej blisko 10 lat temu w Andorze za smieszne pieniadze /dutyfree/. Dziala znakomicie do dziś.
Ja sam zaoszczedzilem na zakupach przez siec tyle że nawet gdybym się teraz "utopił" na kupnie np kamery- i tak będę do przodu po podsumowaniu tego ile udało mi się zaoszczędzić
 

tomaj72

New member
Witam serdecznie. To mó pierwszy post.
Po około 3-miesięcznym sledzeniu forum i podchodzenia do tematu zakupu nowego TV padło na 52W4500.:eek:
Generalnie telewizorek całkiem, calkiem8)
Chciałem podzielić się całą historią wyboru i rozterek przy nim ale tak dlugo pisałem posta że gdy go w koncu wysłałem okazało się...że mnie wylogowało:( Ale nic to. Telewizorek przecież cały czas stoi u mnie i czeka niecierpliwie na kolejne odpalenie.
Mam jednakże dwa pytanka:
1. Sławetne juz 100Hz włączane jest jakoś osobno czy jest to prostu funkcja Motionflow - ponieważ z niektorych postów można zrozumieć że są to dwie odmienne funkcje.
2. Czy w razie konieczności (tfu odpukać) skorzystanie z serwisu gwarancyjnego musze mieć podbitą gwarancję czy wystarczy faktura zakupowa. Poniewaź niestety nie mam podbitej gwarancji prze sklep i nie wiem czy muszą to uzupełnić czy nie trzeba.

Z gory dzięki za odpowiedzi a gdyby ktoś chciał coś wiedzieć w czym móglbym pomóc to chętnie odpowiem
pozdrawiam
 

DZ_R

New member
100Hz = Motionflow

Jak ja kupowałem TV, to (oprócz faktury) dostałem pustą kartę gwarancyjną oraz naklejkę z pieczątką sprzedawcy. Kartę gwarancyjną wypełniłem sobie sam, w miejscu 'pieczątka sprzedawcy' nakleiłem tą naklejkę. Ale tak ogólnie to nie mam pojęcia jakie są formalne wymagania dotyczące tego karteluszka-gwarancji.
A do kupionego odtwarzacza BD SONY kupionego w MM chyba mam tylko sam paragon...
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
U mnie było tak, że musiałem odesłac gwarancje do podbicia. Sami nie podbili przy sprzedazy bo zgodnie z prawem w przypadku zakupu na odległosc masz 10 dni na zwrot towaru jesli posiada ukryte wady.
 

Alan83

New member
Kupilem 40w4500 w sklepie ELECTRO. Naklejeczka na pudelku widnieje ze brane od polskiego dystrybutora Sony. Wydrukowana instrukcja z w jezyku Polskim. Karta gwarancyjna i troszke inych papierow. Wszystko ladnie zabezpieczone i oznaczone.
Prewencyjnie :) telewizor po wypakowaniu polozylem na plecy na parenascie godzin - i tak nie mialem czasu i sil od razu zabierac sie do jego montazu.
Latwy montaz podstawki telewizora. Intuicyjne menu programowe.
Obraz z analogowej kablowki UPC przyzwoity. Kilka kanalow moze troszke rozmazanych ale to zalezy od nadawania. Nie zauwazylem zbytnio roznicy z wylaczonym MotionFlow - moze to wynika z tego ze sama matryca jest juz wysokiej klasy. Kolory ok. Czern dobrej jakosci. Nie dopatrzylem sie zadnych efektow nierownego podswietlenia matrycy itp. Dzwiek bardzo dobry jak na telewizor.

Teraz kilka niuansow ktore mnie zastanawia.
1. Domownicy nieprzyzwyczajeni do 16:9 uwazaja ze obraz jest rozciagniety i zdeformowany w trybie "Wide" (odciana on kilka cm kadu po bokach) w porownaiu do 4:3.
Trudno ogladac telewizje 4:3 na panoramie bo szkoda nie wykorzystac calej powierzzchni ekranu.
Kiedy wreszcie stacje zaczna byc nadawane w takich proporcjach by moc wykorzystac w pelni taki telewizor? Czy zalezy to od operatora telewizji czy od samego programu? Czy jak przejde na kablowa telewizje cyfrowa w UPC to nie bedzie juz takich problemow? Tryb 14:9 oraz Smart i Zoom nie zalatwiaja sprawy. Smart przydaje sie tylko gdy przykaldowo Polsat Sport Extra nadawany jest z czarnymi paskami i chcemy je zmniejszyc do minimum i zwiekszyc obraz.

2. Telewizor oferuje autoprogramowanie i auto nazywanie stacji. Niestety z bodaj 63 zaprogramowanych kanalow tylko TVP1 i Polonia zostaly nazwane.
 

DZ_R

New member
Format obrazu zależy od programu, a nie od operatora. Ja mam cyfrową Vectrę i tam "TVP 1" leci w 4:3, a inne programy różnie - część jest w 16:9. Zresztą to zależy też od tego co konkretnie leci na danym programie - np. jak na Eurosporcie HD oglądałem transmisje z turniejów tenisa, to transmisja z Wiednia lub Zurychu była w formacie 16:9 i HD, a z Moskwy była w jakimś pośrednim formacie pomiędzy 16:9 a 4:3 i na pewno nie w HD. Na TVN HD też są programy, które zapełniają cały ekran, inne są w 4:3, a część jest w jakimś pośrednim formacie...
 

Alan83

New member
Jesli Polsat Sport Extra nadaje jakeis transmisje z paskami to chyba jest to 16:9. Nie rozumie tylko tego ze na starym odbiorniku te paski byly widoczne a teraz przy telewizorze panoramiczny mam je nadal? Wydawalo mi sie ze obraz zajmie mi caly ekran. Chyba ze PSE nadawany jest wlasnie w tym posrednim formacie o ktorym pisales...
 

tomaj72

New member
Ten rozrzut w rodzaju nadawanych formatów spowodował m.in mój wybór na LCD. Nie bardzo podoba mi sie obraz rozciągnięty lub poobcinany po wszystkich bokach a w plazmie trzeba by uzywać tych wybiegów aby uniknąc wypalania (szare paski też mi się nie podobają). Zresztą jakiekolwiek rozciąganie przy poziomie dostarczanego sygnału powoduje co najmniej delikatną utratę jakości.
Czy w LCD są jakieś przeciwskazania przy dłuższym oglądaniu z takimi czarnymi pasami?
 

DZ_R

New member
Włączyłem sobie teraz Polsat Sport Extra, to obraz leci 4:3. Jak kiedyś oglądałem F1, to chyba był jednak szerszy - ale nie pamiętam czy na cały ekran czy ten 'pośredni'. To zależy w jakim formacie nadają konkretną transmisję - jak mają ja nagraną w formacie 4:3 to w takim puszczają, a jak mają w 16:9 to w takim puszczają - na danym kanale szerokość obrazu może się zmieniać w zależności od tego co konkretnie leci.

do tomaj72 - nic nie słyszałem, żeby LCD to szkodziło.
 

Hopkirk

New member
mobor napisał:
WNiosek z tego taki że dla Ciebie jest MediaMarkt czy SonyCentre a dla wiekszosci oszczędne i wygodne zakupy przez sieć

PS moj krewny uzywa kamery SONY zakupionej blisko 10 lat temu w Andorze za smieszne pieniadze /dutyfree/. Dziala znakomicie do dziś.
Ja sam zaoszczedzilem na zakupach przez siec tyle że nawet gdybym się teraz "utopił" na kupnie np kamery- i tak będę do przodu po podsumowaniu tego ile udało mi się zaoszczędzić
Ja mam inny wniosek. Dla Ciebie są tzw. sklepy internetowe prowadzone przez pana Zdzisia pod Płockiem, które sprowadzają wybrakowany extra sprzęcik za połowę ceny od takich np. Hindusów, a dla zdecydowanej większości jest kupowanie w cywilizowanych warunkach, w normalnym sklepie gdzie widzisz kupowany sprzęt i masz pewność jego pochodzenia, a więc i jakości, chociażby w takim SonyCentre.

PS: Twój krewny kupił jednak w sklepie, a nie w internecie.
 

robi74j

New member
mobor napisał:
jak powiadam- nie każda firma internetowa ogranicza sie do 1 kompa w domowym zaciszu. Jest sporo firm wysyłkowych które mają własne zaplecze logistyczne /np Merlin, Agito/ i wysyła najpopularniejszy towar od razu. Firma w której ja kupowałem ma na tyle duży ruch towarowy ze zamawia takie 46w4500 po 10 szt kazdego tygodnia wiec z dostepnoscia nie było problemu /kupowałem w piątek ostatnią sztukę z tych dziesięciu/ Facet stwierdził że gdybym się nie załapał- we wtorek miałbym na bank bo w poniedziałek /czyli dziś/ przychodzi kolejna dostawa

możesz powiedzieć jaka to firma internetowa
 

mobor

Banned
Hopkirk

ten sam krewny kupił tydzien temu bluray'a /sony poland/ i ten sam telewizor co ja... przez internet

Uszczypliwości o hindusach zostaw dla siebie bo obrażasz w ten sposób wiele osób w tym i gospodarzy tego forum ..
I nie pisz pierdół o niepewnym pochodzeniu- zawsze dostaję FAKTURĘ i gwarancję /jesli chodzi o Denona- tą którą realizuje HORN/
Masz uprzedzenia - to tak jak pisałem, sklepy "nie dla idiotów" czekają z otwartymi ramionami. Ja chodzę tam pooglądać a kupuję gdzie indziej. A za zaoszczedzone pieniadze mogę co roku pojechać na niezłe wczasy

TV kupiłem w AFG computers
 

Hopkirk

New member
mobor napisał:
w salonach kupują fra...rzy
mobor napisał:
Hopkirk
Uszczypliwości o hindusach zostaw dla siebie bo obrażasz w ten sposób wiele osób w tym i gospodarzy tego forum ..
I nie pisz pierdół o niepewnym pochodzeniu- zawsze dostaję FAKTURĘ i gwarancję /jesli chodzi o Denona- tą którą realizuje HORN/
Masz uprzedzenia - to tak jak pisałem, sklepy "nie dla idiotów" czekają z otwartymi ramionami. Ja chodzę tam pooglądać a kupuję gdzie indziej. A za zaoszczedzone pieniadze mogę co roku pojechać na niezłe wczasy
mobor - skoro na siłę ciągniesz ten temat to powiem Ci, że jesteś przewrażliwiony na punkcie Hindusów. W żadnym swoim zdaniu ich nie obraziłem. Co do gospodarzy tego forum to napisałeś, że nie widziałeś na oczy Kikiego. Skąd więc Twoje podejrzenie, że jest Hindusem? Zapewniam Cię, że nie jest - ja go widziałem.
A jeśli już ktoś kogoś obraża to właśnie Ty nazywając fra..rami wszystkich kupujących sprzęt w normalnych salonach firmowych. I nie mówię tu o MM "nie dla idiotów" tylko o salonach z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że nie są to dla Ciebie za wysokie progi.
Mnie akurat stać na dopłacenie 150zł do sprzętu za 4000zł i kupowanie w komfortowych warunkach. A na wczasy także nie brakuje :)

Dlatego, wracając już do tematu, polecam kupowanie drogiego bądź co bądź W4500 w salonie firmowym (warto negocjować cenę). No chyba że się dobrze zna inny sklep i ma się pewność, że nie sprowadza jakiegoś badziewia, którego cały czas sporo na naszym rynku.

PS: mobor - nie nazywaj pierdołami czegoś czego nie rozumiesz.
 

mobor

Banned
Niech każdy przesledzi wątek i sam odnajdzie odpowiedni tekst traktujący o hindusach. Nie ja o nich zacząłem.
A oto fragment twoich bredni

"Taki sam sprzęt orginalnie zapakowany widziałem będąc w Hiszpanii w sklepach prowadzonych przez Hindusów. Oczywiście made in Japan. Był o połowę tańszy niż w normalnym sklepie, czyli jakieś 30% tańszy niż w naszych sklepach internetowych. Prawdopodobnie odrzuty z produkcji nie trzymające jakiegoś parametru"

Masz jakies dowody na pochodzenie tego sprzętu ? Czy jakaś własna teoria spiskowa ? Jesli nie masz dowodu- w jakim celu zarzucasz tym ludziom nieuczciwosć ? To trąci o rasizm

oraz

"Dla Ciebie są tzw. sklepy internetowe prowadzone przez pana Zdzisia pod Płockiem, które sprowadzają wybrakowany extra sprzęcik za połowę ceny od takich np. Hindusów,"

I w tym kontekście napisałem że obrażasz - bo obrażasz - każdego kto handluje w internecie. e-commerce rozwija się dynamicznie bo każdy NORMALNY człowiek chce kupować taniej a dla pozostałych są Salony czy sklepy typu MediaMarkt gdzie kabelek HAMA kosztuje 90zł
O "fachowości" zatrudnianych tam osób jest sporo na forach.
Sam bardzo chętnię kupię u tego Pana Zdzisia telewizor, bluraya czy cokolwiek innego jesli Pan Zdzis będzie miał nowy, legalny towar w konkurencyjnej cenie. Dlaczego mam nie dac facetowi zarobić ? Dlatego że jest spod Płocka czy ma na imię Zdziś ? Lepiej że Pan Zdziś otworzy sklep internetowy niż ma być nz zasiłku z panstwowych pieniedzy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
System - zadałeś bardzo trudne pytanie.
Zależy do czego ?
napisz jakie masz warunki?
Jakie potrzeby ?
Ale tak czy tak - poprosiłbym o prezentację w domu . To najlepszy sposób zakupów na świecie :D
 

System

New member
Warunki: na razie UPC do stycznia poźniej mam mieć cyfrowe UPC, a jak nie to N-kę.

Samsung ma b. duzy dynamiczny kontrast, powienien mieć lepszą czerń, bardziej wytrzymała z uwagi na ledy matryce, gorsze ma ponoć kąty widzenia.

A jak to sie przekłada w praktyce ?

Wolałbym w W 4500, ale ten znowu ma chmurki (czytałem o masowaniu matrycy tudzież przespaniu się z matrycą ;) ).

CO mam kupic - decyzja do środy rano.


Sonego mogę kupic od 4000 zl.

Pozdr.

System
 
Do góry