Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

darekk75

New member
a czy warto dopłacic te pare stówek i wziąść 46W4500 zamiast 46w4000?? Chodzi mi głównie o oglądanie meczy. Czy W4000 daje z tym rade czy są jednak jakies problemy?? Te 100Hz duzo pomaga??
Proszę o pomoc.
 

makaa

New member
Bawilem sie motionflow w W4500 podczas meczu, przelaczajac z wysokiego na wylaczony i roznica jest w szybkosci, ale musialem dosc mocno sie przyjrzec, zeby to zauwazyc...
to samo w Fifie 09, raczej nie ma roznicy, a z pewnoscia nie dla osob, ktore w ogole sie nad tym nie zastanawiaja, mimo wszystko nadal wybralbym wlasnie ten model... doplacajac kilka stow
 

Artur'79

New member
Czyli wychodzi na to że jeśli tylko dopracują problem ze zbyt często występującym cloudingiem to będzie to całkiem udany telewizor...

Na ten moment jednak jest to spory problem, bo kto ma ochotę coś kupować i bawić się po dwóch dniach w odsyłanie tego do sklepu?
 

makaa

New member
Artur'79 napisał:
Czyli wychodzi na to że jeśli tylko dopracują problem ze zbyt często występującym cloudingiem to będzie to całkiem udany telewizor...

Na ten moment jednak jest to spory problem, bo kto ma ochotę coś kupować i bawić się po dwóch dniach w odsyłanie tego do sklepu?

Pojedz do sklepu, niech wlacza Ci TV, ktory chcesz, potestuj... znaczacy clouding na pewno zauwazysz w ciemnych scenach. Ja akurat nie testowalem, ale mam dosc blisko do sklepu, w ktorym kupowalem ten TV.
 

pablo27

New member
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem 46W4500. Także i mój egzemplarz cierpiał na clouding. Na jednym z zagranicznych forów znalazłem taką oto informacje:

"I have good news about the clouding problem. Today I gave a massage to the screen with a lint-free cloth. Clou Ding / bleed is now gone. There is no clouding visible only a litle bit but thats normal (on the left en right corners). Clouding temporarily solved ... I hope it remains!!If you want to try go ahead but do not press too hard on the screen.

To much pressure can cause damage on your TV. So becareful! "

W skrócie: jeśli pomasujesz matryce swojego TV miękką szmatką to clouding zniknie. Pomyślałem co mi szkodzi i przejechałem szmatką w rogach, po krawędzi matrycy, a na koniec także na środku. Nie wiem czy to autosugestia, ale nie widzę już prześwietleń z rogów i krawędzi a matryca wydaje sie idealnie równo podświetlona. No może prawie idealnie równo, ale na pewno skok jakościowy da się zauważyć. Może jakiś inny właściciel W4500 też sprobuje tego sposobu i wyrazi swoją opinie? Bo ja nie moge uwierzyć w swoje szczęście :D
 

akponok

New member
Tak , to prawda. Poprzez ustawienia zminimalizowałem clouding ale nie wystarczająco. W jakim byłem szoku gdy po przetarciu matrycy w zwiazku z jej odkurzaniem clouding praktycznie przestał istnieć. O co chodzi nie wiem ale jestem teraz naprawde szczęśliwy.
 

ortax360

New member
Jest tez inny sposob i pewniejszy . Trzeba połozyc lcd na plecach na pare godzin . Matryca sie układa i clouding praktycznie znika ,ale nie we wszystkich egzempl. Sprawdziłem u znajomego i podziałało . Poczekalismy przy szklanecce J.Daniels i The Doors :D . po 5 godzinkach podłaczenie lcd i matryca podswietlona prawidłowo :) .
 

ortax360

New member
Zabobony ? Nie do konca . Matryca moze byc za mocno dokrecona i dlatego w rogach widzimy rozjasnienie . Po masowaniu lub lezakowaniu :D moze sie ułozyc , ale nie musi :( i podswietlenie sie poprawi . Znajomemu praktycznie znikło rozjanienie w rogach ekranu .
 

Qube-pl

New member
Sony KDL-40W4500 i brak dżwieku

Witam serdecznie wszystkich.

Jako że jest to mój pierwszy post, postaram sie nakreślić sytuacje jak tylko potrafię.

Otóz mam w/w telewizorek podłaczony poprzez hdmi do tunera HD od UPC. Oba te urządzenia są połaczone do kina domowego Sony HT-SF1300 , oczywście poprzez HDMI

Jeśli używam tunera HD to niem a problemu, dźwiek przerzuciłem sobie na kino domowe.

Problem pojawia sie wówczas jak nie chce używać tv cyfrowej i właczać tych wszystkich urzadzeń, a pooglądać analoga(właściwie to nie ja tylko żona :)), wówczas niemam dźwieku na tv i musze znowu ręcznie zmieniać ustawienia w tv i przerzucać audio na głośniki telewizora.

Wcześniej miałem tv Samsunga i on automatycznie przełączał dźwiek na głośniki tv jak nie korzystałem z tunera HD i podłaczonego do niego kina.

Sprawdzałem multum opcji i nie znalazłem żadej konfiguracji.

Czy jestem skazany za każdym razem na ręczne zmiane tego parametru?

Z góry dziekuje za odpowiedź.

ps. Czy ma ktoś optymalne ustawienia obrazu dla w/w telewizorka?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Jest tez inny sposob i pewniejszy . Trzeba połozyc lcd na plecach na pare godzin . Matryca sie układa i clouding praktycznie znika ,ale nie we wszystkich egzempl. Sprawdziłem u znajomego i podziałało . Poczekalismy przy szklanecce J.Daniels i The Doors :D . po 5 godzinkach podłaczenie lcd i matryca podswietlona prawidłowo :) .
@ortax360 po szklaneczce J.Danielsa to ja sie nie dziwie, ze juz nie widzieliscie cloudingu ;) a na powaznie widzialem dziaisj tego Sonego w MM i cloudingu w tym egzemplarzu nie bylo, natomiast obraz baaardzo ladny - chociaz demko HD lecialo, ale porównujac z innymi TV swiecil bardzo ladnie.
 

mumu

New member
DZ_R napisał:
Z A B O B O N Y ! ! !

Dzisiaj wieczorem wypróbuję najpierw 'ścierkę', a jak nie zadziała, to potem 'leżakowanie'...
nie. kiedys przewozilem kumplowi w poziomie pewien tv z widzialnym mocno cloudingiem. inaczej po prostu nie dalo sie tego zrobic. po ponownym ustawieniu clouding praktycznie zniknal.
 

shadee

New member
Witam, pierwszy raz pisze na ty forum. Przeczytałam wszystko tu i w sieci o 40W4500, czekałam na ten TV, dziś jadę go kupić na Jana Pawła, co będzie ...zobaczymy ;)))
 

yarox

New member
Sony Kdl40w4500

Po przeczytaniu wielu wątków na forum zakupiłem ten model tv.
Ale po kolei. Najpierw myślałem, że załatwię sprawę telewizora kupując Samsunga 40A656 potem trafiłem na forum i ...
Wybierałem finalnie między Toshibą zf355 plazmą Panasonica PY85 lub PY800 i Sony W4500. Tak naprawdę to Sony kupiłem tylko dlatego,że w Euro w sklepie internetowym była promocja (5200)i zdecydowałem się na raty 30 * 0% zamiast Toshiby za gotówkę.Z plazmy zrezygnowałem wcześniej z powodu 5 wiatraczków. Jestem informatykiem i uważam,że prędzej czy później będzie je słychać.
Po lekturze tego wątku byłem przygotowany na wszystkie wady i tu miła niespodzianka telewizorek gra naprawdę świetnie i to podłączony do niby cyfrowej Vectry na razie bez kanałów HD. Nie zauważam żadnych wymienionych wad matrycy (sprawdzałem wieczorem). Nie mam tylko czasu pobawić się ustawieniami bo w środę regulacja zakończyła się po dojściu do kanału HBO (żona zaczęła oglądać filmik:).Ciekawe czy proponowane ustawienia dla W4000 można stosować w tym modelu.
Aha oglądałem jeszcze Philipsa 42cale 9803 i tego bym kupił ale ... może trochę później:)
 

pablito81

New member
Sony KDL-40W4500

Witam Wszystkich,

Studiujac cala dyskusje mialem mieszane uczucia co do nowego modelu Sony... :confused:

Kilka dni temu zapadla decyzja ostateczna o zakupie i wczoraj odebralem nowy telewizorek ze sklepu. Po rozpakowaniu z niepokojem wlaczylem TV, zwlaszcza ze nie sprawdzalem go sklepie przed zakupem. Jak dotad nie stwierdzilem wystepowania zadnego z problemow omawianych w tej dyskusji :eek:k:

Jakosc obrazu jest swietna i robi wrazenie. Nie sprawdzalem jeszcze transmisji po HDMI a tylko sygnal SD z kablowki i z komputera.

Mam tylko pytanko, czy komus udalo sie podlaczyc 'serwer' przez DLNA? Jesli tak to jakiego softu uzywacie na kompie? Zainstalowalem Microsoft Media Center z 2005 lecz nie wspolpracuje on z tym modelem :(
 

Alan83

New member
Jestem zainteresowany zakupem KDL 40W4500. U oficjalnego dystrybutora Sony ten telewizor kosztuje ponad 5500 zl. W sieci przez serwis skapiec czy ceneo mozna doszukac sie ofert juz od 4200 zl z przesylka. Zastanawiam sie skad biora sie takie ceny ze w duzejsieci tylu auro AGD chca za niego 5500 a w mniejszych sklepach w oklicach 4400? Zakladam ze jest to ich wlasy import z Nimiec itp. Dzwonilem do wiekszosci i w 90% deklaruja ze pochdoza te telewizory z europejskiej dystrybucji i nie ma zadnych podzialow na PL i zachodnia. Nie wiem czy udaja glupich czy faktycznie tak jest.
Zapewniaja ze bedzie polskie menu obslugi tv oraz instrukcja i gwarancja - 2 lata z moliwoscia odplatnego przedluzenia we wlasnym zakresie.
Kilku stwierdzilo konkretnei ze telewizory pochodza z Nimiec i stad ta cena. Jeden sprzedawca ma dwie ceny na ten telewizor i egzeplarz z PL gwarancja jest 400 zl drozszy. Jeszcze inny stwierdzil ze jego konkurenci celowo wprowadzaja w blad i jak sie cos popsuje to serwis sony umyje rece i pozostanie mi zaltwianie sprawy bezposrednio ze sklepem... w oficjalnym punkcie SONY twierdza ze telewizory zdecydowanie tansze pochodza wlasnie z innych krajow UE. Twirdzi ze tv z SONY POLSKA powinien miec nalejki na kartonie z pocatkiem nr serii i informacja o dystrybutorze.
W kilku sklepach w ogole nie maja go od reki a kilku moga go miec za kilka dni.
Reasumujac jedna wielka dezinformacja. Prosze napiszcie gdzie kupowaliscie swoje nowe telewizory SONY i na co zwrocic uwage.
 
Do góry