Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Mamy, mieliśmy w D3000,W4000 i W4500, aż się grać nie chce :(
a co jak w moim w4000 smearing jest nawet przy wolnych scenach? Co prawda na niektórych kanałach i programach, ale jest to tak wku..., ze nie che się oglądać. Można to reklamować?
Jest takie odczucie, jakby zdjąć makijaż z twarzy i delikatnie przesunąć. Wy też tak macie?

NO to jak to jest z obrazem w tym tv? To tylko pojedynczy bład w sztuce czy na wieksza skale?
 

ortax360

New member
46Z4500 poczekam jeszcze jak cena spadnie . 46X4500 raczej nie w tym roku lub wcale :( za drogi .

Audio wazniejsze :D . kolumny nowe juz mam, teraz wzmacniacz lub kon. mocy 2 kanałowa i podpieta do amplitunera , nowe cd , kabelki itd.


Jezeli z4500 nie będzie OK . to kupię 52w4000 i troszkę go potrzymam .
 
Ostatnia edycja:

SavageOrk

New member
A czemu nie 52w4500 ??



ortax360 napisał:
46Z4500 poczekam jeszcze jak cena spadnie . 46X4500 raczej nie w tym roku lub wcale :( za drogi .

Audio wazniejsze :D . kolumny nowe juz mam, teraz wzmacniacz lub kon. mocy 2 kanałowa i podpieta do amplitunera , nowe cd , kabelki itd.


Jezeli z4500 nie będzie OK . to kupię 52w4000 i troszkę go potrzymam .
 

ortax360

New member
Denerwuje mnie kolor piano black :D . A tak na powaznie jezeli cena 52w4500 spadnie to tak . Na razie bedzie 46Z4500 . On zadecyduje czy go zostawie i bedzie ok . Jak nie to zmiana na serie W4000/4500 . W tym roku koncze ze zmianami lcd mam juz dość , jakosc obrazu jest juz nan tyle dobra ze postanowiłem zatrzymac jeden z tych 3 modeli na przynajmniej 2 latka .
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Hmmm ortax powiadasz na 2 latka.. watpie ze wytrzymasz.. moja znajoma kupila wlasnie LEDa i powiem ci ze rurowe lcdiki odpadaja w przedbiegach :eek:
 

saygon

New member
Kurcze, ale to idzie naprzod dopiero co W4500 wyszlo, a teraz 46Z4500 a to tylko roznica w kontrascie: 50k a 80k i czest 200Hz (ciekawe czy to widac, czy tylko chwyt market.). POdobno to wszystko te zmiany (sa juz nawet tv z klikukrotnie wieksza czest.) to tylko oszukiwanie naszego oka :). Teraz mam dylemat, dzisiaj jade pobadac na zywo W4500 i pozostale Sharp 2, ZF i plazme ta tansza Pioneera (ale ta mtylko 36 i to za jaka cene). Mam dylemat tez czy Z4500 czy W4500 a literk isie koncza :). LEDowki sa duzo lepsze, ale zanim ta technologia wejdzie pelna para to tr wody uplynie.
 

tomek_fcb

New member
makaa napisał:
tomek_fcb, jesli spodobal Ci sie W4000, to W4500 powiniem zrobic jeszcze wieksze wrazenie na Tobie, bo ma technologie motionflow i 100Hz, co przydaje sie szczegolnie w grach. To wlasciwie jedyna znaczna roznica miedzy tymi modelami. Wielu tutaj poleciloby ten model (W4500). Ja juz zamowilem. Oby nie mial cloudingu...
Wlaśnie martwi mnie ten clouding... chociaż nie jest to regułą, że takie coś musi wystąpić, mam 4,5tys. przeznaczone na tv także albo biorę od razu W4000 albo czekam do gwiazdki na W4500 :D hehe właśnie dobrze gdyby owy lcd miał układ 100hz na pokładzie ale wymogiem szczególnym to nie jest, znajomy posiada Panasonica LZD 70 ktory nie ma wspomagacza 100hz i radzi sobie bardzo dobrze z konsolą nex-gen (w jego wypadku X360 ;p ) mecze piłki nożnej również bez podstawy do narzekań. Skwitować to można krótko, że nie można mieć wszystkiego i należy brać co jest a nie czekać na nie wiadomo jakie cuda :p także ostatecznie jak pisałem wyżej W4000 od ręki albo W4500 w gwiazdkowej promocji :D to mój wybór
 
Ostatnia edycja:

krzysztofm

New member
w moim 46W4500 smearingu nie zauważyłem, przyznaję że nie podłączałem konsoli. podczas ogladania sportu (piłka, tenis, F1) smużenia nie dostrzegam (i dobrze:) )
niestety clouding tak choć zmniejszenie podświetlenia problem ten minimalizuje.
jak dotąd na rynku nie pojawił się ideał jesli chodzi o obraz, dźwięk, jakość wykonania, funkcje, serwis i cenę. pewnie się taki nie pojawi. jedne LCD mają clouding, ine smering, banding lub pionowe cienkie paski z boku ekranu ... więc na razie SONY zostaje (przecież nowy jest;) )
 

tdrk14

New member
Odp

A ja przez ten czas co Wy tu piszecie kupiłem 40W4500, wczoraj zamówiłem z Łodzi i dzisiaj przywieźli- pół godziny temu koszt TV jedyne 5089 zyla.za półgodzinki rozpocznę testowanie tego sprzęciora początkowe wrażenie bardzo dobre, wyprodukowany w sierpniu w Hiszpanii.
 

ormats

New member
Tez zastanawialem sie czy czekac na 40W4500. Jednak podjelem decyzje , ze koniec czekania biore 40 ZF 355 i jestem za....scie zadowolony. Zero smug i jakichkolwiek zastrzezen. Specjalnie czekalem wczoraj na snookera zeby zobaczyc jakies niedociaglosci, nic nie zauwazylem, dla mnie bylo perfekcyjnie.
 

tdrk14

New member
odp

Jestem w trakcie testowania na ogień poszło DVD HD po kablu HDMI a dokładniej film na dvd "Jestem legendą" obraz jak żyleta, audio dobre,czerń to jest jak smoła, nie wiem po co wy piszecie o tych plamach ja nic takiego nie widzę, zaciemniony mam pokój na ciemnych scenach nie widać żadnych plam .
Jak na razie jest super jeszcze podłącze kablówkę UPC oraz tuner satelitarny.
 
Do góry