Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

tdrk14

New member
Odp

A ja jeszcze w tym tygodniu kupuje 40W4500 i mam gdzieś jakieś plamy, bo tak naprawdę to w każdym sprzęcie może wystąpić jakaś wada nawet w suszarce do włosów i nie ma się wpływu na jaki egzemplarz człowiek trafi tak jak w życiu. Więc nie ma co się zastanawiać bo inaczej to nigdy nic bym nie kupił.
 

armagedon

New member
ortax360 napisał:
Nie.

Clouding - jasne / ciemne plamy na ekranie .
Smearing - przy bardzo szybkim por kamery widzimy deliktną smugę . Widoczne tylko z kolorem ciemnym .
.

a co jak w moim w4000 smearing jest nawet przy wolnych scenach? Co prawda na niektórych kanałach i programach, ale jest to tak wku..., ze nie che się oglądać. Można to reklamować?

Jest takie odczucie, jakby zdjąć makijaż z twarzy i delikatnie przesunąć. Wy też tak macie?

pzdrwm,
 

makaa

New member
Najgorsze jest to, ze sklep (centrumpromocji) w ktorym chce kupic TV twierdzi, ze clouding jest tylko i wylacznie wina nadawcy, a nie telewizora.
Takze ciezko chyba bedzie cos reklamowac, nawet przy duzym cloudingu.
 

qazar

Member
Bez reklam
armagedon napisał:
a co jak w moim w4000 smearing jest nawet przy wolnych scenach? Co prawda na niektórych kanałach i programach, ale jest to tak wku..., ze nie che się oglądać. Można to reklamować?

Jest takie odczucie, jakby zdjąć makijaż z twarzy i delikatnie przesunąć. Wy też tak macie?

pzdrwm,
Mamy, mieliśmy w D3000,W4000 i W4500, aż się grać nie chce :(
 

chriso

New member
się porobiło :/
najpierw obrałem azymut na sharpa X20e, ale red push, brak czerni oraz bad pixele, które "w sony są nie do pomyślenia" mnie odwiodły od tego modelu

myślalem ze w4000/4500 "to jest to"

a tu okazuje się, że sony z kolei serwuje inne "atrakcje"
 

nagdob

Member
Bez reklam
armagedon napisał:
a co jak w moim w4000 smearing jest nawet przy wolnych scenach? Co prawda na niektórych kanałach i programach, ale jest to tak wku..., ze nie che się oglądać. Można to reklamować?

Jest takie odczucie, jakby zdjąć makijaż z twarzy i delikatnie przesunąć. Wy też tak macie?

pzdrwm,

Wszyscy mamy tak samo (niestety!!!) i nic z tym nie można zrobić dopóty dopóki nadawcy nie zmienią jakości nadawania. W USA tak się wkurzyli, że zaczynają oddawać TV LCD do sklepów.
Myślę jednak, że liczba kanałów w jakości HD będzie się zwiększać, bo po to w końcu wymyślili telewizory HD!!!
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy ten soniak ma opcje stopklatki, ze ogladam sobie jakis program tv i chce "zamrozic" na chwile obraz - mozna tak ?
 

xiexie

New member
Wielkie dzięki za zainteresowanie

i pomoc :x . No nic. Może na innym forum ktoś przynajmniej skieruje mnie we właściwe miejsce z informacjami, o które pytałam. Być może dla was są głupie, ale ja nie mam o tym pojęcia. Myślałam, że właśnie tutaj uzyskam jakąkolwiek pomoc. Jak widać się myliłam. Bawcie się dobrze w swoim towarzystwie wzajemniej adoracji.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tuner cyfrowy tv oznacza ze jak nasza telewizja bedzie nadawac cyfrowo naziemnie to nie bedziesz potrzebowała dekodera tylko tak jak teraz wepniesz sobie antene w tv. POwtarzam naziemnie czyli kablówka nie ma z tym nic współnego.
 

mumu

New member
xiexie napisał:
Trafiłam tutaj, bo zainteresowała mnie sprawa tunera TV cyfrowej wbudowanego w odbiornik. Czy to oznacza, że nie muszę "wypożyczać" od operatora kablówki dekodera? Co mogę oglądać mając taką opcję? I jeśłi zdecyduję się na wykupienie pakietu cyfrowego (teraz ma ustawione na analogowy) to co wybrać? Mam kabel z UPC. Czy zmienić na Aster (też dostępny)?
Domyślam się, że poziom moich pytań jest żenujący dla bywalców tego forum, ale proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrawiam
nie musi Pani, bo tam jest tuner cyfrowy kablowy. z jednym "ale". dostawca musi to Pani umozliwic czyli dac karte warunkowego dostepu. niestety UPC w tym momencie ich nie oferuje, a kanaly sa kodowane czyli trzeba od nich wziac pudelko.
 

xiexie

New member
Dziękuję

mumu napisał:
nie musi Pani, bo tam jest tuner cyfrowy kablowy. z jednym "ale". dostawca musi to Pani umozliwic czyli dac karte warunkowego dostepu. niestety UPC w tym momencie ich nie oferuje, a kanaly sa kodowane czyli trzeba od nich wziac pudelko.

No chociaż jeden z panów nie olał mojego zapytania. Należą się podziękowania.
Czy ostatnia uwaga o UPC odnosi się do pozostałych operatorów?
 

xiexie

New member
Tomek Koko napisał:
Tuner cyfrowy tv oznacza ze jak nasza telewizja bedzie nadawac cyfrowo naziemnie to nie bedziesz potrzebowała dekodera tylko tak jak teraz wepniesz sobie antene w tv. POwtarzam naziemnie czyli kablówka nie ma z tym nic współnego.
Dziękuję za odpowiedź
Swoją drogą szkoda :sad:
 

mumu

New member
xiexie napisał:
No chociaż jeden z panów nie olał mojego zapytania. Należą się podziękowania.
Czy ostatnia uwaga o UPC odnosi się do pozostałych operatorów?
prawdopodobnie tak. ten tv odbiera sygnal cyfrowy kablowy i naziemny. jezeli operator nie oferuje samej karty warunkowego dostepu, ktora wsuwa sie do tv to trzeba wziac od niego "magiczne" pudelko. dlaczego? o to juz ich zapytac. jak wzrosnie liczba takich tv to sytuacja moze sie zmieni.

dla testu niech Pani wepnie kabel UPC i rozpocznie strojenie kanalow cyfrowych. tv je przyjmie. odbierac bedzie mozna tylko dwa pierwsze. reszta jest kodowana.
 

xiexie

New member
mumu napisał:
prawdopodobnie tak. ten tv odbiera sygnal cyfrowy kablowy i naziemny. jezeli operator nie oferuje samej karty warunkowego dostepu, ktora wsuwa sie do tv to trzeba wziac od niego "magiczne" pudelko. dlaczego? o to juz ich zapytac. jak wzrosnie liczba takich tv to sytuacja moze sie zmieni.

dla testu niech Pani wepnie kabel UPC i rozpocznie strojenie kanalow cyfrowych. tv je przyjmie. odbierac bedzie mozna tylko dwa pierwsze. reszta jest kodowana.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :evil:.
Właśnie usiłuję zapytać konsultanta w Aster, ale śpi pewnie, bo nie odbiera.
 

mumu

New member
xiexie napisał:
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :evil:.
Właśnie usiłuję zapytać konsultanta w Aster, ale śpi pewnie, bo nie odbiera.
raczej nie. nie chce im sie. dla mnie to glupi pomysl, gdyz o ile moge zrozumiec potrzebe posiadania tunera satelitarnego, bo inaczej sie nie da to troche dziwne jest, ze musze byc skazany na pudelko bez ktorego doskonale moge sie obejsc.
 

tomek_fcb

New member
Witam potrzebuje rady odnośnie zakupu new tv, moja uwage przykul SONY 40" W4000, W4500 oraz PANASONIC LZD 800 37" Pytanie jest banalne co polecacie? dodam ze tv bedzie doslownie katowany, kilka godzin dziennie konsola PS3 TV cyfrowe UPC ( glownie mecze pilki noznej) pokoj 3mx4m. Naczytalem sie juz sporo opini i sam nie wiem co wybrac widzialem wszystkie 3 na zywo i najbardziej podobal mi sie W4000. Podlaczony byl sygnal z konsoli next-gen marki Sony i wszystko wygladalo bardzo ladnie wrecz zmiazdzylo mi oczy :D nie dopatrzylem sie tak denerwujacego smuzenia i innych mankamentow, pozostale 2 modele na innym sygnale HD rownież bez zarzutow to tyle z mojej strony, czekam na wypowiedz ludzi znajacych sie na rzeczy reszta do kosza :p
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

makaa

New member
tomek_fcb, jesli spodobal Ci sie W4000, to W4500 powiniem zrobic jeszcze wieksze wrazenie na Tobie, bo ma technologie motionflow i 100Hz, co przydaje sie szczegolnie w grach. To wlasciwie jedyna znaczna roznica miedzy tymi modelami. Wielu tutaj poleciloby ten model (W4500). Ja juz zamowilem. Oby nie mial cloudingu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry