Sony prezentuje oficjalne ceny w Polsce na telewizory - 2017 rok.

jaro0508

Member
Zeby wycisnąć jeszcze COS z leda trzeba by przede wszystkim wg mnie stosować pełne podświetlanie matrycy z dużą ilością stref ale to. jest kosztowne i chyba juz mniej opłacalne...dlatego póki co edge led i oledy.. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria XE 9305 - wow.
Seria XE 9005 - jeszcze rozpracowuję, jutro , a raczej dziś skończę ten model.
 

dyz23

New member
Witam

Jak juz rozpracujesz XD9005 to proszę o opinie czy wart zakupu i jak HDR w nim się sprawuje w porównaniu do XD93.
Cz modele XE90 49 cali będą się jakoś różniły od XE90 50 cali poza rozmiarem??

Dzięki
Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Który

Według oficjalnych informacji XE9005 ma FALD a XE9305 nie, czyli że XE9305 lepszy ? :niewiem:


Witaj, gdyby XE9005 miał być lepszy od XE9305 to by kosztował więcej .
Prawda w XE9005 masz FALD ale pewnikiem jest połowę mniej stref niż XE9305,
w modelu XE9305 masz też o 40% wydajniejszy procesor obrazy, ten sam co w ZD9.
Więc należy się spodziewać że XE93 jest lepszy . Co je jeszcze różni to waga XE93 jest prawie
dwa razy cięższy ,więc albo ma więcej elektroniki i układów sterowania światłem albo
wlali do środka trochę betonu :).
 

jaro0508

Member
barburian prawie to samo co. piszesz usłyszałem od kompetentnego sprzedawcy Sony Center :) A swoją drogą nie mam pojęcia po co Sony ten model xe90 wypuściło w takiej formie. Wystarczyło zwiększyć ilość stref podświetlenia .. procesor i bylby zbliżony do zd9. Reasumując wg mnie xe93 jest droższy bo. jest lepszy:) Mysle ze KIKI to potwierdzi w testach. KIKI bardzo Cie proszę sprawdź rownomiernosc podświetlenia matrycy.. jesli ten czynnik bedzie dobry to Tv xe93 bedzie miał "powodzenie" wśród nabywców :)
 

pepka

Member
Bez reklam
^ tutaj można już polemizować. Nie z tym, że to bardzo dobry telewizor, to zakładam okaże się prawdą. Ale z ceną 15k za wersję 65 cali, konkuruje z oledami LG. Będe miał w tym roku twardy orzech do zgryzienia ;-).
 

dyz23

New member
Według oficjalnych informacji XE9005 ma FALD a XE9305 nie, czyli że XE9305 lepszy ? :niewiem:


to że xe93 jest lepsszy od ex90 to wiadomo.
Ciekaw jestem jak się będzie miał XE90 (model 2017) do XD93 (model 2016) Ta różnica mnie interesuje najbardziej.Jeśli HDR w XE90 będzie lepszy to prawdopodobnie ten model zakupię.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jest lepszy pewnikiem XE93, ale zdecydowałem się na zakup XE90
nie chciało mi się czekać aż stanieje XE93 do akceptowalnego poziomu a ZD9 był w chwili obecnej poza moim zasięgiem finansowym.
Użytkuję XE90 od 2 tygodni i jak na telewizor za 10k jestem zadowolony .
A XD93 nie chciałem bo ma problemy z cloudingiem i równomiernością podświetlania w niektórych modelach.
W moim XE90 brak cloudingu a równomierność podświetlania matrycy jest wręcz b.dobre ,prawie wzorowe.
 

jaro0508

Member
pepka nie Ty jeden bedziesz mial ten "mily"dylemat co wybrac..:) Dobrze w sumie ze jest spory wysyp nowosci w tym roku .Mysle ze wiele testy pokazą i rozwieja wątpliwosci co do wyboru dla siebie czegos fajnego i oczywiscie w cenie dla nas akceptowalnej..
Barburian wiadomo ze xe90 bedzie mial rownomierniejsze podswietlenie od xe93 z racji technologii i ciesze sie ze jestes zadowlony oby Ci sluzyl jak najdluzej:) Mnie bardziej interesuje rownomiernosc podswietlenia matrycy modelu xe93 w stosunku do zeszlorocznego xd93..Jesli to troche poprawili to nie bedzei zle A swoja droga szkoda ze zd9 nie wyszedl w 55 calach -bylby tanszy i bardziej przystepny dla mniej zamoznych ..:)
 

barburian

New member
Bez reklam
No własnie dla mniej zamożnych wyszedł XE90 jako młodszy brat ZD9 .
Tak właśnie wypowiedział się Przedstawiciel SONY.
Ma to być taki uboższy ZD9 dla osób z mniej "wypchanymi kieszeniami" bilonem. Co mnie interesowało to równomierność podświetlania i to było dla mnie najważniejsze. TV ten traktuje jako przejściowy, następny pewnikiem będzie OLED jak dopracują odwzorowanie odcieni szarości w barwach aż do koloru czarnego.
 

jaro0508

Member
Barburian co do oledow to mi sie tez marzy:) Bardzo jestem ciekaw konfrontacji w tym roku oledow sony i panasa w tym aspekcie o ktorym piszesz czyli odwzorowanie szarosci w barwach .Panasonic mocno nad tym pracowal ciekaw jestem co pokaza testy kiedy pojawia sie pierwsze sztuki oledow sony i panasonic.Czy to naprawde zmieniony produkt w stosunku do przypadlosci modelow LG oled czy tylko wlasna elektronika i nic wiecej .Jesli ktos sie boi oledow jeszcze bo co do ich trwalosci tak naprawde nic nie wiemy -rynek zweryfikuje to uwazam ze sony xe90 i xe93 jest bardzo dobra alternatywa na ten czas:) No i tak kasa ..Oled 65 cali panasa czy sony oj to bedzie "bicie po kieszeni"..
 

pepka

Member
Bez reklam
pepka nie Ty jeden bedziesz mial ten "mily"dylemat co wybrac..:) Dobrze w sumie ze jest spory wysyp nowosci w tym roku .Mysle ze wiele testy pokazą i rozwieja wątpliwosci co do wyboru dla siebie czegos fajnego i oczywiscie w cenie dla nas akceptowalnej..
Barburian wiadomo ze xe90 bedzie mial rownomierniejsze podswietlenie od xe93 z racji technologii i ciesze sie ze jestes zadowlony oby Ci sluzyl jak najdluzej:) Mnie bardziej interesuje rownomiernosc podswietlenia matrycy modelu xe93 w stosunku do zeszlorocznego xd93..Jesli to troche poprawili to nie bedzei zle A swoja droga szkoda ze zd9 nie wyszedl w 55 calach -bylby tanszy i bardziej przystepny dla mniej zamoznych ..:)



Jest nas "kilku". Na szczęście nie pali mi się. Plan zakłada kupno 2 tv w tym roku. Najpierw pewnie 65xe85/90 (choć mocno kusi jeszcze 65pus7601), który postoi troszkę w salonie ale finalnie ma skończyć w sypialni. No a potem już docelowy tv do salonu. Nie wiem jeszcze jak domknąć budżet... ale kto przejmowałby się szczegółami ;-).
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Na jakich procesorach są TV SONY 2017 ?
Podobno Media Tech topowe z JAPAN ?
Napiszcie który MT


Napiszcie które matryce w SONY TV 2017 są 100Hz.
Obudowy od polskich producentów (nareszcie) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry