Sony Playstation 3 - test, recenzja, opinie użytkowników.

ps3_title.jpg

Mało kto wierzył iż w naszym kraju HDTV zadebiutuje tak szybko i w dodatku z taką siłą. Większość osób twierdziła, że być może będziemy musieli czekać z 5 lat, a może i więcej aby ujrzeć pierwsze produkcje w systemie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem za sprawą satelitarnych platform cyfrowych, oraz nowych konsol do gier możemy za (w miarę) rozsądne pieniądze korzystać z dobroci High Definition.

Na tę chwilę wielu z nas czekało w wielkim napięciu, europejski debiut konsoli nowej generacji i dostępnego cenowo odtwarzacza blu-ray w jednym. Niestety zgodnie już z tradycją premiera na starym kontynencie odbyła się ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych liczących się kontynentów. Ale nie przestańmy już gadać bo oto jest Sony PLAYSTATION 3.

Nie będziemy się rozwodzić nad specyfikacją techniczną, napisano już na ten temat wiele "poematów", wiadomo iż w konsoli drzemie duży potencjał multimedialny, a my sprawdzimy jak przedstawia się on w dniu premiery.

playstation3_2.jpg

playstation3_3.jpg

Czarne pudełko o stosunkowo sporej wadze otworzyliśmy bez żadnych problemów (cóż za sukces ;)). Zawartość została poprawnie spakowana, konsola przed porysowaniem chroniona jest specjalną pianką a pozostałe komponenty jak pad, oraz kable zapakowane w oddzielne foliowe torebki. Nasze pierwsze spostrzeżenia na temat wyglądu były podobne, konsola na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie, jednak po chwili to co na początku nas zachwyciło, zaczęło nas lekko niepokoić. Mianowicie gabaryty, oraz rodzaj plastyku z jakiego została zrobiona konsola.

playstation3_4.jpg

playstation3_6.jpg

Wymiary w porównaniu do konkurencji wypadają podobnie, jednak jednostka po pewnym czasie wydaje się duża, na szczęście konstruktorzy przewidzieli 2 sposoby korzystania z konsoli - poziomy oraz pionowy - co daje pewne pole manewru przy ustawianiu sprzętu w pobliżu telewizora. Drugą bardziej intrygującą kwestią jest materiał, z którego składana jest PS3. O ile do jakości użytych materiałów nie ma żadnych zastrzeżeń, o tyle z praktycznością użytkowania ma to bardzo mało wspólnego. Prawie cała obudowa zrobiona jest z tworzywa o wysokim połysku, który robi wielkie wrażenie do póki nie zaczniemy używać naszej zabawki. Nawet najdrobniejszy kontakt naszych dłoni z powierzchnią konsoli zostawia na niej ślady. Po podłączeniu wszystkich kabli wyglądało to średnio estetycznie. Lecz niestety to nie koniec, tylko po 3 godz testów obudowa zdążyła "przyciągnąć" do siebie znaczną ilość kurzu, którego usuwanie nawet bardzo delikatną, miękką szmatką potrafi zostawić ślady. Jeżeli jednak będziemy dobrze dbali o naszą konsolę to wg mnie będzie potrafiła robić spore wrażenie na nieznajomych :)

playstation3_5.jpg

Jeżeli poruszyliśmy już kwestię estetyki wyglądu to warto zauważyć duży plus, którym jest bardzo cicha praca zarówno samej konsoli, jak i zamontowanych w niej napędów (HDD i blu-ray). Xbox 360 wypada na tym polu dużo słabiej.

Czego zabrakło w pudełku od konsoli HD??? Jeżeli by zadać takie pytanie przed premierą komuś zainteresowanemu kupnem danego produktu, to chyba w życiu by się nie domyślił... więc w pudełku konsoli nowej generacji, nastawionej na najlepszą grafikę w HD brakuje... kabla dzięki któremu będziemy mogli taką uzyskać jakość HD (i to w konsoli, która kosztuje prawie 2 razy więcej od konkurencji).

Nie zapomniano na szczęście o cyfrowym wyjściu audio, którym w tym przypadku jest wyjściem optycznym, dzięki któremu bez problemu będzie można wysłać sygnał do zewnętrznego amplitunera.

Nowo zaprojektowany kontroler z systemem SixAxis zamiast (?) wstrząsowego ma dostarczyć nowych emocji podczas grania, wszystko za sprawą specjalnego czujnika który wykrywa ruchy w sześciu płaszczyznach. Od razu zauważę iż na razie nie ma tytułu dedykowanego temu systemowi (owszem można korzystać w najróżniejszych tytułach ale nas nie ujęło to na tyle abyśmy zachwycali się tym rozwiązaniem). Pad jest lekki z wbudowaną baterią, którą można naładować tylko poprzez podłączenie z konsolą kablem USB. Zauważmy, iż w przypadku uszkodzenia baterii trzeba będzie wymienić najprawdopodobniej cały pad.

playstation3_7.jpg

playstation3_8.jpg

Z przodu brak tacki (zastosowano metodę "wsysania" :)), porty USB oraz czytniki kart pamięci (SD, memory stick, CF), z tyłu wyjście A/V, HDMI oraz optyczne. Tak wygląda całość.

Esencja PS3?

playstation3_13.jpg

Po uporaniu się ze wszystkimi kablami (raptem było ich aż 4 ;)) wzięliśmy się za testowanie głównej istoty konsoli do gier czyli... tak idziecie bardzo dobrym tokiem myślowym :)

playstation3_9.jpg

playstation3_10.jpg

playstation3_11.jpg

playstation3_12.jpg

Pierwsze uruchomienie konsoli nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Po wybraniu języka PLAYSTATION sam(a) potrafi wykryć odpowiednie ustawienia obrazu. Menu jest bardzo dobrze skonstruowane, przejrzyste i intuicyjne, nie ma problemu z długim szukaniem interesujących nas opcji. Jeżeli ktoś miał przyjemność korzystać z przenośnej konsoli Sony PLAYSTATION PORTABLE nie będzie miał problemów także tutaj, ponieważ menu zostało praktycznie żywcem skopiowane z mniejszego "brata". Po dodatkowym ustawieniu źródła dźwięku (zmieniliśmy z HDMI na wyjście optyczne) przeszliśmy do właściwszej części testu.

playstation3_rr.jpg

playstation3_rr1.jpg

Na początek przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z grą Ridge Racer 7, szkoda czasu aby opisywać to nieporozumienie, ponieważ nie jest to gra, tylko jak mniemam zapychacz, który miał zwiększyć ilość dostępnych tytułów w Europie podczas premiery.

Po przetestowaniu kilku mniej i bardziej znanych tytułów nie doznaliśmy szoku jakości zarówno grafiki jak i miodności (miodność - przyjemność z grania) oglądanych przez nas gier. Spodziewaliśmy się także krótszego, a miejscami sporo krótszego czasu wgrywania się gier.

virtuafighter.jpg

playstation3_vf.jpg

playstation3_vf1.jpg

Np Virtua Fighter V - jest dobrym tytułem i niestety nic więcej, szczególnie jeśli patrząc na oprawę graficzną i dźwiękową, jakby poprzednia część po małym liftingu - spodziewałem się dużo więcej.

Na odsiecz rusza Def Jam Icon, którego grafika oraz przyjemność z gry jest dużo lepsza od reszty premierowych pozycji, a do tego celująco zgrana z dźwiękiem. Lecz identyczny efekt możemy uzyskać na prawie połowę tańszym Xbox'ie 360.

Czy tak wielce oczekiwany produkt nie ma podczas premiery czegoś co może nas na dłużej przykuć do ekranu???

motorstorm.jpg

Na szczęście jest z nami Motorstorm! Intro robi bardzo duże wrażenie i pokazuje, że poprzednie tytuły to był jedynie przedsmak. Dźwięk Dolby Digital zarówno we wstępie jak i w samej rozgrywce buduje świetny klimat. Jest to zdecydowanie ta gra, która potrafi "wciągnąć". W pewnych chwilach mamy problemy ze stwierdzeniem czy to jest animacja czy film :bober:. Widać iż w tej konsoli drzemie bardzo duży potencjał i pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na lepiej zoptymalizowane tytuły.

playstation3_ms.jpg

playstation3_ms1.jpg

playstation3_ms2.jpg

playstation3_ms3.jpg

Szczególnie Panom (i Paniom?) z Sony przydałoby się popracować nad wygładzaniem krawędzi - jednym słowem porażka. Przy każdej okazji widać wyraźnie postrzępione krawędzie prostych(?) linii.

Prawdziwa esencja PS3...

playstation3_bd5.jpg

Obecnie nowa konsola Sony'ego jest najtańszym w dodatku wielofunkcyjnym odtwarzaczem blu-ray. Jakość filmów sprawdziliśmy dzięki uprzejmości sklepu internetowego www.punkt44.pl, który udostępnił filmy na blu-ray'u.

playstation3_bd.jpg

playstation3_bd1.jpg

playstation3_bd2.jpg

playstation3_bd3.jpg

Czas ładowania filmu pokrywa się z obecnymi na rynku stacjonarnymi odtwarzaczami nowej generacji. Zarówno na LCD jak i na plazmie obraz był taki jaki oczekiwaliśmy. Duża ostrość, świetne nasycenie barw, nie pozostawiają nic do życzenia. Dobrze przygotowany film w połączeniu z dużym ekranem potrafi pozbawić nas 2 godzin w mgnieniu oka.

Jest to świetna wiadomość dla potencjalnych klientów odtwarzaczy blu-ray. Obecnie dzięki PS3 zyskają nie tylko sporą sumę złotówek w kieszeni ale także sporo dodatkowych funkcji o których w dalszej części testu.

playstation3_bd4.jpg

Jako odtwarzacz BD konsola Sony spisała się na przysłowiową piątkę (z plusem :)) Jednak odtwarzanie DVD nie zachwyciło nas. Przede wszystkim w odróżnieniu od wszystkich obecnie dostępnych na runku stacjonarnych odtwarzaczy nowej generacji brakuje możliwości upscalowania standardowych DVD do wyższych rozdzielczości co w obecnych czasach jest co najmniej dziwne.

PSSSSSSSS 3

playstation3_22.jpg


Niestety to co wg moich źródeł powinno chodzić, nie do końca chodziło. Odtwarzacz odmówił odgrywania plików .ts (mpeg2) co było przyznam przykrym zaskoczeniem. Niestety problemy także wystąpiły przy odtwarzaniu filmów HD w MPEG-2 gdzie albo konsola nie chciała odpalić plików albo jak już odpaliła to bez dźwięku.

Jest to spore niedociągnięcie jeżeli ma to być multimedialne centrum rozrywki. Inną dyskwalifikującą cechą jest brak obsługi bardzo popularnego Divix'a oraz innych mniej popularnych formatów.

Przejdźmy jednak do innych funkcji oferowanych przez PS3. Duży plus należy się za wbudowanie czytników kart pamięci nie tylko ze stajni Sony (Memory Stick). Mamy do dyspozycji także inne czytniki jak SD/MMC czy CF. Karta pamięci jest wykrywana od razu po włożeniu jej do czytnika. Wspominane już świetne menu pozwala w szybki i łatwy sposób na przeglądanie dostępnych zdjęć niezależnie od nośnika (CD, zewnętrzny HDD czy karta pamięci). Jakość wyświetlania jest wysoka, a bezproblemowe skalowanie nawet wysokich rozdzielczości powoduje iż z uśmiechem na ustach oglądamy kolejne nasze ujęcia.

W konsoli nowej generacji nie mogło zabraknąć możliwości odtwarzania muzyki. Możliwości są spore, można odtwarzać większość dostępnych na rynku formatów jak choćby MP3, WAV czy AAC. Podobnie jak w Xbox'ie 360 podczas słuchania muzyki na ekranie możemy oglądać wizualizacje. Dodatkowo można odtworzyć płyty w formacie SACD i jak w przypadku zdjęć jest możliwość korzystania z kilku źródeł z zapisem na wbudowany dysk twardy włącznie.

Jednym z głównych plusów już nie tylko zabawek dla pociech, a bardzo mocnych systemów domowej rozrywki, jakimi stały się najnowsze konsole mają być ich możliwości sieciowe. Współzawodnictwo z żywymi przeciwnikami jest dużo bardziej interesujące i trzymające w napięciu niż np. wyścig z komputerem.

Inną ciekawą funkcją, którą podobnie jak grę sieciową sprawdzimy dokładnie w niedalekiej przyszłości, jest możliwość wyświetlania stron internetowych. Przeglądarka wydaje się mieć spore możliwości, bez problemów wyświetla animacje flash z różnych stron czy klipy znajdujące się na YouTube. W połączeniu z bezprzewodowymi peryferiami np klawiaturą i myszką komunikującą się przez Bluetooth oraz telewizorem o odpowiednio dużej przekątnej może być ciekawą alternatywą do buszowania po internecie.

Poruszając kwestię sieci nie sposób zauważyć chyba wg mnie jednego z największych rozczarowań PS3 - możliwości stream'owania plików z PC'tów i innych urządzeń wyposażonych nie tylko w kablowy ethernet, ale także przez WI-FI. Miejmy nadzieję, że ta "dziura w systemie" zostanie już w najbliższym czasie poprawiona.

Wnioski

Sony ma jeszcze sporo rzeczy do dopracowania. Brak obsługi Divix'a problemy z MPEG'ami, brak możliwości streamowania plików z komputera , problemy z wygładzaniem krawędzi itp. nie tworzy obecnie z tego produktu multimedialnego centrum rozrywki. Na pocieszenie mogę dodać iż konsola bardzo dobrze poradziła sobie z odczytem zdjęć z karty pamięci :).

Miejmy nadzieję iż Sony PLAYSTATION 3 dopiero pokaże nam swoje pazurki oraz iż nie będziemy musieli czekać na to nie wiadomo jak długo. Konsola wg mnie ma spory potencjał a programiści pole do popisu. Na początek zaczynają od aktualizacji oprogramowania (1.6), która już powinna być dostępna.



P.S. Podziękowania dla firm ultima.pl oraz punkt44.pl
P.S.S. Cel testu: sprawdzenie PS3 jako multimedialnego centrum rozrywki.
P.S.S.S. http://www.gamespot.com/features/6162742/ - ciekawe porównanie grafiki.
 
Szczerze to prawie wszystkie gry w jakie gram na ps3 są albo stare z poprzednich ps albo klasyka :)
ja polecam Shadow of Coloseus i Ico :) to jest poezja. wysokiego lotu.
 
Panowie prosze o rade : nowa skrzynka PC ,czy PS 3?
Mam ochote kupić konsole,ale ostatnio tyle sie mowi o awaryjności,do tego drogie gry...
Moglby ktoś określić takie solidne zalety PS 3 ,bo X-box 360 nie ma odtwarzacza Blue-ray ,a to tez jest ważne.
Nie wiem na co sie nastawiać,ale konsoli nigdy nie mialem i coś mnie naszło :p prosze o pomoc
 
Awaryjność? No i co z tego jest serwis przecież... Jeśli chodzi Ci o gry no to ja bym brał X360, ma o wiele więcej tytułów must have w porównaniu do PS3, jeśli chodzi Ci o multimedia, filmy itp... no to rozwiązanie proste PS3.
Ja osobiście na dziś bym kupił PS3 dlatego, że będzie na niego wiele znakomitych gier, GT5, FFXIII, jest przecież świetny MGS4 oraz mnóstwo innych tytułów które ukazały się juz lub ukażą!

Pozdrawiam, marcin0903
 
Nad X klockiem nawet nie mysle, bo nie ma Blue-raya ,a za 1-2 lata to bedzie standard jesli chodzi i multimedia.
Ceny gier mnie przerażają,bo nie bedzie mnie stać ,żeby kupić nawet 1 gierke na 2 miech ,więc tu leży pies pogrzebany :(
No a nowy blaszak,to nowy blaszak.
Z drugiej strony coś mnie nakręciło,żeby kupić konsole. Może to jest wizja grania na 32 " jest taka nęcąca? :p Ale czy na mojej Scarlet (nie full HD) bedzie fajnie to wyglądać. Niby kontrast 50 000:1 ,ale nie full HD... Dalej nie wiem co robić :(
 
Miałem podobny problem,
kupiłem blaszaka :) i podłączyłem pod swoje 32" kablem hdmi
efekt gram w asasyna za 89 zł a nie za 250 zł,
no i mam multum innych gier w cenie nawet po 50 zł, lub taniej jesli chcę pograć w starszy tytuł + pełny kombajn multimedialny, a BR to sobie kupię jak stanieje do 300 zł do blaszaka, rok temu kosztował 2000 zł, teraz 900 zł, więc za rok będę miał go, a teraz mi po co.

a PS 3 kupię jak stanieje do rozsądnej ceny dla syna za 4-5 lat :)

dla kogo jest PS 3, dla ludzi z kasą mających czas na granie, dla reszty wystarczy blaszak :) który w wielu pkt ma przewagę :) choćby w wszechstronności
 
Ale na blaszaka nie ma MGS 4 :p
Kolejna sprawa, że obecnie żaden blaszak nie dorównuje PS3 wydajnością. Konsola ma faktycznie mało ramu w porównaniu z obecnymi komp: ps3 256/256(basic/graf), PC 4GB/1GB, ale Cellowi raczej żaden procek intela nie dorówna. Grafika też niby bazuje na GF, ale też jest specjalnie podrasowana.
 
na ps3 nie ma nie ktorych gier , a na pc sa , i odwrotnie , aczkolwiek ps3 troche za drogi jest i sa czasem problemy z nim , dlatego poczekam i kupie jak bedzie po 1000zł :]
 
Recepta na drogie gry:
- Ebay
- Allegro
- Sklepy za graniczne
- Kupujesz raz grę za 200 zeta, przechodzisz, sprzedajesz, dopłaczasz 20 zł i masz nową, świeżą grę :)
 
Kolega marcin0903, w zasadzie, podał kompletne remedium na cenę gier w Polsce. Nasza sytuacja, jako nabywców i tak ulega ciągłej poprawie - obecnie najgorętsze nowości można kupić już za 180 zł (vide moje MGS 4, GTA IV) w "normalnym" sklepie, w wersji PAL. Kiedyś, w dniu premiery ceny oscylowały w okolicach 250 zł.

To samo tyczy się Blu Ray - pierwsze tytuły nabywałem za 120 zł, teraz ich sklepowa cena spadła do 109 zł. A jest jeszcze prywatny import i możliwość wymiany (gry i filmy).

Na marginesie dodam, że naturalną koleją rzeczy jest to, że nowe technologie kosztują "krocie" i są początkowo zastrzeżone dla zamożnych klientów. Po pewnym czasie ten sam sprzęt trafia "pod strzechy" i wszyscy są zadowoleni :mrgreen:

Jeśli ktoś uważa, żę PS3 jest za drogie, najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy ile faktycznie kosztowałoby to urządzenie, gdyby nie polityka cenowa SONY (w momencie wejścia na rynek koszt plejki wyniósłby 6 K zł). Na chwilę obecną cena 1400 zł za jeden z najlepszych odtwarzaczy BD na rynku i konsolę do gier (o reszcie ficzerów nawet nie wspomnę) to fraszka.
 
x360 czy ps3 ?

Panowie, nosze sie z zamiarem zakupu next gena. Jako że aktualnie cena PS3 jest bardzo interesująca biore tą własnie kosolke pod rozwage.

Mam jednak pytanie...na poczatku premiery PS3 było dosc głosno o sporych roznicach w jakosci grafiki tych samych gier na konsoli Sony i MS. Zazwyczaj ta sama gra na X360 wyglądała ladniej, widac było brak AA w PS3 i ogólna pikseloze.

Jak to wygląda w nowych tytulach jak chociac GTA4 ?
 
Mam ps3 więc nie wiem jak to wygląda na xboxe, ale w gta4 widać ząbki na krawędziach samochodów za to w mgs4 oraz uncharted żadnego problemu z aa nie ma.
 
_vip_ napisał:
Panowie, nosze sie z zamiarem zakupu next gena. Jako że aktualnie cena PS3 jest bardzo interesująca biore tą własnie kosolke pod rozwage.

Mam jednak pytanie...na poczatku premiery PS3 było dosc głosno o sporych roznicach w jakosci grafiki tych samych gier na konsoli Sony i MS. Zazwyczaj ta sama gra na X360 wyglądała ladniej, widac było brak AA w PS3 i ogólna pikseloze.

Jak to wygląda w nowych tytulach jak chociac GTA4 ?

Nie jest tajemnicą, że niektóre tytuły zostały potraktowane po macoszemu, w wersji na ps3. Tyczy się to starszych gier. Obecnie developerzy oswoili się z Playstation 3 i tego problemu nie ma. Różnice na korzyść jednej lub drugiej konsoli, o ile w ogóle występujuą, są ledwie zauwżalne i nie jest to IMO języczkiem u wagi.

Winę za rozduchiwanie domniemanej wyższości wersji gier na x boxa ponosi sprzedajny serwis gametrailers.com, ale jego ostatnia wpadka z GRID' em pokazała światu, jak mało wiarygodny jest ów portal. IGN zdaje się być obiektywny w tym przedmiocie, więc zamieszczone tam porównania można traktować serio.

Co do różnic, na korzyść ps3, to z tego, co widziałem w necie GTA 4 na ps3 prezentuje się ciut lepiej - polecam porównanie na IGN. Inną grą, która wygląda lepiej na czarnulce jest Burnout Paradise, zapewne dlatego, że najpierw powstała na konsolę SONY, a dopiero później portowano ją na x boxa. Z niektórymi, starszymi tytułami było odwrotnie i stąd ewentualne różnice. W GTA IV grałem tylko na swojej PS3, więc porównania nie mam. Zresztą, gra i tak wygląda paskudnie :( więc...

Ps. Ponad wszelką wątpliwość, przy zakupie konsoli, IMO, należy się kierować excluzivami, a nie tytułami multi. To te gry pokazują moc danej platformy i na ich podstawie należy oceniać konsolę i jej performance.
 
Jak to GTA IV wygląda paskudnie? !!!
Ja tu sie zastanawiam nad PS 3 a tu GTA IV wygląda paskudnie?! moglbys to jakos rozwinąc,czy to wina twego TV ,czy cuś?
 
Z GTA IV jest tak... grafika nie zachwyca, bo czego Wy tu chcecie? Grafiki z Uncharted przy setkach tekstur, animacji itp...? Grafika nie zachwyca, ale też nie odrzuca, powiem tak, jest całkiem dobra, w miarę stabilna animacja jest. Przy większych akcjach gra potrafi chrupnąć, ale nie przeszkadza to w grze.
 
wanderer napisał:
Jak to GTA IV wygląda paskudnie? !!!
Ja tu sie zastanawiam nad PS 3 a tu GTA IV wygląda paskudnie?! moglbys to jakos rozwinąc,czy to wina twego TV ,czy cuś?
Wina mojego telewizora? Heh, dobre, ubawiłeś mnie Kolego :mrgreen: IMO to szkaradna gra. Sprawdź gameplay' e w necie, w realu, czyt. min. u mnie jest dużo lepiej, a i tak...eh. Im lepsze TV, tym ta gra bardziej kole w oczy. Mój kumpel specjalnie dla GTA IV odłącza plejkę od SHARP' a XL2E (52') i podłącza ją pod starszy i dużo mniejszy TV, bo nie jest w stanie znieść pixelozy. Duże i dobre tv demaskują tę grę. Tyle :mrgreen:

Nie interesuje mnie "złożoność" gry, bo i pod tym względem GTA IV to jeden wielki zawód. Oceniając sam wygląd, gra wypada mizernie i tyle. Na początku myślałem, że różnorodność misji uratuje tę grę. Pudło - non stop wałkujesz ten sam schemat :( W mojej kolekcji/ rankingu GTA IV zostało zmiecione przez MGS 4 (wiem, wiem inna gra, ble ble ble).

Może kiedyś, jak wszystkie inne gry, które już mam i które kupię w przyszłości, mi się znudzą, wrócę do GTA IV. Póki co, po 20 h gry, nawet o tym nie myślę.

IMO, GTA IV nie jest grą, dla której kupuje się ps 3 lub x boxa.

Ps. Jak się zastanawiasz nad PS3 i myślisz o GTA IV to brniesz w złym kierunku. Owszem, ta gra hula na platformie SONY, nawet ciut lepiej niż na x boxie, ale Twoje myśli winny być ukierunkowane na Uncharted, MGS 4, GT5, NGS, a także na udane multiplatformersy takie jak Burnout Paradise, czy COD4. Naturalnie, to tylko MO :cool:
 
Ostatnia edycja:
Proszę Cię... Chyba ustawiłeś rozdziałkę w Twoim TV LCD w XMB, 480p. GTA IV nie jest cudem graficznym, ale daj spokój! Nie żeby od razu zmieniać TV na gorszy (?) z tego powodu, bo "grafika paskudna". Piszesz jakieś teorie wymyślone.. przecież wiele serwisów (IGN i kilka innych, myślę, że są wiarygodni ;)) potwierdziło, że wersja na X360 jest troche gorsza, ze względu na doczytujące się tekstury na oczach gracza i przez kilka innych rzeczy. To też nie przypadek, że każdy ocenia grafikę w GTA IV b.dobrą jak na tą grę (spójrz na inne gta, tam to była paskudna grafika nie tu!) i na tle innych gier. Powiedz mi która gra oferuje taką grafikę, tyle animacji i taki gameplay? Czy Ci się nie podoba to już nie wnikam, każdy ma swój gust, jeśli lubisz GTA IV ta gra jest dla Ciebie must havem, jak dla mnie. Nawet osoba nie zorientowana w temacie IV złapie temat, klimat i będzie jej się przyjemnie grało. uf.. to by było na tyle.

Co do wyboru konsoli to zależy czego od niej oczekujesz, jak grania, grania, grania i tylko grania, no to ja proponuję X360, chyba że masz ulubione serie na PlayStation (MGS, FF, GT) oraz chcesz Blu-Ray'a, razem z multimediami to wybór jest prosty! - PS3

PS. IMO GTA IV jest grą dla której kupuje się konsolę jak dla mnie ;)
 
faktycznie macie racje chlopaki...naprawde sporo tytulów jest multiplatformowych i sprawa rozbija sie tylko o excluzivy.
Chyba wybiore X360 ze wzgledu na bardziej dopracowany Xbox Live i 120gb dysk w wersji Elite, wibre w padzie no i 3letnia gwarancje. (choc zaluje ze Uncharted nie ma na xboxa, a zamiast niego jest pelno gier ktore spodkalem juz w wersji PC)

Zauwazylem tez jeszcze jeden plusik... z racji tego iz konsola jest dluzej na rynku mozna kupic dosc tanie starsze oryginalne gry :)
 
marcin0903 napisał:
Proszę Cię... Chyba ustawiłeś rozdziałkę w Twoim TV LCD w XMB, 480p. GTA IV nie jest cudem graficznym, ale daj spokój! Nie żeby od razu zmieniać TV na gorszy (?) z tego powodu, bo "grafika paskudna".
Nie, nie ustawiłem 480 p. Wszystkie tryby wyświetlania mam włączone, choć preferuję 1080p. Skoro o rozdziałce mowa, wypada zaznaczyć, że to cholerne GTA IV nie śmiga choćby w HD. Na słabszych i mniejszych TV to nie przeszkadza. Wymyślone teorie? Heh, to praktyka i wysokie wymagania stawiane grom, które są zaliczane do "next gen' ów". GTA IV nie zasługuje na to miano, IMO. Jak ktoś ma oczy z guzika, GTA IV mu podpasuje. Wersja na ps3 wygląda i "chodzi" lepiej niż na xboxa, tak pisałem, powołując się na IGN. Więc po co ten wtręt?

Jeśli chodzi o poprzednie części GTA, to na im odpowiadające warunki, graficznie były świetne. Grałem w każdą grę z serii i ani razu nie grymasiłem. GTA IV mnie zawiodła - tak jak pisałem, grafikę mogłbym przeboleć, ale banalna, rytunowa rozgrywka to już obraza dla fanów serii.

Grafikę można ocenić "jak na tę grę" i jako grafikę w ogóle. Ja non stop piszę o szerszym, drugim ujęciu. Tak trudno to zrozumieć? Wolno mi ocenić aspekt graficzny w oderwaniu od całości? WOLNO, a GTA IV wypada w mojej opini bardzo blado. Już goście z Criterion' a pokazali, że można stworzyć ogromne, piękne miasto, wyświetlane w fantastycznie płynnym 720 p - Burnout Paradise.

Zazdroszczę ludziom, którzy z taką łatwością zadowalają się półproduktami, naprawdę :rolleyes:

Możemy to wałkować w nieskończoność, ale szkoda mi czasu, zwłaszcza, że MGS 4 czeka :mrgreen:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
GTA IV pól-produkt - dobre :hmm: ...
Każdy ma swoje poglądy. Misje faktycznie są te same praktycznie, tylko kilka troche jest innych. Bo reszta polega na, pojedź, zadzwoń, zabij, zadzwoń no i to wszystko, ale mimo wszystko bawi. A ile jest smaczków? Wiele... wystarczy przysłuchać się tekstom ludzi, a telefon to co ;), gra jak dla mnie jest warta kupna i nie zmienie zdania, nie ma sensu takie przekonywanie.. trzeba samemu sprawdzić ;).
 
Do góry