Sony Playstation 3 - test, recenzja, opinie użytkowników.

ps3_title.jpg

Mało kto wierzył iż w naszym kraju HDTV zadebiutuje tak szybko i w dodatku z taką siłą. Większość osób twierdziła, że być może będziemy musieli czekać z 5 lat, a może i więcej aby ujrzeć pierwsze produkcje w systemie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem za sprawą satelitarnych platform cyfrowych, oraz nowych konsol do gier możemy za (w miarę) rozsądne pieniądze korzystać z dobroci High Definition.

Na tę chwilę wielu z nas czekało w wielkim napięciu, europejski debiut konsoli nowej generacji i dostępnego cenowo odtwarzacza blu-ray w jednym. Niestety zgodnie już z tradycją premiera na starym kontynencie odbyła się ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych liczących się kontynentów. Ale nie przestańmy już gadać bo oto jest Sony PLAYSTATION 3.

Nie będziemy się rozwodzić nad specyfikacją techniczną, napisano już na ten temat wiele "poematów", wiadomo iż w konsoli drzemie duży potencjał multimedialny, a my sprawdzimy jak przedstawia się on w dniu premiery.

playstation3_2.jpg

playstation3_3.jpg

Czarne pudełko o stosunkowo sporej wadze otworzyliśmy bez żadnych problemów (cóż za sukces ;)). Zawartość została poprawnie spakowana, konsola przed porysowaniem chroniona jest specjalną pianką a pozostałe komponenty jak pad, oraz kable zapakowane w oddzielne foliowe torebki. Nasze pierwsze spostrzeżenia na temat wyglądu były podobne, konsola na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie, jednak po chwili to co na początku nas zachwyciło, zaczęło nas lekko niepokoić. Mianowicie gabaryty, oraz rodzaj plastyku z jakiego została zrobiona konsola.

playstation3_4.jpg

playstation3_6.jpg

Wymiary w porównaniu do konkurencji wypadają podobnie, jednak jednostka po pewnym czasie wydaje się duża, na szczęście konstruktorzy przewidzieli 2 sposoby korzystania z konsoli - poziomy oraz pionowy - co daje pewne pole manewru przy ustawianiu sprzętu w pobliżu telewizora. Drugą bardziej intrygującą kwestią jest materiał, z którego składana jest PS3. O ile do jakości użytych materiałów nie ma żadnych zastrzeżeń, o tyle z praktycznością użytkowania ma to bardzo mało wspólnego. Prawie cała obudowa zrobiona jest z tworzywa o wysokim połysku, który robi wielkie wrażenie do póki nie zaczniemy używać naszej zabawki. Nawet najdrobniejszy kontakt naszych dłoni z powierzchnią konsoli zostawia na niej ślady. Po podłączeniu wszystkich kabli wyglądało to średnio estetycznie. Lecz niestety to nie koniec, tylko po 3 godz testów obudowa zdążyła "przyciągnąć" do siebie znaczną ilość kurzu, którego usuwanie nawet bardzo delikatną, miękką szmatką potrafi zostawić ślady. Jeżeli jednak będziemy dobrze dbali o naszą konsolę to wg mnie będzie potrafiła robić spore wrażenie na nieznajomych :)

playstation3_5.jpg

Jeżeli poruszyliśmy już kwestię estetyki wyglądu to warto zauważyć duży plus, którym jest bardzo cicha praca zarówno samej konsoli, jak i zamontowanych w niej napędów (HDD i blu-ray). Xbox 360 wypada na tym polu dużo słabiej.

Czego zabrakło w pudełku od konsoli HD??? Jeżeli by zadać takie pytanie przed premierą komuś zainteresowanemu kupnem danego produktu, to chyba w życiu by się nie domyślił... więc w pudełku konsoli nowej generacji, nastawionej na najlepszą grafikę w HD brakuje... kabla dzięki któremu będziemy mogli taką uzyskać jakość HD (i to w konsoli, która kosztuje prawie 2 razy więcej od konkurencji).

Nie zapomniano na szczęście o cyfrowym wyjściu audio, którym w tym przypadku jest wyjściem optycznym, dzięki któremu bez problemu będzie można wysłać sygnał do zewnętrznego amplitunera.

Nowo zaprojektowany kontroler z systemem SixAxis zamiast (?) wstrząsowego ma dostarczyć nowych emocji podczas grania, wszystko za sprawą specjalnego czujnika który wykrywa ruchy w sześciu płaszczyznach. Od razu zauważę iż na razie nie ma tytułu dedykowanego temu systemowi (owszem można korzystać w najróżniejszych tytułach ale nas nie ujęło to na tyle abyśmy zachwycali się tym rozwiązaniem). Pad jest lekki z wbudowaną baterią, którą można naładować tylko poprzez podłączenie z konsolą kablem USB. Zauważmy, iż w przypadku uszkodzenia baterii trzeba będzie wymienić najprawdopodobniej cały pad.

playstation3_7.jpg

playstation3_8.jpg

Z przodu brak tacki (zastosowano metodę "wsysania" :)), porty USB oraz czytniki kart pamięci (SD, memory stick, CF), z tyłu wyjście A/V, HDMI oraz optyczne. Tak wygląda całość.

Esencja PS3?

playstation3_13.jpg

Po uporaniu się ze wszystkimi kablami (raptem było ich aż 4 ;)) wzięliśmy się za testowanie głównej istoty konsoli do gier czyli... tak idziecie bardzo dobrym tokiem myślowym :)

playstation3_9.jpg

playstation3_10.jpg

playstation3_11.jpg

playstation3_12.jpg

Pierwsze uruchomienie konsoli nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Po wybraniu języka PLAYSTATION sam(a) potrafi wykryć odpowiednie ustawienia obrazu. Menu jest bardzo dobrze skonstruowane, przejrzyste i intuicyjne, nie ma problemu z długim szukaniem interesujących nas opcji. Jeżeli ktoś miał przyjemność korzystać z przenośnej konsoli Sony PLAYSTATION PORTABLE nie będzie miał problemów także tutaj, ponieważ menu zostało praktycznie żywcem skopiowane z mniejszego "brata". Po dodatkowym ustawieniu źródła dźwięku (zmieniliśmy z HDMI na wyjście optyczne) przeszliśmy do właściwszej części testu.

playstation3_rr.jpg

playstation3_rr1.jpg

Na początek przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z grą Ridge Racer 7, szkoda czasu aby opisywać to nieporozumienie, ponieważ nie jest to gra, tylko jak mniemam zapychacz, który miał zwiększyć ilość dostępnych tytułów w Europie podczas premiery.

Po przetestowaniu kilku mniej i bardziej znanych tytułów nie doznaliśmy szoku jakości zarówno grafiki jak i miodności (miodność - przyjemność z grania) oglądanych przez nas gier. Spodziewaliśmy się także krótszego, a miejscami sporo krótszego czasu wgrywania się gier.

virtuafighter.jpg

playstation3_vf.jpg

playstation3_vf1.jpg

Np Virtua Fighter V - jest dobrym tytułem i niestety nic więcej, szczególnie jeśli patrząc na oprawę graficzną i dźwiękową, jakby poprzednia część po małym liftingu - spodziewałem się dużo więcej.

Na odsiecz rusza Def Jam Icon, którego grafika oraz przyjemność z gry jest dużo lepsza od reszty premierowych pozycji, a do tego celująco zgrana z dźwiękiem. Lecz identyczny efekt możemy uzyskać na prawie połowę tańszym Xbox'ie 360.

Czy tak wielce oczekiwany produkt nie ma podczas premiery czegoś co może nas na dłużej przykuć do ekranu???

motorstorm.jpg

Na szczęście jest z nami Motorstorm! Intro robi bardzo duże wrażenie i pokazuje, że poprzednie tytuły to był jedynie przedsmak. Dźwięk Dolby Digital zarówno we wstępie jak i w samej rozgrywce buduje świetny klimat. Jest to zdecydowanie ta gra, która potrafi "wciągnąć". W pewnych chwilach mamy problemy ze stwierdzeniem czy to jest animacja czy film :bober:. Widać iż w tej konsoli drzemie bardzo duży potencjał i pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na lepiej zoptymalizowane tytuły.

playstation3_ms.jpg

playstation3_ms1.jpg

playstation3_ms2.jpg

playstation3_ms3.jpg

Szczególnie Panom (i Paniom?) z Sony przydałoby się popracować nad wygładzaniem krawędzi - jednym słowem porażka. Przy każdej okazji widać wyraźnie postrzępione krawędzie prostych(?) linii.

Prawdziwa esencja PS3...

playstation3_bd5.jpg

Obecnie nowa konsola Sony'ego jest najtańszym w dodatku wielofunkcyjnym odtwarzaczem blu-ray. Jakość filmów sprawdziliśmy dzięki uprzejmości sklepu internetowego www.punkt44.pl, który udostępnił filmy na blu-ray'u.

playstation3_bd.jpg

playstation3_bd1.jpg

playstation3_bd2.jpg

playstation3_bd3.jpg

Czas ładowania filmu pokrywa się z obecnymi na rynku stacjonarnymi odtwarzaczami nowej generacji. Zarówno na LCD jak i na plazmie obraz był taki jaki oczekiwaliśmy. Duża ostrość, świetne nasycenie barw, nie pozostawiają nic do życzenia. Dobrze przygotowany film w połączeniu z dużym ekranem potrafi pozbawić nas 2 godzin w mgnieniu oka.

Jest to świetna wiadomość dla potencjalnych klientów odtwarzaczy blu-ray. Obecnie dzięki PS3 zyskają nie tylko sporą sumę złotówek w kieszeni ale także sporo dodatkowych funkcji o których w dalszej części testu.

playstation3_bd4.jpg

Jako odtwarzacz BD konsola Sony spisała się na przysłowiową piątkę (z plusem :)) Jednak odtwarzanie DVD nie zachwyciło nas. Przede wszystkim w odróżnieniu od wszystkich obecnie dostępnych na runku stacjonarnych odtwarzaczy nowej generacji brakuje możliwości upscalowania standardowych DVD do wyższych rozdzielczości co w obecnych czasach jest co najmniej dziwne.

PSSSSSSSS 3

playstation3_22.jpg


Niestety to co wg moich źródeł powinno chodzić, nie do końca chodziło. Odtwarzacz odmówił odgrywania plików .ts (mpeg2) co było przyznam przykrym zaskoczeniem. Niestety problemy także wystąpiły przy odtwarzaniu filmów HD w MPEG-2 gdzie albo konsola nie chciała odpalić plików albo jak już odpaliła to bez dźwięku.

Jest to spore niedociągnięcie jeżeli ma to być multimedialne centrum rozrywki. Inną dyskwalifikującą cechą jest brak obsługi bardzo popularnego Divix'a oraz innych mniej popularnych formatów.

Przejdźmy jednak do innych funkcji oferowanych przez PS3. Duży plus należy się za wbudowanie czytników kart pamięci nie tylko ze stajni Sony (Memory Stick). Mamy do dyspozycji także inne czytniki jak SD/MMC czy CF. Karta pamięci jest wykrywana od razu po włożeniu jej do czytnika. Wspominane już świetne menu pozwala w szybki i łatwy sposób na przeglądanie dostępnych zdjęć niezależnie od nośnika (CD, zewnętrzny HDD czy karta pamięci). Jakość wyświetlania jest wysoka, a bezproblemowe skalowanie nawet wysokich rozdzielczości powoduje iż z uśmiechem na ustach oglądamy kolejne nasze ujęcia.

W konsoli nowej generacji nie mogło zabraknąć możliwości odtwarzania muzyki. Możliwości są spore, można odtwarzać większość dostępnych na rynku formatów jak choćby MP3, WAV czy AAC. Podobnie jak w Xbox'ie 360 podczas słuchania muzyki na ekranie możemy oglądać wizualizacje. Dodatkowo można odtworzyć płyty w formacie SACD i jak w przypadku zdjęć jest możliwość korzystania z kilku źródeł z zapisem na wbudowany dysk twardy włącznie.

Jednym z głównych plusów już nie tylko zabawek dla pociech, a bardzo mocnych systemów domowej rozrywki, jakimi stały się najnowsze konsole mają być ich możliwości sieciowe. Współzawodnictwo z żywymi przeciwnikami jest dużo bardziej interesujące i trzymające w napięciu niż np. wyścig z komputerem.

Inną ciekawą funkcją, którą podobnie jak grę sieciową sprawdzimy dokładnie w niedalekiej przyszłości, jest możliwość wyświetlania stron internetowych. Przeglądarka wydaje się mieć spore możliwości, bez problemów wyświetla animacje flash z różnych stron czy klipy znajdujące się na YouTube. W połączeniu z bezprzewodowymi peryferiami np klawiaturą i myszką komunikującą się przez Bluetooth oraz telewizorem o odpowiednio dużej przekątnej może być ciekawą alternatywą do buszowania po internecie.

Poruszając kwestię sieci nie sposób zauważyć chyba wg mnie jednego z największych rozczarowań PS3 - możliwości stream'owania plików z PC'tów i innych urządzeń wyposażonych nie tylko w kablowy ethernet, ale także przez WI-FI. Miejmy nadzieję, że ta "dziura w systemie" zostanie już w najbliższym czasie poprawiona.

Wnioski

Sony ma jeszcze sporo rzeczy do dopracowania. Brak obsługi Divix'a problemy z MPEG'ami, brak możliwości streamowania plików z komputera , problemy z wygładzaniem krawędzi itp. nie tworzy obecnie z tego produktu multimedialnego centrum rozrywki. Na pocieszenie mogę dodać iż konsola bardzo dobrze poradziła sobie z odczytem zdjęć z karty pamięci :).

Miejmy nadzieję iż Sony PLAYSTATION 3 dopiero pokaże nam swoje pazurki oraz iż nie będziemy musieli czekać na to nie wiadomo jak długo. Konsola wg mnie ma spory potencjał a programiści pole do popisu. Na początek zaczynają od aktualizacji oprogramowania (1.6), która już powinna być dostępna.



P.S. Podziękowania dla firm ultima.pl oraz punkt44.pl
P.S.S. Cel testu: sprawdzenie PS3 jako multimedialnego centrum rozrywki.
P.S.S.S. http://www.gamespot.com/features/6162742/ - ciekawe porównanie grafiki.
 
Masz rację, smaczków jest całkiem sporo i to w małym stopniu leczy tę grę. Zamówiłem GTA IV tuż po premierze, nadzieje były wielkie...Początkowy niesmak spowodowany wyglądem gry osłodziła fabuła i rzeczone smaczki, ale po 20 godzinach gry zabrakło impetu. Straciłem zainteresowanie dalszymi losami Belic' a.

Nie tak sobie wyobrażałem wyhypeowany pod nieboskłon tytuł. Zresztą, nie przesadzając, setki tysięcy graczy z całego świata wylewa na forach swe żale związane z niedostatkami jakimi dotknięte jest GTA IV. Wielu graczy podziela moje stanowisko (i vice versa :p).

Skoro już o nim mowa, nie było moją intencją przekonywanie nikogo do mojej racji. Wolę lojalnie uprzedzić potencjalnych nabywców, że ta gra wcale nie jest taka doskonała i że 10/10 przyznane przez większość portali, jest zdecydowanie na wyrost. Jeśli ktoś kupi i będzie zadowolony, świetnie, ale rozczarowani nie będą mieć do mnie pretensji, bo podzieliłem się moim wrażeniami i nie lałem lukru, na zasadzie syndromu sali koncertowej.

Pozdrawiam i kończę, ze swojej strony, ów OT.
 
dienekes' shade napisał:
Masz rację, smaczków jest całkiem sporo i to w małym stopniu leczy tę grę. Zamówiłem GTA IV tuż po premierze, nadzieje były wielkie...Początkowy niesmak spowodowany wyglądem gry osłodziła fabuła i rzeczone smaczki, ale po 20 godzinach gry zabrakło impetu. Straciłem zainteresowanie dalszymi losami Belic' a.

Nie tak sobie wyobrażałem wyhypeowany pod nieboskłon tytuł. Zresztą, nie przesadzając, setki tysięcy graczy z całego świata wylewa na forach swe żale związane z niedostatkami jakimi dotknięte jest GTA IV. Wielu graczy podziela moje stanowisko (i vice versa :p).

Skoro już o nim mowa, nie było moją intencją przekonywanie nikogo do mojej racji. Wolę lojalnie uprzedzić potencjalnych nabywców, że ta gra wcale nie jest taka doskonała i że 10/10 przyznane przez większość portali, jest zdecydowanie na wyrost. Jeśli ktoś kupi i będzie zadowolony, świetnie, ale rozczarowani nie będą mieć do mnie pretensji, bo podzieliłem się moim wrażeniami i nie lałem lukru, na zasadzie syndromu sali koncertowej.

Pozdrawiam i kończę, ze swojej strony, ów OT.
doklanie gra staje sie nudna po kilku godiznach tak samo jak Assasian Creed
 
Gdy po spędzeniu wymęczonych 50ciu godzin w liberty city przeczytałem na gamespot że gta4 dostała 10/10 to uśmiechnąłem się tylko pod nosem i pomyślałem: "no tak już jednego redaktora za niską ocenę Kane&Lynch wywalili z roboty po naciskach wydawcy(kasiora) więc ciekawe ile rockstar kasy sypnął że na każdym serwisie oceny rzędu 10/10 za TAKĄ NUDNĄ grę?".I smutek i mnie ogarnął jak pomyślałem chwilę potem że to już tak coraz częściej będzie a jak przeczytałem że userzy dają tej części średnio 9,3 to już mnie zamurowało.Żal tym większy że dostajemy po tylu latach czekania grę sprzed ośmiu lat(gta3) z dopakowaną grafiką i niezłą fabułą przez 1/3 gry z najnudniejszymi misjami a pół świata młodych graczy (tacy jak ja chcą po 18stu latach grania na wszystkim z wyjątkiem pralki duuużo więcej) zachwyca się tą grą nazywając ją przełomem i rewolucją w świecie gier.Eeech nadeszło nowe pokolenie.Dzieciaki z USA widzą tylko wierzchnią warstwę zagadnienia.
 
Ostatnia edycja:
No i tu się zgodzę z z przedmówcą. GTA4 mam wprawdzie na X360 ale niczym mnie nie zachwycił. Po kilku godzinach grania stoi sobie na półce. Czeka na lepsze czasy i większe chęci. Vice City nadal jest dla mnie o klasę wyżej a w napędzie jeśli już to kręci się Halo 3 na zmianę z COD4 i jego multiplayerem nie do pobicia.
 
marcin0903 napisał:
GTA IV pól-produkt - dobre :hmm: ...
Każdy ma swoje poglądy. Misje faktycznie są te same praktycznie, tylko kilka troche jest innych. Bo reszta polega na, pojedź, zadzwoń, zabij, zadzwoń no i to wszystko, ale mimo wszystko bawi. A ile jest smaczków? Wiele... wystarczy przysłuchać się tekstom ludzi, a telefon to co ;), gra jak dla mnie jest warta kupna i nie zmienie zdania, nie ma sensu takie przekonywanie.. trzeba samemu sprawdzić ;).

No to teraz sobie porównaj ilość smaczków gta4 z ilością którą oferowało San Andreas sprzed kilku laty i powtórz sobie w myślach że gta4 jest nadal grą wartą kupna.Sam w to chyba nie wierzysz ale po wydaniu 150zł chyba nie chcesz do siebie dopuścić tej myśli że gta4 to...Crap.W San andreas jeśli by misje nawet znudziły chwilowo to do dyspozycji gracza był "tylko" ogromny,przepiękny i różnorodny oraz przeciekawy świat w którym praktycznie nic się nie powtarzało a każde miejsce było unikalne.A tu mamy budynek,ulica,budynek,ulica,budynek,ulica a na dodatek wszystko takie samo.Nawet dzielnice się od siebie nie różnią.Pojazdów jest "tylko" ze cztery razy mniej,broni także,ciekawych miejsc nie ma wcale,misje to tak jak napisał Dienekens Shade "obraza dla fanów serii",system walki to takie Franko na atari 800xl/65xe tylko w slo-mo a telefon i durne podtrzymaywanie friendship poprzez wykonywanie po stokroć tych samych czynności(kręgle,żarcie,bilard,tankowanie) to już jakaś kpina.To po to mi ten superduperotwartyiwolnyświat bym nie mógł nawet koloru fury zmienić a o reszcie możliwości z San Andreas już nawet nie wspominając?.Czy naprawdę teraz liczy się już tylko ilość polygonów w uzębieniu bohatera?Ba, nawet to im nie wyszło gdyż gra swoją szroburością dołuje tak, że aż Nico Bellic (swoją drogą przefachowy koleś) pewnie chętnie by łyknął Prozac gdyby autorzy taką opcję zaimplementowali w grze...
 
Ja kupiłem GTA IV przeszedłem i jestem z niej zadowolony , i kupiłbym ją i tak nawet jakby połowa forum mówiła że to straszne gó*** bo jestem fanem wszystkich części i jestem uparty :grin: dzięki czemu często żałuje zakupu jakiejś gry :D Gra wg. mnie jest w porządku chociaż jak ją odpaliłem to przez pierwsze pięć minut nie wiedziałem co się dzieje , nie poznałbym jej jako GTA.Grafika jest w porządku ale tylko w porządku , misje trochę nudnawe ale też spoko , osobiście polecam.Pozdrawiam.
 
napaliłem się na GTA jak głupi, i miała to być moja pierwsza gra na ps3...... jedak dzieki Bogu niekupiłem jej, i bardzo się z tego ciesze.
Przed zakupem postanowiłem najpierw pograć sobie w salonie i powiem że tak - na ps3 grafika jest bez polotu i nie powala, ale robi wmniare pozytywne wrazenie chodz po 20min w pewnych momętach zaczyna draznic.... ale.... zanim wogle zdązylem się przyjrzeć grafice, wsiadam do auta, i odechciało mi się wogle grać, czemu ?? fizyka jazdy sportowym samochodem to tragedia..... wsiadam do sportowej fury, a tutaj zawieszenie miękkie jak w karetce.... hellloo!!! pozatym jest mało aut, a miasto jest raczej "liniowe"..... w gta sa czerpałem frajde z jazdy po miescie, tutaj to meczarnia.... ten silnik fizyczny jest świetny dla "postaci", każdy ruch jest powalająco naturalny,
A te sławne "smaczki" typu dialogi itd bajka.....jednak po 2 godzinach podziękowałem i przesiadłęm się na GT5*(chodz niegrałem w multi, może to troche ratuje sytuacje)....... a kupiłem MGS :] i to polecam bardzo serdecznie ;]
 
swietna recenzja

A co do konsolki.

Grałem u kumpla na 42" hd tv w metal gear solid 4.

Dalej szczena klapnięta na podłodze
 
A ja mam pytanie czy da się podłączyć PS3 do TV przez HDMI, ale żęby dźwięk szedł nie przez telewizor a przez inne głośniki ? Mam wieże stereo i podpięte do niej HD-DVD i dekoder Nki i chciałbym żeby filmy z PS3 szły przez wieże (dźwięk)

np. obraz przez HDMI, a dźwięk tym kablem http://allegro.pl/item439154845_kabel_av_ps1_ps2_3_oryginal_od_ss_tania_wysylka.html (biały chinch do bialego otworu w wieży, czerwony do czerwonego, a żółty luzem)
 
Ostatnia edycja:
Taki kabel dostajesz razem z konsola. Ja mam tak podlaczona do TV. Smiga. Kupuje kabel optyczny. Z jednego powodu. Nie lubie jak mi cos wisi z przodu telka.
Mam tez N-ke i ten sam problem. Kabel optyczny rokuje. :cool:
Pozdro
 
da sie, ja mam tak podłączone... Ps z tv po hdmi a audio(po tym kabelku co dają do konsoli) do wzmacniacza. wystarczy tylko wybrać odpowiednie wyjścia w menu konsoli.

pozdrawiam
 
Witam
Jestem nowy i całkowicie zielony :)
Przede wszystkim muszę zaznaczyc że mam wielką ochotę wrócic do czasów kiedy to spędzałem całe noce przy PS1 a następnie przy PS2 i ostatnio ostro zastanawiam sie nad zakupem PS3, jednak chciałym usłyszec jak nawięcej plusów, gdyż czytając praktycznie ten temat od deski do deski nie byłem zachwycony waszymi wypowiedziami, szczególnie z początku dyskusji.
Jak wygląda teraz sytuacja z ilością dobrych tytułów na PS3. Moim faworytem zawsze był Silent Hill oraz wszelkie gry z gatunku FPP, czy w tej chwili na PS3 są dobre gry FPP ? (może jakieś tutuły ). Nie ukrywam również że pociąga mnie PS3 z racji swoich możliwości multimedialnych, a jestem zagorzałym kinomaniakiem (myślę że plazma Panasonica 42 cale w zupełności da radę ).
Jestem aktualnie w italii gdzie mieszkam i pracuje i w tej chwili jest możliwośc kupna nowej konsolki za 349euro z dyskiem 80GB a jak wyglądają ceny u nas ?
Pozdrawiam i czekam na wszystkie za i przeciw :)
 
Witam wyszło bardzo dużo ciekawych gier na ps3 , kilka ciekawych : Soul Calibur IV -super bijatyka , może grałeś w wcześniejsze części na psx , Uncharted Drakes Fortune - ta gra jest cudna , grafika super , ciekawa fabuła , dużo strzelania - polecam! , Call of duty 4 - polecam na online sam mam zagrane 10 dni na liczniku cod'a :pP super fps , MGS4 - raczej Ci się spodoba chociaż mi specjalnie nie przypadła do gustu , do tego jest dużo gierek z ps store(sklepik internetowy playstation) , co do kina domowego to ps3 to najlepsza opcja - odtwarzacz bluray + dobry tv to super rzecz.Pozdrawiam , co do minusów ps3 to nie widzę żadnych chociaż fanboye xboxa na pewno coś wymyślą.

Oczywiście jest więcej fajnych gier na ps3 ale jakoś nie myślę dziś pod wieczór więc ktoś jeszcze coś doda :pP
 
Do góry