Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Ares78

New member
Jeśli nic się nie zmienił (a nie wydaje mi się) to są to oznaczenia logistyczne czyli np. jakie przewody instrukcje i takie tam. Generalnie szarego użytkownika mało to interesuje, jeśli chodzi o telewizory to ten sam model.
 

Artur219

New member
Witam,
kilka dni temu kupiłem 46w4000. Czy, jeśli podepnę pod niego komputer przez hdmi a telewizor pod kino domowe przez wyjście optyczne, to będę miał dźwięk 5.1?
Moja karta graficzna to gts 250, a dźwiękowa (Realtek ALC88 ) jest zintegrowana na płycie głównej (GIGABYTE GA-G31M-ES2C).
 

shaqal

New member
Brac go?

Teraz są rózne ciekawe promocje. czy cena 3790 PLN za 46W4000 wydaje się Wam atrakcyjna? 5 lat gwarancji, montaż na ścienie gratis itd. Teraz SONY wypuściło bardzo dużo nowych modeli a ten zostałw tyle - sprzedawcy mruczeli że brakuje 100Hz a teraz nowe modele maja nawet 200Hz i takie tam.

pozdrawiam serdecznie,
 

lexo

New member
raqu napisał:
ten tv ma podobno bardzo maly input lag, co w grach fps jest przydatne,
Obiektywnie ten TV ma jeden z najmniejszych input lagów z dzisiejszych TV porównywalny do CRT czyli jeśli ktoś potrafi wykorzystac w grach te 30-60ms przewagi nad innymi TV to W4000 powinien nadac się do sieciowych gier.
 

ravaillez

New member
Lexo niższy chyba miało jeszcze w4500 o ile dobrze pamiętam, z tą przewagą to stosunkowo niewielu graczy doceni ( i to głównie podczas gry online), ale dla starych wyjadaczy cenna rzecz.

shaqal z jednej strony atrakcyjna bo ma się 46 cali za 3800zł czyli tyle ile kosztuje 40 calowe w5500, a z drugiej strony nie ma 100hz i paru innych fajnych rzeczy, do gier na pewno jest odpowiedni.
 

malin1976

Member
Po tygodniu użytkowania modelu Sony 32E4000 stwierdzam że zakup był strzałem w dziesiątkę . Załatwiłem sobie w TV SM cyfrową kablówkę , podpiąłem zwykły kabel antenowy do telewizora , w gniazdo PCMCIA włożyłem moduł z kartą odebraną z kablówki i ... przeszukałem kanały , a tam 69 cyfrowych w 576/25Hz i 3 w HD 1080/25Hz . Na cyfrowych nawet 4 programy cyfry+ . Świetna sprawa bo do telewizora bez tunera DVB-C dają pudło podłączone po euro . Gdyby nie DVB-C zmieniłbym operatora od ręki .

Obraz zarówno w HD jak i cyfrowe Sd są super , nie mam żadnych uwag . Do zwykłej kablówki nie polecam . Mecze piłki nożnej na cyfrze+ oglądam z 2 metrów i jest świetnie . Dobrze że nie dokładałem kasy na 100 Hz . Razem z telewizorem kupiłem dvd Sony DVP-NS728H i kabel HDMI techlinka za stówę . Sporą kolekcję filmów odkrywam na nowo , skalowanie do 1080p wygląda bardzo dobrze . Jestem zachwycony .

Dźwięk tego telewizora jest rewelacyjny !!!
 

ravaillez

New member
malin1976 napisał:
Obraz zarówno w HD jak i cyfrowe Sd są super , nie mam żadnych uwag . Do zwykłej kablówki nie polecam . Mecze piłki nożnej na cyfrze+ oglądam z 2 metrów i jest świetnie . Dobrze że nie dokładałem kasy na 100 Hz . Razem z telewizorem kupiłem dvd Sony DVP-NS728H i kabel HDMI techlinka za stówę . Sporą kolekcję filmów odkrywam na nowo , skalowanie do 1080p wygląda bardzo dobrze . Jestem zachwycony .

Dźwięk tego telewizora jest rewelacyjny !!!


Widzisz dla Ciebie akurat 50hz okazało się wystraczające, ale dla kogoś innego 100hz to taki punkt wyjściowy do oglądania TV to już bardzo zależy od wymagań użytkownika. Dźwięk jest niezły, ale i tak mogę się założyć, że po roku zainwestujesz w kino domowe- polecam wtedy dopiero na nowo odkryjesz sporo filmów.
 

bamil

New member
Mam problem z przełączaniem źródła AV w mojej Bravii 46W4230. Philips PVR od Cyfry+ jest podłączony pod HDMI1, a odtwarzacz Philips DVP5990 pod HDMI2. Ani jedno, ani drugie urządzenie podczas włączania nie powoduje przejścia Bravii na odpowiednie źródło AV. Muszę za każdym razem robic to ręcznie. To wina urządzeń, czy TV?
 

Artur219

New member
Połączyłem komputer z tv przez hdmi, a ten z kinem domowym przez kabel optyczny. Niestety dźwięk, który dochodzi do kina domowego jest tylko 2-kanałowy. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem?
Gdyby nie było takiej możliwości - czy będzie miało wpływ na jakość dźwięku w kinie domowym, to, w jaką kartę z wyjściem optycznym się zaopatrzę?
Proszę o pomoc.
 

ramirezzz

New member
Pytanie

Witam
Czy moze ktos tu mi wyjasnic czy na dzien dzisiejszy z tv 52 calowych LCD
model:
KDL-52W4000 to dobry wybor ?
Bede na nim ogladal kanaly z SD i HD oraz czasami gral na xboxie.
Czy moze kupic jakis inny tv ?
szukalem na necie i mialem wrazenie ze ten tv ma idealny stosunek ceny do jakosci cena to okolo 4800 zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie musisz zawracać sobie w ogóle głowy tymi 100 Hz.
U Ciebie przy tej odległości to zupełnie nie istotne.
Ja bym brał.
 

Ares78

New member
ramirezzz napisał:
okolo 4,5 metra
czy jest sens sie zastanawiac nad innym tv ? troche mnie intryguje czemu w tym tv nie ma 100hz...

Bo miało je w4500 które było sporo droższe. A Kiki dobrze prawi bo przy graniu i tak byś miał wyłączone, a ponad to nie widać jakoś strasznie braku tej funkcji, do niedawna miałem oba modele u siebie w domu. Jeśli nie jesteś jakoś specjalnie przewrażliwiony na punkcie judderingu to będziesz zadowolony.
 

ramirezzz

New member
Ares78 napisał:
Bo miało je w4500 które było sporo droższe. A Kiki dobrze prawi bo przy graniu i tak byś miał wyłączone, a ponad to nie widać jakoś strasznie braku tej funkcji, do niedawna miałem oba modele u siebie w domu. Jeśli nie jesteś jakoś specjalnie przewrażliwiony na punkcie judderingu to będziesz zadowolony.

Nie mysle ze nie jestem do tej pory mialem jakiesgo LG 37 sprzed 4 lat wiec...
 

raqu

New member
witam
mam pytanie w jakim stopniu wpływają ustawienia opcji redukcji zaklocen oraz mpeg na input laga w grach sieciowych w tym tv?, zawsze gralem z wylaczonymi polepszaczami , ale ostatnio mam gre w ktorej po wlaczeniu polepszaczy obraz jest duzo lepszy ( bad company ), ale mam wrazenie ze gra stala sie troche " wolniej reagujaca" na moje ruchy, i troszke bardziej plynna, oczywiscie to tylko byc moze zludzenie, ale prosze o opinie.
 

zalek

New member
46w4000

Witam

Mam takie pytanie. Wg instrukcji najwyższą rozdzielczością po kablu PC jest dla tego telewizora 1366x768. Dzisiaj podpiąłem do gniazda PC laptopa i na nim ustawiłem rozdzielczość 1920x1080 i moim oczom ukazał się idealny obraz w tej rozdzielczości (TV wyświetlił info 1920x1080 60Hz). Kabel był najzwyklejszy - taki jakich używano i 15 lat temu do podpięcia monitora do karty graficznej. Jak to więc jest z tą maksymalną rozdzielczością, bo to dość duża rozpiętość? Czy można w ten sposób coś uszkodzić?

Drugie pytanie - w instrukcji jest podane, że ten TV obsługuje tryb 1080p/24 czyli filmów kinowych, ale w menu nigdzie nie znalazłem żadnej opcji z tym związanej. Mam rozumieć, że TV po prostu się odpowiednio sam ustawi, gdy otrzyma sygnał 24 klatkowy z np. Blu-ray'a?

I pytanie ostatnie - podczas oglądania Canal+ HD zdarzyło mi się kilka razy, że obraz się rozpikselował, a po powrocie do normy nie szedł normalnie tylko skakał (jakby gubił np. co drugą klatkę). Czym to może być spowodowane? Zdarzyło mi się i podczas meczu i podczas filmu. Wyłączyłem opcję automatycznego wykrywania filmu, ale nie wiem czy dobrze trafiłem i czy to pomoże?

Dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry