Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

jarql

Member
No i właśnie o to chodziło :), żebyś wyłaczył dynamiczny kontrast a dokładniej "zawansowane zwiększenie kontrastu" wtedy na bank ekran nie bedzie sie rozjąśniał na ciemnych scenach ale za to bedzie troszke gorszy kontrast i czerń patrząc pod kątem bedzie robiła sie bardziej wyblakła, coś za coś :) ale ekran na pewno nie będzie mrugał,Pozdrawiam
 

Sych

New member
@dlugigl
Nie czytałem całej wypowiedzi, za długa.. Ale możesz wyłączyć czujnik światła (oprócz zaaw zwiekszania kontrastu), też potrafi pomóc. Niedawno kupiłem laptopa, czujnik był włączony automatycznie, i nie było żadnej opcji żeby ją wyłączyć. Nic, w instrukcji, w windowsie... Wszystko przekopałem... W końcu na jakimś forum ktoś zapuścił info... Od razu lepiej, a już miałem oddać lapka. Co chwilę przyciemniał się, żeby za chwilę rozjaśnić... Straszne to jest.
 

jarql

Member
Zamierzam pozbyć sie 40W4000 na rzecz 40-46W5500, czy nie wydaje sie Wam że może to być przysłowiowa zamiana siekierki na kijek? gorsze podświetlenie, matryca 8 bit,brak podświetlanego logo:) , oczywiście na plus lepszej czerni i 100hz w W5500.Czy w tym roku planowane są jakies nowe modele oprócz dosyć drogiego Z5500?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
watpie zeby sony cos robilo nowego w tym roku
ja mialem W4000 teraz mam V5500, jak dla mnie wiecej ma bajerow, lepsze menu, lepsze SD, ale jakby wiecej czerwonego
 

jarql

Member
A czy zauważyłes jakąś różnice w podświetleniu i jakości kolorów w porównaniu do W4000? porównywałem dziś W5500 do obok stojącgo Z4500 no i powiem że mimo wyższego poziomu podświetlenia które było ustawienia w w5500 jednak słabiej świecił niż ta Z-tka i kolory też były troszke inne ale nie powiem że gorsze,leciały trailery i dema gier na blu ray z PS3
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Z to cos innego niz W, nie mam w domu dwoch modeli zeby porownac
Powiem tak nie zastanawiam sie czy ten czy tamten, mam taki i malo juz mnie obchodzi, jest OK musze jeszcze ustawic odpowiednio kolory bo cos mi sie zdaje ze sa jakies szare, ogolnie TV bardzo fajny, dobrze rozbudowane menu, jak bym mial jeszcze raz wybierac to 5500
 

jarql

Member
No Seba Fan źle mnie chyba zrozumialeś, chodziło mi o to żebyś właśnie porównał v5500 do swego poprzednika czyli W4000 którego miałeś ,bo z tego co wiem to W5500 różni sie tylko tym że ma 100hz, pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie jestem w stanie teraz prownac obiektywnie, jak bym mial tamten to mozna, a teraz juz nie pamietam, ale jak juz pisalem wczesniej wczoraj ogladalem DVD i bylo jak dla mnie duzo lepiej, ogolnie jak dla mnie to lepszy TV jest, ja sie nie mecze ktory lepszy czy ten czy tamten, teraz mam na glowie inne rzczy do kupienia.
 

Ares78

New member
jarql zacznijmy od tego, że w5500 ma 100hz a to już stawia go wyżej od w4000 który de facto sam posiadam, także zamianą siekierki na kijek bym tego nie nazwał. Z drugiej strony nie wiem czy jest sens już wymieniać całkiem dobry telewizor, może lepiej poczekać, aż różnice będą naprawdę duże? Jeśli masz tendencje do wymieniania TV co rok-2 lata to jak najbardziej możesz brać.

Seba_fan wnioskując z podpisu to niezła litania bym powiedział ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
W4000 > V5500
W4500 > W5500

tak to teraz wyglada

piszesz rozne rzeczy, codo porownania to jak pisalem trzeba miec dwa obok siebie, zeby byc obiektywnym, powiem tak ja wybral bym nowy TV a nie stary.

no masz racje, troche rzeczy chce kupic, wymienic :)
 

jarql

Member
no takich rzeczy mi nie musisz tłumaczyć
W4000 > V5500
W4500 > W5500

ale dzięki za ściągawke:)

W4000 miałeś przez chyba dłuższy czas więc dlatego zapytałem jak to wygląda w porównaniu do nowego którego teraz masz,ale jeżeli trudno Ci to obiektywnie ocenić to trudno:)

A tak na marginiesie to nowe nie zawsze znaczy lepsze
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dluzszego czasu nie mialem, za to mialem dluzszy czas go w serwisie,
czasami nowsze lepsze czasami gorsze, ale sony nie strzelilo by sobie w kolano
dla mnie ogolnie jest lepiej, chociaz musze jeszcze pobawic sie z kolorami wygladaja troche wyblakle na SD na HD super, ogolnie ocena moja wysoka i jak juz pisalem wybral bym nowszy.
do do W5500 a V5000 roznica 100Hz, ja tego nie widzialem bardzo w salonach, a w domu nie mialem zeby zrobic testy, a powiem do siebie ze tylko w domu mozna cos powiedziec, jednym slowem duzej roznicy ja nie widzialem, byla mala jak dla mnie, a kwotowo zaduza roznica 1200zl szkoda mi bylo wydac, bo te 50Hz w Sony jest bardzo dobre, pewnie w niektorych markach ich 100Hz nie bedzie tak dobre jak w sony 50Hz, najlepiej idz do salonu sony i zobacz czy widzisz czy nie i czy warto 1200zl wydac, ja jak pisalem wole wydac na kobiety, a TV i tak pewnie bede mial inny pozniej.
a 1200zl z kobietami blondynkami brunetkami moze byc swietna zabawa uff
 

mr.magoo

New member
nie ma to jak mieć na co wydawać ;)
co do różnicy to w W5500 masz jeszcze BE3, nikt o tym za bardzo nie mówi, jak widziałem, a jednak nadrabia to braki w panelu i podświetleniu więc jak dla mnie to już coś. Jeśli nie jesteś np. fanem sportu to 100 Hz raczej nie będzie potrzebne więc możesz mieć tańszą V.
A co do ceny to na ceneo jest różnica 1 tyś. a nie 1,2 tyś. ;) duże pocieszenie co nie :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie interesuje mnie ceneo, tylko za ile moge kupic od reki,juz pisalem o tych serwisach, wiec to nie dla mnie.
 

Ares78

New member
Aj będę się kłócił (nic nowego ;) ) 100hz widać i to nie tylko w sporcie, przy każdym ruchu poziomym niestety pojawia się juddering na telewizorach 50hz. Mam u siebie w4000 oraz w4500 więc chyba mogę porównać, różnice są bardzo widoczne zwłaszcza w materiale który nagrywaliśmy kamerką. Cenowo wygląda jak wygląda i to już decyzja kupującego czy warto dopłacać czy nie.
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
nie interesuje mnie ceneo, tylko za ile moge kupic od reki,juz pisalem o tych serwisach, wiec to nie dla mnie.

Zawsze kupując towar "od ręki" możesz utargować parę stówek:grin: Tylko raczej nie dotyczy to wszelkiego rodzaju marketów... A co do ceneo, większość sklepów daje opcje odbioru osobistego. Możesz akurat blisko Twojej miejscowości jest jakiś sklep, albo warto było by podjechać i kupić jak normalnym sklepie, tylko po cenie online:D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
z opini innych jest ze cena nie jest taka jak w Internecie, sam sie spodkalem ze cena nieaktualna, wiec przy kupnie nie patrze na to


co do 50Hz a 100Hz to masz racje lepiej miec te 100Hz ale jak dla mnie nie kosztem 1200zl
 

Sych

New member
Jeśli jest nieaktualna, to pytasz o nową;) Tak naprawdę też spotkałem się z taką sytuacją. Ale na stronie sklepu było napisane, że nei ma towaru w magazynie. A nowa dostawa okazała sie droższa. Tylko to nie znaczy, że masz kupować, zawsze możesz odmówić. Jeśli robią problemy, to przyjmujesz towar i zgodnie z prawem oddajesz go w ciągu 10 dni:grin: Poza tym każdy sklep ma opinie wystawiane przez kupujących. Kupujesz tam, gdzie jest dużo pozytywnych.

100Hz jak kto woli. Ja lubię większą płynność.. Czy dopłacił bym 1200zł... Jak bym miał, to bym dopłacił:grin:
 

Ares78

New member
Seba_Fan zależy od osoby, jeśli masz się męczyć przed ekranem telewizora to wierz mi lepiej dopłacić i mieć święty spokój. 70% sukcesu to określić swoje wymagania i wybrać TV pod nie. Jeśli chodzi o ceneo to problem jest taki, że potrafią wrzucić do porównywarki np. ostatni telewizor w sklepie który jest przeceniony o 30% czy ileś procent i mocno to fałszuje wyniki.
 

malin1976

Member
Czy brak 100 hz w 32E4000 na sygnale z telewizją w MPEG-4 da się zauważyć ? No i w filmach na dvd . Ten tv można dostać już za 2300 zł a tegoroczne soniacze ze 100 hz ok 800 zł drożej .

W 3 dni przeczytałem cały temat i mam wątpliwości . Czy na telewizji wysokiej rozdzielczości z dekoderem MPEG-4 oglądając mecz piłki nożnej da się to jakoś oglądać ? Pomóżcie !!!
 
Do góry