Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Sych

New member
Chyba nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o tryby wyświetlane w komputerze. Komputer przy wykryciu i prawidłowej identyfikacji urządzenia nie pokaże Ci trybów które mogą uszkodzić odbiornik. Rozdzielczość lcd jest 1920x1080. Dając taką rozdzielczość nie uszkodzisz tv. Za to nie masz pokazanego odświeżania wyższego, niż ta która jest bezpieczna. Odblokowując odświeżanie na większe, dając mu większe albo sygnał nie będzie pokazywany, tv pokaże "nieobsługiwany sygnał ...", albo uszkodzisz go. Rozdzielczość to nie jest odświeżanie, inna baja.

To co napisałeś z tą tabelką jakiś sens ma, ale sam do końca nie wiem. Nie kombinowałem z tym wcześniej. Może chodzi też o normę VESA (Video Electronics Standards Association). Przy ustawieniach innych niż te podane w tabelce, nie obejmują normy VESA...
 

amadeo

New member
Sych,

Mnie chodziło tylko o Twoje zdanie, i tylko to, żadne inne :)
"Nie spotkałem się z sytuacją, gdzie pokazywane tryby różniły się z danymi w instrukcji (którą warto przeczytać)."

Co do Vesy. Chcesz powiedzieć, że Vesa nie definiuje wyższych rozdzielczości od 1360x768 (bo na takiej kończy tabelka w instrukcji od W4000)?
 

Sych

New member
Sztuka czytania nie polega na wyrywaniu zdań z kontekstu:D

Co do VESY, ponownie nie zrozumienie... Nie sugerowałem tego. To jest mój domysł, wynikający z tabelki w instrukcji i faktycznych możliwości. Jeszcze raz podkreślam, że mogę się mylić. Zakładam, że wiesz co to są normy VESA. Jak każde normy normy, to sporo kosztuje i dany temat jaki ktoś chce podpiąć pod normę, musi spełniać warunki jakie ta norma określa. Wtedy mówi się, że jest zgodny. Poza tym trzeba sporo zapłacić... Jeśli w tabeli podanej w instrukcji jest podany zakres rozdzielczości do których są podane normy (czyli rozdzielczości w tym odbiorniku podlegają tym normom), a w rzeczywistości tv może obsłużyć więcej rozdzielczości to coś jest nie tak. Moim zdaniem Sony albo nie zdefiniowało większych rozdzielczości dla VESA, albo nie spełniają tych restrykcyjnych norm. To są tylko domysły, mogę się mylić. Nie mówię, że same normy nie definiują wyższych rozdzielczości, tylko producent nie przypisał pod nie.

Tabelki w instrukcji odnoszą się do trybu PC tzn. jeżeli podamy na HDMI sygnał z tej tabelki to TV potraktuje to jako podłączony komputer i np. zamiast trybów Smart,Wide czy Zoom będą do dyspozycji tryby Pełny1 czy Pełny2. Inaczej mówiąc te tabelki wcale nie oznaczają, że nie można na VGA czy HDMI ustawić większych rozdzielczości. Można. Tyle, że nie będzie trybu PC.

Patrząc na to co napisałeś, też to ma sens. Teraz pytanie, jak to jest w rzeczywistości....

 

promil

New member
W instrukcji nie ma wyższych rozdzielczości bo nie zawsze (czyt. nie na każdym kablu) działają. Tak więc żeby uniknąć reklamacji specyfikacja jest jaka jest
 

_AnD_

New member
approx napisał:
ciach

I jak masz ustawiony TV jesli chodzi parametry obrazu?

Hej na część pytań odpowiedział ci Sych, a co do ustawień obrazu ja mam tak:
tryb obrazu: standardowy
podświetlenie: 0 - wieczór; 3 - w ciągu dnia
kontrast: 80
jasność: 56
nasycenie: 54
temp barw: Ciepłe 2
ostrość: Min
red zakłóceń: Wył
red zakłóceń MPEG: Wył
zaaw zwiększenie kontrastu: Wył
przestrzeń barw: Standardowa.

no i w opcjach Ustawienia:
Pole wyświetlania: Wszystkie piksele

Wg mnie wygląda to przyzwoicie, jednak na innym egzemplarzu tego telewizora te ustawienia mogą wyglądać trochę inaczej.


pozdrawiam,
AnD


PS. Ja na swoim tv (52W4000) nie mogę uzyskać FullHD przez VGA.
 

amadeo

New member
Sych napisał:
Sztuka czytania nie polega na wyrywaniu zdań z kontekstu:D
Sorry ale tylko co do tego jednego zdania miałem wątpliwość :)
Teraz myślę, że tabelki są OK. Jestem w stanie to sprawdzić, mam notebooka z HDMI i 32V4500 (jednakże to nie Full HD jak W4000).
 

Sych

New member
promil napisał:
W instrukcji nie ma wyższych rozdzielczości bo nie zawsze (czyt. nie na każdym kablu) działają. Tak więc żeby uniknąć reklamacji specyfikacja jest jaka jest

No w sumie logiczne.. A ja tak kombinowałem:roll: Czasami za dużo myśleć, to też nie dobrze...
 

raqu

New member
w4000 + ps3 + battlefield bad company

witam, sory za crospost ( wyslalem na forum ps3 tez ) prosze o sprawdzenie pewnej rzeczy, mianowicie gra ta posiada dosyc duza " ziarnistosc" w grafice przynajmniej u mnie, do tej pory gralem i wydawalo mi sie ze tak ma byc, ale 2 dni temu postanowilem sie pobawic ustawianiami tv bo zaczelo mi to bardzo przeszkadzac, w menu tv wlaczylem na maxa redukcje zaklocen oraz mpeg2 ( <- nie pamietam dokladnie), bo do tej pory mialem wylaczone, i jestem w szoku :) , poprawa jakosci grafiki jest ogromna !!! , ziarnistosc nie istnieje, nie moglem uwierzyc ze moze byc az taka zmiana jakosci grafiki na lepsze, prosze o sprawdzenie czy u was jest podobnie, bo juz nie wime czy ta gra tak ma, czy moze mam problem z kablem hdmi ( co raczej malo prawdopodobne bo inne gry wygladaja idealnie) , czy ta gra wyglada u was podobnie? ( grafika jak podczas burzy piaskowej, wszystko lekko przymglone, duza ziarnistosc ) , dodam ze wlaczenie " polepszaczy" w tv pomaga tej grze w takim stopniu ze az nie moge uwierzyc.
 

approx

New member
_AnD_ napisał:
Hej na część pytań odpowiedział ci Sych, a co do ustawień obrazu ja mam tak:
tryb obrazu: standardowy
podświetlenie: 0 - wieczór; 3 - w ciągu dnia
kontrast: 80
jasność: 56
nasycenie: 54
temp barw: Ciepłe 2
ostrość: Min
red zakłóceń: Wył
red zakłóceń MPEG: Wył
zaaw zwiększenie kontrastu: Wył
przestrzeń barw: Standardowa.

no i w opcjach Ustawienia:
Pole wyświetlania: Wszystkie piksele

Wg mnie wygląda to przyzwoicie, jednak na innym egzemplarzu tego telewizora te ustawienia mogą wyglądać trochę inaczej.


pozdrawiam,
AnD


PS. Ja na swoim tv (52W4000) nie mogę uzyskać FullHD przez VGA.



A ustawienie poboru energi standardowe czy mniejsze?
 

promil

New member
Seba_Fan napisał:
mam pytanie, jak wasze matryce, nie maja wad?

Ja mam dwa leniwe subpixele, jeden świeci na czerwono na czarnym tle a drugi na czarno na bialym.
Nie odnotowalem wad typu clouding, banding, itp

natomiast nie widac ich przy narmalnym ogladaniu tv, przy podlaczeniu kompa nie widac ich z odleglosci 1,5 m
Tv to 40w4000
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
promil napisał:
Ja mam dwa leniwe subpixele, jeden świeci na czerwono na czarnym tle a drugi na czarno na bialym.
Nie odnotowalem wad typu clouding, banding, itp

natomiast nie widac ich przy narmalnym ogladaniu tv, przy podlaczeniu kompa nie widac ich z odleglosci 1,5 m
Tv to 40w4000

cos robisz z tym czy zostawiles?
 

promil

New member
Przy ogladaniu tv z >1.5 nic nie widać, więc mi to nie przeszkadza. Co więcej gwarancja tego nie obejmuję, więc nawet jakbym chciał to i tak nic z tego.
 

ravaillez

New member
promil napisał:
Przy ogladaniu tv z >1.5 nic nie widać, więc mi to nie przeszkadza. Co więcej gwarancja tego nie obejmuję, więc nawet jakbym chciał to i tak nic z tego.

Teoretycznie nie obejmuje (znaczy nie w tej ilości), a w praktyce to słyszałem, że zależy już od indywidualnego przypadku. Jeśli Ci nie przeszkadza to nie widzę sensu o to walczyć po pierwsze na półtora tygodnia telewizora nie będziesz miał, a piksel może wyskoczyć nawet po roku użytkowania...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jezeli ma byc porzadnie, to matryca kupiona, powinna byc bez skazy, wiec o swoje sie trzeba domagac inaczej beda nas w konia robic i byle gowno dawac, zobacz w innych krajach od razu nowy sprzet i upusty,powinnismy tez tak miec za darmo nikt nam nie daje, wiec swoje sie domagac, kur... inni dostaja dodatki do TV a my nic!
 

Sych

New member
Trzeba walczyć o swoje,ale skoro tego nie widać, to po co tracić nerwy. Człowiek z natury jest leniwy, mi się nie chce walczyć z zielonym bad pikselem w monitorze innej firmy. Przy normalnym korzystaniu z niego nie widzę tej wady, to po co mam ubiegać się o naprawę... Zresztą i tak już rzadko z niego korzystam..

@Seba_Fan
Ile u Ciebie było bad pikseli?
 

Ares78

New member
No tak, ale np. jeden piksel baaardzo ciężko zareklamować, mam laptopa(nie sony) z taką wadę i szczerze mówiąc nie było pola manewru. Jeśli masz te piksele na środku i "walą" Ci po oczach, ściągają uwagę podczas oglądania, to próbuj dogadać się z serwisem na naprawę gwarancyjną, nic to nie kosztuje, a może wymienią matryce jak Seba_Fan'owi. A jak masz je gdzie w kącie i dopóki nie patrzysz z 50cm to jest ok, to nie ma sensu.
 
Do góry