Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Sych

New member
meduza88 napisał:
bardzo slabe kolory no ale sa rozne zboczenia i kazdy woli cos innego.Zrob cos w SD. W HD na kazdym TV bedzie ladnie

Sygnał SD tez potrafi być różny... Jest ogromna różnica między operatorami cyfrą i n. To jest moje odczucie, ale na standardowych kanałach obraz (szczególnie kolory) na n wyglądają dużo lepiej niż na cyfrze, mimo, że teoretycznie cyfra większość kanałów nadaje przez większy bitrate. Na n kolory są żywsze, na cyfrze bardziej rzeczywiste, przy tym samym ustawieniu tv.
 

bit4you

New member
Witam
Jaka jest różnica miedzy KDL-32W4000 a KDL-40W4000
po za 8bitowa i 10 bitowa matryca czy to wpływa zauważalnie na jakość kolorów,obrazu?
 

Sych

New member
bit4you napisał:
Witam
Jaka jest różnica miedzy KDL-32W4000 a KDL-40W4000
po za 8bitowa i 10 bitowa matryca czy to wpływa zauważalnie na jakość kolorów,obrazu?

Generalnie zasadniczą różnicą jest wielkość. Telewizory mniejsze niż 40" mają dużo gorszą jakość jeżeli chodzi o obraz Full HD. Niektórzy uważają, że nie ma sensu kupować tv z Full HD mniejszego niż wspomniany. Nie dostrzegasz tego co powinieneś. Druga sprawa, mniejsze tv są słabiej zaawansowane technologicznie. Ja bym się nie zastanawiał, brał pod uwagę min. 40". Wydaje się dużo, ale w rzeczywistości nie jest taki ogromny. Zresztą gdzies na forum był podobny temat, czy w jakiś innej dyskusji było to poruszone.

A technicznie 32w4000 nie ma Live Colour Creation, x.v.Colour, PhotoTV HD, inne podświetlenie.. Chyba to wszystko.
Tu masz więcej informacji:
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4000k/kdl32w4000k
 

bit4you

New member
Dziękuje bardzo pomocna informacja,teraz mam dylemat

wcześniej myślałem o sharpie LC37DH64E chyba jednak
któryś z tych dwóch

Sony KDL40W4000
Panasonic TX37LZD85

 

damagecult

New member
witam,

szukam jakiejś porządnej konfiguracji ustawień obrazu dla modelu KDL-52W4000, zarówno pod n-box (component) jak i PS3 (hdmi).
odległość od TV to tak troche ponad 5m
mógły mi ktoś polecić coś ciekawego?:)
 

adamto

New member
Witam, jako laikowi wypada mi zapytać czy oznaczenie na telewizorze KDL - 40W4000 "HD 1080" oznacza że jest to wyżej opisywany model w wersji FullHD czy jakaś jego mniej szczęśliwa mutacja??
 

Sych

New member
HD 1080, znaczy że tv jest w Full HD, czyli odtwarza 1080p.

Wyjścia HDMI wspierają HDCP. Chyba wszystkie HDMI w wersji 1.3 już wspierają...
 

mariusz0082

New member
Witam wszystkich.
Po długim czasie zastanawiania się dziś stałem się posiadaczem wymarzonego telewizora LCD, wybór padł oczywiście na SONY KDL-40W4220 miał być W4000 ale w wybranym sklepie był dostępny ten model sprzedawca zaręczał ,że niczym nie różni się od W4000 nawet obudowy są tego samego koloru. Mam pytanie czy naprawdę nie ma żadnych różnic miedzy tymi modelami? Menu ma takie samo jak KDL32W4000 mojego ojca, rejestracja na stronie 5latgwarancji przebiegła pomyślnie. Czy ktoś coś wie o tym modelu i czemu jest tak mało info. na jego temat?
Telewizorek super po podłączeniu do zwykłej anteny zbiorczej obraz przerósł moje oczekiwani :D
 

cyber78

Member
Bez reklam
yahu napisał:
Dołacze sie do pytania 40w4000 = 40W4220 ?? Pomijając obudowe,podobno taka sama,czy są różnice w "bebechach" ??
Nie ma żadnej różnicy w bebechach, ani w obudowie (było na tym wątku zestawienie kolorów i numerów modeli) 40w4000 = 40W4220.
Też się nad tym zastanawiałem, że na stronie SONY są informacje tylko o 40w4000 - zadałem pytanie o różnice w specyfikacji technicznej, a oto odpowiedz:

19 stycznia 2009 13:32 od Sony Poland - Dzial Obslugi Klienta <sonyinfo.pl@eu.sony.com>
Witam!
Dziękujemy za kontakt z firmą Sony Poland.
Jedyną różnicą w modelach KDL-40W4000 i KDL-40W4220 jest to kolorystyka obudowy. Różnic w specyfikacji technicznej nie ma.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o ponowny kontakt.




Z poważaniem

Karolina Machowicz
Dział Obsługi Klienta Sony Poland

ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa
0 801 500 500 lub 48 22 33 88 700


Ale różnic w kolorystyce również nie ma
40w4000 = 40W4220
40w4210 = 40W4230
 

Imgath

New member
Czesc. Czy ktos z was posiada w LCD w4000 w4210 dziwne pstrykniecie przy właczeniu i wyłaczeniu telewizora ? najlepiej slychac gdy ma sie nie właczona fukcje "szybkie właczanie tv" ........ ?:hmm:
 

yahu

Member
Jeszcze tylko jedno pytanie ,istotne dla my wife:) Czy modele 4210,4220 i 4230 maja tez podswietlane logo?:-D...ach te kobiety..

Aha i jeszcze co oznaczaja te litery na koncu? "Sony 40W4220AEP "
 
Ostatnia edycja:

Imgath

New member
yahu napisał:
Jeszcze tylko jedno pytanie ,istotne dla my wife:) Czy modele 4210,4220 i 4230 maja tez podswietlane logo?:-D...ach te kobiety..

Aha i jeszcze co oznaczaja te litery na koncu? "Sony 40W4220AEP "


Wszystkie posiadaja podświetlenia . te modele róznia sie kolorami głosników
 

cyber78

Member
Bez reklam
yahu napisał:
Jeszcze tylko jedno pytanie ,istotne dla my wife:) Czy modele 4210,4220 i 4230 maja tez podswietlane logo?:-D...ach te kobiety..

Aha i jeszcze co oznaczaja te litery na koncu? "Sony 40W4220AEP "
Mają podświetlane logo, ale można to wyłączyć w menu.
Literki na końcu to oznaczenie do jakiego kraju są przeznaczone.
 

Miloszek_HD

New member
Przeczytałem prawie cały wątek, bo wahałem się czy 32' czy 40' bo ogólnie do Sony Bravia jestem przekonany bo od dawna oglądam u rodzinki na 32W4000 i obraz jest rewelacja, miałem styczność też z innymi i moje oko najbardziej lubi Bravie :)
Kiedy już jestem gotowy iść do sklepu wyczytałem dzisiaj przypadkiem na allegro, że 5 lat gwarancji było tylko do wczoraj (31.01.2009) czy to prawda, dlaczego, teraz tylko 2 lata !!? :(
Zadałem to pytanie w innym wątku kolegi który myśli nad zakupem Sony lub innego, ale chyba tutaj szybciej potwierdzicie lub obalicie mi to info...

pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
5 lat gwarancji bylo zawsze, tylko trzeba bylo do 5 doplacic, a teraz bylo w promocji ;).
 
Do góry