Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Ares78

New member
Doopan napisał:
Zauważyłem, że gry na XBOX mają mały framerate (gta IV - masakra, tnie się jak na PC:/) i myślę, czy nie poprawiło by wrażenia płynności właśnie użycie 100 Hz. Cholera, to może jednak ten samsung a656...

Boję się jedynie artefaktów - skąd mam wiedzieć, że tego nie uświadczę ? W wątku o samsung a656 słyszałem, że właściciele się na to skarżyli.

Powiem tak w przypadku wielu gier co mają ustawione 30fps (na PS3 też się takie gry zdarzają np. Sega Rally) zabiera to sporo frajdy zwłaszcza w samochodówka, tutaj pomaga dopiero 200hz (dla serii Z), nie wiem jak, ale gra wtedy wygląda jakby miała 60 fps
 

Doopan

New member
Ares78 napisał:
Powiem tak w przypadku wielu gier co mają ustawione 30fps (na PS3 też się takie gry zdarzają np. Sega Rally) zabiera to sporo frajdy zwłaszcza w samochodówka, tutaj pomaga dopiero 200hz (dla serii Z), nie wiem jak, ale gra wtedy wygląda jakby miała 60 fps

Misiek, czyli że 100 Hz przeszkadza ? Poza tym o co chodzi z tym 30 fps ? Pewnie chodzi Ci o 1080i ? Ja mam XBOX :) I pc :) To pewnie jakieś PS 3 okreslenie :) Także jakbyś mół jaśniej, czy warto się w 100 Hz do gier pchać ?
 

Ares78

New member
Po prostu przy wielu telewizorach po odpaleniu konsoli, tryb 100hz jest niedostępny. FPS- frames per second i chyba wszystki jasne? Po polsku ilość klatek na sekundę, także żaden slang ;>
Bez 100hz też spokojnie można pograć, może nie jestem jakimś zapalonym graczem (starość nie radość), ale czasami lubię odpalić powiedzmy Tekkena i do tej pory nie miałem powodów do narzekań
 
Ostatnia edycja:

Doopan

New member
Ares78 napisał:
Po prostu przy wielu telewizorach po odpaleniu konsoli, tryb 100hz jest niedostępny. FPS- frames per second i chyba wszystki jasne? Po polsku ilość klatek na sekundę, także żaden slang ;>

Wiem co to fps :) Nie wiem co to znaczy, że gra ma tyle a sryle klatek ? Framelimiter ? Interpolacja ?
 

Ares78

New member
No dobra skoro i tak już nie mogę spać po nocach to wyjaśnię (a jeśli pogoni mod to będzie na Ciebie) Chodzi o płynność obrazu jak grasz na kompie powiedzmy w strzelankę (najłatwiej mi wyjaśnić) i masz wrażenie, że gra zwalnia ruszasz myszką i masz szarpanie na ekranie to znaczy mała ilość fps, teoretycznie minimum dla płynnej gry to 25-30fps o ile dobrze pamiętam, ale np. w przypadku samochodówek jest to już mało, tak samo jak chcesz poszaleć przez sieć to lepiej mieć więcej. Na PC możesz sobie regulować, zmniejszasz detale fpsy rosną, na konsoli tego nie zrobisz (a przynajmniej ja się nie doszukałem) . Mam nadzieje ze było w miarę przejrzyście :>
 

Doopan

New member
Ares78 napisał:
No dobra skoro i tak już nie mogę spać po nocach to wyjaśnię (a jeśli pogoni mod to będzie na Ciebie) Chodzi o płynność obrazu jak grasz na kompie powiedzmy w strzelankę (najłatwiej mi wyjaśnić) i masz wrażenie, że gra zwalnia ruszasz myszką i masz szarpanie na ekranie to znaczy mała ilość fps, teoretycznie minimum dla płynnej gry to 25-30fps o ile dobrze pamiętam, ale np. w przypadku samochodówek jest to już mało, tak samo jak chcesz poszaleć przez sieć to lepiej mieć więcej. Na PC możesz sobie regulować, zmniejszasz detale fpsy rosną, możesz też odblokować w konosoli w grze (maxymalną wartość) na konsoli tego nie zrobisz (a przynajmniej ja się nie doszukałem) . Mam nadzieje ze było w miarę przejrzyście :>

WIEM CO TO JEST FPS :) Nie rozumiem co to znaczy, że dana gra jest napisana pod 30 fps albo 60 :)
 

Ares78

New member
Doopan napisał:
WIEM CO TO JEST FPS :) Nie rozumiem co to znaczy, że dana gra jest napisana pod 30 fps albo 60 :)
No to na koniec napisałem, w kompie w ustawieniach masz wpływ na ilość fps w grze, w konsoli masz stałe podzespoły i nie masz na to wpływu więc o ile dobrze pamiętam od tego jak jest stworzona gra (nie wiem czy słowo optymalizacja pasuje) zależy jaką ilość fps ma. Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje? Faktem jest, że niektóre gry mające 30fps sprawują się równie dobrze jak te na 60fps. Jeśli nie to zapraszam na priva bo już dość mocno zaśmiecamy temat...
Jeśli masz Xboxa to 30fps np pgr3, 60 fps Forza
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Doopan napisał:
No i jak tu dobrać sobie przekątną... Zastanawiam się, czy poza tym, że będę widział te niedoskonałości, to czy nie będzie mnie np. boleć głowa.

Niestety, wszystkie kanały nie są nadawane w HD, pewnie długo nie będą. Najprościej, jest regulować tę odległość. Ja oglądając filmy, programy przez c+ mam stałą odległość. Chyba, że na kanałach HD leci naprawdę dobry program w dobrej jakości, to chcąc nie chcąc, zbliżam fotel do tv:D Tak samo, jak oglądam film na BR, wtedy zbliżam kanapę do tv. Trochę zachodu jest, ale da się przyzwyczaić.
 

Sych

New member
Doopan napisał:
Zauważyłem, że gry na XBOX mają mały framerate (gta IV - masakra, tnie się jak na PC:/) i myślę, czy nie poprawiło by wrażenia płynności właśnie użycie 100 Hz. Cholera, to może jednak ten samsung a656...

Boję się jedynie artefaktów - skąd mam wiedzieć, że tego nie uświadczę ? W wątku o samsung a656 słyszałem, że właściciele się na to skarżyli.

100 Hz na pewno upłynni grę. Na szczęście zawsze można je wyłączyć, jeżeli nie pasuje. Czy w Samsungach są te efekty, o których mówisz, to nie wiem. Nie mam Samsunga. Musiał byś się zapytać na ich forum:) To wybierz inny model, gdzie nie ma tego czegoś. Kupując w sklepie, zawsze masz możliwość sprawdzenia tv, możesz umówić, sie na gwarancję rozruchową, na powiedzmy 10 dni, jeżeli coś będzie nie tak, to oddać tv. Tylko lepiej zapisać taką gwarancję i w jakim przypadku możesz zwrócić tv. A kupując wysyłkowo, masz z ustawy 10 dni na zwrot towaru nie podając przyczyny. Tylko koszty transportu dochodzą...
 

Sych

New member
Doopan napisał:
Hmm tu się z tobą nie zgodzę. Mogą być co prawda jakieś śladowe opóźnienia, ale to transmisja cyfrowa, a dzwięk IMHO nie powinien być dekodowany, telewizor powinien go przekazywać dalej - choć czy tak faktycznie jest, to nie wiem.

Mogą pojawić się opóźnienia, ale można je znormalizować na amplit, o ile on posiada taką funkcję. Dźwięk jest zawsze kompresowany, przez co byś nie puszczał, w mniejszym lub większym stopniu kompresja zawsze występuje.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Sych napisał:
A kupując wysyłkowo, masz z ustawy 10 dni na zwrot towaru nie podając przyczyny. Tylko koszty transportu dochodzą...
Nie do konca, bowiem towar musisz zwrócić nieużywany, więc jak chcesz go testować?
 

Henryk55

New member
Sam poczytaj znawco regulaminów:

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu.

Zwrot zostanie przez sprzedawcę przyjęty tylko wtedy, gdy towar znajduje się w stanie niezmienionym, nie nosi śladów użycia, nie był kopiowany ani nie został w żaden sposób uszkodzony. Dotyczy to również oryginalnego opakowania. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować, dołączyć oryginał paragonu lub kserokopię faktury VAT i dostarczyć do firmy

Dwa przykłady z regulaminów dwóch popularnych sklepów internetowych.
 

seb.s

New member
gdzieś widziałem na forum wrzuconego "screena" lub jpg-a na którym były dokładnie opisane róznice w kolorystyce obudów serii W. Nie moge tego ponownie znaleść, może Ktoś mógłby mnie pokierować ?;)

pozdrawiam
 

cyber78

Member
Bez reklam
seb.s napisał:
gdzieś widziałem na forum wrzuconego "screena" lub jpg-a na którym były dokładnie opisane róznice w kolorystyce obudów serii W. Nie moge tego ponownie znaleść, może Ktoś mógłby mnie pokierować ?;)

pozdrawiam
Jest w tym wątku :rolleyes: użyj mechanizmu "przeszukaj ten wątek"
 

Sych

New member
skylla1 napisał:
To sobie poczytaj regulaminy sklepów internetowych...

Ważniejsze są ustawy i przepisy regulujące i chroniące konsumentów, wynikające z kodeksów i odpowiednich ustaw. To, że sklep napisze, że nie przyjmuje zwrotu towaru, to jest próba wprowadzenia klienta w błąd, i takie działania są również karane. Jest prawo i sklep może mieć swój regulamin, ale nie może "kłócić się " z innymi przepisami.
A co do zwrotu, masz prawo rozpakować towar i podłączyć go w celu sprawdzenia. Tylko towar nie może nosić śladów użytkowania. Jeżeli nie podarłeś pudełka, nie porysowałeś obudowy itd, masz prawo zwrócić produkt. Jeżeli sklep nie przyjmuje, dzwoń do urzędu ochrony praw konsumenta, na pewno to załatwią.
 

seb.s

New member
cyber78 napisał:
Jest w tym wątku :rolleyes: użyj mechanizmu "przeszukaj ten wątek"
to chyba cos nie tak z wyswietlaniem obrazów u mnie, bo nie znalazłem:niewiem: . A jakie jest "magiczne" hasło do wyszukiwania ?
 
Do góry