Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

kksk

New member
Czy ktoś może wyjaśnić, co oznacza poniższe? Jak to się ma do jakości DVD i DivX?

Fails to apply 3:2/ 2:2 pulldown to 480i/ 576i film-based content even with [Film Mode] set to "Auto"
SD film mode deinterlacing is non-existent
 

Tyszan

New member
Jade w sobote do Centrum Sony pooglądać go na żywca,póżniej jeszcze tylko test Kikiego i biore 46:)
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Ogladalem dzisiaj W4000 w akcji na sygnale SD, to co widzialem to rewelacja, na tle innych lcd najlepszy zdecydowanie. Czern wiecej niz rewelacyjna, chyba poziom kuro, wiem bo sam mam kuro. Nasycenie kolorow rewelacyjne, super biel, brak katow, skalowanie rewelacyjne. Jedyna wada - brak 100hz. PRAWIE IDEALNY LCD.
 
Ostatnia edycja:

Dio

New member
Ja też wczoraj mialem z nim do czynienia i potwierdzam słowa przedmówcy. Jednak z tym 100hz bym nie przesadzał. W hd, w ogóle nie ma smużenia nawet przy najszybszej akcji i napisach, a sport staram się oglądać wyłącznie w HD...
Zresztą w historii technologii LCD, naprawde niewiele TV dawało sobie rade z 100hz.

Co do reszty: dobra, smolista, głeboka czerń i niewiarygodnie prawdziwa paleta barw. Poza tym, to co uwielbiam- mega naturalna barwa skóry.

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to 3 HDMI, spokojnie mogliby zamontować 4te.
 

izik11

New member
Na necie mozna kupic 52" za 7600 ...

Dzisiaj oglądałem go w Euro AGD z testowym obrazem z Samsunga HD Ready ... tak maja to podłączone ... wyglądało to interesująco .. i oczywiście jak kazdy obraz testowy bardzo ladnie :)
 

Leszczu

New member
Ja dzisiaj oglademne W4000 i obraz porazka nie wiem czym wy sie podniecacie obok stal x3500 to jak polonez i mercedes obraz fatalny tylko na zdjeciach cos tam pokazywal brak ostrosci maly kontrast
slabo widoczne szczegoly najgorszy obraz z prawqie wszystkich lcd samsung F, philips 7603 ,toshiba zx355,x3500 to inny swiat wszystko idealne ostrosc super wszystkie detale widac piekne kolory jak kolega zopbaczyl ten tv to powiedzial ze gorszego obrazu dawno nie widzial a ogladalismy euro sport HD z Nki myslalem ze ten tv zagra lepiej ale porazka nawet sprzedawaca w sklepie powiedzial z eto najslabszy model z sony.
X3500 jest super W4000 porazka aha i plazma PY80 bije te wszystkie LCD na łeb niech ktos idzie do duzego saklepu i zobaczy jak plazma najnowasza gra pilka leci bez komety siuatka przy ruchu kamery widoczna caly zcas na LCD przy ruchu siatka sie zlewa w jedna calosc o kolorach nie wspomne bo zaden lcd nawet te najdrozsze nie moga stanac przy plazmie panasa Viera.
Nigdy nie bylem zwolennikiem plazmy ale teraz wybralem panas TH50PY800.
I tyo nie moje zdanie ale trzech znajomych ktorzy na plazme nawet wczesniej nie spojzeli po dziesiejszym dniu zmienili zdanie jeden zmienia samsunga lcd na Pionera drugi neistety nie ma jeszcze` kupca na swoj lcd Philipsa.kazdy z nich ma max 5miesiecy ale kupile bez namyslu nawet do glowy im nie prezyszlo poczytac i poogladac jak plazma swieci.
Ale to moje zdanie .i moich kolegow:)
 

qazar

Member
Bez reklam
leszczu ale wielu posiadaczy LCD i wszyscy posiadacze plazm się z tobą zgadzają, aż żal że do gier i pc tak słabo się plazma nadaje :(
 

Mabri

New member
Leszczu napisał:
Ja dzisiaj oglademne W4000 i obraz porazka nie wiem czym wy sie podniecacie obok stal x3500 to jak polonez i mercedes obraz fatalny tylko na zdjeciach cos tam pokazywal brak ostrosci maly kontrast
slabo widoczne szczegoly najgorszy obraz z prawqie wszystkich lcd...

Ta opinia potwierdza fakt, że nie można wyciągać wniosków na podstawie obrazu tv zastanego w markecie.
Osobiście posiadam plazmę a Sony 52W4000 miałem okazję oglądać ostatnio u znajomych (wcześniej przyglądałem mu się w euro-rtv). Nie był to żaden test ale oglądanie obrazu tv przy kawce i piwku.
Telewizor zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno na sygnale sd jak i hd (N-ka). Powiem szczerze, zazdrościłem trochę ostrości obrazu jak i jego szczegółowość.
Na pewno nie ma mowy o porażce o której pisze przedmówca.
 

martiso

New member
właśnie podłączyłem 40W4000 i powiem tyle REWELACJA !!!!!!!!!!! wiem, że może za szybko na ocenę ale naprawdę obraz robi wrażenie :) Testowałem SD jest dobrze ale przy HD to szczena w dół :) porónując do 40V2500 hmmmmmmmmmm nie ma porównania :) kolory są niesamowite no i w prównaniu z V2500 czerń jest lepsza. To na tyle wracam do testów jak ochłonę to napisze coś więcej
 

Leszczu

New member
No to co Saturny maja inne W4000????
tego co ogladalismy to zlom nr1
Musze zobaczyc obraz w innym sklepie i wtedy napisze co widzialem.
 
Ostatnia edycja:

martiso

New member
Leszczu napisał:
No to co Saturny maja inne W4000????
tego co ogladalismy to zlom nr1
Musze zobaczyc obraz w innym sklepie i wtedy napisze co widzialem.

:))) mi ten złom pasuje, właśnie przetestowałem granie na xboxie po hdmi jest idealnie.
 

Mabri

New member
Leszczu napisał:
No to co Saturny maja inne W4000????

Nie.
Natomiast telewizor można zupełnie rozregulować.
Co będę więcej pisał - zaglądnij tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

Leszczu napisał:
Musze zobaczyc obraz w innym sklepie i wtedy napisze co widzialem.
Nie musisz. Idź do tego samego i poproś obsługę, żeby w oglądanych tv zapewnili takie same źródło sygnału i podobne parametry obrazu. Wtedy zmienisz zdanie, chyba, że ty już tak z nastawienia...
 
Ostatnia edycja:
Do góry