Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

jtd

New member
Bez reklam
Leszczu napisał:
No to co Saturny maja inne W4000????
tego co ogladalismy to zlom nr1
Musze zobaczyc obraz w innym sklepie i wtedy napisze co widzialem.

Popros sprzedawce o podlaczenie dvd jednym kablem do w4000 i wtedy go ocen

tak samo zrob do kazdego innego lcd i porownaj obraz
 

martiso

New member
Chciałbym wejsc w menu serwisowe 40W4000 ale kombinacja I+ 5 vol+ power nie działa, może ktoś z wie coś więcej na ten temat
 

amadeo

New member
kksk napisał:
Czy ktoś może wyjaśnić, co oznacza poniższe? Jak to się ma do jakości DVD i DivX?

Fails to apply 3:2/ 2:2 pulldown to 480i/ 576i film-based content even with [Film Mode] set to "Auto"
SD film mode deinterlacing is non-existent
Ja spróbuję ale nie jest ekspertem. Przepraszam też, jeżeli napiszę coś oczywistego dla Ciebie.

Telewizory (monitory) LCD w odróżnieniu od CRT wyświetlają obraz progresywnie, posiadają sztywne (natywne) rozmiary ekranu i w większości przypadków posiadają stałą częstotliwość odświeżania ekranu (60Hz jest ulubione). Aby wyświetlać różnego rodzaju formaty obrazu są więc wyposażone w:
- deinterlacer (zamienia sygnał międzyliniowy (interlace) na progresywny)
- scaler (skaluje obraz w góre lub w dół do natywnych wymiarów matrycy)
- frame rate converter (zmienia częstotliwość klatek obrazu do wymaganej przez matrycę)

Powyższe zdanie (w ang.) odnosi się do jakości działania deinterlacera. Sposób w jaki on działa zależy od tego czy sygnał dostarczony do niego powstał z video (PAL) 50kl/s (video mode w teście) czy z materiału filmowego ok. 24kl/s (film mode w teście). W tym drugim przypadku wcześniej (przed np. stworzeniem płyty DVD) film jest konwertowany z 24kl/s do 50kl/s. Ta konwersja to właśnie (dla PAL) 2:2 pulldown. Deinterlacer musi wykryć z jakim materiałem ma do czynienia aby zastosować odpowiednią metodę (tj. zapewniającą najlepsze rezultaty) konwersji obrazu międzyliniowego do progresywnego. Jeżeli nie wykrywa, tak jest w przypadku tego TV i innych niektórych też np. LZD85, to objawem będą pewne artefakty w obrazie. Jeżeli masz odtwarzacz DVD, który ma wyjścia progresywne i robi to lepiej to możesz ominąć deinterlacer w TV podłączając się na wejścia progresywne w TV. Gorzej z sygnałem z tunera TV.
Reasumując, pewne problemy są ale dotyczą tylko materiału 480i NTSC, 576i PAL i powstałego z filmu. Sądząc z innych recenzji i opinii użytkowników nie jest to poważny problem tj. niezauważalny dla niefachowców.

Amadeo
 

Leszczu

New member
SierzantHarris napisał:
Do Leszczu.Nie wiem czemu ale wiem że to reguła,już było o tym pisane na tym forum mnóstwo razy.100hz pięć lat temu? Co to za sprzęt? Jasne przy dobrych 100hz jest troche lepiej(miałem d3000 i wiem co mówie)choć wiadomo że niektóre tv mają lepsze 100hz a inne gorsze.Ale żeby o tyle lepiej żeby 50hz odpadało to zupełnie się nie zgodzę.Ja wolę obraz bez artefaktów,dla mnie ważniejsza jest czerń,kontrast,kolory i ogólna głębia obrazu niż troche mniejsze smużenie z dodatkiem artefaktów(nawet panas lzd85 zę świetną elektroniką i 100hz daje takowe choć nie takie jak sam 32m87).A odnośnie porównania w4000 i x3500 to mam pytanie czy kalibrowałeś w4000 żeby mieć pewność czy to nie ustawienia? No bo chyba Kiki po to robi testy żeby było wiadomo który tv warto kupić a skoro daje temu tv taką ocenę to chyba nie z kapelusza?Pozdro
Nie kalibrowalem go bo sprzet stal w satuyrnie bawilem sie tylko ustawieniami i neiwiem czy wszystkie czy tylko ta sztuka byla takj zrypana najgorszy tv w saturnie kazdy inny tv mozna bylo ustawic jak sie chce samsung F gral pieknie bez rozowej poswiaty zamiast bieli x3500 to mistrzostwo .


Cytat:
Napisał ortax360
Witam Fajnie juz zam. 46w4000 bede miał pod koniec przyszłego tygodnia :) .Pobawiłem sie nim trochę w MM i powiem , ze jest bardzo ok - czern lepsza niz w x3500 . Pozdrawiam



Nie przesadzaj z ta czernia w4000 jest o polowe tanszy i ma gorsza matryce niz x3500 ktory jest uwazany za HI-END sprzet.

Zawsze mialem tv sony ale niestety nie stac mnie na 52X3500 bo kosztuje 13500 w internecie a 18 w sklepie jedynie ten lcd moglby stanac u mnie w salonie a jezeli nie to wole za polowe ceny Panasonika TH50PY800 ktory jest zamowiony,zreszta za piec lat i tak bedzie nowy .
 

Leszczu

New member
Nie zrozumcie mnie zle ja nie mam zamiaru ganic SONY bo to moja od dziecka firma ale obraz na w4000 byl fatalny.
Jade jutro do saturna powiem cio i jak :grin: A co zobaczymy jakie ceny maja bez Vatu:krol:
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
Leszczu napisał:
Nie zrozumcie mnie zle ja nie mam zamiaru ganic SONY bo to moja od dziecka firma ale obraz na w4000 byl fatalny.
Jade jutro do saturna powiem cio i jak :grin: A co zobaczymy jakie ceny maja bez Vatu:krol:
jak wchodzisz do takiego supermarkietu i ogladasz tv jak miksery to faktycznie, prawie wszystkie jak leci maja fatalny obraz. jedne mniej, a inne bardziej w zaleznosci jak je podlaczono i do czego. w ten sposob to ja widzialem tv za nascie tysiecy, ktore potrafily grac bardzo przecietnie.
 

martiso

New member
po dwóch dniach testów mogę śmiało polecić tv graczom wszystko na xboxie wygląda bajecznie i rzeczywiście nic nie smurzy. O HD nie ma co pisać bo jest perfekcyjnie nie ma się do czego przyczepić, kąty moim zdaniem słabe - to narazie jego najsłabsza strona.

Co do sportu to na słabym sygnale sd (eurosport) z fergusona - mecz wygląda tak sobie btw ja sportu nie oglądam więc dla mnie jest to idealny telewizor, polecam
 

Adamelab

New member
Leszczu napisał:
No to co Saturny maja inne W4000????
tego co ogladalismy to zlom nr1
Musze zobaczyc obraz w innym sklepie i wtedy napisze co widzialem.

Właśnie nabyłem 40W4000 (poprzedni miałem 32V2500) i potwierdzam opinię " martiso" - REWELACJA !!!!!!!!!!!

Jedyny mankament to brak "współpracy" z N-boxem po HDMI (znany problem HDCP).
 
Ostatnia edycja:

lukaszlew77

New member
Ja wczoraj widziałem 32W4000 w Euro i jeśli chodzi o czerń i kolory to wymiótł wszystkich. Płynność mogła by być trochę lepsza, ale ogłnie bardzo dobrze to wyglądało.
Ale z ceną to mocno przegięli: 4199.
Leciały jakieś materiały promocyjne Dscovery HD, tyle że w SD. W takich sklepach, przecież także cześto manipulowani są klienici kiepskimi ustawieniami i dlatego później to wygląda tak jak wygląda. Kiedyś np. na Samsungach leciał materiał z Blu-ray, a na reszcie Deluxe Music z Astry i jestem pewny, że podniosło to sprzedaż Samsungów.
 
Ostatnia edycja:

kksk

New member
Adamelab napisał:
Jedyny mankament to brak "współpracy" z N-boxem po HDMI (znany problem HDCP).

Można prosić o szczegóły? Pytam, bo zamierzam kupić 46W4000 i podłączyć do niego N-kę. Nie zadziała/zadziała z problemami?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jednym słowem Leszczu,z tego co piszesz to Kiki jest ślepy i dla jaj dał temu tv tak wysoką notę i w ogóle te jego testy to jedna wielka mistyfikacja,bo po twoich wypowiedziach na to wychodzi.Może testy na tym forum powinieneś robić Ty.I najlepiej tylko plazm bo według Ciebie lcd to straszna lipa wogóle.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dziś widziałem 46w4000 z PS3, jeżeli ktoś chce do hd czy konsoli to powinien być zadowolony, jest to bez wątpienia świetny lcd w swojej klasie cenowej. Jakbym miał kupić lcd bez 100hz wziołbym w4000. Czerń jest ok lecz są kąty i to uważam za minus, choć jak każdy wie to nie wada tego tv a raczej technologii. Siedzący na wprost może zapomnieć o kątach.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dio napisał:
Sony jest zdecydowanie lepszy od Tośki i nieznacznie lepszy od Panasa. Bije Tośke pod względem czerni i HD, a Panasa pod względem SD.

Ponieważ mam już ten modelik, to podpowiem co warto zrobić, aby poprawić jakość SD:

Korzystając z NBoxa lub UPC HD "box'a" podłączcie sygnał do TV przez dobry component (sd przez HDMI nie jest najwyższej jakości- śladowe ilości szumu i brak ostrości) bezpośrednio do TV, omijając wszystkie pośredniaki. Po małej kalibracji obraz jest bardzo dobry. Niestety takie połaczenie ma swoje minusy- trzeba zrobić drugie połaczenie (przez amplituner) kablem hdmi i w razie chęci oglądania kanałów HD troche poprzyciskać pilotami, ale przynajmniej obraz lepszy w SD.


Sony W4000 bez układu 100 Hz lepsze od Panasa LZD85 100Hz w SD??? Kolego chyba Ci się modele pomyliły i nie czytałeś testów Kikiego do tych obydwu TV :eek:
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
Sony jest bardzo wymagający co do podawanego sygnału. Jest według mnie stworzony tylko do HD. Podobnie było w przypadku sony gdy miałem ctr-a 100 Hz. Na słabym sygnale był beznadziejny. Dopiero przy mocniejszym sygnale pokazał co potrafi. Dlatego sugestie odnośnie lepszego SD od panasa uważam za ......głupie.Wiellokrotnie porównywałem obie technologie na tym samym sygnale w podobnej strefie cenowej i obraz sony zawsze był gorszy.
 

Leszczu

New member
SierzantHarris napisał:
Jednym słowem Leszczu,z tego co piszesz to Kiki jest ślepy i dla jaj dał temu tv tak wysoką notę i w ogóle te jego testy to jedna wielka mistyfikacja,bo po twoich wypowiedziach na to wychodzi.Może testy na tym forum powinieneś robić Ty.I najlepiej tylko plazm bo według Ciebie lcd to straszna lipa wogóle.

Tak od jutra ja bede robil testy pierwszy zrobie tobie.:grin:
Jasne ze plazmy sa lepsze do ogladania tv i sportu jak tego nie wiesz to zapytaj KIKIego a LCD` sa do gier i kompa ,tylko pamietaj ze zanim przyszedlem tu na forum to chcialem kupic LCd o plazmie nawet nie bylo mowy.
 

sittek

New member
Panowie spokojnie :) nie pozabijajcie się przez te nowe technologie....:)
generalnie zgadzam się z Leszczu co do cech panasonica i sony.

A tak na marginesie ja też swoją przygodę zaczynałem od chęci zakupu sonego d3000....a teraz
już zdecydowany jestem na panasa i to plasmę. Nawet WAF mam po swojej stronie (przeskoczyłem nawet z 32 " na 37" !!!!!!, a to niebywały sukces..:)
pozdrawiam
 

Leszczu

New member
Zgadzam sie z przedmowca ,obie te technologie nie sa idealne
i ja nie namawiam nikogo ani nie zmuszam ze ma miec to a nie tamto
tak jak pisalem wczesniej wybralem plazme a chcialem LCD
moj przyjaciel ktory nawet nie chcial slyszec o plazmie sprzedal samsunga i tez kupil plazme kazdy kupuje sprzet dla swoich potrzeb.:krol:
Ale powiem ze dzisiaj w saturnie juz nie bylo tego 52cale sony w4000
chyba sprzedali za to b yl 46cali w4000 i obraz byl lepszy niz na tym, co ogladalem pare dni temu ,tez na nim juz byla rezerwacja .Niestety
obraz lecial DEMO.
 

sittek

New member
Co do zakupu sprzetu w postaci TV czy hi-fi zdecydowanie polecam mniejsze sklepy. Personel jest tam wykwalifikowany, wie co sprzedaje,zna zalety i wady, potrafi sprowadzic każdy sprzet,nawet taki jakiego nie ma akurat na stanie no i cena, którą mozna negocjować. Nie chcę wskazywać na konkretny sklep bo nie o to chodzi. Duże sklepy są tylko po to aby po prostu zobaczyc na oczy sprzęt a nie jego działanie. Nie chce rozwijac sie na temat poziomu fachowości personelu. Dla mnie to kosmici wzięci chyba z łapanki. Ich zachowanie świadczy,że pracuja tam za karę i na akord. Może nie doceniam co niektórych, którzy daja z siebie dużo, ale jak dotąd nie spotkałem takiego do którego bym wrócił. Przewaznie ludzie ci o sprzedawanym sprzecie nie wiedza nic poza ceną i w którym miejscu na półce akurat stoi. Poza tym bardzo bym nie chciał kupowac nowego sprzętu, który świecił na półce kilka miesięcy. Dlatego potencjalnym kupującym polecałbym te punkty,gdzie ludzie wiedzą co sprzedają.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą co do kupowania TV, które zanim zostaną sprzedane to chodzą od otwarcia sklepu (Media Markt i inne) do jego zamknięcia przez kilka miesiecy i dłużej. Uważam, że przy takich TV winna być karteczka "egzemplarz z ekspozycji używany o obniżonej wartości". Niestety wielu ludzi się na to nabiera i kupuje TV z ekspozycji, który wyświecił już x...godzin. Sam 4 lata temu taki TV kupiłem w Media Markt i jak sie potem okazało z wyesksploatowanym kineskopem. MM i innym podobnym sklepom do zakupu sprzętu audio-video oraz monitorom komputerowym mówię stanowcze NIE :D
Pozdrawiam :)
 
Do góry