Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

mdoman

New member
Witam,

Czy ktoś może potwierdzić działanie dysku 2,5 w obudowie po USB? Podłączam 160 GB dysk w formacie fat32 i nie idzie, talerz dysku próbuje załapać obroty ale bez skutku; gdzieś wyczytałem, że powinno to działać, proszę o wskazówki w tym temacie

Pozdrawiam,
mdoman
 

tomaszna

New member
TV czyta tylko FAT i FAT32; nie czyta NTFS i exFat (czyli na VISTA i WIN7 nie sformatujesz dysku tak aby był wykryty - pozostaje XP i wcześniejsze wersje windows);
Podłączałem dysk 80GB i na bocznym gnieździe nie było problemów.
Może kabel USB masz bez zasilania tylko cienki sygnałowy.
 

mdoman

New member
TV czyta tylko FAT i FAT32; nie czyta NTFS i exFat (czyli na VISTA i WIN7 nie sformatujesz dysku tak aby był wykryty - pozostaje XP i wcześniejsze wersje windows);

e tam, programik fat32format uruchomiony z panelu CMD i formatujesz duże dyski na fat32

Podłączałem dysk 80GB i na bocznym gnieździe nie było problemów.
Może kabel USB masz bez zasilania tylko cienki sygnałowy.

o właśnie, to jest trop - chyba mam tylko sygnałowy...

Dzięki
pozdrawiam
 

kokm

New member
sony 40ex500 czy 40hx700?

Powiedzcie czy warto dopłacić ok. 1000PLN i wziąć 40hx700, który od40 ex500 tak naprawdę różni się jedynie tym że ma 200hz i deep black panel?
 

Ares78

New member
To już zależy od użytkownika, przede wszystkim jeżeli jesteś wyczulony na punkcie judderingu to zdecydowanie warto dołożyć do 200hz, jeśli nie to 100hz w większości przypadków wystarcza. Oprócz różnic które wymieniłeś nie można zapominać o samej matrycy w przypadku hx700 mamy błyszczącą w ex500 natomiast półmatową. Jeżeli masz wybrane miejsce na telewizor to zobacz też pod tym kątem który typ matrycy lepiej się spisze do warunków w mieszkaniu.
 

Ares78

New member
A do jakich warunków ma być telewizor i co jest dla Ciebie najistotniejsze w wyborze? Możliwości jak i wyświetlany obraz są na bardzo zbliżonym poziomie, różnice uwidaczniają się w cechach podświetlenia zastosowanego w obu modelach i tak jeśli wygląd zewnętrzny telewizora jest dla Ciebie istotny i np. chcesz powiesić go na ścianie to nx800 wypadnie w tej roli rewelacyjnie.
 

zaq1234

New member
Dzięki, warunki raczej optymalne, ogladam tv wieczorami, raczej będzie ustawiony na stoliku. Parametry uważam, ze mają podobne, swiecą jednakowo ( wrażenie subiektywne), ale dalej mam dylemat, (pomijam cenę)???
 

Ares78

New member
Hmmm jeżeli pomijać cenę to nx800 prezentuje się w pomieszczeniu znacznie lepiej, z czasem można pokusić się o aluminiową podstawę jeżeli nie zamierzasz wieszać telewizora. Pomijając cenę i porównywalną jakość obrazu zostają już praktycznie tylko kwestie czysto estetyczne.
 

Techno200

New member
Padl komus tv 3 dni po zakupie Czy tylo ja mam takie szcxzescie? Dostalem w piatek, w niedziele juz nie chcial dzialac. Wlancza sie tylko napis Sony i tyle. nie reaguje na pilota. Wczesniej potrafil sie leko zwiescic podczas np ustawiania parametrow obrazu.
 

Ares78

New member
Pech może każdego dopaść, zawsze od tego typu sytuacji masz naprawę gwarancyjną, aczkolwiek możesz jeszcze zastanowić się czy szybsze nie będzie załatwienie przez sklep (kupowałeś w dużej sieci? Czy przez internet?).
 

Techno200

New member
Pech może każdego dopaść, zawsze od tego typu sytuacji masz naprawę gwarancyjną, aczkolwiek możesz jeszcze zastanowić się czy szybsze nie będzie załatwienie przez sklep (kupowałeś w dużej sieci? Czy przez internet?).


Kupowalem przez neta, i juz widze ze skorzystanie z prawa niezgodnosciu z umowa bedzie ciezkie... coz ryzyk fizyk :(
 

Ares78

New member
No to w takiej sytuacji skorzystaj z postępowania gwarancyjnego i tutaj nie powinno być żadnego problemu, niestety musisz pogodzić się z brakiem telewizora przez około 2 tygodnie, aczkolwiek nie jest to regułą i może serwisanci usuną usterkę szybciej.
 

Techno200

New member
No juz jest na serwisie, w sumie to juz na drugi dzien tam zawedrowal. Najgorzej co mnie drazni to to ze nowy sprzet, a juz ktos w nim cos grzebal. no ale jeste dobrej mysli :)
 

Ares78

New member
Daj znać co było dokładnie przyczyną usterki i generalnie jak cała sprawa będzie przebiegać. Jeśli chodzi o samą awarię faktycznie wyszło niefortunnie, ale prawda jest taka, że to jest tylko sprzęt i usterka zawsze może się trafić, od takich sytuacji przecież właśnie gwarancja udzielana przez producenta. Mocno niefortunnie, że tak się stało zaraz po zakupie.
 

woocio

New member
Kupowalem przez neta, i juz widze ze skorzystanie z prawa niezgodnosciu z umowa bedzie ciezkie... coz ryzyk fizyk :(

Kurde absolutnie reklamowałbym towar u sprzedawcy i żądał wymiany na nowy lub zwrotu kasy. Z tego co kojarze do 2 miesięcy od stwierdzenia wady przyjmuje się, że sprzęt nie działał zgodnie z umową od samego początku.
 

quszkin

New member
Witam, mam pytanie do posiadaczy hx 700, nosze się z zamieram kupna, ale mam nasłoneczniony pokój , jasny , który będzie stał przodem do okna, zastanawiam się czy nie będzie za bardzo odbijać się światło, pomimo rolet w oknach ? czy ktoś z posiadaczy może udzielić mi odpowiedzi ?
 

Techno200

New member
Kupowale w Space One (Ivio inna nazwa ) generalnie sklep OK, ale co chodzi o wlasnie te zwroty to duzy MINUS . Jak ktos robi zakupy musi wiasc to pod uwage. Jak bedzie OK, to dobrze, ale w razie problemow to kiszka. Genralnie jak bym chcial to bym ich nauczyl praw konsumenta i co to znaczy niezgodnosc towaru z umowa, ale dalem sobie luz.

Pewnie to by bylo kopanie sie z koniem i byl bym bez TV dlugo. W serwisie mowili ze padl jakis maly element steruacy ekranem, wymienieja caly modul, moze po jakis 10 dniach tv bede mial spowrotem. Jeszcze pozniej napisze czy wszystko gra.

A co chodzi o odbcia i refleksy to mam bardzo jasny pokoj, okna z 3 stron, naprzeciw ty rowniez. I nie ma tragedii, odbija sie nie powiem, ale jest duzo lepiej niz w tradycyjnych TV. tam to masakra. generalnie tv pokazuje pazur wieczorem, ale w dzien tez sie da. najgorzej na ciemnych obrazach sie odbija ale jak pisale mozna przezyc, ale rolety to jednak mus.
 

Ares78

New member
No niestety przy sklepach internetowych czasem ciężko wyegzekwować notabene swoje prawa jako konsumenta, a i czasem okupuje się dużą stratą czasu i nerwów. Techno200 z tego co piszesz telewizor od momentu zabrania do serwisu powinien do Ciebie wrócić w ciągu 14 dni?
Rolety przy matrycy błyszczącej to moim zdaniem swoisty mus chyba, że ogląda się głównie wieczorami.
 
Do góry