Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

Ares78

New member
I tak właściwa cena wyklaruje się na własnych zasadach, trzeba po prostu uważnie śledzić oferty sklepów na bieżąco i nie spieszyć się za bardzo. Co do podświetlenia to faktycznie nie mogę się doszukać dokładniejszej informacji WCG-CCFL jak dla byłoby bardzo mile widziane, przy aktualnych Ztkach spisuje się świetnie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poniekad czuje, ze nie bedzie WCG :( Naszpikuja tylko model internetem i ladnie opakuja, a z bebechami cofna sie do serii W5500. Mam nadzieje, ze nie wykrakam...
 

MAdam

New member
Testujący modele EDGE LED NX i EX twierdzi, że DEEP BLACK PANEL w NX robi dużą różnicę względem EX. Wg mnie właśnie ta "czarna szybka" sprawi, że obraz na HX700 będzie wyglądał na bardziej czarny niż w Z5500.
 

Ares78

New member
Byłaby to bardzo dobra wiadomość, bo jakby nie patrzeć czy to w5500 czy też z5500 to mimo standardowego podświetlenia świetlówkami oferowały naprawdę dobry poziom czerni bez gubienia szczegółów w ciemnych scenach. Tylko jak dobrze rozumiem w tej sytuacji w hx700 będziemy mieli matrycę błyszczącą?
 

Ares78

New member
Jak już trochę ochłoniesz po zakupie to naskrob jak telewizor się sprawdza w Twoich warunkach odczucia, uwagi, co się spodobało, a co nie do końca. Podejrzewam, że jest sporo osób które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej, bo podczas wizyty w sklepie wielu rzeczy na da się tak naprawdę wyłapać.
 

kriss3

New member
W zeszłym tygodniu w piątek pojechałem zobaczyć nowe modele sony szczególnie zainteresowany byłem Hx700 40cali.Wszedłem do sony center w poznaniu(plaza) podszedłem do hx 700 46 cali gdzie leciał madagaskar.Oglądałem go również na 40 cali ex1 i ex 500.Wrażenie jakie zrobił przy tym porównaniu hx było ogromne.Głębia obrazu oraz czerń jest po prostu imponująca jak na lcd(czarny to w końcu czarny).Ostatnio taką czerń widziałem na pioneer-ach Kuro.Szybka zwana DEEP BLACK PANEL robi cała robotę.Oglądałem już Transformerd 2 Blue-ray i wypada znakomicie.Przesadziłbym mówiąc ,że obraz jest 3D ale jest on bardzo przestrzenny do tego monolit desing daje iluzje braku ramki.Nie obchodzi mnie ,że hx ma ccfl a z5500 ma wcg-ccfl jeśli obraz korzystniejszy jest na hx.Jeśli chodzi o szybę ostatnio świeciło mi słońcena na telewizor i nie było tragicznie można było oglądać.Na koniec sygnał sd na b.dobrym poziomie,czasami brak pikseli na twarzach przy zbliżeniach.Motionflow na wysoki w filmach sprawia wrażenie nadnaturalnej płynności,lepiej średni wypada.Wykonanie ramki wygląd o wiele lepszy od z5500 już nie mówiac o 4500.Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Wydaje się ,że sony zrobiło niższym kosztem lepszy telewizor od Z5500 dzięki doświadczeniu(4780 40cali ,6180 46 cali-20 rat 0%)
 

tomaszna

New member
Mam 46HX700 od dwóch dni i tak na szybko:
Minusy
- w dzień trzeba się przyzwyczaić do Deep Black Panel - tak jak przy plaźmie,
- jak w wielu tv Sony opcje ustawiania obrazu (4:3, zoom itd) są niewystarczające, w Samsungu jest to lepiej rozwiązane,
- nie da się zafiksować ustawień dla konkretnego wyjścia na stałe, jeśli masz włączony TV i uruchomisz dekoder kablówki to część obrazu ucieka poza ekran (połączenie kablem SCART - tylko takie ma moj dekoder). Jeśli uruchomisz dekoder przed TV obraz ustawi się OK. Wniosek: TV za każdym razem wykrywa ustawienia.
Plusy
- rewelacyjna jakość w SD (kablówka UPC wygląda jak film z DVD)
- nie zauważyłem smużeń czy innych opóźnień w obrazie
- czerń bardzo dobra (w ciemnym pokoju widać różnice pomiędzy ramką a ekranem ale cloudingu brak), jeśli podświetlisz ścianę za tv czerń ekranu zlewa się z ramką,
- współpraca z PC bez zarzutu (przejściówką DVI-Dsub – rozdz. 1920x1080)
- design – podoba się kobietom (zaakceptowany w miejsce Edge Led Samsunga).
 

tief

New member
"nie da się zafiksować ustawień dla konkretnego wyjścia na stałe" - ciekawe czy z HDMI.
W marcu mam zamiar kupić LCD,ale nie wiem czy będzie to Z5500 czy HX700.
No i problem z calami 40 czy 46 :( pokój 4.50x3.50 - 4m. od TV.
Może jakieś fotki.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
"nie da się zafiksować ustawień dla konkretnego wyjścia na stałe" - ciekawe czy z HDMI.
W marcu mam zamiar kupić LCD,ale nie wiem czy będzie to Z5500 czy HX700.
No i problem z calami 40 czy 46 :( pokój 4.50x3.50 - 4m. od TV.
Może jakieś fotki.
Jeśli chodzi o odległość to ja mam 4m i 52w5500. Faktycznie zdarza sie, że na tvp1 czy tvp2 czasami widać niedociagnięcia ale i tak bym nie zmienił na mniejszego bo przy oglądaniu filmu dobrej jakości czy olimpiady to pełna satysfakcja. Tak wiec jeśli masz 4m do kanapy to bierz 46''.
 

jgx

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem także jakie matryce idą na HX700, może będą wreszcie troszkę mniej smużyć niż te z Z4500,W5500,Z5500 czyli ze stajni S-LCD. ;)

a gdzie Ty widziałeś żeby matryce w seri Z smużyły??? Bo ja mam w domy 46z4500 i żadnego smużenia (ŻADNEGO) nie widze a ślepy nie jestem :p
 

jgx

New member
Bez reklam
"nie da się zafiksować ustawień dla konkretnego wyjścia na stałe" - ciekawe czy z HDMI.
W marcu mam zamiar kupić LCD,ale nie wiem czy będzie to Z5500 czy HX700.
No i problem z calami 40 czy 46 :( pokój 4.50x3.50 - 4m. od TV.
Może jakieś fotki.
przy 4m 46" to minimum - nie kupuj mniejszego bo będziesz żałował!!!!! Ja osobiście przy 4m kupiłbym 52 chyba że kasy brakuje
 

tief

New member
Może macie rację. Nie mam znajomych, którzy mają większy TV niż 32".
Jak patrzę na ścianę, na której ma wisieć TV to te 46" wydaje się olbrzymem?
Obecnie mam CRT 29" słyszałem, że odpowiednik w LCD to, 52” ale to już ogrom.
Dziękuję za odpowiedzi miło, że komuś chciało się skrobnąć :).
 

tomaszna

New member
HX700 obecnie występuje w rozmiarach 40" i 46".
Mam 4 metry do ekranu.
Osobiście kupibym nawet 55 (np. 55EX500) ale kobieta stwierdziła że taki tv zdominuje cały salon... więc odpuściłem i zostało 46".
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Hmmm a co w tym złego ze twój pokój zdominuje super obraz dający radoche z ogladania? Miałem wczesniej 42'' i załowałem od początku ze taki mały. Przeskoczyłem od razu na 52 i jest ok
 

tomaszna

New member
Dla mnie byłoby ok ale w zakupie partycypowała 50% udziałem druga strona przedkładająca estetykę nad wrażenia kinowe...
 

MAdam

New member
a gdzie Ty widziałeś żeby matryce w seri Z smużyły??? Bo ja mam w domy 46z4500 i żadnego smużenia (ŻADNEGO) nie widze a ślepy nie jestem :p
Jak gdzie.. w domu. Miałem podłączone 46Z4500 i 46W5500. Sa zdjęcia w dziale Sony z pomiaru inputlag. Przy oglądaniu tv, blueray,dvd mocno tego nie widać, ale da się zobaczyć na planszach z napisami czarne napisy przemieszczają się szybko z góry na dół, na białym tle. A używając tv jako monitora po hdmi sprawdzisz to w kilka sekund, Miałem na przełomie 2008-2010 kilkanaśce modeli LCD i 2 plazmy w domu, wiec bez problemu widze różnicę. Np. Ja mam tapete visty na pulpicie. Jest widok ciemnych skał zatopionych w falach morskich. Wystarczy otworzyć okienko windows z białym tlem i przeciagnąc w lewo w prawo nawet nie szybko. W okienku przez moment widzisz te skały, a do dopiero po jakimś czasie pojawia sie białe tło. To jest normalne w LCD, ale w tych modelach Sony bardzo widoczne. Widać to nawet przy przewijaniu myszką tekstu w dół pisanego czarną czcionką na białym tle czyli jak nasze forum :) W Samsungu 40B651 było już mniej widoczne, a też matryca była na S-LCD, a np. na słabitkim pod wzgledem elektroniki Samsungu 37A551 na matrycy AOU, nie widać tego wcale, jest po prostu duuużo szybsza,ale szara. Coś za coś.Nie wiem ze Sharpem. Nigdy z nim nie obcowałem. Ja widze wady modeli Sony, ale po wszystkich modelach z ktorymi mialem do czynienia (Toshiba 47ZV635,JVC 47DV1,Samsung 46A786, Samsung 46A856, Samsung 40A656 i jeszcze troszke..) to Sony wg mnie ma super elektronike, widze roznice i obraz mi sie podoba :) Szczególnie w modelach na Silniku BE3 i z motionflows. Oczywiście są to moje subiektywne wrażenia, no ale wiadomo forum polega na wyrażaniu subiektywnych opinii ;)
 

gieldakom

New member
46hx700

Od 3 dni mam ten model i jestem bardzo zadowolony, miemialem wczesniej za duzo do czy nienia z tego typu TV ale podoba sie mi bardzo, a co najwazniejsze podoba sie zonie :D. Mialem kupic 46W5500 ale obudowa nie byla za ladna (mnie sie podobal bo interesowal mnie obraz a nie wyglad).
Juz mialem kupowac 46 EX 700 ale na szczesci pojawil sie w sprzedazy HX i mysle, ze jest modelem posrednim laczacym niezawodnosc w starszych modelach i laczacy desing nowych Ledow.
Dodatkowo zuzycie pradu jest rozne w zaleznosci od pory dnia- sensor swiatla dziala. Przy ustawieniach standardowych przy zgaszonym swietle zuzycie wynosilo 70W.
Oczywisci przy zmianach ustawien mozna dojsc do 150W.
Obecnie przy ustawiniach film plus dekoder Nka calosc pobiera mi 140W wiec mysle ze to bardzo przyzwoite zuzycie.
 
Do góry