Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

Sych

New member
Korzystasz z czujnika obecności? Jak on się sprawuje w praktyce? Kurcze miałem okazje sprawdzić i zapomniałem... Może ktoś opisze...
 

gieldakom

New member
Korzystasz z czujnika obecności? Jak on się sprawuje w praktyce? Kurcze miałem okazje sprawdzić i zapomniałem... Może ktoś opisze...
c

HX nie posiada czujnika obecnosci - posiada tylko czujnik nasycenia swiatla w pomiestrzeniu na tej upodstawie daje wieksze lub mniejsze podswietlenie.
seria EX posiada czujnik obecnisci (EX700 napewno).
 

gieldakom

New member
Napisz cos wiecej, zapodaj fotki, jaka czern przy slabym swietle, odbicia, plynnosc w sporcie i filmach. Taka zajawka to troche za malo dla nas :)

Jedna fotka robiona w dzien
 

Attachments

  • 006_922x691.jpg
    006_922x691.jpg
    55,7 KB · Wyś: 374

WuMike

New member
Bez reklam
Obok fotek fajnie byloby miec komentarz. Powiedz jak plynnosc przy transmisji skokow? Czy bialy byl czysciutki? Dzisiaj swiecilo slonce w Lahti, wiec powinno az bic po oczach. Nie wiem, gdzie masz okno, ale refleksow specjalnych nie dostrzegam. Nastepne zdjecia zapodaj przy wieczornym seansie z filmem, w ktorym jest duzo czerni, szarosci.
 

Ares78

New member
Jedna fotka robiona w dzien

Ok to jakbyś mógł to następne tak bardziej na wprost i przy zgaszonym świetle wieczorkiem, jeśli ni byłoby problemu, byłoby to dość miarodajne wtedy. Z czystej ciekawości zapytam, zamierzasz chować jakoś przewody czy jednak zostawiasz tak jak teraz jest? Swoją drogą, Slim to nie jest, ale całkiem fajnie się prezentuje na ścianie.
 

gieldakom

New member
Przepraszam, ze tak malo pisze ale narazie jestem w trakcie ogladania filmow bo jestem troche do tylu. Na tym TV poprostu warto obejrzec filmy jeszcze raz.
Jak sie nim naciesze to wiecej o nim napisze i podam wiecej fotek.
 

gieldakom

New member
Pare fotek, kolory sa bardzo naturalne bez razenia po oczach czy rozmyc.
 

Attachments

  • 011_922x691.jpg
    011_922x691.jpg
    46 KB · Wyś: 208
  • 013_922x691.jpg
    013_922x691.jpg
    74,4 KB · Wyś: 240

gieldakom

New member
Fotki gdzie jest Bond, to obraz z laptopa divixhd kabelkiem hdmi, obraz zyleta.
a tam gdzie kabaret to zwykly divix na zoomie z sonego i nie widze zadnej pixelizacji,
 

Attachments

  • 019_922x691.jpg
    019_922x691.jpg
    36,6 KB · Wyś: 153
  • 020_922x691.jpg
    020_922x691.jpg
    71,1 KB · Wyś: 143

j63

New member
sony 700hx

Dzięki za odpowiedź!Z tego co poczytałem o podświetleniach,to chyba dobrze,że CCFL:-o.Jestem dość świeży w temacie,więc jeśli się mylę to poprawcie.Jakoś to led krawędziowe mnie nie przekonuje.Na razie!Pozdrawiam,
 

Ares78

New member
Zależy pomiędzy czym wybierasz CCFL jest oparte na tradycyjnych świetlówkach, telewizor w erze Edge LED jest przez to stosunkowo gruby, ale oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i przy okazji można zmieścić lepsze głośniki. Także pytanie co jest dla Ciebie najważniejsze w telewizorze :)

gieldakom powiem szczerze, że TVN HD prezentuje się naprawdę bardzo przyjemnie dla oka
 

j63

New member
Zależy pomiędzy czym wybierasz CCFL jest oparte na tradycyjnych świetlówkach, telewizor w erze Edge LED jest przez to stosunkowo gruby, ale oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i przy okazji można zmieścić lepsze głośniki. Także pytanie co jest dla Ciebie najważniejsze w telewizorze


Trafiłeś w samo sedno,TV będzie stał w rogu na szafce,więc grubość nie ma dla mnie znaczenia.Obraz jest najważniejszy i tu chyba się nie zawiodę.Lepsze głośniki też nie zaszkodzą,nie zawsze odpala się kino.Mam na razie sygnał SD z kablowej Vectry,ok 3m do fotela i dylemat 40 czy46?:niewiem:
 

Ares78

New member
Trafiłeś w samo sedno,TV będzie stał w rogu na szafce,więc grubość nie ma dla mnie znaczenia.Obraz jest najważniejszy i tu chyba się nie zawiodę.Lepsze głośniki też nie zaszkodzą,nie zawsze odpala się kino.Mam na razie sygnał SD z kablowej Vectry,ok 3m do fotela i dylemat 40 czy46?:niewiem:

Do Nki spokojnie pokusiłbym się o 46 cali, ale nie mam pojęcia jaką jakość obrazu oferuje Twoja kablówka, a to ma dość istotne znaczenie bo im słabszy sygnał to tym dalej lepiej się odsunąć. Co do głośników to prawda jest taka, że raczej nie wiele osób włącza kino domowe, żeby obejrzeć wiadomości czy też pogodę ;) Co do technologii podświetlenia jeśli grubość nie ma znaczenia (nie będziesz wieszał telewizora na ścianie) to lepiej zdecydować się na świetlówki (full LED możliwością wygaszania miejscowego kosztują sporo więcej).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Do tv mam plazme ale do playa i ogólnie gier przydał by się dobry ale mniejszy LCDek, chciał bym by wydali ten tv w ver 32 calowej bez kitu.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Byłem dzisiaj w salonie Sony i mam dylemat...

Który z nich

Testowałem , oglądałem przez 1,5 godziny

Miałem wrazenie ze NX800 miał fajny bialy kolor a obrazie, natomiast NX700 juz nie

Ogolnie jeden i drugi bardzo pozytywne wrazenia....

Edge LED wyglada na NX800 super

No i przez ten typ podswietlenia nie ma chyba mowy o cloudingu... jak i strefowe podswietlnie poprawi jednak chyba czarny...

Sam nie wiem - Doradzcie - cena to drugorzedna sprawa
 

j63

New member
Ares78;]Do Nki spokojnie pokusiłbym się o 46 cali, ale nie mam pojęcia jaką jakość obrazu oferuje Twoja kablówka, a to ma dość istotne znaczenie bo im słabszy sygnał to tym dalej lepiej się odsunąć. Co do głośników to prawda jest taka, że raczej nie wiele osób włącza kino domowe, żeby obejrzeć wiadomości czy też pogodę ;) Co do technologii podświetlenia jeśli grubość nie ma znaczenia (nie będziesz wieszał telewizora na ścianie) to lepiej zdecydować się na świetlówki (full LED możliwością wygaszania miejscowego kosztują sporo więcej).

Dzięki Ares78,czuje w Tobie duże wsparcie.Utwierdziłeś mnie w mojej decyzji,przymierzam się do TV od roku ale nie żałuję,w technologii świetlówek naprawdę widać postęp,a na full LED jest dla mnie za wcześnie:wink:.Niech no się tylko stary Soniacz popsuje...:D:D Jak wytłumaczyć Żonie,że powinien być taki duży???:-D:-D:-D
 
Do góry