Sony kdl-ex700 (32ex700/40/46/52/60ex700) - led „dla mas”, opinie testy, wszystko o..

Azifrael

New member
A i ja mam jedno pytanie do uzytkownikow ex710 + cyfrowego polsatu (najlepiej z dekoderem hd 5000).
Czy i u was moze podczas ogladania CP na pilocie sony przestaja dzialac przyciski options czy home? Raz dzialaja, raz nie i mowiac szczerze zaczyna byc to troche irytujace, bo zeby zmienic opcje tv musze wchodzic przez sync a do home i zmiany np. wejscia na usb dostac sie nie moge w ogole...
Oczywiscie jesli wylacze CP i przejde na analoga to wszystko gra :/
 

tatu

New member
Chciałbym podzielić sie wrażeniami z oglądania EX 711. Byłem u szwagra 40 cali obraz z kablówki (chyba UPC) program polsat HD musze przyznać bardzo ładny tzw. zyletka jedynie gdy podszedłem za blisko (około 40 cm może 30) to "cos" mi przeszkadzało ale trudno opisac co to było ale tak jakby malutkie ziarenka piasku powodowały lekkie zniekształcenia ale już po odejsciu dalej obraz znakomity. Natomiast co do obrazu już nie HD poskakałem po kanałach i niektóre programy prezentowały się trzeba przyznać słabo, były rozmazane. Nie ma tu jednak reguły bo w obrębie jednego kanału w zależności od emitowanego akurat materiału jakość się zmieniała. Reasumując wygladało na to ze obraz nagrany powiedzmy 5 czy 10 lat temu był róznie przez odbiornik przedstawiany. Napewno obiektywnie mogę stwierdzić iż silnik BE3 lepiej przedstawia obraz od BE2(porównanie z modelem EX401)
Co do popularnego tematu czerni, niestety głosu nie zabiorę gdyż nie robiłem kombinacji pod kątem tego elementu (rozumiecie wieczór sylwestrowy :) )

Reasumując można zaryzykowac stwierdzenie, że LCD technologia, która jest już wszechobecna jednak generalnie w porównaniu do CRT słąbiej przedstawia obraz i mam tu na mysli przedział cenowy tak do 3500PLN może nawet 4000 (prócz oczywiscie w jakości HD) W CRT owszem mamy często mniejszy czy większy efekt śniegu ale samo skalowanie twarzy osób itp. wygląda moim zdaniem zdecydowanie lepiej.
 

cornolio

New member
no niestety filmy pod usb odtwarza, zaś jak mam folder film + napisy już wyskakuje że nie może odtworzyć

a mi nic nie widzi, mam co prawda ex710 ale w tym wypadku to chyba nie ma roznicy, pen i dysk w FAT32 i nic... kompletnie nic, co prawda z około 30 filmów 25 w ixvidzie ale kilka jest w divixie i to samo ... co moze być przyczyną?
Dodam jeszcze za tak samo nie widzi zdjęć w jpegu, widzi dysk, i pamięc usb ale nic nie czyta:(
 
Ostatnia edycja:

DaroR

New member
Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum i miło mi gościć wśród ekspertów.
Mam pewien problem. Zapalarka gazy od kuchenki gazowej czyni mi zakłócenia w moim nowym LED Sony KDL EX710. Czy można to ograniczyć jakimś filtrem? Bardzo proszę o pomoc
Daro R
 

pigmalion

New member
Witam, czy moze mi ktoś napisać jakie kable są mi potrzebne do podłączenia PC do TV. Druga sprawa to mam w mieszkaniu router, a w kompie kartę USB tP-LINK TL-WN722N. Na kompie działa ale kiedy podłącze do USB w TV to nie wykrywa sieci bezprzewodowej. Nie mogę sobie z tym poradzić, Proszę o pomoc. Zaznaczam że jestem żółtodziób w tych sprawach.
 
Ostatnia edycja:

inzkulozik

New member
Witam, czy moze mi ktoś napisać jakie kable są mi potrzebne do podłączenia PC do TV. Druga sprawa to mam w mieszkaniu router, a w kompie kartę USB tP-LINK TL-WN722N. Na kompie działa ale kiedy podłącze do USB w TV to nie wykrywa sieci bezprzewodowej. Nie mogę sobie z tym poradzić, Proszę o pomoc. Zaznaczam że jestem żółtodziób w tych sprawach.

Musisz mieć urządzonko "made by sony" do sieci WiFi, niestety... obejrzyj prezentację telewizorka na stronie Sony.
 

tdigdtd

New member
Ja kupiłem i póki co jestem załamany że nie posłuchałem Hadesa :( zakupiłem 711kę, clouding okropny w ciemnym pomiezczeniu, nierównomierny - jakby ktoś z latarką stał przy ekranie. ehh ale jestem wściekły. Wymienić już nie można.
Wiecie jak zminimalizować efekt tego okropnego podświetlenia na kompletnie czarnych obrazach? :( w ruchu, kolory obraz itd piękne. ale ogólnie pierwsze wrażenie na minus

edit - spójrzcie na fotkę, czy tak świeci sprawna 710/711? to jest jakaś masakra. czy to podlega reklamacji, wymianie? na obecną chwilę nie mam nawet ochoty patrzeć na ten tv. makabra poprostu :(



Uploaded with ImageShack.us

Dlatego nigdy nie kupie telewizora z krawędziowym podświetleniem LED, w nocy nie nadają się do użytku :(

Paradoksalnie lepsze CCFL jest tańsze (lepsze chyba pod każdym względem po za zużyciem prądu i troche większa głębokością telewizorka). Widziałem podobny efekt na dwóch telewizorach innych marek z edge led (krawędziowym podświetleniem) u znajomych. Niestety ale jeśli LED to tylko RGB czyli diody na całej powierzchni a nie jedynie na krawędziach (i przy okazji cena x2 :().
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
to samo mialem w modelu 40KDL5500W, telewizor oddalem i kupilem full leda sharpa 700E, krawedziowe podswietlenie to porazka, ale tez przekonalem sie o tym dopiero na wlasnej skórze, gdyz w sklepie tego nie zobaczysz
 

eM!

New member
Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum i miło mi gościć wśród ekspertów.
Mam pewien problem. Zapalarka gazy od kuchenki gazowej czyni mi zakłócenia w moim nowym LED Sony KDL EX710. Czy można to ograniczyć jakimś filtrem? Bardzo proszę o pomoc
Daro R

Nie znałem wcześniej sztuczki z kuchenką gazową :). O włączaniu oświetlenia pokoju słyszałem, ale numer z zapalarką kuchenki gazowej wygrywa :krol:.

Można ograniczyć to zjawisko dość skutecznie stosując dobrą listwę przepięciową. Jest ich cała masa na rynku więc łatwo coś dobierzesz. Osobiście raczej brałbym coś ze środka stawki cenowej (jakościowej).
 
Do góry