Sony kdl-ex700 (32ex700/40/46/52/60ex700) - led „dla mas”, opinie testy, wszystko o..

moharp

New member
Porównywałeś dwa telewizory z szybą, tylko że jeden CCFL a drugi na LED. I tu masz rację lepszy LED. Ale ja porównywałem dwa LEDowe z szyba nx800 i bez ex700 i ten drugi był jaśniejszy.Czytaj ze zrozumieniem.
 

rakimm

New member
Porównanie modeli ex700 i nx700 na stronce: televisioninfo.com/content/Sony-KDL-40NX700-KDL-46NX700-LED-LCD-HDYV-Review-1640/Vs-Sony-KDL-46EX700.htm wypadło korzystniej w kwestii obrazu na korzyść tańszej serii.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm, a czym sie roznią NX700 od NX800 na nasz rynek ?

Pozatym chyba źle cos ten test przeczytałes

NX700 wypadł w testach ze ma lepsza jakosc obrazu od EX700

"
Wreszcie, NX700 ma ładniejszą jakość telewizji.​

Finally, the NX700 is a prettier television.
But if you're looking to save a few bucks, you still get a good performer with all the same streaming content in the EX700 series"

Mozna zaoszczedzic na jakosci troche i kupic serie EX700
 
Ostatnia edycja:

rakimm

New member
Hmmm, a czym sie roznią NX700 od NX800 na nasz rynek ?

Pozatym chyba źle cos ten test przeczytałes

NX700 wypadł w testach ze ma lepsza jakosc obrazu od EX700

"
Wreszcie, NX700 ma ładniejszą jakość telewizji.​

Finally, the NX700 is a prettier television.
But if you're looking to save a few bucks, you still get a good performer with all the same streaming content in the EX700 series"

Mozna zaoszczedzic na jakosci troche i kupic serie EX700

Fragment "Finally, the NX700 is a prettier television. " dotyczy samego designu (czyt. NX700 jest ładniejszym telewizorem). Poniżej tej konkluzji znajduje się bezpośrednie porównanie obu modeli i punktowe oceny przyznane za poszczególne aspekty obrazu i funkcjonalności. Ponadto na samym końcu testu zawsze zamieszczona jest tabelka również z punktami za całokształt (można porównać w czym i o ile wg testujących lepszy/gorszy jest konkretny model).
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja miałem oba obok siebie i mi zdecydowanie bardziej pasował jednak NX800

Był zdecydowanie jasniejszy jak i miał lepszą czerń, kolor biały, jak i ogolnie naturalnosc barw
 

ksebas

New member
O tym, że Sony już w zeszłorocznych seriach obniżyło jakość podzespołów pisano wcześniej (chodzi o podzepoły, obudowę czy coraz gorsze głośniki) a z tego co czytam to ci co się znają na tym lepiej niż ja piszą, że w tego rocznych modelach jest jeszcze oszczędniej. Z tąd też nie do końca zrozumiałe są dla mnie zachwyty Gmeru nad tym jakie to teraz tanie telewizory można kupić.
 

jgx

New member
Bez reklam
O tym, że Sony już w zeszłorocznych seriach obniżyło jakość podzespołów pisano wcześniej (chodzi o podzepoły, obudowę czy coraz gorsze głośniki) a z tego co czytam to ci co się znają na tym lepiej niż ja piszą, że w tego rocznych modelach jest jeszcze oszczędniej. Z tąd też nie do końca zrozumiałe są dla mnie zachwyty Gmeru nad tym jakie to teraz tanie telewizory można kupić.
no cóż kryzys no i płaszczaki stają się towarem coraz bardziej pospolitym więc firmy nie mają zadnego interesu żeby projektować wyszukane modele które i tak za pare lat będą technicznymi starociami, ma być w miare dobrze, w miare tanio a za pare lat klient ma znów kupić coś nowego aby wszyscy byli zadowoleni :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

ale dziwne bo moj NX800 gra o niebo ładniej niz grał Z5500...

I bynajmiej nie narzekam na jasnosc NX800 - mam fajny czarny i jasny obraz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już pisaliśmy że Sony dzięki podpisanej współpracy z Sharpem i stosując matryce Sharpa w modelach EX 500 znacznie zyskał na jakości.
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html - test co prawda dotyczy plazmy Panasonica - ale w końcowej części jest dużo zdjęć porównawczych gdzie Sony prezentuje się wręcz znakomicie. I wreszcie wyeliminował wady które miał stosując matryce Samsunga.
 

juzag

New member
sony kdl40ex700

Mam zmiar kupic tv i zastanawiam sie nad 3 modelami tz. sony KDL40EX700, samsung LE46B650 i sharp LC40L705EV. Wszystkie są w jednakowj cenie 3490-3890.
Co do ustawienia tv w moim pokoju to odleglosc bedzie ok 3,5m od ekranu, pokoj raczej bez słońca ale ekran na tle okna.Oglądam raczej filmy wiec interesuje mnie terz czy mozna ogladac z dysku przez USB. Co do sygnału to posiadam CYFRE+ ale bez HD ale wszysko sie zmienia wic nie wykluczam zmiany na HD lub wogule na N-ke ( wiecej programow w HD bez doplat).
jesli mozecie to doradzcie ktory.
Wiem ze wielu z was bedzie prawdopodobnie za ledami ale samsung kusi rozmiarem ale to nie jest kryterium, chodzi o obraz i niezawodnosc bo w ostatnim czasie z tym juz jest duzo gorzej . Moj poprzedni Philips przezyl 5 lat i w serwisie podano mi koszt naprawy co w moim przypadku bylo jednoznaczne z kupnem nowego TV.
 

Ares78

New member
Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na podświetleniu diodami LED i w dodatku w krawędzi obudowy... Przy 3,5 metra nawet na słabszym sygnale 46 cali w większości przypadków będzie najbardziej optymalne zamiast ex700 zobacz ex500 właśnie w większej przekątnej, jeżeli zależy Ci głównie na obrazie, a nie wyglądzie (grubości telewizora) to świetlówki dają radę :)
 

kaltam

New member
Kupiłem 52ex700 i nie żałuję. Myślałem jak poprzednicy o sharpie 705 lub innym sony z pełnym podświetleniem. Podaję sygnał z polsatu i poza kanałami TVP (słaba jakość) jest naprawdę co oglądać. Mecze oglądam w HD ze stacji niemieckich (niekodowanych: ARD HD i ZDF HD) jakość obrazu suuupeeerrrrrr.
 

Mike25

New member
Trochę szokujące informacje na stronie Sony releases EX710 to replace EX700 - FlatpanelsHD

Piszą tam, że Sony niespodziewanie zakańcza produkcję stosunkowo młodej serii EX700 i zastąpi ją serią EX710, co jest podobno spowodowane problemami z mocami przerobowymi Sharpa i w związku z tym przerzuceniem się na matryce S-LCD ze stajni Sony-Samsung, jednak nie jest to potwierdzona przyczyna. Ciekawe, czy dotyczy to również Polski?

Jak widać w poniższym linku, design uległ minimalnym zmianom
http://www.sony.co.uk/product/t32-ex-series/kdl-40ex713
 
Ostatnia edycja:

ketros

New member
A czy zmiana na matryce samsunga oznacza, że będą one błyszczące? bo tak to wygląda z tych poglądowych fotek, a chciałem w najbliższej przyszłości kupić ten model i nie wiem teraz czy czekać na nowy czy kupować ten z matową matryca... Gdyby ktoś wiedział, proszę o info:)
 

Mike25

New member
Wg różnych opinii krążacych w necie ma to być albo Samsung-Sony (z ich wspólnej fabryki S-LCD), albo LG, bo podobno Sony z LG podpisało niedawno kontrakt. Pewnie przekonamy się w wkrótce co tam wrzucą :)

Wykończenie matrycy nie determinuje marki. S-LCD mogą być błyszczące, ale też matowe i półmatowe. To samo z innymi markami.
 

Ares78

New member
A czy zmiana na matryce samsunga oznacza, że będą one błyszczące? bo tak to wygląda z tych poglądowych fotek, a chciałem w najbliższej przyszłości kupić ten model i nie wiem teraz czy czekać na nowy czy kupować ten z matową matryca... Gdyby ktoś wiedział, proszę o info:)

Hmm w tej chwili nie wiadomo jak dokładnie będzie, ale nie wydaje mi się, żeby przeszli nagle z półmatowych na błyszczące. Zresztą w najbliższej przyszłości nie powinno być problemów z dostępnością w ex700...
 
Do góry