Sony kdl-ex700 (32ex700/40/46/52/60ex700) - led „dla mas”, opinie testy, wszystko o..

MAdam

New member
SONY KDL-EX700 (32EX700/40/46/52/60EX700) - LED W WYKONANIU „DLA MAS”


Najzacniejszy reprezentant serii dla uboższych - „Dobry wybór” oparty na jak dotąd kontrowersyjnym podświetleniu diodami LED umieszczonymi na krawędziach ekranu (edge-led). Jego szeroki wachlarz rozmiarowy, umiarkowana cena oraz mnogość funkcji wskazują, iż właśnie ten model może cieszyć się największą popularnością w 2010 roku wśród modeli Sony.

Ważniejsze funkcje:

  • Podświetlenie EDGE-LED większe nasycenie barw oraz technologia GigaContrast pozwalająca na uzyskanie w jednej klatce najczystszej bieli i najgłębszej czerni; oszczędność energii i mniejsza grubość ekranu

  • Wi-Fi Ready – możliwość podłączenia adaptera sieci bezprzewodowej albo klucza USB w celu łatwego łączenia się z domową siecią bezprzewodową bez wprowadzających bałagan kabli

  • BRAVIA Internet Video– podłączanie telewizora do Internetu w celu korzystania z serwisów internetowych, wyświetlania filmów na pełnym ekranie i oglądania programów przeoczonych w telewizji (dostępne usługi zależą od kraju)

  • Technologia Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu – płynność i ostrość szybko zmieniających się obrazów w sporcie, kinie akcji itp. dzięki technologii zapewniającej dwa razy więcej klatek niż na zwykłym telewizorze 50 Hz

  • Czujnik obecności – technologia wykrywania ruchu przed telewizorem wyłączająca obraz po określonym czasie od wyjścia widzów; obraz włącza się dopiero wówczas, gdy widz wróci przed telewizor (w przeciwnym razie telewizor przełącza się w tryb czuwania)

  • BRAVIA ENGINE 3 - imponująca szczegółowość obrazu, optymalny kontrast i większa wierność barw

  • Technologia Live Colour™ – cztery ustawienia koloru (wyłączone, niskie, średnie i wysokie) umożliwiające uzyskanie obrazu o optymalnej jakości i dynamizmie

  • DLNA – przesyłanie do telewizora Bravia filmów, muzyki i zdjęć ze znajdujących się w dowolnym punkcie mieszkania kompatybilnych urządzeń, takich jak laptop, telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny
  • USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć


Ceny EX700 już na wejściu pod koniec lutego mają być mocno konkurencyjne w stosunku np. do linii Samsunga edge-led z 2009 roku (UE B6000/B7000). Dla przykładu cena 40EX700 powinna oscylować w granicach 4000 zł, a 46EX700 ok. 5500 zł.
 

Attachments

  • EX700.jpg
    EX700.jpg
    27,7 KB · Wyś: 17296

MAdam

New member
Miejmy nadzieję, że nasz głowny spec i tester KIKI też przetestuje jakiś nowy modele Sony z 2010. Serie z 2009 nie miały uznania do testów u Kikiego. Mnie osobiście najbardziej interesuje HX700, ale cała nowa linia mnie interesuje. Pierwsze wrażenia u konkurencji to takie, że EX700 porónywalny z W5500, tego moźna było się spodziewać. Edge-led to edge-led. A po za tym EX-700 nie ma Deep Black Panel, więc nie ma czym nadrobić. Troszkę więcej szans ma NX, który ma deep black panel.
 

Sławo

New member
Szkoda że seria EX700,500 i tutti kuanti

ma na szczęście "aż 100Hz" ale jedzie na starych silnikach BE2. Przypominam, że poprzednie modele od W miały BE3. Czy Sony nie wciska staroci i śdredniactwa celem obniżenia ceny???? Niczego się nie robi dla konsumentów za darmo..... Mnie to wygląda na staroć w nowej budzie.... no i przystępnej cenie. Powtórzę się jestem na kupnie i miał to być 46W55 i chyba skończy sie na zakupie starszego - sprawdzonego modelu w bardzo jadalnej cenie....:spam:
 

apio

New member
ma na szczęście "aż 100Hz" ale jedzie na starych silnikach BE2. Przypominam, że poprzednie modele od W miały BE3. :spam:
Kolega w pierwszym poście pisał , że BE 3, więc o co chodzi ?:confused:

SONY BRAVIA EX700

•Wyraźny, szczegółowy obraz Full HD na smukłym ekranie z podświetleniem Edge LED
•Możliwość współpracy z siecią Wi-Fi w celu korzystania z materiałów, serwisów i widgetów internetowych
•Czujnik obecności i szereg energooszczędnych rozwiązań
Technologie SONY BRAVIA ENGINE 3 i Motionflow 100Hz pierwszorzędny, niezamazany obraz
•Dostępne wielkości: 32\" (81 cm), 40\" (102 cm), 46\" (117 cm), 52\" (132 cm), 60\" (152 cm)
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
ma na szczęście "aż 100Hz" ale jedzie na starych silnikach BE2. Przypominam, że poprzednie modele od W miały BE3. Czy Sony nie wciska staroci i śdredniactwa celem obniżenia ceny???? Niczego się nie robi dla konsumentów za darmo..... Mnie to wygląda na staroć w nowej budzie.... no i przystępnej cenie. Powtórzę się jestem na kupnie i miał to być 46W55 i chyba skończy sie na zakupie starszego - sprawdzonego modelu w bardzo jadalnej cenie....:spam:
A skąd to kolega ma takie info? Ze strony USA Sony? Nie wiem czy to jest dobre źródło, wg tamtej strony Seria V5500 też jest na BE2, a jak wiemy u nas była BE3.Cała Europa pisze, że EX700, a także EX500 mają BE3. Jeśli masz wiarygodne źródło to podaj, a nie strzelasz bez prochu. Są już pierwsi właściciele EX500 w Polsce i na 100% potwierdzają, że jest BE3. Na konkurencyjnym forum jest test sampla EX700 i też kolega Gmeru pisze, że jest BE3... A inna kwestia jest taka, iż w USA mogą być inne silniki w tych samych modelach co w Europie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
będziemy testować model produkcyjne za kilka jak wejdą do sprzedaży - bo sample kilka razy okazało się że są mocno odstające od tych co są w sprzedaży.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
A skąd to kolega ma takie info? Ze strony USA Sony? Nie wiem czy to jest dobre źródło, wg tamtej strony Seria V5500 też jest na BE2, a jak wiemy u nas była BE3.Cała Europa pisze, że EX700, a także EX500 mają BE3. Jeśli masz wiarygodne źródło to podaj, a nie strzelasz bez prochu. Są już pierwsi właściciele EX500 w Polsce i na 100% potwierdzają, że jest BE3. Na konkurencyjnym forum jest test sampla EX700 i też kolega Gmeru pisze, że jest BE3... A inna kwestia jest taka, iż w USA mogą być inne silniki w tych samych modelach co w Europie.

Też czytałem pierwszą część testu i faktycznie jest napisane BE3 więc chyba takim informacjom można już wierzyć, a to, że na rynek amerykański telewizory mogą mieć inną specyfikacje to już swoją drogą, także nie można bezkrytycznie podłapywać tam podanych wiadomości. Tak już na marginesie w ex700 divxy przez USB działają, mkv niestety już nie, ale jakby nie patrzeć jest postęp.

kiki: czekamy z niecierpliwością na test.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum niebieskim jest test telewizora 40 EX 700 i po przeczytaniu stwierdziłem "że z dużej chmury mały deszcz" telewizor opisany bez euforii testującego. Jak ktoś jest tym testem zainteresowany to niech tam sobie zaglądnie.
 

MAdam

New member
No, podobnie było z Samsungami B6000/7000 w 2009 roku. Jak się okazało dużo tańszy model B651 na zwykłym CCFL świecił lepiej, ale mimo gorszego obrazu, wysokiej ceny Samsung sprzedał mnóstwo modeli UEB6000 i UEB7000, bo ładny i cienki, ale wg mnie nie wart tych pieniędzy. Testujący wspomina, iż NX wypada dużo lepiej niż EX i jest to oczywiście zasługą tylko i wyłącznie DEEP BLACK PANEL, czyli tak krytykowanej szyby blokującej światło.
 

Ares78

New member
NX wypada tak samo lepiej jeśli chodzi o rozmieszczenie chociażby wejść, co do telewizorów Edge LED jest na takie popyt to i takie producenci oferują. Dobrze, że zawsze jest jakaś alternatywa tak samo w tym przypadku, ktoś chce niedrogiego slima to zainteresuje się ex700, bardziej zainteresowani stricte obrazem sięgną np. po hx700...
 

MAdam

New member
Faktycznie, składany na Słowacji to do nas chyba też te idą. Nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość. Z tego "dowidziałem" to matryca LK40000LA48. Nie mam doświadczenia z Sharpem, jak tam z czarnym i ze smuzeniem, ale opinie są różne, wiem S-LCD ciut smuży, ale znowu czarny spoko. Może wypowie się ktoś kto zna nowe matryce Sharpa o ile te są nowe?
 

Attachments

  • Sony.JPG
    Sony.JPG
    78,8 KB · Wyś: 3958
  • sony2.JPG
    sony2.JPG
    82,5 KB · Wyś: 4006
  • sony3.JPG
    sony3.JPG
    93,5 KB · Wyś: 4137
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
podejżewam że jedynym plusem jest niższe zurzycie energii...może i BE3 to cos niezłego ale 100hz to kibel na maksa....efekt widac jedynie na testach ale dając obraz z tunera upc to i tak jedne wielkie gówno...filmy z kompa podobnie - w tych dwóch wyłączam 100Hz bo nie daje kompletnie nic...z ps3 ciut poprawiało ale nie na tyle by warto było dac prawie 500 więcej....
 

MAdam

New member
podejżewam że jedynym plusem jest niższe zurzycie energii...może i BE3 to cos niezłego ale 100hz to kibel na maksa....efekt widac jedynie na testach ale dając obraz z tunera upc to i tak jedne wielkie gówno...filmy z kompa podobnie - w tych dwóch wyłączam 100Hz bo nie daje kompletnie nic...z ps3 ciut poprawiało ale nie na tyle by warto było dac prawie 500 więcej....
wg. Ciebie, ale jesteś w mniejszości. 100/200Hz Sony to bardzo dopracowany algorytm na tle konkurencji. Dla mnie konieczny przy tv od. 37 cali wzwyż. Ale zawsze możesz wyłączyć. Prawdą jest, że nie na każdy materiał sie nadaje.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.MAdam na tym poziomie z ta pisownia nie ma sensu polemizowac z nijakim pkomp.
Co do do tej matrycy? (cyt ; Może wypowie się ktoś kto zna nowe matryce Sharpa o ile te są nowe?)Mysle,ze sa to juz nowe matryce Sharpa(zauwaz na zdjeciu pod LK40000la48? jest 02a itd...Kojarze to tak- UV2a mialy swiecic okolo 30% jasniej, tak bylo podane na CES.Po drugie "stare matr.Sharpa ASV zdecydowanie slabiej swiecily.Moim zdaniem te doskonale wyniki w testach to zasluga matrycy+elektronika.Mysle,ze w innych LCD-LED modelach Sony tez beda te matryce,nie tylko w Topowych.pozdr.
 

moharp

New member
Myślę, że seria ex700 dzięki temu że nie ma szyby tej z serii nx i hx swieci jaśniej i ma bardziej intensywne kolory. Oczywiście czarny nie jest idealnie czarny, ale ta szyba serii nx i hx z wpływa na pociemnienie obrazu.
 

Spioch1

New member
Ale sony jedzie po kosztach
Na tych fotach(szkoda, ze taka rozdzielczość) nie widzę kondensatorów solid state
Ex500 to samo
w V5500 większość kondesatorów jest solid state
Z tego co widzę, to w nowych seriach TV zastosowano najzwyklejsze tanie kondesatory ehhh
A potem będą z tym problemy, bo elektrolit zaschnie
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Moharp, mylisz się

a porownywalem HX700 do NX800 - stały obok siebie - i NX800 mimo lepszej czerni obraz miał i tak jasniejszy, instensywniejszy - więc go wybrałem
Mam go juz od kilku dni w domu i widze wszelkie odcienie szarosci, czego nie widac na LEDach Samsunga i wielu innych producentach
 
Do góry