Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
W tym wypadku 40 cali będzie jak najbardziej ok, 32" to jednak wciąż jest maleństwo i przy takich warunkach nie ma sensu iść w taką przekątną.

p-opala zapomniałem w poprzednim poście, 5500zł to bardzo atrakcyjna cena, na ceneo zaczynają się od 5700zł, a w Twoim przypadku dodatkowo masz jeszcze konsolę PS3.
 
Czy osoby oglądające analogową kablówkę na 32EX500 są zadowolone ze skalowania obrazu SD?
Nie ukrywam, że na razie sygnału HD nie mam, a obawiam się nieco o jakość sygnału z kablówki.
 

szfagier

New member
ja rowniez w sypialni mam 32ex500, syg SD z kablowki i jestem zszokowany ze tak dobrze moze wygladac zwykly sygnal. Do tego pogrywam sobie na PS3 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony...rozwazalem model toshiby 32xv733 ale nie zaluje wyboru sony :D
 

Scoth

New member
Ja mam od miesiąca 40EX500 w moim malutkim pokoiku. Sygnał z kablówki b.dobry a obawiałem się też tego. Teraz mam promocje w kablówce dekoder z nagrywarką przez 2 miesiące za friko oraz przez miesiąc kanały hd też. No obraz już jest wyśmienity aż się nie chce odchodzić o tv. Oczywiście już dekodera nie oddaje :) Spełnił moje oczekiwania również. A co dopiero jak w końcu dorwę jakiegoś blu-raya :) Tv wybrałem dzięki Wam forumowicze oraz kikiemu za co z góry dziękuje. Jestem naprawdę bardzo zadowolony :) Zastanawiam się jeszcze nad tym blu-rayem albo może ps3 by bardziej pasował bo czasem lubię sobie pograć (tylko denerwuje mnie tam brak obsługi .mkv) No ale na razie delektuje się obrazem z kablówki :) I powiem Wam nie bójcie się dużych przekątnych bo mi już chyba wydaje się on jakiś taki malusi hehe :)
 

Ares78

New member
Scoth nie zapominaj o jednej mocnej stronie ex500... DLNA odpalasz Wild Media Server i praktycznie wszystkie formaty filmów są obsługiwane, wiadomo nie jest to rozwiązanie idealne, ale zawsze za koszt przewodu ethernetowego zyskujesz na funkcjonalności. Także jeśli lubisz sobie pograć to PS3 w roli odtwarzacza blu ray spisze się dobrze.
 

ravaillez

New member
Scoth :Jeśli na PS3 będziesz grał to będzie dobry wybór, w innym przypadku lepiej kupić odtwarzacz stacjonarny, na dzień dzisiejszy nie jest to już duży wydatek.
 

bimp

New member
Witam,
mam pytanie do właścicieli Sony EX500. Jak wykonać ręczne przeszukiwanie i dodanie do już zaprogramowanych kanał cyfrowy. Korzystam z modułu CAM i niestety jest to duży problem jeżeli chcę sprawdzić, czy operator nie dodał nowych kanałów. W menu pozycja "wyszukiwanie "ręczne" jest nieaktywne (podobno działa tylko dla DVB-T).

Pozdrawiam
bimp
 

edi730

New member
Trzy miechy testowania EX500 stwierdzam że tv jest do dupy! Nisko budżetówka niczym się niewyróżniająca. Obraz sd jest kiepski skalowanie do niczego a kalibracja obrazu to mit którego nikt nie rozszyfrował. Kilka ustawień które w większości psują obraz. No i te opóźnienia obrazu względem dźwięku przy rozkodowywaniu sygnału audio przez amplituner... Tragedia! USB czyta ale tylko Dvix i Xvid i to też zależy od humoru. Text w filmach wygląda kiepsko. Kodeki które najczęściej używamy do 720p i 1080p takie jak Mkv x264 h264 nie czyta. No i to ograniczenie do 4 gb na plik wymuszone w formacie fat32 bo o ntfs zapomnieli. Przełączanie kanałów to wieczność. Nawet raz odnalezione kanały TV nie można aktualizować. Nie wymieszamy też kanałów analogowych z cyfrowymi. To tylko część tego co mi dokucza. No ale widziały gały co brały :( Cena mówi sama za siebie..
 
Ostatnia edycja:

neo2006a

New member
Trzy miechy testowania EX500 stwierdzam że tv jest do dupy! Nisko budżetówka niczym się niewyróżniająca. Obraz sd jest kiepski skalowanie do niczego a kalibracja obrazu to mit którego nikt nie rozszyfrował. Kilka ustawień które w większości psują obraz. No i te opóźnienia obrazu względem dźwięku przy rozkodowywaniu sygnału audio przez amplituner... Tragedia! USB czyta ale tylko Dvix i Xvid i to też zależy od humoru. Text w filmach wygląda kiepsko. Kodeki które najczęściej używamy do 720p i 1080p takie jak Mkv x264 h264 nie czyta. No i to ograniczenie do 4 gb na plik wymuszone w formacie fat32 bo o ntfs zapomnieli. Przełączanie kanałów to wieczność. Nawet raz odnalezione kanały TV nie można aktualizować. Nie wymieszamy też kanałów analogowych z cyfrowymi. To tylko część tego co mi dokucza. No ale widziały gały co brały :( Cena mówi sama za siebie..

Ciiiiii jak mozesz! w tym temacie nie wolno wypowiadac sie krytycznie o tym TV. Zaraz PR Sony zrobi z toba porzadek. :razz:
 

edi730

New member
Piszę jakie są moje odczucia co do tego tv. I dziwi mnie że jest on zachwalany. Jeśli chodzi o obraz TV nadaje się do sygnału FullHD i HD wtedy jest dobrze. Dobrze prezentuje się sygnał z kompa i nawet IL jest niewielki. Internet tv... hm tu można dyskutować bo powoli się rozwija. No i te kąty! Czerń znika już przy niewielkim odchyleniu i kolory robią się pastelowe. Widać to na twarzach postaci, które robią się po prostu sine! Tak jak moja przy testowaniu tego tv ;) Zaraz ktoś napisze o kalibracji... To proszę napisać jakie ruszyć ustawienia by uzyskać obraz który choć po części byłby dobry.
 

adamra

New member
Ja lekko zmodyfikowałem ustawienia "Ogólne" według mnie obraz na PS3 jest super. Co do TV to mam tylko 7 kanałów DVBT i także uważam że kolory i jakość obrazu jest bardzo dobra. Jak oglądam CSI Miami na polsacie przez tą zwykłą małą antenkę pokojową to nie mogę uwierzyć że obraz może być tak ładny, a po linii prostej od nadajnika w śremie mam jakieś 40km.
Ale na czym się zawiodłem: mianowicie na tym zachwalanym wszędzie Motionflow .... nie wiem jakie jest przeznaczenie tej funkcji, ale musiałem ją wyłączyć bo w grach przy szybkiej akcji jest tragedia ... jakość obrazu jest ładniejsza jak wyłączę Motionflow.
Skalowanie obrazu uważam że jest bardzo dobre. Póki co przez usb sprawdziłem tylko parę plików, między innymi mp4 i nie było problemów z odczytywaniem. Poprzedni telewizor Sharp który miałem nauczyłem się dobrze kalibrować po jakimś pół roku od zakupu, i na Sony przyjdzie czas zanim ogarnę wszystkie funkcje więc się nie przejmuje .
pozdrawiam :)
 

Spioch1

New member
Trzy miechy testowania EX500 stwierdzam że tv jest do dupy! Nisko budżetówka niczym się niewyróżniająca. Obraz sd jest kiepski skalowanie do niczego a kalibracja obrazu to mit którego nikt nie rozszyfrował. Kilka ustawień które w większości psują obraz. No i te opóźnienia obrazu względem dźwięku przy rozkodowywaniu sygnału audio przez amplituner... Tragedia! USB czyta ale tylko Dvix i Xvid i to też zależy od humoru. Text w filmach wygląda kiepsko. Kodeki które najczęściej używamy do 720p i 1080p takie jak Mkv x264 h264 nie czyta. No i to ograniczenie do 4 gb na plik wymuszone w formacie fat32 bo o ntfs zapomnieli. Przełączanie kanałów to wieczność. Nawet raz odnalezione kanały TV nie można aktualizować. Nie wymieszamy też kanałów analogowych z cyfrowymi. To tylko część tego co mi dokucza. No ale widziały gały co brały :( Cena mówi sama za siebie..
Czyta też MP4, mpeg i wiele innych
MKV prawie żaden TV nie czyta, ale od czegoś jest DLNA! Trudno aby TV odtwarzał wszystkie możliwe formaty, zobacz jaki bajzel jest zrobiony, zero standardów.
Obraz SD dobry.
Bo dźwięk+obraz się puszcza do TV i TV się podłącza optykiem do ampli!
Przełącza kanały bardzo szybko.
Co do katów, siedząc rogu kanapy blisko TV, pod kątem 45' do TV nie widzę żadnych zmian
Cóż, może mamy inne TV, ale proponuję odwiedzić lekarza an wszelki wypadek.
 

edi730

New member
Wyluzuj! :) Piszę tylko jakie są moje odczucia. Wiesz niektórzy zadowolą się nawet Mantą i piszą że jest super. Ja mam inne wymagania. Od lat jestem zwolennikiem marki Sony i posiadam jej sprzęt. Jest naprawdę dobry. Ale przy EX500 się rozczarowałem. Może źle coś ustawiam to pochwal się jakie masz ustawienia...
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Ale na czym się zawiodłem: mianowicie na tym zachwalanym wszędzie Motionflow .... nie wiem jakie jest przeznaczenie tej funkcji, ale musiałem ją wyłączyć bo w grach przy szybkiej akcji jest tragedia ... jakość obrazu jest ładniejsza jak wyłączę Motionflow.
Skalowanie obrazu uważam że jest bardzo dobre. Póki co przez usb sprawdziłem tylko parę plików, między innymi mp4 i nie było problemów z odczytywaniem. Poprzedni telewizor Sharp który miałem nauczyłem się dobrze kalibrować po jakimś pół roku od zakupu, i na Sony przyjdzie czas zanim ogarnę wszystkie funkcje więc się nie przejmuje .
pozdrawiam :)

Motionflow do grania nie jest dobrą opcją, jak każdy ulepszacz obrazu powoduje zwiększenie wartości input lag, dlatego w trybie gra ta opcja jest wyłączona. Przydatność tej technologi zależy od użytkownika, osobiście czy to oglądania telewizji czy też filmów z dvd mam motionflow włączone.
 

eddy3

New member
Zamierzam nabyć jutro 40ex500 lub samsung 40c650, niestety w sklepie nie
da się porównać tych modeli, czy ktoś miał okazję porównać jakość obrazu tych tv ?
Jak to wygląda ? z technicznych rzeczy wiem że samsung odtwarza mkv z dts i czyta ntfs,
jednak bardzo zależy mi na jakości obrazu, czy ktoś wie jak wygląda jakościowo porównanie tych modeli ?
Z góry dzięki :)
 

bartpark

New member
Witam wszystkich
Nabyłem wczoraj model 32EX 500 i jedną z jego zalet miało być odświeżanie ekranu 100hz niestety przy podłączeniu do komputera przez HDMI maksymalna rozdzielczość to 1920 na 1080 przy 60hz?
O co chodzi tak ma być czy zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawce, który twierdził, że do komputera i konsoli PS3 100hz to wymóg dla telewizora :?:
 

edi730

New member
To 100Hz dla tego typów TV to tylko generowanie dodatkowej klatki do wyświetlanego obrazu. U Sony to jest Motionflow. Tak że sygnał zawsze będzie 50-60Hz. To jest tylko zabieg marketingowy bo w większości przypadków ulepszacz przeszkadza. No może przydać się przy BR.
 

bartpark

New member
Czyli generalnie dałem się naciągnąć na te 100hz i równie dobrze mogłem kupić telewizor bez tego bajeru gdyż wbrew temu co mówił sprzedawca przy grach to jeszcze przeszkadza, a nie pomaga:fool:
 
Do góry