Sony KDL-75W855C

mrowka912

New member
A mnie wczoraj wieczorem pojawił sie dziwny problem. Przestał działać pilot i pomimo wymiany baterii nie wstał (nie działa żadna jego funkcja) ale co dziwne nie działaja tez przyciski na tylnej części obudowy. Telewizor można wyłączyć jedynie poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Macie pomysł co to może byc

Też to miałem i to nawet kilka razy. Szczególnie rano nie daje się uruchomić. Tylko wyłączenie z sieci pomaga. Póki co obserwuje jak się to będzie rozwijać, liczę na jakiś update, bo to może być android.

Koledzy, wczoraj 1-szy seans dla próby w 3D :) i wielkie WOW. Cały czas porównuje do poprzedniego SHARP i nie dość że 15 cali więcej, nie ma srebrnej ramki (co w nocy cały czas ją widziałem) i wydaje się że obraz jest na ścianie (he he) to do tego obraz jest naprawdę extra. Nie przepadam za 3D ale mam trochę filmów więc chciałem zobaczyć jak to jest. Okulary mam pożyczone od kolegi, ale ktoś coś pisał że TV paruje się z jakimiś okularami Samsunga. Jakby ktoś pamiętał i był miły to mógłby wrzucić jaki to model, z góry dziękuje i niech moc Sony będzie z Wami :) :).

Okulary Samsung SSG-4100GB u mnie działają.
 

vigoo

Banned
A dlaczego 6 miałaby rozwiązać wszystkie problemy? Z założenia będzie bardziej zasobożerna. Żeby się nie okazało, że dopiero zaczną się cyrki na TV ze słabymi podzespołami...
 

pudel_hc

New member
Clouding

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem 75w855c. Super obraz i super wielkość, ale zauważyłem efekt cloudingu na czarnym tle podczas nocnego seansu. Nie za duży, ale zastanawiam się jak u was wygląda sytuacja. Czy reklamować telewizor czy przy takiej wielkości zawsze trochę będzie chmurzyło?
 

pudel_hc

New member



apparax
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to robiłeś zdjęcia na pustej matrycy bez sygnału.
Tak się nie robi , bo telewizor nie załącza wspomagania.
Włącz planszę i zrób zdjęcie tak aby np napisy były czytelne i na zdjęciu miały ten sam kolor który widzisz na ekranie.
Bo tak, nie da się ocenić prawidłowo.

Masz zrobioną kalibrację ?
 

pudel_hc

New member
To jest minutowy film z czarnym tłem. Wieczorem zrobię z planszą i napisami. Nie mam kalibracji zrobionej.
 
Ostatnia edycja:

pudel_hc

New member
Upscaling do 1080p

Czy ten tv ma upscaling do 1080p? Jak włączam film 720p z dysku twardego to wyświetla go właśnie w takiej rozdzielczości i nie wiem czy jest możliwość upscalingu, bo nie mogę znaleźć ustawień. Inna sprawa. Tv nie widzi mojej sieci wifi. Co zrobić?
 

waszek_rmc

New member
Jutro będzie u mnie 65w855c, TV ma te same parametry co wersja 75 (też direct LED). Oczywiście jak będzie coś nie tak, to będę zwracał. Pytanie tylko jak mam go dobrze sprawdzić... Efekt z tym czarnym tłem na Twoim jest idealny, skąd miałeś planszę? Mam jakieś testy na pendrive, ale chce go dobrze potestowac aby jeszcze w urlopie wymienić w razie czego...
No i dlaczego na filmiku z czarnym tłem nie ma wspomagaczy jak wspomina Kiki?
 

pudel_hc

New member
Te idealnie czarne tło to zwiastun najnowszego filmu James Bourne. Plansze testowe i krótkie filmy można ściągnąć z sieci. Wpisz w Google "plansze testowe" lub "hdtv test"
 

waszek_rmc

New member
Tak, tak, wiem, ze to zwiastun :) Miałem tylko na myśli kwestię filmiku czy obrazu statycznego.
Cały czas tylko słyszę o bandingu i cloudingu, człowiek chce mieć jak najbliżej ideałowi, a się okazuje, ze ostatnie "nówki sztuki" z tych serii nonstop mają jakieś problemy, więc od razu przygotowuję się na zwrot...
Chciałem przyoszczędzić i kupuje w sumie po kosztach ten TV (kwota netto plus GW 5 lat Sony gratis), ale może lepiej od razu było brać od KiKiego :)
 

waszek_rmc

New member
Pytanko mam odnośnie funkcjonalności. Podłączam dysk do TV przez krotki kabel (ok 20 cm), dysk jest wykrywany. Jednak używając przedłużki (1,8 m) dysku już nie widać. Podłączam w ten sam sposób np. Do laptopa i jest ok. Ktoś może sprawdzał?
Druga sprawa to podłączając do TV dysk, nie jest widoczny już Pendrive podłączony do drugiego portu... Czyli TV na raz widzi tylko jedno urzadzenie usb. A może kolejność ma znaczenie? W instrukcji jest napisane, aby dysk podłączyć do portu nr 1 (czyli na krawędzi) bo duże urządzenie zakłóca prace, z tym, ze jak podlacze do tego portu, to z pendrive trzeba nurkować, a TV powieszony na ścianie.
 

waszek_rmc

New member
Ok, mam odpowiedz Sony w tym temacie :
- żadnych przedłużek ( stosowałem przedłużacz od usb 2.0 do kabelka 3.0, samsung sobie radził, bo nie obsługiwał usb 3.0) i koncentratorów, TV porostu nie wykryje
- TV może na raz wykryć jedno urządzenie do odtwarzania






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanko szybkie gdzie mogę kupić sony w855c 75 nowy zafoliowany podajcie jakieś linki z gwarancją i jak najtaniej proszę o szybką odpowiedź.
 
Do góry