Sony KDL-75W855C

Tvmania

New member
Bez reklam
TOMWEGA jak sprawuje się tv jak czerń, plynnosc, 3d,filmy blu Ray, jakość obrazu kolory, podświetlenie matrycy?
 

realpablo

New member
Mam pytanko do uzytkowikow tego soniacza, jaka jest matryca w tym telewizorze? chodzi mi czy jest bardzo blyszczaca, czy moze to mat albo polmat ? Bardzo mi zalezy bo mam strasznie nasloneczniony salon.....z gory dzieki...!!!
 

realpablo

New member
i jeszcze jedno pytanie, czym ten model rozni sie od modelu sony kdl-65w857c ? tylko kolorem ramki? bo szczerze bardziej pasowalaby mi srebrna....matryca jest taka sama ?.....dzieki
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Sony w855c 75 czy x8509 75

Panowie proszę o szybką do ps4 i oglądania filmów który lepszy? Jak czerń, podświetlenie, inp do ps4,plynnosc i android?
 

realpablo

New member
zakupilem model 65 cali kilka dni temu. powiem tak obraz na filmach i programach gdzie nie ma szybkiego ruchu po prostu bajka.....ALE jest wlasnie jedno ale, ogladam bardzo duzo sportu, a przede wszystkim pilki noznej z nc+ i przy szybkich kontrach lub przy wybiciu pilki przez bramkarza jest jakby szara poswiata. Malo ja widac ale jednak....moze mam cos wlaczone w ustawieniach, co trzeba wylaczyc!!! podzielcie sie prosze ustawieniami chociaz tymi podstawowymi, zebym mogl byc zadowolony ze swojego nowego zakupu....z gory dziekuje i DOSIEGO ROKU dla wszystkich !!!!!!!!
 

Damaranus

New member
Dorzucam nowy filmik z grania w XBOX360 i grę WRC 4. Dziś miałem okazję pobawić się domyślnymi trybami obrazu, a więc Standardowy, Żywy, Gra, Kino domowe itp. Efekt jest naprawdę wspaniały.

Zanim jednak przejdę do samej gry, skorzystałem dziś z materiałów testowych, m.in: https://onedrive.live.com/?authkey=...E970!1491&parId=E0B927E465B4E970!1489&o=OneUp i jestem zaskoczony. Poza trybem domyślnym o nazwie Kino domowe i Cinema PRO, pierwszy raz zobaczyłem co na tym filmie w ogóle jest pokazane. Pomimo że wszystko przewija się bardzo szybko, to obraz był diabelsko wyraźny!

Kolejnym był mecz Polska Niemcy na Polsat Sport HD... lubię jak gra nasza reprezentacja, ale jeszcze bardziej od dziś lubię jak wygląda widok na boisko na TV SONY.

W końcu odpaliłem gry, Forza, GTA V, WRC 4... hmmmm... sprawdziłem każdy z trybów obrazu i nie stwierdziłem żeby na którymś pojawiło się jakieś... no jak to się nazywa, echo, cień, smuga obrazu? Wszystko było bardzo ostro... tryb GRA i ANIMACJA zdecyowanie najlepiej pasują do gierek z konsoli, może to kwestia tego że XBOX nigdy nie był mistrzem w rozdzielczościach a może i przestarzałej technologii i jakości w jakiej wykonana była gra. Grunt że nie było lagów, a jadące auto było pojedynczym autem a nie rozmazanym gów***m.

Gry i testy 1:0 dla SONY!

https://www.youtube.com/watch?v=QV_VhFqwqsA
 

Damaranus

New member
zakupilem model 65 cali kilka dni temu. powiem tak obraz na filmach i programach gdzie nie ma szybkiego ruchu po prostu bajka.....ALE jest wlasnie jedno ale, ogladam bardzo duzo sportu, a przede wszystkim pilki noznej z nc+ i przy szybkich kontrach lub przy wybiciu pilki przez bramkarza jest jakby szara poswiata. Malo ja widac ale jednak....moze mam cos wlaczone w ustawieniach, co trzeba wylaczyc!!! podzielcie sie prosze ustawieniami chociaz tymi podstawowymi, zebym mogl byc zadowolony ze swojego nowego zakupu....z gory dziekuje i DOSIEGO ROKU dla wszystkich !!!!!!!!

Upewnij się jaki masz tryb obrazu włączony i pobaw się trybem Piłka nożna. Wszystko na pilocie. Jedyne co jeszcze zostaje to oszczędzanie energii. Nie wiem co masz na myśli, ale dziś oglądałem Polska Niemcy na polsat sport HD i w każdym trybie obrazu obraz wymiatał. Ostry, wyraźny i bez jakiś poświat itp.
 

realpablo

New member
postaram sie cos zmienic w innym trybie, ale jak juz napisalem podczas meczow obraz tez jest wyrazny i super kolory,tylko przy szybkim ruchu kamery na zielonej murawie zostaja na ulamek sekundy takie pionowe ciemne pola. Moze cos z plynnoscia ruchu zle ustawilem?....albo moze cos z matryca nie halo !?
 

Sugar_beet

New member
Damanaranus a powiedz mi czy sprawdzales clouding w swoim telewizorze czy wystepuje? Ja niestety nede wymienial juz 2 sztuke ze wzgledu na białą chmurkę
 

Damaranus

New member
Damanaranus a powiedz mi czy sprawdzales clouding w swoim telewizorze czy wystepuje? Ja niestety nede wymienial juz 2 sztuke ze wzgledu na białą chmurkę

Tak, występuje, dokładnie na środku na dole ekranu. 4 chmurki. Gdyby nie cała obudowa to bym powiedział że wygląda jak mocowanie VESA :) Na tyle ile przez te kilka dni oglądałem i grałem, nie stwierdziłem aby było to w jakikolwiek sposób uciążliwe bo widoczne jest to w naprawdę nielicznych sytuacjach.

Zdjęcia myślę że są o wiele bardziej przesadzone niż widać to w rzeczywistości, ale nie będę ukrywał że jest. Nie mniej całość wydaje mi się na tyle równomierna, że jak dla mnie jest ok. Jak napisałem wyżej, nie odczułem tego podczas użytkowania, ale będę miał na uwadze, aby jeszcze spróbować to złapać na innych obrazach.

Tu wrzucam film z tego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=AA6glcui4SA
 

Sugar_beet

New member
Tak, występuje, dokładnie na środku na dole ekranu. 4 chmurki. Gdyby nie cała obudowa to bym powiedział że wygląda jak mocowanie VESA :) Na tyle ile przez te kilka dni oglądałem i grałem, nie stwierdziłem aby było to w jakikolwiek sposób uciążliwe bo widoczne jest to w naprawdę nielicznych sytuacjach.

Zdjęcia myślę że są o wiele bardziej przesadzone niż widać to w rzeczywistości, ale nie będę ukrywał że jest. Nie mniej całość wydaje mi się na tyle równomierna, że jak dla mnie jest ok. Jak napisałem wyżej, nie odczułem tego podczas użytkowania, ale będę miał na uwadze, aby jeszcze spróbować to złapać na innych obrazach.

Tu wrzucam film z tego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=AA6glcui4SA

Dzieki za info, ja chyba sprobuje jeszcze raz z wymiana.wkurza mnie jedna chmurka nad logiem sony. Oczywiscie widoczne to jest tak jak mowisz w nielicznych sytuacjach. Generalnie na czarnym tle przy zgaszonym swietle w pokoju. Aha i polecam zamiane juz 360 na xbox one :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanko ważne ile mogę płacić miesięcznie za prąd jak będę korzystał z tego tv 8 godzin dziennie wersja tego tv 75 cali i będzie podpięte ps4
 

Pan_S

New member
Tak, występuje, dokładnie na środku na dole ekranu. 4 chmurki. Gdyby nie cała obudowa to bym powiedział że wygląda jak mocowanie VESA :) Na tyle ile przez te kilka dni oglądałem i grałem, nie stwierdziłem aby było to w jakikolwiek sposób uciążliwe bo widoczne jest to w naprawdę nielicznych sytuacjach.

Zdjęcia myślę że są o wiele bardziej przesadzone niż widać to w rzeczywistości, ale nie będę ukrywał że jest. Nie mniej całość wydaje mi się na tyle równomierna, że jak dla mnie jest ok. Jak napisałem wyżej, nie odczułem tego podczas użytkowania, ale będę miał na uwadze, aby jeszcze spróbować to złapać na innych obrazach.

Tu wrzucam film z tego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=AA6glcui4SA

Ja bym z takim cloudingiem nie mógł żyć.

Jeśli Ci to nie przeszkadza to szacuneczek :)
 
Do góry