Sony KDL-55w805a czy cos innego

tysma

New member
Sharp quattron ma nienaturalną kolorowankę, a Sony W905 jest naturalny i subtelny?

Mamy bzdurę miesiąca, weźcie to gdzieś przyklejcie :>
Szczególnie naturalne w W905 jest brak zieleni, nieprawdaż?

Nie ma to jak piękna zielona (brązowa?) trawa :)
d5aa6c458951ab9c.jpg

Jak dla mnie na tym zdjęciu lepiej wypada Sony, na tym obok tiviku Sharpie? Wyglada jak Toshiba, na pewno toshiba bo nawet pod nią katalog tośki leży:p Zielone elementy na krawedziach tych wysepek jakby wpadały, rozlewały, przesycały całe wysepki. Krawędzie zielone na tym nabrzezu są tak mocno przesycone jakby tam rozlał się jakiś kwas z chemikaliami zielonymi jak w kreskówkach:) Czy tylko ja to widzę?
Obraz w sony naturalniejszy, wierzę, że taki obrazek móglbym zobaczyć w rzeczywistości, a takiego widoku jak po prawej na pewno nie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prawej to Toshiba, a nikt nie zauważył wysepki po prawej? Pytanie jak powinna wyglądać na materiale źródłowym, czy jest czarna, czy tez faktycznie szara, dałoby nam to pogląd na sytuacje który ma odpowiedniejsze ustawienia, bo oceniać po takich zdjęciach jakość tv, to pomyłka.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To prawda, cos jest z tym czerwonym u Sony. Zawsze jak widze nowy TV Sony, to pierwsza rzecz jaka rzuca mi sie w oczy, to ta czerwien, nie podoba mi sie to. Kwestia kalibracji mam nadzieje, bo jak nie to...
Są wytyczne co do tego, jak tv ma grać, a na podstawie palety rec 709 można zobaczyć, czy faktycznie jest problem z kolorami, czy też nie, takie rzeczy nie mogą być kwestią opinii.

Tu masz wykresy z w905
Sony KDL-40W905A Test Results | AVForums.com - UK Online

Z wykresu jasno wynika, że kolory przy w905 śledzą bardzo dobrze wzór palety rec 709, na avforums ten tv dostał status reference za kolory, a coś takiego było dotychczas domeną PDP. Dla przykładu porównajcie sobie wynik rec 709 z quatronów, czy też nowego LCD philipsa 6008, który to w teście na tutejszym forum dostał ekstremalnie wysoką ocenę wraz z rekomendacją. W porównaniu jednak do w905, to ten philips nie może się pochwalić aż tak dobrym rezultatem
Philips 55PFL6008 Test Results | AVForums.com - UK Online

Ja w pierwszej chwili, gdy tylko zobaczyłem tego sony 905 to wziąłem to za jakieś nowe PDP. Stojące obok w805 wyglądało wręcz fatalnie. Będę wypatrywał następcy w905, jeśli sony zmieni podświetlenie w następcy w805 na jakieś full led, to mój zapał na oled opadnie.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ja w pierwszej chwili, gdy tylko zobaczyłem tego sony 905 to wziąłem to za jakieś nowe PDP. Stojące obok w805 wyglądało wręcz fatalnie.

Witam,
prawie się powtórzę, gdybyś choć do końca obejrzał materiał puszczany na TV sony (ich demo)
to nie wypisywałbyś takich głupot.
W805 znacznie lepiej świeci nie skalibrowany -kolor liści paproci jest w pięknej soczystej
zieleni, nie zaniebieszczony jak w W905.
W905 musi być skalibrowany i to nie byle jak aby ten błąd naprawić.
Oprócz wielu ustawień również triluminos na off -gratulację , faktycznie trzeba poczekać na 2014 , już widzę hasła
reklamowe : "TRILUMINOS 2 -JESZCZE LEPSZE ODWZOROWANIE BARW" i nie będą kłamać.

Pozdr.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
prawie się powtórzę, gdybyś choć do końca obejrzał materiał puszczany na TV sony (ich demo)
to nie wypisywałbyś takich głupot.
W805 znacznie lepiej świeci nie skalibrowany -kolor liści paproci jest w pięknej soczystej
zieleni, nie zaniebieszczony jak w W905.
W905 musi być skalibrowany i to nie byle jak aby ten błąd naprawić.
Oprócz wielu ustawień również triluminos na off -gratulację , faktycznie trzeba poczekać na 2014 , już widzę hasła
reklamowe : "TRILUMINOS 2 -JESZCZE LEPSZE ODWZOROWANIE BARW" i nie będą kłamać.

Pozdr.
Powiedz mi tu geniuszu, jak niby chcesz wyłączyć te kropeczki, skoro jest to rozwiązanie na trwale wbudowane w każdy piksel, to tak jak gdybyś napisał w temacie o sharpie quatronie, że możesz sobie w wyłączyć czwarty piksel. Tak się składa, że technologii kropeczek nie możesz wyłączyć, jest to trwale wbudowane w piksel. Można natomiast dać color creation na off, by tv nie konwertował już palety rec 709 na poszerzoną. Jednak nawet z color creation na off, tv korzysta z właściwości tych kropeczek. Widać to po świetle koloru które nie przypomina już żarówki, oraz referencyjnym rezultacie w śledzeniu palety rec 709. Stwierdzenie, że w905 świeci jak plazma przeczytasz na wielu portalach testujących szczegółowo tv. Ja tylko napisałem, że po tym co widziałem, to muszę się tylko z tym zgodzić. Jestem fanem plazm, ale potrafię przyznać plusy też tv LCD, gdy ten na to zasłuży.

Sony KDL-47W805A Test Results | AVForums.com - UK Online
Tu dla porównania masz wynik z W805, widać już wyraźne odchylenia od rec 709, a tak zachwalasz model bez kropeczek.

Już pobieżna analiza wyniku pozwala stwierdzić, że W905 oddał to, z czym taki w805 (czy fpl 6008 zachwalany tu na forum) ma już wyraźny problem. "SDman" lepiej zrobisz, jak wstawisz może następne zdjęcie, przedstawiające świecenie W905 w porównaniu do takiego 805 w sklepie (tylko chociaż nie powtarzaj błędu z nazewnictwem, jak użytkownik Karpaj, co pomylił sobie sharpa z tośką), na tym portalu ludzie wprost uwielbiają oceniać TV po zdjęciach, jestem więc przekonany, że powinno Ci się udać przekonać ludzi do tv, który uważasz za dobry.

Ja już w paradę wchodzić Ci nie będę, uważam, że w tym temacie więcej dodawać nie muszę, przecież to nie ja wydaje pieniądze na tv i to nie ja będę żałował decyzji. Ja już straciłem wiele pieniędzy na tv LCD polecane przez tutejszych fachowców, ale też chyba tak najlepiej, tzn. uczyć się na własnych błędach, nie będę odbierał tej "przyjemności" tutejszym użytkownikom. Napisze tylko jeszcze może jakie tv jestem w stanie polecić ja. Tutaj ludzie nie lubią plazm, to też skoncentruje się na LCD. Uważam, że poza sony w905 to jeszcze samsung f7000 jest też warty polecenia jeśli o kolorystykę chodzi, koniec końców po kalibracji to nawet sharpy (ale nie quatrony!) byłbym w stanie polecić.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do powyższego zdjęcia :
Plazmy wyświatlają tamtą trawę na zielono, żeby uciąć spekulacje. A zdjęcie nie moje, po prostu kojarzyłem że fajnie na nim widać jak dziwnie świeci W905 w warunkach sklepowych - na standardzie kolorystyka się wyrównuje.
Obydwa mają przejaskrawione kolory, jak każdy tv na trybie dynamicznym. Ja tam zawsze przy zdjęcia ustawiam film, lub standard :>
 

SDman

Banned
Powiedz mi tu geniuszu, jak niby chcesz wyłączyć te kropeczki

Witam,
"triluminos na off" to taka przenośnia -szkoda, ze ją nie zrozumiałeś.
Chodziło mi o to, że wszystko trzeba powyłączać aby TV świecił normalnie np kolorem
czerwonym
Inne zdefiniowane tryby to paleta buraczków, różu i czegoś tam ale na pewno nie czerwonego.
Proponuję zabierz sobie Red100%.mp4 i dopiero będziesz wiedział o czym piszę, a i jeszcze
żółty100%.mp4 to wtedy Cię oświeci, że do plazm i LE857 to 1rś.

Na koniec po 8 latach też coraz bardziej zbliżam się do plazmy, a wszystko przez Sharpa
LE857 -BO NIE ZMIESZCZĘ 60" w swoim kąciku !

Pozdr.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jak dla mnie na tym zdjęciu lepiej wypada Sony, na tym obok tiviku Sharpie? Wyglada jak Toshiba, na pewno toshiba bo nawet pod nią katalog tośki leży:p Zielone elementy na krawedziach tych wysepek jakby wpadały, rozlewały, przesycały całe wysepki. Krawędzie zielone na tym nabrzezu są tak mocno przesycone jakby tam rozlał się jakiś kwas z chemikaliami zielonymi jak w kreskówkach:) Czy tylko ja to widzę?
Obraz w sony naturalniejszy, wierzę, że taki obrazek móglbym zobaczyć w rzeczywistości, a takiego widoku jak po prawej na pewno nie.
Święte słowa. Widze dokładnie to samo co Ty. Przeciez tam jest dużo piachu. I własnie na sony jest to ukazane normalnie. Dla mnie ta toshiba wpada za mocno w zieleń. Jakieś 3-4 lata temu miałem toshibe i strasznie sie męczyłem z kolorami, były takie sine. NIe mogłem ustawić tak żeby było naturalnie. Dla mnie kolory w sony są generalnie ok. Mam teraz hx850 i uważam że lepiej się ich nie da przedstawić. Jeśli wiec to W805 nie odbiega zbytnio od hx to mogę Ci polecic z czystym sumieniem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Panowie, ale pytanie było który z podanych dwóch tv wybrac a nie jak swieca inne marki itd.
Zeby zakonczyc dywagacje: w905 nie wchodzi w gre.
Witam z tych co podałeś moim zdaniem wybór jest prosty czyli LG 55LA860v,dlaczego-dlatego,że jest klasę wyżej jak i czysto techniczne parametry np.(matryca) jest dużo lepsza.itd...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam z tych co podałeś moim zdaniem wybór jest prosty czyli LG 55LA860v,dlaczego-dlatego,że jest klasę wyżej jak i czysto techniczne parametry np.(matryca) jest dużo lepsza.itd...
Jeśli o kolory chodzi, to poniższy wynik LG 850 potwierdza przewagę nad sony w805. LG 850 jest bardzo blisko wzoru rec 709, podczas gdy W805 nawet po kalibracji ma problemy. Oczywiście na jakość obrazu w tv nie sumują się same kolory, ale ten aspekt sugeruje już pewną przewagę tv od LG.
http://www.avforums.com/reviews/LG-...60-3D-LED-LCD-TV-Review_548/Test_Results.html

Tu dla przypomnienia wynik sony W805
http://www.avforums.com/reviews/Son...5A-3D-LED-LCD-TV-Review_560/Test_Results.html
Mam teraz hx850 i uważam że lepiej się ich nie da przedstawić. Jeśli wiec to W805 nie odbiega zbytnio od hx to mogę Ci polecic z czystym sumieniem.
Nazewnictwo nie jest tu wcale intuicyjne, ale wydaje mi się, że następcą HX850 jest raczej W905. Masz racje, HX850 miał już bardzo dobrą kolorystykę, przeczytaj sobie recke na AVforum i spójrz na wynik rec 709 Twojego modelu, jest bardzo blisko wzorca. Natomiast wynik w805 trochę jednak rozczarowuje.
 
Ostatnia edycja:

B.D.

New member
Collllllumb bierz plazmę . Miałem w domu do testów pfl8008 a potem w905 i skończyłem na vt60 który podobno niewiele się różni od st60 a z którego jestem mega zadowolony. W ledach podświeltenie krawędziowe doprowadzi Cię do szału :). Jak nie clouding to smugi z boku albo latarki w rogach albo fioletowo granatowa czerń. A plazama WOW. I w dzień też spokojnie daje radę.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Collllllumb bierz plazmę . Miałem w domu do testów pfl8008 a potem w905 i skończyłem na vt60 który podobno niewiele się różni od st60 a z którego jestem mega zadowolony. W ledach podświeltenie krawędziowe doprowadzi Cię do szału :). Jak nie clouding to smugi z boku albo latarki w rogach albo fioletowo granatowa czerń. A plazama WOW. I w dzień też spokojnie daje radę.
albo szaro bura biel typowo plazmowa;-)
 
Do góry