Sony KDL-55w805a czy cos innego

Colllumb

New member
Stoje przed wyborem TV 55'' 3d. Interesuje mnie Sony KDL-55w805a. Jaki inny tv o podobnych/lepszych parametrach( zalezy mi na super obrazie najbardziej) polecicie w podobnej klasie cenowej.

Zastanawiam sie nad:
Sony KDL-55w805a
LG 55la860v
Philips- nie mam pojecia jaki mozna porownac z dwoma poprzednimi.
Co bedzie najlepsze z mojego wyboru lub co innego zaproponujecie oprócz Samsunga?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Co złego widzisz w Samsungu? Do niedawna Sony i Samsung mieli wspólny geszeft do produkcji paneli S-PVA, które pchali do tv sprzedawnych pod własnymi markami.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy cena sony W905 jest dla Ciebie akceptowalna ?

Jeszcze niedawno byłem wyłącznie entuzjastom plazm, dziś już jednak wyszło LCD, które moim zdaniem dokonało czegoś spektakularnego, a mianowicie dorównało PDP. Chodzi mi tu o SONY W905. Jest to moim zdaniem TV posiadający kompromis zalet obydwu technologii. Przede wszystkim ta technologia kropeczek zastosowana w tym tv to nie jest marketingowa ściema. O ile sharp ze swoim quatronem zrobił z obrazu nienaturalną kolorowankę, tak ta technologia kropeczek u sony sprawia, że faktycznie LCD wyświetla multum odcieni, widzianych wcześniej wyłącznie tylko na PDP czy CRT. W teście na zagranicznym forum, który ostatnio czytałem, to tylko ST60 i W905 były telewizorami, które potrafiły wyświetlić prawidłowo te najbardziej subtelne odcienie. Sam gdy pierwszy raz widziałem to 905, to z daleka myślałem, że to musi być plazma, doskonale nasycone kolory, multum subtelnych odcieni, brak prześwietlenia obrazu, nie-żarówkowaty balans bieli, oraz perfekcyjna ostrość. Obok stał w805 i wyglądał przy 905 jak tandetne LCD przy plazmie :).

Choć dziś wciąż nadal polecam plazmy (lepsze czerń od w905 i 2x mniejsza cena), to jednak LCD w905 jest moim zdaniem warte polecenia, gdy ktoś uwziął się na technologie LCD. a chciałby też mieć dobrą jakość kolorów i samego obrazu. Jak masz możliwość, to przyjrzyj się temu w905, bo W805 świeci przy nim już fatalnie (czyli jak żarówka ;).

Za rok czy dwa lata, gdy sony dopracuje jeszcze samo podświetlenie matrycy (W905 to wciąż edge LED) i doda np crystal led lub chociaż FULL LED, to ja już osobiście uznam TV sony za bezkonkurencyjny TV, baa nawet już nie będę czekał na OLED, bo taki tv będzie już spełniał każde moje kryterium :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Czy cena sony W905 jest dla Ciebie akceptowalna ?

Jeszcze niedawno byłem wyłącznie entuzjastom plazm, dziś już jednak wyszło LCD, które moim zdaniem dokonało czegoś spektakularnego, a mianowicie dorównało PDP. Chodzi mi tu o SONY W905. Jest to moim zdaniem TV posiadający kompromis zalet obydwu technologii. Przede wszystkim ta technologia kropeczek zastosowana w tym tv to nie jest marketingowa ściema. O ile sharp ze swoim quatronem zrobił z obrazu nienaturalną kolorowankę, tak ta technologia kropeczek u sony sprawia, że faktycznie LCD wyświetla multum odcieni, widzianych wcześniej wyłącznie tylko na PDP czy CRT. W teście na zagranicznym forum, który ostatnio czytałem, to tylko ST60 i W905 były telewizorami, które potrafiły wyświetlić prawidłowo te najbardziej subtelne odcienie. Sam gdy pierwszy raz widziałem to 905, to z daleka myślałem, że to musi być plazma, doskonale nasycone kolory, multum subtelnych odcieni, brak prześwietlenia obrazu, nie-żarówkowaty balans bieli, oraz perfekcyjna ostrość. Obok stał w805 i wyglądał przy 905 jak tandetne LCD przy plazmie :).

Choć dziś wciąż nadal polecam plazmy (lepsze czerń od w905 i 2x mniejsza cena), to jednak LCD w905 jest moim zdaniem warte polecenia, gdy ktoś uwziął się na technologie LCD. a chciałby też mieć dobrą jakość kolorów i samego obrazu. Jak masz możliwość, to przyjrzyj się temu w905, bo W805 świeci przy nim już fatalnie (czyli jak żarówka ;).

Za rok czy dwa lata, gdy sony dopracuje jeszcze samo podświetlenie matrycy (W905 to wciąż edge LED) i doda np crystal led lub chociaż FULL LED, to ja już osobiście uznam TV sony za bezkonkurencyjny TV, baa nawet już nie będę czekał na OLED, bo taki tv będzie już spełniał każde moje kryterium :)

Sharp quattron ma nienaturalną kolorowankę, a Sony W905 jest naturalny i subtelny?

Mamy bzdurę miesiąca, weźcie to gdzieś przyklejcie :>
Szczególnie naturalne w W905 jest brak zieleni, nieprawdaż?

Nie ma to jak piękna zielona (brązowa?) trawa :)
d5aa6c458951ab9c.jpg
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W recenzjach podkreśla się, że tv wyświetla prawidłowo całą paletę rec 709 ale Pan Karpaj wie oczywiście lepiej niż audiovideoforums czy wiele innych serwisów po zrobieniu zdjęcia dziko ustawionych tv w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp Quatron wymaga kalibracji i gra rewelacyjnie. I jeszcze nikt kto rzeczywiście widział Sharpa przy pracy nie pisał takich ......
Szkoda gadania ...
 

SDman

Banned
Sam gdy pierwszy raz widziałem to 905, to z daleka myślałem, że to musi być plazma, doskonale nasycone kolory, multum subtelnych odcieni, brak prześwietlenia obrazu, nie-żarówkowaty balans bieli, oraz perfekcyjna ostrość. Obok stał w805 i wyglądał przy 905 jak tandetne LCD przy plazmie :).

Witam,
większych "dziwnych" spostrzeżeń w życiu nie czytałem .
Musiałeś baaardzoo daleko stać, tak ze 30 metrów- wtedy owszem W905 ma najlepszy obraz.:)

Pozdr.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
większych "dziwnych" spostrzeżeń w życiu nie czytałem .
Musiałeś baaardzoo daleko stać, tak ze 30 metrów- wtedy owszem W905 ma najlepszy obraz.
Wiele drobiazgowych serwisów takich jak np. avsforum stwierdziło, że te w905 to już właściwie jakość PLAZM jeśli o kolory chodzi, status reference na wielu portalach mówi sam za siebie. Także uświadamiam Ci, że dyskutujesz tu nie tyle z moją opinią, co opinią wielu fachowców/recenzentów. Kto tu teraz ma większą rację, nijaki SDman, użytkownik forum, czy fachowe serwisy przedstawiające nawet dokładne wykresy z pomiarów na udowodnienie swoich tez.

Ja sam wpierw byłem ciekawy tych rewelacji z recenzji, bo trudno było mi uwierzyć, że LCD jest w stanie dorównać kiedykolwiek PDP, jeśli o intensywność i jakość kolorystyki chodzi. Mile się jednak zaskoczyłem, wreszcie widzę LCD, w którym to samo światło koloru nie sprawia wrażenia, jak gdyby wyszło z żarówki. Choć wciąż wybrałbym plazme (w905 kosztuje właściwie 2x tyle co st60 a jakość podobna) to jednak sony za rok czy za dwa może już po ulepszeniu technologii definitywnie zakończyć mój odwieczny dylemat PDP vs LCD.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W recenzjach podkreśla się, że tv wyświetla prawidłowo całą paletę rec 709 ale Pan Karpaj wie oczywiście lepiej niż audiovideoforums czy wiele innych serwisów po zrobieniu zdjęcia dziko ustawionych tv w sklepie.

Mi chociaż sony nie płaci za pisanie bzdur :> W sumie nikt mi nie płaci :(
Czemu nikt mi nie płaci? :D
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Mi chociaż sony nie płaci za pisanie bzdur :> W sumie nikt mi nie płaci
Czemu nikt mi nie płaci?
Ja fan LCD i sony ?? Gdyby znane Ci były moje posty na tym forum, to byś wiedział, że byłem nawet wrogiem tej technologii :).

Jednak czasy się zmieniają, a technologia idzie do przodu. Wyszło wreszcie LCD< które wywarło na mnie wrażenie, to też napisałem pozytywną opinie. Te LCD ma według mnie faktycznie tak dobrą intensywność i czystość kolorystyki jak sugerują te recenzje. W905 obok W805 wyglądało dosłownie jak PDP obok LCD, przy czym w905 nie brakowało jasności i czystości bieli jak masz to na plazmie. Ja jestem zachwycony tym co widziałem. Choć wciąż wybrał bym swoją plazme, tak za rok czy dwa mogę już nie mieć takiego dylematu.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,spróbuje pogodzić.Panowie jeden i drugi TV trzeba skalibrować lub pokazać materiał źródłowy.W tedy można dyskutować który "lepszy"Fabryczne nastawy TV są dalekie od "ideału"np.Samsung za dużo-niebieskiego,Sony za dużo czerwonego itd.....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, cos jest z tym czerwonym u Sony. Zawsze jak widze nowy TV Sony, to pierwsza rzecz jaka rzuca mi sie w oczy, to ta czerwien, nie podoba mi sie to. Kwestia kalibracji mam nadzieje, bo jak nie to...
 

SDman

Banned
Kto tu teraz ma większą rację, nijaki SDman, użytkownik forum, czy fachowe serwisy przedstawiające nawet dokładne wykresy z pomiarów na udowodnienie swoich tez.

jestem pewien, że nie poświęciłeś temu TV więcej niż 10 min. Bo gdybyś poświęcił
to wiedziałbyś, że nie jest tak "różowo" jak piszą portale.
Ja spędziłem kilka godzin i nie jestem do niego przekonany.
Przykład, mój stary Philips 9664 - przetwarzanie kolorów: 2250 bilionów kolorów (RGB 17 bitów) i jak na razie nie widziałem TV
bardziej zbliżonego do plazmy , a już na pewno nie W905.

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl9664h_12/42pfl9664h_12_pss_polpl.pdf

Pozdr.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przykład, mój stary Philips 9664 - przetwarzanie kolorów: 2250 bilionów kolorów (RGB 17 bitów) i jak na razie nie widziałem TV
bardziej zbliżonego do plazmy , a już na pewno nie W905.
Miałem pfl 9705 a więc model z fullLED, kolorystyka nie robiła na mnie wrażenia, bo same światło koloru było "żarówkowe", zauważałem też brak wielu odcieni, które widziałem na starym crt w trybie RGB. TV wymieniłem na quatrona, gdyż ten czwarty piksel załatwił sprawę ze światłem kolorów, które nie sprawiało już wrażenia żarówki. Same jednak odcienie to jeszcze nie było to, więc wymieniłem na plazme, z której jestem zadowolony aż do dziś. Dopiero teraz na sony w905 widzę już większe dopracowanie kolorów na LCD. Tak jak napisałem, gdy sony dopracuje jeszcze te swoje telewizory, to za rok czy dwa, ja już mogę nie mieć dylematu PDP vs LCD,
 
Do góry