Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
czy 50W829 daje sobie radę z DTS i DTS HD ?
bo jeśli go nabędę to filmy mam zamiar oglądać z dysku/pendriv'a wpiętego w TV właśnie- podłączonego optykiem do amplitunera
 
czy 50W829 daje sobie radę z DTS i DTS HD ?
bo jeśli go nabędę to filmy mam zamiar oglądać z dysku/pendriv'a wpiętego w TV właśnie- podłączonego optykiem do amplitunera

Przyłączam się do pytania.
Jak to wygląda w przypadku podłączenia kablem optycznymi (stary amplituner) oraz HDMI
:blagam::blagam::blagam::blagam:Kiki masz wiedzę na ten temat?:blagam::blagam::blagam::blagam:
 
Ja też o to pytałem już i odpowiedzi nie dostałem, więc ponawiam. Także mam stary amplituner podłączony aktualnie po optyku do Samsunga C650 i działa bardzo dobrze. Nie chciałbym tego stracić.
 
czy ktoś mógłby się zlitować (bo parę osób informowało że ma ten model, a może Kiki skoro test robił) i sprawdzić ze źródła zewnętrznego materiał mkv z dźwiękiem DTS jak sobie ten Sony radzi ?
 
Może komuś to pomoże przy wieszaniu tv na ścianie :confused::confused::confused:.av4home.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2013/11/2013-08-Sony-Service-kit-KDL-xxW6xx-Series.pdf
 
Czy ktoś może mi pomóc w temacie screen mirroring? Jak postawiłem tv w salonie to próbując różne funkcje wszedłem też i tu. Tv rozpoznał Samsunga Galaxy S4, dodał go do listy i zaczął tworzyć screena z telefonu. Przywiesił się na tym etapie a ja chciałem dalej więc wyszedłem. Od tej pory nie ma szans zrobić screen mirror. Telefon widzi TV, daję połącz i nic więcej nie mogę uzyskać. Na YT widziałem filmik z łączenia S4 z Bravia a u mnie nie działa i już mimo że robię identycznie. Restartowałem telefon. Wyłączałem tv, próbowałem go aktualizować - NIC! Jedno co mi przychodzi na myśl to to ze Allshare cast dongle w sklepie google play nie jest wg sklepu zgodny z moim urządzeniem. Wchodząc w telefonie na YT moge każdy film puścić na tv, nie mogę tylko zrobić kopii ekranu. Pomocy! ;)
 
Tak też robię. Wchodzę w funkcję screen mirroring w połączenia-połącz i udostępniaj-screen mirroring. Tam widzę KDL-50W829B z napisem dotknij i połącz. Dotykam, kółeczko się kręci i na tym koniec. Kiedyś włączała się jeszcze ikona w obszarze powiadomień. Teraz juz nawet ikony nie ma. Obawiam się ze to wina raczej telefonu. Sprawdzę jeszcze na tablecie.
Edit: tablet połączył się w kilkanaście sekund ale ekran pozostał czarny.
Galaxy S4 dalej nie potrafi sie połączyć. Szlag mnie trafia....
 
Ostatnia edycja:
Przyciemnianie obrazu - dimming?

Cześć narodzie,

Parę pytań do użytkowników - bo ogrom opcji w tym TV przerasta moje możliwości trochę ;) a muszę mojego ojca nauczyć obsługiwać to to :oops:

1. Która opcja w ustawieniach obrazu odpowiada za dimming bo chciałbym wyłączyć? Zakładam, że o dimming właśnie chodzi - obraz automatycznie się przyciemnia i rozjaśnia na różnych scenach i jest to dość irytujące, bo nie jest to zbyt płynne i rzuca się mocno w oczy. Na razie wyłączyłem wszystkie "ulepszacze" :?

2. Pilot TV przestaje sterować TV kiedy jest odpalony dekoder lub bluray/ps3 - tzn. przestają działać guziki menu, opcji itp. Można poprzez guzik Sync Menu na pilocie ustawić ponowne sterowanie TV - ale trzeba to każdorazowo powtarzać po zmianie źródła - dość to irytujące. Można ten "sync" wyłączyć na stałe?

Z góry dzięki za pomoc!
 
Witam uprzejmie,

Dynamiczna kontrola LED w" zaawansowanych ustawieniach" poszczególnych parametrów obrazu , do tej funkcji dochodzimy w USTAWIENIACH SYSTEMOWYCH poprzez wybranie poszczególnej opcji Wyboru sceny , następnie wybiera się EKRAN >Obraz >Tryb obrazu.( tutaj znajduje się między innymi
funkcja Dynamiczna kontrola LED w zaawansowanych ustawieniach.
Ale funkcja Dynamiczna kontrola LED dostępna jest telewizorach firmy Sony serii W905A z roku 2013 . Ja taki telewizor
firmy Sony użytkuję , oprócz telewizora firmy Philips serii 9705 z 2010 r.

O ile wiem , w serii telewizorów firmy Sony na rok 2014 tj. W829 , W815 czy W805 ta funkcja nie jest dostępna.
Przypuszczam , że w Twoim telewizorze firmy Sony należało by się przyjrzeć bliżej funkcji Zaawansowanemu zwiększaniu kontrastu , która optymizuje podświetlenie i kontrast odpowiednio do jasności ekranu oraz ustawieniu odpowiedniej wartości Gamma.
Od danej opcji Wyboru sceny zależy wybór Trybu obrazu , czyli ustawienie Tryb obrazu działa zgodnie z ustawieniem Wybór sceny.


Aby nie włączać automatycznie telewizora podczas włączania podłączonego urządzenia :
HOME>USTAWIENIA>WEJŚCIA ZEWNĘTRZNE>BRAVIA SYNC >AUTOMAT. WŁĄCZENIE TV>WYŁ.

Aby nie wyłączać automatycznie podłączonego urządzenia podczas wyłączania telewizora :
Home>Ustawienia>Wejścia zewnętrzne>Bravia sync>Automat. wył. urządzeń>Wył.

Przyciski sterowania urządzeniem HDMI/MHL .
Kliknij przycisk HOME na pilocie telewizora , wybierz opcję USTAWIENIA .
Wybierz WEJŚCIA ZEWNĘTRZNE i naciśnij przycisk Potwierdź.
Wybierz BRAVIA SYNC i naciśnij przycisk Potwierdź.
Wybierz KLAWISZE STEROWANIA URZĄDZENIEM i naciśnij przycisk Potwierdź.
Wybierz jedną z opcji tj. BRAK i naciśnij przycisk Potwierdź.
Opcja ta dezaktywuje sterowanie za pomocą pilota.

Proszę korzystać z i-MANUAL (przycisk na pilocie telewizora).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
dziś nabyłem ten TV- poza wiadomą przeszkodą czyli koniecznością przeróbki żeby zawiesić na ścianie- doszedł inny problem, a mianowicie kabel zasilający...jego długość to jest jakaś kpina!
skoro TV może wisieć to jak poradzić sobie z długością zasilania?!

orientuje się ktoś czy jest jakiś kabel który będzie w stanie przedłużyć tę końcówkę ?
 
A nie łatwiej wymienić kabel doprowadzający napięcie do zasilacza? Pasuje każdy od np. jakiegoś małego radyjka.
Jeżeli natomiast chcesz umieścić sam zasilacz w dalszej odległości od tv to pozostaje "krojenie" przewodu między zasilaczem a telewizorem i np. dolutowanie brakującego odcinka przewodu. Choć rozumiem, że jest to już jakaś ingerencja w zakupiony zestaw.
 
Powinien bez problemu pasować. A nie masz gdzieś w domu starego kabla?
Faktem jest, że ten oryginalny, długości 0,5m, to jakaś kpina.
 
no właśnie nie mam- jestem świeżo po remoncie i wszystkie graty zostały wywalone i do m.in. audio są nowe kable...
no nic, nabędę taki kabel i sprawdzę- nie byłaby to jakaś straszna rzecz, bo z tego co widzę to kable te w necie mają 1.8m więc powinno starczyć od gniazdka- przez rurę od kabli- do zasilacza gdzieś przymocowanego za tv przy wieszaku.

fakt faktem- długość kabla to jest z ich strony słaby żart
 
Ten kabel zasilający można dokupić dłuższy.
Ale gdzieś i tak trzeba schować za wiszącym telewizorem gruby zasilacz.
 
mam cały czas problem z audio w tym Tv...
jak podłączę go bezpośrednio do dekodera a optykiem do amplitunera to jest dźwięk 5.1 bez problemu i widzi DD
jednak jak puszczam jakikolwiek materiał z USB + optyk jest tylko STEREO,
to samo gdy podłączę go bez optyka: dekoder do amplitunera a potem do TV wszystko przez HDMI...
pomijam, że nie potrafię uzyskać W OGÓLE dźwięku puszczając cokolwiek przez USB poprzez kable HDMI....
 
Ile ten TV ma Hz? niektóre sklepy podają 400 Hz, niektóre 800Hz.
Na oficjalnej polskiej stronie nie ma tego modelu, a na angielskiej jest napisane 600 Hz: sony.co.uk/electronics/televisions/w800b-series/specifications
Czy w829b ma inne Hz niż w829?
Może ktoś wie coś na ten temat lub posiada taki telewizor, może w instrukcji lub na kartonie jest napisane który model ile ma Hz?
Jak ten TV wypada w stosunku do 46HX920 <model z drugiego pokoju> i W905 <ten najbardziej podobał mi się w sklepie, ale nie mogłem go porównać, bo w829 był obraz SD, a W905 HD>.
 
Do góry