Sony KDL-46HX850 - test. Dokonaliśmy niezwykłego kroku skalowania obrazu.

accu

New member
Bez reklam
czym się różnią oprócz ceny,podstawy sony hx850 od 920,może w dwóch zdaniach ,proszę napisać.

Witam,
HX920 podświetlenie pełne - Full LED.
HX850 podświetlenie "krawędziowe" Edge LED , lepsze multimedia.Seria HX855 ma wszystkie tunery "na pokładzie"


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rys1153

New member
Witam,
HX920 podświetlenie pełne - Full LED.
HX850 podświetlenie "krawędziowe" Edge LED , lepsze multimedia.Seria HX855 ma wszystkie tunery "na pokładzie"


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
dzięki,ale zaś w hx920 pojawia się tzw.halo/czy to widać?/ w hx850 w rogach tzw.latarki/czy to fest widać?/,widać że każdy ma + i -.no a hx855,trzeba by było trochę dołożyć,ale czy warto,mieć drugi tuner satelitarny?Najlepiej do do sony center i zobaczyć na własne ;gały; zgodnie z przysłowiem;)
 

kini0

New member
Bez reklam
jednak sie doczytałem na HDTV,że jednak sony wyświetla cieńką i małą czcionkę,jeżeli ktoś wie na ren temat lub widział,tak widział to proszę napisać;)
Nie rozumiem... Jeśli oglądasz .mkv z napisami odtwarzany z Blu Ray'a to co ma do napisów TV?
-co innego, gdyby film był odtwarzany z np. pena bezpośrednio wsadzonego w TV. Wtedy korzystasz z softu playerka ''pokładowego'' telewizora i z jego możliwości wyświetlania napisów....
- a tak wogóle, to (o ile się nie mylę...) HX850 nie ma możliwości odtwarzania plików .mkv.....
 

nonamed

New member
Panowie jak ten telewizor wypada w szybkich grach? Efekt smużenia? Tearing ? Rozważam 55 cali HX850 , biorę pod uwagę jeszcze Sharpa 60LE840E ale tutaj cena z automatu sporo w górę, a i w sieciówkach problemy z dostępnością... Dzięki za informacje zwrotną
 

rys1153

New member
Nie rozumiem... Jeśli oglądasz .mkv z napisami odtwarzany z Blu Ray'a to co ma do napisów TV?
-co innego, gdyby film był odtwarzany z np. pena bezpośrednio wsadzonego w TV. Wtedy korzystasz z softu playerka ''pokładowego'' telewizora i z jego możliwości wyświetlania napisów....
- a tak wogóle, to (o ile się nie mylę...) HX850 nie ma możliwości odtwarzania plików .mkv.....
czyli mam rozumieć,że filmy mkv z polskimi napisami puszczane przez hdmi z blu-ray,czy z laptopa/też przez hdmi/idą bez problemów,bo o to mi głównie chodzi,i wtedy wielkość napisów jest zależna od materiału i urządzenia go puszczjącego?.Jeżeli tak jest,to dobrze.proszę o jeszcze;) jedną odpowiedż
 

Bazhyl

New member
No i mam, a w zasadzie miałem swojego Samsunga ES8000. Po pierwszym wieczorze używania padła kamera, dziś serwis zabrał do naprawy, więc tydzień będę bez TV - będzie czas nad przeanalizowanie dokonanego wyboru :).
 

eM!

New member
...boję się że z odległości 2.5m,przy oglądaniu będę widział siebie,a tak nie chcę...

Zależy z jakiego kąta pada światło (najgorzej gdy pada idealnie na wprost na ekran), ale przy odległości 2,5m (rzecz jasna przy włączonym TV) nie będziesz widział siebie. Musiałbyś ustawić ekstremalnie obraz w TV abyś mógł się w nim przeglądać, także nie masz się czym martwić.
 

Azifrael

New member
dzięki,ale zaś w hx920 pojawia się tzw.halo/czy to widać?/ w hx850 w rogach tzw.latarki/czy to fest widać?/,widać że każdy ma + i -.no a hx855,trzeba by było trochę dołożyć,ale czy warto,mieć drugi tuner satelitarny?Najlepiej do do sony center i zobaczyć na własne ;gały; zgodnie z przysłowiem;)


ImageShack Album - 8 images

zdjęcia tv 40 cali przed: podświetlenie max, kontrola off, jasność min; po: podświetlenie 5, kontrola on, jasność min; tło: czarny pulpit kompa.

Jeśli mam być szczery, to testowałem kilkanaście jak nie kilkadziesiąt ustawień i dalej na moim hx mam gorszy obraz niż mój ojciec na ex720. Nawet tryb obrazu standard do standardu i żywy do żywego prezentuje się u niego lepiej. Oczywiście wszystko testowane na tych samym materiałach.
Generalnie jestem zadowolony chociaż dzisiaj, gydbym miał jeszcze raz dokonać zakupu, zastanowiłbym się drugi raz czy wybrać ten model.

To co najbardziej denerwuje, to że w ex720 ekran jest równomiernie podświetlony (nie licząc latarek w rogach) a tutaj sami widzicie... Bieda z nedzą.
 

eM!

New member
EX720 był sprzedawany po innej cenie jak HX850. Teoretycznie tańszy=gorszy. Ogólnie pomimo swoich wad EX720 cieszył się i cieszy się nadal w miarę dobrą opinią szczególnie w kategorii cena/jakość. Co do HX850, to w porównaniu do EX720 ma on znacznie większą ilość "zabawek" multimedialnych oraz możliwości ustawienia obrazu. Pokombinuj z ustawieniami, bo ten modem daje sporo pola do popisu.

Zdjęcie pokazuje sporo niedociągnięć - kontaktowałeś się z serwisem aby ustalić czy to "norma" czy już temat dla serwisu?
 

Azifrael

New member
Zdjęcie pokazuje sporo niedociągnięć - kontaktowałeś się z serwisem aby ustalić czy to "norma" czy już temat dla serwisu?

Przyznam się szczerze, że nie. W wolnej chwili to zrobię. Byłbym wdzięczny za kontakt do nich.
Generalnie ekspertem nie jestem, ale gdzie bym nie czytał, to ponoć clouding to norma i te telewizory tak mają.
Byłbym wdzięczny za informację jak u innych użytkowników wygląda sprawa podświetlenia na wyłaczonych wspomagaczach (przy wyłączonym czujniku światła, bo tak były robione zdjęcia).
Bo jeśli podobnie jak u mnie, to będę bardziej spokojny ;)
 

.:Paco:.

New member
Czesc,

A co byscie wybrali hx850 czy hx920? Prosilbym o rade expertow...znam specyfikacje ale mam dylemat czy warto doplacac do 920 tyle ze wzgledu na pelne podswietlenie.

Juz nie wspominam o hx950,ktora bedzie miala ok 50 stref wiecej.

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Witam
przymierzałem się do TV marki SONY (model 850 lub 920 -obecnie extra cena) ale SONY zalicza wpadkę!
Otóż, posiadam model BluRay S490 który to jak wspomniane wcześniej TV posiada internetowe aplikacje.
Dokładnie chodzi mi o TV IPLA -jest to rewelacyjne medium które to mój Blu posiada i na samym początku umożliwiał w pełni korzystanie z TV.
Wspomnę jeszcze, że jakość z Ipla jest za....ta ! Jak z Blu !!
Ale z firmą Sony coraz gorzej ! Obecnie Ipla jest obcięta nie ma połowy tego co było na początku !!
Serwis z infolinii powiedział, ze im przykro i że nie muszę nabywać ich produktów !?
W dzisiejszych czasach taki tekst !?

Pytanie czy Waszych TV z serwisem IPLA jest też coraz gorzej ?
Jeśli tak to w Necie i ilości siła ! Proszę o wsparcie i zasypanie Firmy Sony pytaniami co z tą IPLą !
 

.:Paco:.

New member
witam,

wlasnie kupilem 55hx855 - super telewizor i moge kazdemu policzyc z czystym sumieniem jako slepy zakup. Ostrosc naprawde dobra, poki co zadnych problemow, bardzo dobra ostrosc, czern, biel - 95% ludzi bedzie zadowolona z zakupu. Dopiero troszke sie bawilem w kalibracje ale nawet na podstawowych ustawieniach telewizor sie niezle spisuje.
 

cureman

Active member
Bez reklam
witam,

wlasnie kupilem 55hx855 - super telewizor i moge kazdemu policzyc z czystym sumieniem jako slepy zakup. Ostrosc naprawde dobra, poki co zadnych problemow, bardzo dobra ostrosc, czern, biel - 95% ludzi bedzie zadowolona z zakupu. Dopiero troszke sie bawilem w kalibracje ale nawet na podstawowych ustawieniach telewizor sie niezle spisuje.

A jak sprawa z odbiciem otoczenia w tv?,mam okno na wprost i nie wiem czy telewizor da rade.
 
Do góry