Sony KDL-46HX850 - test. Dokonaliśmy niezwykłego kroku skalowania obrazu.

mkane

New member
Witam. możecie mi powiedzieć czym czyścicie ekran? ja użyłem trzeci raz 'E5 screen cleaner LCD/LED/Plasma' i jak zawsze szło spolerować smugi po nim, tak teraz bardzo ciężko wręcz przeciwnie, nie do zdarcia.. macie jakąs radę?

Ja kupiłem na Allegro płyn do monitorów LCD, dla sprzątaczek w dużym opakowaniu, chyba 0,7l za niecałe 10 zł. Do tego ścierka z microfibry i nie ma problemu.
 

Zimny_

New member
Ja moją HX85 wycieram bardzo delikatną ściereczką z mikrofibry plus przy większych zabrudzeniach - chuchanie. Czasami trzeba chuchanie powtórzyć - ale jest skuteczne. Co do płynów, odradzam te zawierające %.
 

Maxxum

New member
Tak jak Arton również myślę nad podłączniem dysku do 46HX850 a ten hitachi wydaje się ciekawy. Czy ktoś podłączał jakikolwiek dysk USB 3.0 bez zewnętrznego zasilacza i może potwierdzić czy działa ? A może ktoś podłączał jakikolwiek dysk i mu nie działał z powodu zbyt słabego zasilania z telewizora ? Może gniazdo USB w telewizorze daje tyle prądu, że nie ma problemu i każdy dysk 2,5' bedzie działał ? Szkoda mi wydawać pieniądze na dysk jak się później okaże, że nie będzie działał.
 

rafamaja

New member
jaki parametr odpowiada za tak zwany efekt celofanu pod postacią w ruchu (na kanałach sportowych również hd) jak to zniwelować??
 

Zimny_

New member
Jakie masz w tym momencie ustawienia obrazu? Nie koniecznie musi to być jeden parametr, może nałożyć się kilka. Generalnie zobacz ostrość i źle dobrane ulepszacze. Pomóc może przywrócenie ustawień do fabrycznych. Jednak z doświadczenia wiem, że duży wpływ na to ma sygnał jaki dochodzi do telewizora. Jeśli jest kiepskiej jakości, to niezależnie od ustawień można spotkać takie defekty. Napisz może z jakiego źródła masz sygnał (naziemna cyfrowa, kablówka itp) i w jakich sytuacjach występuje..
 

rafamaja

New member
Jakie masz w tym momencie ustawienia obrazu? Nie koniecznie musi to być jeden parametr, może nałożyć się kilka. Generalnie zobacz ostrość i źle dobrane ulepszacze. Pomóc może przywrócenie ustawień do fabrycznych. Jednak z doświadczenia wiem, że duży wpływ na to ma sygnał jaki dochodzi do telewizora. Jeśli jest kiepskiej jakości, to niezależnie od ustawień można spotkać takie defekty. Napisz może z jakiego źródła masz sygnał (naziemna cyfrowa, kablówka itp) i w jakich sytuacjach występuje..
sygnał z satelity...tuner dreambox. problem występuje na kanałach HD podczas szykiego obrazu ruchu w poziomie
 

Arton

New member
Dysk ma segate 320 GB mialem z nim na poczatku problem , poniewaz co jakiś czas sam sie wyłączał i przerywał nagrywanie. Przyczyna tkwiłą w zastosowaniu przedłużacza kabla USB . Teraz na orginalnym kabelku powyższy problem nie występuje. Matryce przecieram specjalną szmatką kupioną w lidlu do ekranów LCD zwilżam ją wodą. Nie wiem dlaczego kiedy naciskam klawisz, żęby wybrać z jakiego źródłą mam odtwarzać obraz na TV AV mam zawsze z niebieską strzałką a tam nigdy nic nie podłączałem ;/ Kolejna rzecz to klaisz exit na pilocie który nie powoduje wyjścia odrazu do TV tylko działa jak return wrrr.Ostatnio przeglądając google maps tv się zrestartował i strasznie wolno wczytuje sie grafika tak jak by procek nie dawał rady albo ramu brakuje . Pozdro
 

chomiczki

New member
Jak ma się na dzień dzisiejszy używany 55hx850 do nowego 55w755c? Pomijam system operacyjny Android oraz 3D. Bardzo podoba mi się design haiksa, mam możliwość kupienia takowego używanego za około 2000zł. Miałem już styczność z 55hx850, jako nowość, bardzo mi zaimponował. Wiadomo, raczej brak gwarancji w tym hx850. Warto?
 
Do góry