Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam uzytkownikow Sony 46 X3500 (a w szczegolnosci kolege @czago ;) )
Wczoraj mialem przyjemnosc zobaczenia w akcji X3500 u znajomego. bardzo bylem ciekawy tego TV bo slyszalem o nim duzo pozytywnych opinii.
TV podpiety do tunera HD Kathrein oraz do Dreamboxa (kanaly w SD). U mnie w domu stoi TV Sharpa taki jak w podpisie.
Wiec tak obraz w HD bardzo dobry i chyba nie widze roznicy u mnie i u kolegi.
Obraz w SD w sony - kolory jakby bardziej naturalne choc najlepiej jakby staly obok siebie (na dzisiaj to niemozliwe ale moze w niedlugim czasie zrobimy z kolega maly zlot ;) a wtedy popstrykam kilka zdjec i podam na forum). Plynnosc obrazu na kanalach filmowych i informacyjnych bardzo dobra - moim zdaniem oba graja tak samo. Roznica jest zauwazalna na kanalach sportowych przy szybkich akcjach - moim zdaniem w Sharpie plynnosc troche lepsza, podczas pilki noznej najbardziej mozna to zauwazyc - choc nie jest to jakas duza roznica. W modelu mojego kolegi nic nie buczy, ogolnie jest bardzo zadowolony z TV.
Moje odczucia na temat tego TV sa jak najbardziej pozytywne. Bardzo dobry TV jednak za drogi. Jakbym mogl wybrac z tych dwoch wybralbym jednak po raz drugi Sharpa.
 

ortax360

New member
Witam

Fotki fajne ,ale nie moje są z Forum Francuskiego .

Teraz pytanie czy ktos z uzytkowników X3000/3500 robił juz Firmware update ? Poprawie ulega odtwarzanie sygnału SD i przejsc tonalnych . ( cienie itd) ciemne partie obrazu .

Własnie mam najnowszy Firmware jutro go załaduje .

Firmware jest dla panelu T1 i T2 . 40 i 46x3000/3500

Link do pliku Firmware z instrukcją :

http://file4u.pl/download/302517/Sony_Firmware_X3000.3500.zip

Pozdrtawiam
 

Attachments

  • Tył X3000.3500.zip
    167,1 KB · Wyś: 206
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Ramzes765, dziękuję za Twoje uwagi. Myślę, że generalnie potwierdzają one jedno: różnice pomiędzy poszczególnymi modelami topowych firm nie są na tyle widoczne, aby można było mówić o przepaści - z jednym wyjątkiem: telewizory bez układu kompensacji ruchu (w przypadku Sony to układ Motionflow+100Hz) są o dwie klasy gorsze, przynajmniej dla mnie. Zdarza się także, że w TV innych firm zastosowane tam układy działają jednak znacznie gorzej niż np. w Sonym czy Philipsie.

P.S.: Małe sprostowanie - nie jestem (jeszcze) użytkownikiem Sony 46X3500. :(
 

ortax360

New member
Witam

A i jeszcze jedno załadownie nowego FR - jest to 2.14.581 ( taki jest w moim lcd ) Naprawia dokuczliwy dzwięk wentylatorka .

Firmware SPRAWDZAMY naciskając ( lcd wyłaczone - pali sie czerwoma dioda ) naciskamy po kole. na pilocie ( i , 5, głosnosc+ , właczenie )...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TOMEK0306

New member
ortax360 niemoge tego wypakowac jakis blad archiwum mozesz to sprawdzic a przy okazji rozumiem ze jest to nowy firmware do tunera DVB-T
 

TOMEK0306

New member
ortax360 napisał:
Witam

Firmware SPRAWDZAMY naciskając ( lcd wyłaczone - pali sie czerwoma dioda ) naciskamy po kole. na pilocie ( i , 5, głosnosc+ , właczenie )...
lub na pilocie wciskamy TOOLS i na samym dole informacje o systemie oczywiscie przelaczamy tv na programy cyfrowe
 

ortax360

New member
Witam

Normalnie UPDATE FM - LCD dostarczany jest własnie przez trans. cyfrową ( pobieranie aktualizacji przez tuner cyfrowy - nowy FM dotyczy poprawnego działania LCD naprawia błedy i wady w sofcie wykryte podczas uzytkowania itd)

U nas takiej opcji nie ma i nie bedzie dlatego nowy Soft trzeba wgraz z memory sticka .

Link - działa sprawdziłem - rozpakowałem bez problemu .

Pozdrawiam
 

pirometr

New member
Mam pytanie czy to Firmware jest dla panelu T1 i T2 . 40 i 46x3000/3500 będzie paswało do 52x3500. Jeżeli nie to skąd można pobrać.

Pozdrowienia
Pirometr
 

apples

New member
Ortax wyszedł może jakiś Firmware do 40w3000?

W moim nie mogę wejść do menu serwisowego, wciskam tak jak napisales i zero reakcji.
 
Ostatnia edycja:

hekal

New member
witam
mam problem z zapamietywaniem przez sony kdl 40 x3500 programow cyfrowych paczki tvp [tvp1, tvp2,tvp3,tvp-sport,tvp kultura,tvp historia],
po wylaczeniu [do czuwania] i ponownym wlaczeniu -wybrany program jest niedostepny -trzeba wykonac programowanie ... i tak codziennie,
programy tvn i polsatu [tvn ,tvn siedem,hd test, tv4,polsat] zapamietywane sa prawidlowo,tak jest od 15 lutego [dvbt warszawa],
wczesniej t,j od listopada bylo prawidlowo
moze temat byl na forum a ja przegapilem
pozdrawiam
 

Deev777

New member
Sony 40x3500

Witam,

Kupilem ten TV prawie dwa tygodnie temu (40x3500 - wiem ze nie 46x3500). O moich wrazeniach napisze pozniej w innym poscie - generalnie bardzo pozytywnie. Uzywam glownie SD, DVD przez HDMI (1080p) i konsoli (Wii - 480p). Sama HDTV (nie wiem jescze jaka) wkrotce... jak wybiore...

Chcialem jednak napisac o tym tajemniczym buczeniu...

W ostatni weekend ogladalem sobie z moja Zona film z DVD (puszczony przez HDMI na 1080p) - obraz super - ale... zaniepokoil mnie dzwiek.
Bylo juz troszke po polnocy a tu cos nieziemsko "swiszczy"....

Przypomnialem sobie posty o tajemniczym buczeniu ... ale u mnie swiszczy...

Dokonalem w nastepnym dniu kilku testow - Zona sie usmiala...

Co sie okazalo. Niezaleznie od zrodla po jakims czasie w gornej czesci glosnikow (myslalem ze to wysokotonowe - o ile sa) pojawia sie staly swist (ktos to moze nazwac buczeniem).

Zamowilem serwis - byli przed 30 minutami. Zabiora mi TV. Powiedzieli ze za glosnikami sa wiatraczki i one daja ten dzwiek. Rozwiazaniem ma byc podobno obnizenie napiecia na tych wentylatorkach z 12V na 5V - ciekawe bo jak zrobie MUTE - swist znika (ale byc moze to jest prawda ze tam sa).

Zobaczymy i poinformuje Was o dalszym rozwoju sytuacji.
Naprawa ma potwac ... tydzien!!!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Marek-Browarek6

New member
Deev777 napisał:
Witam,

Kupilem ten TV prawie dwa tygodnie temu (40x3500 - wiem ze nie 46x3500). O moich wrazeniach napisze pozniej w innym poscie - generalnie bardzo pozytywnie. Uzywam glownie SD, DVD przez HDMI (1080p) i konsoli (Wii - 480p). Sama HDTV (nie wiem jescze jaka) wkrotce... jak wybiore...

Chcialem jednak napisac o tym tajemniczym buczeniu...

W ostatni weekend ogladalem sobie z moja Zona film z DVD (puszczony przez HDMI na 1080p) - obraz super - ale... zaniepokoil mnie dzwiek.
Bylo juz troszke po polnocy a tu cos nieziemsko "swiszczy"....

Przypomnialem sobie posty o tajemniczym buczeniu ... ale u mnie swiszczy...

Dokonalem w nastepnym dniu kilku testow - Zona sie usmiala...

Co sie okazalo. Niezaleznie od zrodla po jakims czasie w gornej czesci glosnikow (myslalem ze to wysokotonowe - o ile sa) pojawia sie staly swist (ktos to moze nazwac buczeniem).

Zamowilem serwis - byli przed 30 minutami. Zabiora mi TV. Powiedzieli ze za glosnikami sa wiatraczki i one daja ten dzwiek. Rozwiazaniem ma byc podobno obnizenie napiecia na tych wentylatorkach z 12V na 5V - ciekawe bo jak zrobie MUTE - swist znika (ale byc moze to jest prawda ze tam sa).

Zobaczymy i poinformuje Was o dalszym rozwoju sytuacji.
Naprawa ma potwac ... tydzien!!!

Pozdrawiam

Kolejny głos na temet LCD SONY , ktory już przesądził , ze nie kupię odbiornika tej firmy.
 

Deev777

New member
Gdyby ktoś podał mi jak sprawdzic wersje oprogramowania w Sony KDL 40x3500 to powiam Wam gdy TV wróci z serwisu - czy zmieniono oprogramowanie...

I czy to pomogło w likwodacji "świstu" - u mnie świszczy.

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

lub na pilocie wciskamy TOOLS i na samym dole informacje o systemie oczywiscie przelaczamy tv na programy cyfrowe .

Dokładniejsze info jest w trybie serwisowym .

Pozdrawiam
 
Do góry