Sony KDL-40R550C czy Panasonic TX-40CS520E

sanolot

New member
Witajcie,
Chciałbym zakupić telewizor dla moich rodziców (emeryci). Do tej pory używali 20 letniego CRT SONY Trinitron 21 cali i pewnie używaliby go dalej ale nieszczęśliwy zbieg okoliczności spowodował, że telewizor upadł :-(
Mam do was prośbę o pomoc w wyborze między dwoma telewizorami, które dla nich wytypowałem tj. Sony KDL-40R550C lub Panasonic TX-40CS520E. O Panasonicu naczytałem się pozytywnych ale i negatywnych opinii natomiast o Sony właściwie same pozytywy... więc skłaniam się ku Sony co wy na to?
Telewizor ma służyć tylko do oglądania programów z naziemnej telewizji cyfrowej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój o wymiarach 4x3 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2-3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Jedna lub dwie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od tyłu
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Sony Trinirton 21 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Telewizor do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena, DVD
10. Jakie urządzenia? DvD
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 3-4 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wiadomości, seriale :), filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - Nie
16. Preferencje co do marki ? Raczej Sony lub Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? 40"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Skomplikowana obsługa
19. Co Ci się podoba w telewizorach? Ostry, wyraźny obraz.
20. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800-2000zł.
22. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
23. Jaką rozdzielczość ma mieć telewizor? FHD

Moje typy to:
Sony KDL-40R550C
Panasonic TX-40CS520E

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma słabe modele w tym roku.
Oczywiście że Sony. Sony jeszcze trzyma poziom o czym świadczy udział w runku. Panasonic niestety wraz z jakością leci w udziałach w rynku.
 

czarga

New member
Mam Panasonic 40CS520 w sypialni i nie mogę złego słowa powiedzieć. Podświetlenie matrycy równomierne, prosta obsługa, wygodny i dobrze działający praktycznie z każdej pozycji pilot, możliwość ustawienia wielkości i położenia czcionki napisów przy odtwarzaniu z portu USB. Bardzo dobra cena w relacji cena/jakość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam 40" Sharpa LX z pełnym podświetleniem LED i jestem zachwycony. I Panasonic z brakiem czerni odstaje daleko od starego nawet Panasonica ET6.
 

czarga

New member
Mam 40" Sharpa LX z pełnym podświetleniem LED i jestem zachwycony. I Panasonic z brakiem czerni odstaje daleko od starego nawet Panasonica ET6.

Jeżeli kontrast 5 500:1 świadczy o braku czerni, to znajdź mi telewizor 40 cali w granicach 1600 zł o takich parametrach. Kontrast w filmach jest jeszcze większy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię 5500:1 to przecież czysty marketing . Nie mów że sie nabierają na to ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten model Panasonica jest bardzo słaby. W tej klasie lepiej gra LG 50LE652, TCL50S7806, Philips 50PUH6400.
 

czarga

New member
Ale ten model Panasonica jest bardzo słaby. W tej klasie lepiej gra LG 50LE652, TCL50S7806, Philips 50PUH6400.

Autor wątku prosił o telewizor 40 cali.
Nie wiem co ci złego zrobił Panasonic, że od jakiegoś czasu tak go krytykujesz. Lepsze warunki handlowe uzyskałeś u Philipsa i Sony?

W sieci jest wiele testów potwierdzających dobrą jakość tv Panasonic (chociażby na konkurencyjnym forum hdtv polska). Ja nie widzę większych różnic pomiędzy chwalonym przez Ciebie modelami z 2014 roku a krytykowanym z 2015 (mam oba modele).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślisz swoim tropem. Jeśli Ty byś tak zrobił to myślisz, że każdy w koło też tak zrobi . To że nie widzisz różnic to Twoja sprawa.
Wystarczy zobaczyć zdjęcia wykonane bardzo dobrym aparatem Panasonica:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...yk-rozpaczy-test-nie-zwyklego-telewizora.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...e-test-czyli-jakosc-pojechala-na-wakacje.html
Tylko nie mów że nie widzisz różnicy ...

thumbs_P1750287.JPG

Nie widzisz cloudingu ??
 

czarga

New member
Na zdjęciu widać clouding, ale zdjęcie nie oddaje rzeczywistości. Można znaleźć w sieci wiele zdjęć zaprzeczających cloudingowi. Na moim egzemplarzu taka przypadłość nie występuje.
P.s. Dlaczego usunąłeś komentarz użytkownika, któremu polecałeś rower Philipsa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wpisuj proszę głupot bo to nie jest śmieszne.
Jak ktoś napisze że jesteś głupi to od razy stajesz się głupi ?
Jak ktoś wymyśli że mu lecą zapachy z telewizora to też uwierzysz.
Staram się tępić głupoty i jątrzenie ( kłania się regulamin).
Przyjemnej lektury.

Telewizor Panasonica , z Panasonica.
Aparat Panasonica FZ20.
Pokazuje co jest a nie to co chciałbyś ...
 
Do góry