Sony KDL 32D3000

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy obecnym pozycjonowaniu cen Sony - model 32 D 3000 to znakomity telewizor w tej klasie. Smużenie na SD nie ma i tak żadnego znaczenia .Bo jeśli będzie na Sony to będzie na każdym telewizorze.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównywałem dziś kilka modeli m.in. 32D3000... narwadę rewelka w swojej klasie, lecz po głowie chodzi mi jeszcze Tosia 32R3500.
Co do śnieżenia to jak się przyglądasz różnym lcd'kom czy smuży to na siłe prawie w każdym sie tego dopatrzysz.
Zgadzam się także że obecnie pomimo przeróżnych możliwości zdecydowana większość ogląda nadal spoooro SD...
co myślicie na temat Tosia 32R3500 vs. Sony 32D3000 ?
 

zullu

New member
telewizor spoko godny polecenia. praca z kompem rewelacyjna. najlepiej przez hdmi podlaczyc pc bo jakosc (w niektorych warunach) lepsza. dodatkowo pip, i pap dziala wowczas z obrazem z kompa. (testowalem na kartach nVidii)

przewinelo sie ze komus cos tam buczalo w glosnikach. powodem moze byc jakos polaczenia z kablowka. mozna w takim przypadku przetestowac czy niezyt ten moze byc usuniety przy pomocy izolatora galwanicznego (separator mas). najczesiej to buczy sprzet audio spiety z pc i do telewizora.
 

jvc

New member
a ja mam drobny probelmik z 32d3000 może ktoś pomoże?

Ostatnio zakupiłem sobie do mojego 32d3000 DVD z HDMI, wszystko generalnie działa ok kabel odpowiedni kupiłem ale ostatnio dopatrzyłem się że mój sony nie widzi DVD jako urządzenia HDMI. przeczytałem dokładnie obje instrukcje i nic na ten temat nie ma. Może tutaj znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
obraz jest ale telewizor pomimo tego że kabel mam HDMI to widzi dvd jak urządzenie AV. W tv jest też taka funkcja wykrywanie urządzeń hdmi - robie to i nie wykrywa mi żadnych. No i nie wiem co jest grane i jak to sprawdzić czy jest ok, bo może być tak że tylko ta funkcja w sony nie działa z jvc ale nie wiem już sam co z tym zrobić.
 

herne

New member
maly problem z 32d3000 - zolty pasek pikseli

Witam wszystkich
Jestem posiadaczem 32d3000 od grudnia. Kierowalem sie waszymi cennymi opiniami przy wyborze telewizora i po prawie 3 miesiecznym uzytkowaniu (SD i PC) moge potwierdzic ze telewizor jest super.
Ostatnio zauwazylem jednak ze w odleglosci jakies 10cm od prawej ramki mam pionowy ciag swiecacych na zolto (ciemniej/jasniej - zalezy jakie tlo) pikseli (szerokosc 1 piksela) - rzecz niezauwazalna z odleglosci. Spotkal sie ktos z czyms takim ? Dam to do serwisu w najblizszym czasie ale moze wiecie co moze byc przyczyna ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
TO nie jest problemik. Róznica w jakości obrazu, a innymi wejściami jest powalajaca. Ja miałem ten sam kłopot z tunerem fergusona... łatwiej było oddać tuner niż telewizor. Niestety. ;-)
jvc napisał:
Ostatnio zakupiłem sobie do mojego 32d3000 DVD z HDMI, wszystko generalnie działa ok kabel odpowiedni kupiłem ale ostatnio dopatrzyłem się że mój sony nie widzi DVD jako urządzenia HDMI. przeczytałem dokładnie obje instrukcje i nic na ten temat nie ma. Może tutaj znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
obraz jest ale telewizor pomimo tego że kabel mam HDMI to widzi dvd jak urządzenie AV. W tv jest też taka funkcja wykrywanie urządzeń hdmi - robie to i nie wykrywa mi żadnych. No i nie wiem co jest grane i jak to sprawdzić czy jest ok, bo może być tak że tylko ta funkcja w sony nie działa z jvc ale nie wiem już sam co z tym zrobić.
 
Ostatnia edycja:

jvc

New member
ernet napisał:
TO nie jest problemik. Róznica w jakości obrazu, a innymi wejściami jest powalajaca. Ja miałem ten sam kłopot z tunerem fergusona... łatwiej było oddać tuner niż telewizor. Niestety. ;-)

tak ale mam podłączony telewizor przez kabel HDMI i wszystko niby działa ale telewizor nie rozpoznaje mi go jako urządzenia HDMI. Rozdzielczość moge zmienić na 1080 ale na DVD i na telewizorze też pojawja się info że taka rozdzielczość jest wyświetlana.
 

artur89

New member
Witam, jako że jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o ekrany lcd i po lekturze całego wątku(zajęło mi to 4h) jestem zdecydowany na zakup soniaka D3000. Mam tylko małe pytanie: jaka będzie jakość obrazu pod zwykłą anteną(siatkówką) ponieważ nie mam narazie żadnej platformy czy kablówki i będę oglądał kanały typu:tvp1, tvp2, tvn, polsat ???? Co to jest SD(sorry za głupie pytanie ale naprawdę nie wiem)??

Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Przeczytałem cały wątek o 32D3000 i chciałbym coś naprostować jako jeszcze użytkownik LX70P :) Ten tv smuży też w grach, np. w Halo 3 MP przy powtórkach po śmierci, smuży aż miło, w DMC 4 w finalnej walce gdy dante jest pokazany an tle zachodu słońca <ubrany w czarno czerwony strój> na przejściu czarnego z czerwonym 0pojawiaja się smugi <zaciągnięcia> .Więc nawet w tak dobrym pod względem smużenia tv to się zdarza <cóż to tylko lcd>


Co do sonówki 32D3000 to właśnie ten model wybrałem jako kolejny TV i mam nadzieje że w grach się nie zawiodę...
 

xshiwa

New member
PCMCIA w 32D3000

Witam, czy gniazdo PCMCIA w 32D3000 może służyć do odczytu kart pamięci z aparatów cyfrowych SD, CF itp. oczywicie po zastosowaniu czytnika PCNCIA-CF lub PCMCIA-SD?
 

artur89

New member
Godziny mozesz sprawdzic w trybie serwisowym - ( I+, 5, Vol +, Power ) lcd wyłaczone (w stanie spoczynku)


Co to jest I+ na pilocie zeby wejsc w menu serwisowe??

Pozdrawiam
 

piter_neo

New member
Mam kilka pytań:


1. Czy ten TV ma mapowanie 1:1 przy sygnale z HDMI z PS3/x360, czyli czy będę miał obraz w 1280x720 plus czarna ramka dookoła?


2.Ponadto czy 100hz/montion flow działa z sygnałem HD po HDMI?


3. Jak ten TV wypada w porównaniu do Philipsów 32PFL9632D i 32PFL7862D?


4. Jak duzy ma ten TV input lag?

ortax360 liczę na twoją pomoc ;)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.Jutro będę miał ten tv i odpowiem Ci na wszystkie pytania.Ale z tego co czytałem(a czytałem baaaardzo dużo) to x360 po hdmi ustawia się na rozdz. optymalną i jest wtedy 1:1 mapping-ten tv ma to także na kompie.Jeśli chodzi o porównanie z phillem to czerń przy d3000 na nim nie istnieje a input lag to problem właśnie phillipsa.Tryb 1280x720 tivik rozciąga na pełny ekran i wygląda to rewelacyjnie jak na większości lcd.
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Witam!! Zadam może głupie pytanie, ale gdzie się włącza i wyłącza 100hz w soniaczu d3000?? Mam podłaczonego go do zwykłej kablówki, przeleciałem całe menu i nie znalazłem takiej opcji.. Pozdrawiam!!
 

michaelius

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego Soniaka. Czy to na nim normalne , ze wszystko wyglada jakby bylo podkolorowane?
Np ludzie wygladaja wszyscy na dobrze opalonych w porownaniu z 8 bitowymi panelami Sony :)
I czy to mozna wyregulowac w dol zeby nie bylo takiego koszmarnie cukierkowego obrazu?
 

Bebol

New member
Kolego ja mam cukierkowe kolory jak ustawię tryb obrazu na żywy. Na standardowym i kino jest bardziej stonowany. Generalnie myśle, że da sie wysztko ładnie ustawić w menu, wystarczy troszkę pokonbinować, ja mam tego lcdka dopiero drugi dzionek, więc też się ucze. Ktoś podpowie gdzie można znaleźć w menu ustawianie odnośnie 100Hz? Bo czytałem na forum, że się to też ustawia, ale ja nie mogę tego znaleźć, chyba, że jest to w menu serwisowym bo tam nie zaglądam. Pozdrawiam!!
 

piter_neo

New member
Jak duzy overscan ma ten TV, szczegolnie interesuje mnie po złączu HDMI?


Jak ustawię mapowanie 1:1 to czy bedzie działąc montion flow i 100hz?
 
Do góry