Sony KDL 32D3000

neomarka

New member
Siema to znowu ja jednak to zadzialalo, robilem blad taki ze przytrzymywalem przyciski a to poprostu wystarczylo naciskac
chcialem wejsc do menu tylko po to aby sprawdzic czasu urzytkowania tv bo w sklepie slurzyl jako tv prezentacyjny i pytalem kolesia ile byl urzywany powiedzial ze nie caly tydzien podejrzewalem ze to sciema no i okazalo sie ze ma 678 godzin urzywania troche mnie zrobili w ch*** no ale podaruje im jak cos sie zepsuje to mam gwarancje na 5 lat wiec powinno wszystko byc ok
 

pac

New member
najwiekszy problem tego lcdeka to przesuwanie wolne/szybkie kamery w prawo/lewo, przy filmach mozna to jeszcze zaakceptować ale ogladanie piłki nozej daje ostro po oczach (smuzenie) nie mogę sie do tego przyzwyczaić i pewnie nie przyzwyczaje,narazie testuje cyfre+sd i ps2, zobacze jak bedzie z lepszym sygnałem ps3/bluray/ntv/pc
 

tomeck

New member
pac napisał:
"...ale ogladanie piłki nozej daje ostro po oczach (smuzenie)..."


u mnie nie ma problemu ze smużeniem.
sygnał mam z eNki.
na Nsport meczyk to czysta przyjemność.
na eurosporcie trochę gorzej ale też jest bardzo dobrze. nawet siatkówkę mogę spokojnie oglądąć.

przyczepić się mogę tylko do tvp 1, tvp sport i sportclub.
tam faktycznie w oczy kole ale to bardziej wina samego kanału, który jest nadawany w kiepskiej jakośći
 

Andrzej777

New member
Sony 32D3000

Witam,
Przeczytałem Wasza opinie na temat Waszego Sony 32D3000. Właśnie przymierzam się do zakupu tego modelu. Czy nadal jestescie z niego zadowoleni i polecacie kupić ten model?
 

tomeck

New member
ja jestem zadowolony.
choć przyznaję, że nie śledziłem co nowego wyszło od czasu zakupu (paździenik 2007).

do kilku rzeczy mam niewielkie zastrzerzenia:
- automatyczna głośność raz działa raz nie
- przy włączonym czujniku światła jest trochę za ciemno - używać tylko wieczorem, ale daje radę

i jedno duże zastrzerzenie ale to raczej do tv "N" - po zmianie oprogramowania w grudniu spadła jakość. od tego czasu nie mogę dobrze wyregulować obrazu. dodatkowa funkcja tv - tryb teatru - jest bezużyteczna, obraz jest zdecydowanie za ciemny.


oglądam głównie n sport, tvn i discovery.
jest naprawdę dobrze.
ponadto można go kupić w okolicach 3,5 - 3,6 tys. a to dodatkowy atut.
 
Ostatnia edycja:

adam_12

New member
tomeck napisał:
ja jestem zadowolony.
choć przyznaję, że nie śledziłem co nowego wyszło od czasu zakupu (paździenik 2007).

do kilku rzeczy mam niewielkie zastrzerzenia:
- automatyczna głośność raz działa raz nie
- przy włączonym czujniku światła jest trochę za ciemno - używać tylko wieczorem, ale daje radę
Ja mam dokladnie takie same zastrzezenia.

Ogladam TV z anteny pokojowej i cudow nie ma, ale generalnie nie przeszkadza mi to. Funkcja odszumiania dziala bardzo dobrze.
Przed zakupem myslalem, ze bez cyfrowej TV sie nie obejdzie, a teraz mi to zwisa.
Oprocz tego PS3 i DVD plus filmy z pc z mplayera przez karte dxr3 i tez jest ok.

Pewnie mozna wydac mniej i tez byc zadowolonym, ja szukalem TV za 2, gora 2,2tys a skonczylo sie na 3,6tys.

Pozdrawiam
 

andwol

New member
Martwy pixel w KDL32D3000

Martwy pixel szt 1 po 3 ygodniowym użytkowaniu to nie jest chyba powod do reklamacji? Szczególnie jeśli popatrzeć na zapisy w instrukcji obsługi. A może ?

A.
 

Hypno

New member
Witam.

Otóż zastanawiam się nad tym telewizorkiem i po przeczytaniu całego tematu na jego temat, musiałem jeszcze napisać. Otóż mam małe mieszkanie, odległość od TV bedzie to jakieś 2-2,5m, sygnał z kablówki, byc moze w przyszłości jakaś cyfrowa TV oraz do tego wszystkiego PS3. I właśnie się tak z rodzicami zastanawiamy czy przy naszych warunkach opłaca się brać np jakieś 37" Full HD. Nie wiem co mam myśleć proszę pomóżcie. Im więcej czytam tym jestem głupszy :) A i jak to jest z tą prezentacją w domu ? Próbował ktoś ? :)

Pozdrawiam
 

arsi3

New member
Kupiłem własnie 32D3000 w Megamarkecie dziś go troche testowałem ale mam pewien problem w funkcjach pisze ze ma PIP czy PAP juz nie pamietam ale nie mogę z tego skorzystać.
Podłączone mam do Cyfry do dekodera Eurozłaczem , do DVD mam podłączone również Eurozłaczem i jak wkładam płyte i leci coś DVD i chce podzielić obraz zeby zobaczyć co leci na Cyfrze to się dzieli na pół obraz ale na jednej czesci ekranu coś leci a drugie jest czarna plansza.

Jak skorzystać z tej funkci PIP czy tez PAP?
 

TOMEK0306

New member
czesc niewiem czy w seri D jest tak samo jak w seri X ale u mnie PIP dziala tylko i wylacznie z PC jak mam podlaczonego PC-ta to mam PIP jest wtedy wybor dzwieku PC lub TV a obraz w okienku jest z kabla antenowego natomiast PAP dziala z wszystkimi urzadzeniami podlaczonymi pod wejscia AV z wyjatkiem PC obraz dzieli sie na jeden ekran wiekszy a drugi mniejszy masz wybor miedzy oknami naciskajac <- lub -> i aktywacje w pelnym ekranie obrazu z danego wejscia pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
beniuasia napisał:
Hmm, jestem trochę zawiedziony tym TV, przy gorszym sygnale lub ciemnych scenach widac delikatne smużenie. Jeżeli włączymy redukcję szumów zwłaszcza na "duża" to smuży już prawie non stop, zaciąga bardzo. Według mnie tylko ustawienie "wył" lub "auto" pozwala na duże zmniejszenie efektu smużenia. Na cholerę mi takie opcje obrazu jak ich nie można wykorzystac bo po ich włączeniu jest gorzej niż przed ich użyciem? Zastanawiam się czy nie wymienic telewizora na np. 40S3000 lub oddac go i kupic Panasa LX70P lub Tosię 37R3500P?

Dzisiaj dzwoniłem do Salonu Sony, powiedziałem, że chcę oddac TV bo bardzo smuży i szarpie obraz. Rozmawiałem ze sprzedawcą, z którym załatwiałem kupno. Nie bardzo mi uwierzył, że telewizor smuży, chce zobaczyc jak to wygląda bo jeszcze nie widział smużącego TV Sony a zwłaszcza 32D3000 (ma przyjechac jutro do mnie to zobaczyc). Powiedział, że to może wina akurat tego TV to wymienią na nowy. Ja myślę, że ten model tak jednak ma, cho po przeczytaniu opini o nim nie myślałem, że smużenie i szarpanie jest aż tak duże. Podczas oglądania filmów DVD widac szarpanie obrazu i to spore przy ustawieniach "Auto 1" i "Wysokie". Wyłączenie tych opcji by obraz był płynniejszy wg. mnie mija się z celem bo wtedy można kupic TV 1000 złotych taniej i miec taką samą płynnośc i jakoś obrazu jak na 32D3000 z wyłączonymi ulepszaczami obrazu. Posiadam Tosię 26A3000P czyli model najniższy i przy włączonych ulepszaczach zwłaszcza redukcji szumów na "wysoki" smużenia nie ma a w Sony ciągnie się ogon trzech twarzy za każdym człowiekiem na ekranie. Idę dzisiaj zobaczyc i potestowac znowu 32LX70P, czy obraz nie będzie szarpał, nie zauważę smużenia, czy kolory i czerń będą do przyjęcia. Szkoda, że nie mam gdzie zobaczy Tosi 32 lub 37R3500P.
Jeżeli będę mógł tylko wymienic TV na inny Sony to jaki radzicie wziąśc?

Sorki za brak literek "ci" ale zagubiły mi się gdzieś na klawiaturze.

Witam.Zastanawiam mnie pewna rzecz.mianowicie dlaczego tak wielu ludzi tak bardzo narzeka no swoje lcd pisząc teksty typu "mam sony 32d3000 i nie jestem z niego zadowolony bo na słabym sygnale sd smuży i daje nieostry obraz. No aż rece opadają:telewizory hd są po to by oglądać hd.Mam ze 100 filmów hd na kompie,x360 i to jak mi będzie odbierać kablówka i słaby/dobry sygnał sd czy dvd mam zwyczajnie w pupie.Po co ktoś kupuje takiego soniacza nie mając bluray/hddvd lub kompa i/lub enki.Przecież to jest dziwne.Kupuje ktoś ferrari i narzeka że mu na dziurawej drodze niewygodnie,podwozie się ciągnie po ziemi i pisze że się na nim zawiódł i tak dalej. .Ja rozumiem że to Polska i że mniejsza dostępność materiału hd,ale niektórzy powinni się zastanowić czego oczekują po swoim hdtv.Bo jak oczekują dobrego odbioru kablówki to polecam CRT.Ja po oglądnięciu blaray na tym tv u znajomego i porównaniu go do około 20stu innych tivików które obczajam od miesiąca, poprostu nie moge doczekać się jutra gdy go zamówię i po odbiorze przygotuję mu pyszny posiłek w rozdzielczości 720p.Dobre kąty,ostrość obrazu,czerń,24p,z tego co czytałem sony ma jakiś patent w tej serii tv na równe podświetlenie matrycy,bezproblemowa obsługa pc po dvi/hdmi i TOPOWA JAKOŚĆ ODBIORU HD a także łatwa kalibracja i wiele opcji ustawień sprawia że ten telewizor jest jedynym moim kandydatem do kupna w tej cenie.Po co mi Panas w którym jest lipna obsługa pc (skompresowane xga?-o co chodzi?) czy Toshiba która czarnego koloru w życiu nie widziała a kąty są tragiczne.Martwi mnie natomiast polityka sony wobec martwych pikseli - nie chce mieć na ekranie kilku czarnych kolegów,ale cóż -tak robi prawie każdy producent a i zdażają się one stosunkowo rzadko.Także jeśli się ktoś zastanawia co kupić w tej cenie to powiadam: widziałem wiele tivików ale to sony kdl32d3000 łączy wszystkie dobre cechy konkurentów i poprawia ich niektóre wady(podświetlenie matrycy-poprostu czarny ekran jest czarny a nie w białe chmurki jak w sharpach i samsungach a także poprzednich modelach sony-tutaj firma zaimponowała mi że nie jest głucha na opinie użytkowników).Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Przemo329

New member
Witam,

Mam pytanie:

posiadam nagrywarke panasonica bez hdni i Cyfre+ SD.

jakie okablowanie polecalibyscie mi abym mógł podłączyć ww sprzęr i cieszyć sie jakością? chodzi mi o jakies sugetsie co do firm produkujących eurozłącza itd.

AHA. mam jeszcze jedno pytanie: czy obraz z C+ jest ok na tym lcd w porównaniu z crt (mam Phillipsa panorama 28cali)?

Czekam na podpowiedź i z góry dziękuję.:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też mam DVD Panasonica bez HDMI, bez opticala i w ogole to staruszek.
Nie wiem jaką masz nagrywarkę, co to za sprzęt, czy z głośnikami, czy tylko samo pudło bez zestawu kina domowego.
Jeśli LCD masz tylko połączyc z nagrywarką to do obrazu, wybierz kabel Component.
Jesli masz też głośniki zewnetrzne 5.1 i używasz nagrywarki jako wzmacniacza do słuchania dźwięku z telewizora to potestuj. Pożycz różne kable i sprawdź, który jaki daje sygał. U mnie w grę wchodziło połączenie SCARTem (obraz i dźwięk) lub Component (obraz) i 2xRCA (dźwięk), ale w takiej konfiguracji dźwięk z telewizji jest tylko stereo, więc wybrałem dobrego SCARTa. Component daje z definicji lepszy obraz niż SCART (musisz pogrzebać w ustawieniach odtwarzacza i wypuścić odpowiedni sygnał), ale ja nie zauważyłem specjalnej różnicy, więc wybrałem SCARTa (bo dadatkowo mam symulowany przestrzenny dźwiek. Wszystkie kable firmy Profigold. SCART kosztuje ok. stówy, a taki z Media 5 zł. Moim zdaniem to zdecydowanie za dużo za dobre kable, ale jakość rewelacyjna. Poadrawiam
 

Przemo329

New member
Dzięki z odpowiedź. ale mam jeszcze pytanko o cyfrę+ sd. czy obraz na tym lcd jest ok? planuje podłączenie hd ale nie chciałbym, zeby do nerwów doprowadzał mnie obraz na programach sd.

Dajcie info jak wygląd obraz na sonce 32d3000 + c+ sd

dziekuje z góry
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Przemo, ja ogladam sygnal nawet SD nie cyfrowy, ale ze zwyklej anteny osiedlowej i jestem bardziej niz zadowolony :)
 
Do góry