Sony KDL 32D3000

czago

Banned
kiki napisał:
tu się zgadzam . Bo najlepiej obnaża to słabość Sony na prezentacjach w domu klienta. Czyli słaby sygnał eliminuje Sony z walki nawet zagorzałych wieloletnich zwolenników Sony.Wygrywa zupełnie kto inny.

Sony kupuje się do sygnału HD - tylko taki zakup ma sens.
Do słabego sygnału SD z kablówki lub anteny dachowej można kupić cokolwiek innego i tańszego co wygrywa na tzw. prezentacjach w domu klienta - będzie grało tak samo źle.
 

tomeck

New member
Manek napisał:
"...Witam, mam problem: gdy podłączam laptopa przez złącze d-sub kablem..."
co prawda nie rozwiążę twojego problemu ale wczoraj tez kupowałem kabel d-sub.
z pozoru wszystkie kable na półce wyglądały tak samo a jednak były dwa rodzaje. na etykiecie było napisane:
na jednym: monitor max 15``
na drugim: monitor max 17`` - wszystkie 14 pin podłączone

wtyczki wyglądały identycznie.

może to właśnie o te piny chodzi.
 

beniuasia

Member
Witam ponownie.
Jak wcześniej pisałem byłem niezadowolony z 32D3000, a że nie pojawił się u mnie pan z Salonu Sony to odwiedziłem Salon w minioną środę. Zażądałem zwrotu pieniążków, musiałem wypełnić druczek o niezgodność towaru z umową i opisać co mi nie pasuje w TV. A dzisiaj dostałem telefon, że uwzględniono moje roszczenie i pieniążki będą zwrócone.
Ponadto sprawdzaliśmy inny model 32D3000 w salonie i także smuży i szarpie obraz, niestety to jest wada tego TV przy włączonych polepszaczach obrazu. Sprawdzałem też model 32S3000 i 32T3000 i co ciekawe modele bez 100 Hz aż tak bardzo nie smużą.
Niestety mnie to bardzo przeszkadzało i jestem zadowolony, że sprawa została załatwiona na moją kortzyść.
 

ortax360

New member
Witam

Kolego 100hz uzywane jest do szybkich scen np: gry - sport i tu sprawdza sie wysmienicie ......................... ......!!!!!!!!!.


Wystarczy właczyc tryb filmu bez 100hz auto 2 lub auto 1 i obraz jest idealnie płynny .
. D3000 to wysmienity lcd . A jezeli komus nie pasuje - Porshe tez nie kazdemu sie bodoba :) .

Pozdrawiam
 

beniuasia

Member
ortax360 zerknij więc na stronę 29 instrukcji TV.

Polepszanie ruchu: "wysokie" - zapewnia bardziej płynny ruch obrazu, np. dla filmów.
Tryb filmu: "Auto 1" - Zapewnia bardziej płynny ruch obrazu niż na oryginalnym filmie video. To nastawienie służy do normalnego użytku.

Dlaczego mam wyłączać funkcje, które mają poprawić płynność obrazu?
Dlaczego mam wyłączać 100 Hz jak głównie dla tego kupiłem ten TV?

Jasne i wyłącz jeszcze redukcje szumów bo lepiej mieć szumy na obrazie niż duże smużenie.

Jest tak jak mówisz, jednym się Porshe podoba a drugiemu nie, jedni kupują by tylko mieć a inni chcą wykorzystać możliwości Porshe tylko nie ma jak ani gdzie.
 

ortax360

New member
Witam

Tak dokładnie ,ale dla filmu HD . 1080P/24 . Auto 1 .
instrukcja ble .

Jezeli chodzi o 100hz to wystarczy ustawic wałczone i tryb filmu auto 2 .

Nie wiem o co ci chodzi nie potrafisz ustawic odpowiednio lcd i sie derwujesz - Pewnie ze red. szumu trzeba wyłączyc bo zle wpływa na obraz .

PS: do czego masz podłaczony( sygnał sd ) . Ogladałes na nim HD lub 1080p/24 .?

ten lcd jest (jak inne) jest do HD - sd i tak odbiera OK jak por. do innych lcd . to wyswietla wrecz idealnie .

Ja mam 46x3500 i co odbiera słabiej sygnał sd od d3000 i tez jak ustawisz 100hz na wysokie i tryb filmu na auto 1 to szarpie . Dlatego nalezy wyłaczyc i ustawic inaczej itd . Co innego jak Sony nie dałoby mozliwosci wyłączenia 100hz wtedy to byłaby wada . A tak ogladzsz sport i gry właczasz 100hz i auto2 dla pal . Dla sygnału 1080p ,100 hz wyłaczone a tryb filmu na auto 1 .


Jezeli nie pasuje ci to OK .


Pozdrawiam .
 

czago

Banned
beniuasia napisał:
Ja się nie denerwuję, zawiodłem się tym TV i tyle. Zwróciłem go, podałem swoje powody i uznano moją reklamację.

To dobrze świadczy o firmie. Klient zawsze ma prawo być niezadowolony (nawet z najlepszego sprzętu) i szanująca się firma powinna to uznać.

A model 32D3000 ma obraz super płynny. Jesli chodzi o Sony to porównywalny tylko z X3500.
 

LCC

New member
beniuasia napisał:
Ja się nie denerwuję, zawiodłem się tym TV i tyle. Zwróciłem go, podałem swoje powody i uznano moją reklamację.
Ale to nie jest wada tego TV tylko ewidentna Twoja "wada" w znajomości LCD i tego TV. Nie rozumiesz na czym polega jego ustawienie i odpowiednie dobranie opcji i później wszystko spada na ten TV... bo on jest bee i tyle. Jeśli Ci on nie pasuje to kup sobie jakiegoś złoma za 2 tys. jestem pewien, że wtedy będziesz w 100% zadowolony. Wnerwia mnie, że ludzie się nie znają, zawracają tylko tyłek sprzedawcom, a później piszą na forum i innych wprowadzają w błąd.

Powinni zakazać sprzedażny TV LCD i Plazm ludziom którzy nie wiedzą co to 1080p/24 i 100Hz, bo tylko wywalą kasę w błoto bo różnicy nie zobaczą i tylko będą truli tyłek innym w około jak to oni są poszkodowani przez koncerny.
 

adam_12

New member
A ja jestem zadowolony w 100% :)

Najlepsze jest to, ze mam taka mala antene pokojowa do obierania TV i po jej dobrym ustawieniu sygnal jest calkiem ok, dzieki redukcji szumu. W zasadzie to chyba nawet nie bede podpinal cyfrowej TV w najblizszym czasie.
Wiem ze to troche bez sensu, ale generalnie TV ogladam moze z 10h tygodniowo.

Efekt smuzenia, albo raczej szatkowania udalo mi sie zauwazyc raz na filmie DVD, przy wlaczonym polepszeniu na max i auto 1.

W grach nie mialem jeszcze okazji zauwazyc nieprawidlowosci, albo raczej poprostu ich nie zauwazam, bo nie ma na to czasu jak sie gra.

Nie rozczarowalem sie, ale tez nie mialem porownania z niczym innym. Moze za mniej kasy mialbym podobnie, ale rownie dobrze moglbym byc nie zadowolony.

No to wracam na szklnka po lapkach 2, zoom tez jest fajny bo mam obraz w dobrych proporcjach na caly ekran.

Oczywiscie kazdy moze znalezc w kazdym modelu inne wady. Jeden cos widzi inny nie itp.

Pozdrawiam.
 

pabloosa

New member
Nowy posiadacz

Witam Forumowiczów.
Po długich miesiącach wreszcie mam 32D3000. Zdecydowałem się na zakup tego TV dzięki waszym opiniom i pomocy. Specjalne podziękowania dla Ortax360!!!

Moje wrażenia po tygodniu oglądania:

Cyfrowy Polsat

- pierwszy kontakt, średnio.:???: Po ustawieniach(bez menu serw.) ZNACZNA poprawa. Wiadomo są programy nadawane lepiej i gorzej. Dla mnie naprawde dobrze.:eek:k:

DVD Panasonic - po EURO dobry+

DVD z Xbox 360 component - bardzo dobry

Xbox 360 GRY- tu naprawde ciężko znaleść wady...Fakt ze nie grałem jeszcze w ciemne gry (tylko Halo) ale nie zmienia to faktu że jest niemal perfekcyjnie!!:twisted:

Dziś zacznę ustawiwnia w menu serw. i zobaczę jakie będą tego efekty.
Niezdecydowanym polecam jak najbardziej!!!

P.S. z moich 2,8m sd jest ok ale do Xa360 powinno być 40 cali:)
Duży może więcej, aczkolwiek o tej przekątnej zadecydowały warunki ekonomiczne:( Polecam większy przekrój:eek:k:

Pozdrawiam.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Witam,
Wiele piszecie o konieczności odpowiedniej kalibracji Sony KLD32D3000.
Czy ten telewizor ma możliwość zapamiętywania ustawień dla danego kanału, czy trzeba go ustawiać za każdym razem gdy chcemy oglądać coś innego?
Jeżeli telewizor ma taką możliwość, to jak wygląda sprawa z platformami cyfrowymi, gdzie ich kanały mieszczą sie pod jednym kanałem w telewizorze?
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Nie ma kalibracji pod kanały jest tylko na wyjściach AV - HDMI, Euro itd. Wiem, że mogą być kanały z dobrą jakością i słabą ale mimo wszystko kalibracja na wszystkich kanałach jest zbędna (za dużo by ustawiania, można się przy tym pociąć), skoro wystarczy mieć dobry sygnał i również dobrze ustawić parametry i jest miodzio :)

Gdy się zafundowało sobie D3000 to trzeba poważnie pomyśleć o dobrym sygnale, a wszystkie koszty i nerwy z jakością, ten TV swoim obrazem zrekompensuje :)
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
LCC napisał:
Gdy się zafundowało sobie D3000 to trzeba poważnie pomyśleć o dobrym sygnale, a wszystkie koszty i nerwy z jakością, ten TV swoim obrazem zrekompensuje :)
Hmm.. ale co to znaczy dobry sygnał, skoro wszystkie platformy nadają prawie wszystkie kanały w SD? Mam zamiar założyć sobie pod ten TV platformę n. Jest tam kilka kanałów HD, ale co z resztą, będzie przynajmniej przyzwoicie? Najbardziej zależy mi na jak najlepszej jakości TV w HD (telewizja "n" HD, w przyszłości Blu Ray, konsola) i SD (telewizja "n", DVD), kolorach, głębi, kontraście. Jakość ważniejsza jest dla mnie niż rozmiar TV, mimo iż będzie on oglądany z odległości 3 metrów. Będzie on oglądany głównie wieczorami, max przez 2 osoby, oczywiście poza wyjątkami. TV ma służyć głównie do oglądania telewizji (programy popularnonaukowe, filmy) i filmów DVD i Blu Ray (w przyszłości). Rozważam jeszcze zakup telewizora PANASONIC VIERA TX-32LX700, ale obawiam się, że nie może on konkurować w jakości obrazu w HD z tą Bravią. A jak jest naprawdę?
 
Ostatnia edycja:

neomarka

New member
Czesc wszystkkim tydzien temu kupilem Sony KDL40D3000 jak narazie jestem bardzo zadowolony ale mam pytanie jak wejsc w tym modelu w menu serwisowe?
 

LCC

New member
Musi działać. Podejdź z pilotem do TV do brzegu po Twojej prawej gdzie jest czujnik i wyłącz TV i wprowadź te ustawienia i wejdziesz do menu serwisowego.

Może zauważyliście, że czujnik w D3000 jest taki mało czuły. Tak ma być, jest to celowe działanie SONY. Jest tak dlatego, że przygotowany jest pod funkcję Bravia Sync, która pozwala na sterowanie większością produktów SONY typu np. kamery czy sprzęt DVD/HD jednym pilotem np. od tego TV. Dlatego jakbyście postawili kamerę obok TV wyjścia są po waszej lewej i tam też się stawia kamerę i jednym pilotem sterujemy menu kamery i TV nie zakłócając pracy obu urządzeń. Dlatego też czujnik w TV D3000 jest umiejscowiony tak daleko na krawędzi. To tak dla jasności :)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Mam jeszcze takie pytanie..

ortax360 napisał:
100hz uzywane jest do szybkich scen np: gry - sport i tu sprawdza sie wysmienicie

Wystarczy włączyc tryb filmu bez 100hz auto 2 lub auto 1 i obraz jest idealnie płynny
Czy po wyłączeniu 100Hz obraz rzeczywiście nie szarpie i jest idealnie płynny przy b.szybkim i wolnym przesuwaniu się kamery podczas oglądanie filmu w TV/DVD ? Jak to możliwe, skoro telewizory bez 100Hz mają z tym problem?
 
Do góry