Sony KDL 32D3000

Adek69

New member
matteo napisał:
Panowie, kupiłem :D :D :D

... ale prawdą jest, że czas zainwestować w N.
tylko nie bierz (cyt. z innego forum): "dekodera z serii BXZB piszczą jak sie podłączy kabel antenowy i nie można sciągnąć uprawnień. Dopiero jak dostałem BSKA wszystko działa poprawnie. Nawiasem mówiąc miałem 4 BXZB w domu i wszystkie piszczały i nie mołem sciągnąć uprawnień. Wiec jak ktoś chce stać sie posiadaczem NBOXa niech szuka serii BSKA. Oszczędzi wam to bieganiny z wymiana"

potwierdzam
byłem dzisiaj w Krakowie w paru punktach "N" i wszędzie mają BXZB, na BSKA nie ma szans, sprzedawcy sami mówią, żeby nie brać BXZB (szajs z Malezji) bo chyba mają już dość problemów z klientami
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360: Możesz napisać skąd można ściągnąć płytę do kalibracji?
Bawię się ustawieniami, ale chciałbym zastosować
coś bardziej profesjonalnego od klikania "na oko" ;)

Pozdrawiam!

Dołączam się do prośby :)
 

SavageOrk

New member
Adek69 napisał:
Od paru dni mam 32D3000, na razie go kalibruje ale jestem zadowolony, jak ktoś ma pytania to pytać.

@ortax360
napisałeś:

R-247
B-256
G-259

RBKG-518 LUB 514
BBKG-514 LUB 512
GBKG-520 LUB 516

nie pomyliły Ci się literki? RGB czy RBG?
bo ustawiam wg Ciebie, ustawiłem:

Tryb obrazu : Normalny .
Podswietlenie - 2
kontrast - 50 lub 60
jasnosc 50
kolor - 45
Polepszacze typu Red. i Mpeg - WYŁACZONE.

Czern - wyłaczone.
Dynamiczny kontrast - na min.
Gamma - min.
biel - min
Zywy kolor - wyłaczony .

Polepszenie - ruchu 100z - standard
Film - Auto 2.

Auto swiatło - OFF .


i jest świetnie, pozdrawiam

@ortax360

jeszcze jak byś podał ustawienia pod konsole xbox360 lub ps3 tp by było super :)

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Faktycznie pomyliłem literke :

Powino byc : tryb kino .

temp .kolor CIEPŁY 2

R-247
G-256
B-259


RBKG-518 LUB 514
GBKG-514 LUB 512
BBKG-520 LUB 516.


płytka do kalib. jest z torrenta. Digital Video Essentials
.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maly1301

New member
Prośba i pytanie do ortax360. Który z sony 40 calowych bedzie grał podobnie do 40d3000 i bedzie w podobnej cenie bo 40d3000 nigdzie nie ma w rozsądnych pieniądzach?
 

motobartcompany

New member
ortax360 moje pytanie kieruje w szczególności do ciebie, wiem ile miałeś TV i jesteś naprawdę specjalistą...

Od niedawna posiadam 40S3000, wcześniej też miałem sporo innych TV ale do rzeczy.

2 dni temu zakupiłem playstation 3, posiadam też xboxa 360.

Zauważyłem, że przy konsoli ps3 na niektórych sygnałach dość mocno widać przejścia tonalne kolorów. W systemie konsoli, niebo motorstorma czy też resistance. Tam ten paskudny efekt widać najwiecej. Sprawdzałem inny kabel HDMI i jest to samo.
Czytałem na forum psx extreme, że kilka osób też to ma. Dokładnie na samsungu r71, n71. i plazma samsung c91.
Czy z moim TV jest coś nie tak? a może to przypadłość tych telewizorów?
Zrobiłem kilka fotek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa3001aaca3854f3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/628d6e81a4b95334.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb9cbc85cf68cee0.html

Najwiecej widać to w systemie, teraz w zależności jaką gozine mam ustawioną to zmienia się kolor tapety, łączenia kolorow nie są płynne tylko takie "skokowe"

Niebo w motorstormie składa się z takich okręgów. Na filmach z blu ray tego nie widać, ale w bajce sezon na misia czy jakoś tak, łączenia kolorów są straszne.

Co ciekawe pod xboxem 360 tego nie zauważam...
Regulacja TV i konsoli odpada, próbowałem wszystkiego, na różnych rozdzielczościach czy ustawieniach.

Zawsze się do czegoś cprzyczepie, najpierw zielone krawędzie, smużenia, buczenia a teraz to..

 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
OJ

motobartcompany.


Strasznie to wyglada .


A sprawdzałes na innym egzempla. np: w jakims markecie czy jest to samo ?

Miałem cos takiego w Toshibie 37wl68 - tak nie do konca ,przejscia było widac ale w mneijszym stopniu potem lcd sprzedałem . lcd BYŁ WYMIENIONY NA NOWY po reklamacj.

1 raz widze tak straszne przejscia kolor.

Na twoim miejscu REKLAMACJA lcd tak nie powino byc A NA PEWNO NIE W TAKIM STOPNIU. Chyba ze masz wszystko ustawione na max kontrast , jasnosc , gamma itd wtedy moze wystapic taki efekcik .

W LCD z panelem 10 bit i elektroniką efekt ten prawie nie wystepuje.

Twoje zdiecie np: z RESISTANCE jest nie do przyjecia w lcd nawet bez Panelu 10 bitowego itd. nie powinno w takim stopniu - wyswietlac obraz. Widac ewidentnie mała skale odcieni moze byc uszkodzony procek od obrazu ,ale nie koniecznie lub sama matryca . .

chyba, ze ten model Sonego tak ma - obym sie mylił - trzeba zabrac PS3 razem z lcd i pojechac do serwisu . POKAZAC IM niech zobacza na własne oczy.

ps ; wieczorem zrobie Zdjecia : Resistance PS3 Z LCD 46X3500 i 40d3000(sprzedanego znajomemu .). tam przejscia kolr. sa prawie niezauwazalne bedziesz miał por.

MASZ TEZ BARDZO wyczulony wzrok tak samo jak ja ,j miałem tak samo wszystko zmieniło sie jak kupiem 32/40D3000 i potem 46x3500 JAK dla mnie lcd kompletne . Do czasu .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Dzieki za odpowiedź. Będe kontaktował sie z serwisem. czekam też na fotki. W sumie też tego nigdy nie zauważałem, a miałem naprawdę sporo TV wiec coś tu musi być nie tak.
 

markus69

New member
matteo napisał:
ortax360: Możesz napisać skąd można ściągnąć płytę do kalibracji?
Bawię się ustawieniami, ale chciałbym zastosować
coś bardziej profesjonalnego od klikania "na oko" ;)

Pozdrawiam!
Płytkę mozna znależc w internecie (jest do ściągnięcia jak ktoś poszpera) od razu zaznaczę że zajmuje około 6,5Gb.

No i muszę się pochwalić że od piątku też się przesiadłem po 15 latach na 32D3000. Obraz z kablówki taki sobie da się oglądać (zresztą to profanacja oglądać na takim tv obraz niecyfrowy - także przesiadka na cyfrowy polsat albo N).
Obraz z DVD no jest niezły aczkolwiek niestety tylko po kablu Euro - mam stary odtwarzacz i nie da się inaczej podłączyć.
Wczoraj włączyłem sobie Terminatora 3 w HD z kompa no i to była rerwelacja trza przyznać.
Trochę już pogrzebałem w ustawieniach ale z płytą kalibrującą się jeszcze nie bawiłem jakoś brak czasu ostatnio.
 

Jurek53

New member
Witam!

ortax360 napisał:
Witam

Zreset. i przywr. ustwienia fabryczne - jest opcja w menu .

lcd odpali sie jak nowy z wyborem języka itd.



Mam jeszcze jedno ważne pytanie - Jak prawidłowo wyjść z trybu serwisowego?

z góry dziękuję
 

Jurek53

New member
brak stopklatki i zmiany formatu obrazu

Witam

Zrobiłem jak doradzali Ortax360 i Matteo

Wszystko wróciło do normy oprócztego że telewizor nie reaguje na dwa klawisze : stopklatki i zmiany formatu obrazu którym cieszyłem się pare godzin .
stopklatkę bym odżałował ale zmiana formatu gdy oglądam narazie kablówkę w analogu troche szkoda.

Co można jeszcze samemu zrobić.
Gdzie pies pogrzebany

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ortax360 - nie ma do Ciebie wejścia na mail - a masz nagrodę do odebrania . Wkrótce przepadnie.
sorry za off topic
 

LCC

New member
Panowie co do kalibracji TV to trzeba to robić indywidualnie dla każdego LCD D3000. Jak już kiedyś pisałem, mam 2 TV D3000 i jeden i drugi na standardowych ustawieniach różnią się trochę kolorami, jeden wpada w niebieski drugi w czerwony (minimalnie ale jest). Dlatego też kalibracja jest inna. Na przykład gdy skalibrujemy TV i podłączymy go do np. kompa po DVI-HDMI, jakiś innych kombinacjach kabelkowych lub D-SUB to kolory będą inne. Tak samo jak podłączymy dekoder cyfrowy po HDMI, Scart-Euro czy Component to kolory i jakość obrazu też będą inne. Dlatego też podawanie danych do kalibracji nie ma większego sensu bo zamiast polepszyć możemy sobie pogorszyć jakość.

Warto też wspomnieć, że ważna jest też karta graficzna w kompie czy laptopie, jak mamy GeForca czy Radeona to kolory też będą inne.
 
Ostatnia edycja:

andrewawa

New member
Brak obsługi klawisza formatu i stopklatki

Witam wszystkich.
U mnie wczoraj zrobiło się to samo:hmm:. Po wyjściu z menu serwisowego przestały działać klawisze stopklatki i zmiany formatu obrazu...????
Czy ktoś się już z tym zetknął:eek:k: i wie jak przywrócić ich działanie?
Powiem tylko, że jakiekolwiek resetowanie nie ma na to wpływu, klawisze dalej nie działają. Powiem jeszcze, że po naciśnięciu przycisku zmiany formatu wyświetlają się kolejno w lewym dolnym rogu napisy TEST i TT--

Dziękuję i pozdrawiam ;)
 

ortax360

New member
Witam

Bardzo dziwne musiałes cos przestawic .
Ja odpalałem m-serwisowe kilkadziesiat razy - nic nie przestawiałem w pozostałych opcjach tylko to co podałem do koloru i skali szarosci . Po skonczeniu zawsze wyłaczałem lcd przyciskiem na pilocie .

Przykro mi ,ale nie mam pojecia co przestawiłes i jak to zmienic .

Winą moze byc tez wcisniecie innego klawisza na pilocie w czasie pracy lcd w trybie serwisowym - i tak chyba jest a dowodem na to jest oznaczenie TEST i TT-- .

PS: poszukam na zachodnich forach .

Pozdrawiam
 
Do góry